Skocz do zawartości

witam | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej Dziewczyny! Co ja wczoraj i w nocy z sob. na ndz. przeżyłam to masakra... Takie mnie bóle brzucha dopadły o 3 w nocy, że aż luteinę brałam... I tylko się rano modliłam, że chciałabym, żeby to był już 7 miesiąc, bo wtedy jest mega prawdopodobieństwo, że dziecko przeżyje poza organizmem matki... No i w ciagu dnia wczoraj podobnie, też bóle i takie kłucia dziwne z przerwami. Naczytałam się, że u niektórych kobiet się tak zdarza, gdy wszystko się rozciąga, powieksza i rozszerza. Wszystkie stawy się rozluźniają też, włącznie ze stawami w nogach i stopach 🤔 No i dzięki temu się trochę uspokoiłam, brałam rozkurczowe i dzisiaj noc już ok. Ale po tych przezyciach wszystkich padłam o 21.00 wczoraj. Mam nadzieję, że AŻ takie bóle się juz nie powtórzą, bo trzeba też jakoś w pracy funkcjonowac... Szczescie w nieszczesciu, że zdarzyły się w weekend.
No ale już nie zamulam, 2 miesiące zleca szybko i bedziemy już wszystkie spokojne 🙂 Miłego poniedziałku 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jamargaretka napisał(a):
wogole tak patrze - z Maja miałam taki brzusio piłeczke - małą zgrabna. dopiero ze 2 dni przed porodem zrobił sie taki troche jakby rozlany.

a teraz juz mi sie robi taki "niepiłeczkowy". nie lubie takich brzusiów ale co poradzić 🙂 🙂))))


Mówią, że kształt brzuszka wskazuje na płeć, w moim przypadku się sprawdziło. Taki olinek okrąglinek to dziewczynka, spiczasty, kanciasty chłopczyk... Zobaczymy jak będzie u ciebie 🙂

Co do ciuchów ciążowych to nie zgadzam sie że worki. A przynajmniej nie wszystkie. Poprzymierzałam trochę w sobotę i stwierdzam że bardzo ładnie eksponują i brzuszek i sylwetkę i przede wszystkim nie odstają na brzuszku tylko ładnie do niego przylegają z każdej strony a nie dół na wierzchu. Normalnie jak widzę ciężarne z połową brzucha na wierzchu to aż mi się nie dobrze robi. Raz że pęcherz można przeziębić, dwa- wywalanie swoich rozstępów na widok publiczny jest fuuuuj. Chcesz to pochwal się brzuszkiem najbliższym, w prywatnym miejscu a nie w publicznym dla wszystkich. A t-shirty i podkoszulki ładnie kryją dół i podkreślają tylko koniecznie trzeba dobrać dobry rozmiar. Na mnie M leżało super za to L jak worek. A cena 29 zł za dobrej jakości podkoszulek wg mnie nie jest wygórowana.

a i kopiuję wam fragment artykułu z wp o zgadze. Powinien się przydać:
Skutecznym lekarstwem na zgagę są też herbatki ziołowe. Szczególnie polecane są rumiankowa i miętowa. Warto wypijać ciepły napar małymi łykami podczas ataku zgagi, a pieczenie szybko minie. Można też pić herbatki profilaktycznie po posiłkach, by do zgagi nie dopuścić.

Z pieczeniem przełyku błyskawicznie rozprawi się też imbir. Gdy tylko pojawi się zgaga warto wziąć kawałek imbiru i ssać lub żuć go do momentu, gdy pieczenie ustąpi. Warto też dodawać tę przyprawę do posiłków, co znacznie ograniczy ryzyko pojawiania się dolegliwości.

Innym sposobem na zgagę jest zjedzenie garści migdałów, surowych orzeszków ziemnych lub kawałka selera. Są nie tylko skuteczne, ale i smaczne, nic więc dziwnego, że wiele osób poleca te metody.

Entuzjaści octu jabłkowego z pewnością ucieszą się, że także ten produkt niweluje uczucie pieczenia. Wystarczy 1 - 2 łyżeczki octu i po kilku minutach zgaga znika. Dla smaku do octu można dodać odrobinę miodu.

Wiadomo, mięta odpada, ale rumianek już nie 🙂 No i ja bym dodała jeszcze jak tylko zgaga się zaczyna to szklana mleka też pomaga (ja wypijam wtedy na raz prawie pół butelki ale przynajmniej przechodzi).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MoniaG napisał(a):
Hej Dziewczyny! Co ja wczoraj i w nocy z sob. na ndz. przeżyłam to masakra... Takie mnie bóle brzucha dopadły o 3 w nocy, że aż luteinę brałam... I tylko się rano modliłam, że chciałabym, żeby to był już 7 miesiąc, bo wtedy jest mega prawdopodobieństwo, że dziecko przeżyje poza organizmem matki... No i w ciagu dnia wczoraj podobnie, też bóle i takie kłucia dziwne z przerwami. Naczytałam się, że u niektórych kobiet się tak zdarza, gdy wszystko się rozciąga, powieksza i rozszerza. Wszystkie stawy się rozluźniają też, włącznie ze stawami w nogach i stopach 🤔 No i dzięki temu się trochę uspokoiłam, brałam rozkurczowe i dzisiaj noc już ok. Ale po tych przezyciach wszystkich padłam o 21.00 wczoraj. Mam nadzieję, że AŻ takie bóle się juz nie powtórzą, bo trzeba też jakoś w pracy funkcjonowac... Szczescie w nieszczesciu, że zdarzyły się w weekend.
No ale już nie zamulam, 2 miesiące zleca szybko i bedziemy już wszystkie spokojne 🙂 Miłego poniedziałku 😘


Biedna, współczuję. Mnie też bolało tak mniej więcej w twoim czasie ciąży. Tylko że to było tak poniżej brzucha i pachwiny. Masakra, siadam bolało, chodziłąm bolało, kładłam się bolało. O ironio pomogły mi spacery, rozchodziłam się po prostu i poduszka między nogami. Jak się później dowiedziałąm od gin, nospa pomaga w tych bólach bo rozkurcza mięśnie przylegające.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam w piekny sloneczny ponidzialek ale i tak jest super my wczoraj z cora caly dzien poza domem dzin w planach mam zamoar umyc 2okna heh bede myc na raty 🙂gosia super ze z malenstwemwszystko ok martyna a sukienka dla mnie ok moj styl ja tez kupie jakas na komunie narazie jeszcze ma te cieplejsze z pierwszej ciazy wiec do kwietnia beda jeszcze sie nadawac milego dnia zycze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A i mam prośbę, ponieważ nie byłam w weekend w domu (standardowo wawa i szkoła- jak ja już mam tego dosyć 🤢) napiszcie mi w dziale "Tabelka" komu mam jakie dane w niej zmienić, bo się już pogubiłam. Miał być pierwsze ruchy, tylko u której...

Widzisz Dagmara ty masz z wcześniejszej, zazdroszczę, ja nie mam nic a bębenek mojej dziewuszki rooooośnie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie
Chyba jakaś plaga z tym bólem brzucha(też wczoraj mnie bolał). Nie mogłam ani leżeć, ani siedzieć ani chodzić. W końcu wzięłam nospę i mi powoli przeszło. Poczułam też ruchy(i teraz wiem na 100%, że to ONO:silly 🙂.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie
Chyba jakaś plaga z tym bólem brzucha(też wczoraj mnie bolał). Nie mogłam ani leżeć, ani siedzieć ani chodzić. W końcu wzięłam nospę i mi powoli przeszło. Poczułam też ruchy(i teraz wiem na 100%, że to ONO:silly 🙂.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosia734 napisał(a):
Obejmuje dużo więcej jak jest wypisane
Częstochowa
Łódź
Kraków
Sosnowiec
Ruda Śląska
Białystok
Bydgoszcz
Warszawa
Gdańsk
Rumia
to są do lipca w sierpniu są jeszcze w poznaniu a reszta Wrzesień i październik Wrocław, Bielsko-Biała, Gliwice, Piaseczno, Sosnowiec, Płock....

Jak was interesują terminy kiedy to piszcie mam rozpiske 🙂



ja wlasnie u nich na str sledze ale Warszawy jeszcze nie ma daty. Wiesz kiedy bedzie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Henimedes ja nawet przed ciaza brzucha nie eksponowałam wiec w ciazy tym bardziej . owszem sa nieraz tak duze brzuchy ze chyba trzeba cos kupic bo normalne ciuchy nie wejda

ja osobiscie mam mały brzus i kreacje ciazowe to dla mnie wydatek pieniedzy. nosze spodnie, getry, tuniki, luzne bluzeczki...... ale to sa moje normalne ubrania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja po prostu kocham sukienki 🙂 A ta mnie kosztowała niecałe 60 zł 🙂 mam jeszcze przynajmniej 2 które będą dobre sprzed ciąży, także wiosna i lato przede mną stoją otworem 🙂

Daga, zachęciłaś mnie na szaleństwo okienne 😁 Zobaczymy ile ja machnę dzisiaj 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jamargaretka to już jesteś po usg. I gratuluje dziewczynki. W tabelce Ciebie nie ma, ale mamy wysyp dziewczynek. 🙂
Co do bólu ja też wczoraj siedziałam i jakieś paranoje miałam. Wydawało mi się, że brzuch mi się stawia. Nie wiem jak to wygląda bo nie miałam tak wcześniej i obserwowałam, obserwowałam i już sama nie wiem. Spać przez to nie mogłam. Jeszcze dzisiaj taki sen miałam, że urodziłam przez cesarkę wcześniaka a my żadnych zakupów nie zrobiliśmy i nie mieliśmy fotelika żeby malucha przywieźć ze szpitala bo w ten sam dzień mnie i dziecko wypisali hee.
Macie może sny o porodach czy coś w tym stylu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja juz w domku machnelam 2okna jaki piso niemam sily na wiecej jeszcze robie 2prania masakra bo kolezanka z angli przejezdza wlasnie mi dzis napisala i chce sie u nas zatrzymac na tydzien wioec musze posciel naszykowac i zmienic ehh wiec roboty mi przybyla i jeszcze gotoje bigosik na slodko wiec sie narobilam dzis i nemam sily a jutro machce ostatnie 2okna pewnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ewka25 napisał(a):
Jamargaretka to już jesteś po usg. I gratuluje dziewczynki. W tabelce Ciebie nie ma, ale mamy wysyp dziewczynek. 🙂
Co do bólu ja też wczoraj siedziałam i jakieś paranoje miałam. Wydawało mi się, że brzuch mi się stawia. Nie wiem jak to wygląda bo nie miałam tak wcześniej i obserwowałam, obserwowałam i już sama nie wiem. Spać przez to nie mogłam. Jeszcze dzisiaj taki sen miałam, że urodziłam przez cesarkę wcześniaka a my żadnych zakupów nie zrobiliśmy i nie mieliśmy fotelika żeby malucha przywieźć ze szpitala bo w ten sam dzień mnie i dziecko wypisali hee.
Macie może sny o porodach czy coś w tym stylu?


Ewa mi się jakieś 3 dni temu śniło, że karmiłam dziecko piersią raz jedną, raz drugą 🤪 i tak chętnie jadło, że ho ho 🙃 no i wgl to chyba synek był faktycznie 😁 ale się będę śmiała jak zaskoczy wszystkich i się okaże dziewczynką jak u Henimedes 😁
Także sny ciążowe zaczynają się pojawiać 🙂 ciekawe co będzie nam sie sniło bliżej sierpnia? 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
henimedes napisał(a):
Ja po prostu kocham sukienki 🙂 A ta mnie kosztowała niecałe 60 zł 🙂 mam jeszcze przynajmniej 2 które będą dobre sprzed ciąży, także wiosna i lato przede mną stoją otworem 🙂


Co do sukienek to też je bardzo lubię, a ta za nie całe 60zł, to naprawdę dobra okazja 😎
Ogólnie co do ciuchów typowo ciążowych to też uważam, że szaleć nie ma co, ale jak nam porosną brzuchy i nie bedziemy sie już w inne rzeczy mieścić to zaczniemy i ciążowe kupować 🙃 ja kupiłąm narazie tylko te rurki dżinsowe z gumą na brzuch i jestem z nich mega zadowolona, bo brzuszek ładnie podkreślony, a dopasowane, więc nie wyglądam jak w worku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...