Skocz do zawartości

witam | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Henimedes na pewno będzie dobrze i będzie widac żołądek. Często się zdarza, ze na usg go nie widac.
Daga też się dowiedziałam, że moja bardzo dobra koleżanka jest w 6 tygodniu ciąży 🙂 będziemy razem chodzic na spacerki.
Co do fotelika to ja kupuje taki, który można przymocowac również do wózka. Także nie pomogę Ci do do wyboru.
Gosia może rzeczywiście to jakaś wirusowka, skoro kilka dziewczyn jeszcze przyjęto.

Monia parametry mojej córeczki z usg to 19/20 tydzień. Rozumiem, że Ty też np miałaś tak, ze obwód głowki wykazywał że to np. 19 tydzień a obwód brzuszka 20 tydzien? Bo własnie się zastanawiam czy to tylko u nas tak wyszło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
wczoraj byl inny lekarz a dziis bylam u tego co w tamtym tyg troszke dziwne ze w tej przychodni kto inny prowadzi ciaz a kto inny wykonuje usg ale ciesze sie ze lekarz okazal sie spoko i ze powiedzial ze zrobi mi usg u siebie na oddziale a i tak mam w ponidzialek u tamtego gbura miec maz powiedzial ze pojdzie zemna bo pewnie juz wie ze ja narobilam takiego rabanu ale w sumie tez inne panie byly to zglosiac ale z meze bede bezpieczna bo wiadomo co mu odbije w gabinecie ja foteli tez taki bede miec co mozna do wozka przypiac wogole zastanawiam sie nad wozkiem beby ,merc q7 3w1 martyna niemar sie napewno bedzie widac ten zoladek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja się zastanawiam nad dwoma wózkami + fotelik Maxi Cosi, który ma dużo pozytywnych opinii no i podobno bezpieczny.
http://allegro.pl/wozek-baby-design-lupo-3w1-maxi-cosi-citi-gratisy-i3129670369.html
http://allegro.pl/wozek-bebetto-solaris-3w1-maxi-cosi-gratisy-i3122171166.html
Ale trzeba na żywo je zobaczyc, przetestowac 🙂

Daga to dobrze, że Ci lekarz zaproponował usg, które sam wykona. U nas na nfz też tak jest że jest 5 lekarzy ginekologów, którzy prowadzą ciąże a usg tylko jedna osoba wykonuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja akurat mam wykupiony z pracy abonament w prywatnej placówce i w końcu się przydał. Tylko na każdą wizytę czy badanie muszę dojechac 30 km ale wole to niż na nfz. Moja siostra miała problemy zdrowotne "kobiece" i jak zobaczyłam jak to działa to masakra. U nas na wizyty się zapisujesz co 2 miesiące i to chyba w jeden dzień. Opóźnienia duże bo jeszcze zapisują pacjentki prywatnie i wychodzi wizyta co 5 minut. A na usg żeby się dostac to też trzeba się naczekac. Tylko raz w tygodniu we wtorek przyjeżdza ginekolog i wykonuje usg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu jak ja Ci współczuję bidulko. Trzymaj sie razem z maleństwem. Ja narazie czuje sie nawet nawet....czekam na piatek na potwierdzenie płci oraz wszelkie wymiary maluszka. A powiem Wam dziewczyny, że to moje malenstwo to takie grzeczne .......zapewne potem będzie Diabełek Wcielony ale jakos damy rade;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ewka25 napisał(a):
Henimedes na pewno będzie dobrze i będzie widac żołądek. Często się zdarza, ze na usg go nie widac.
Daga też się dowiedziałam, że moja bardzo dobra koleżanka jest w 6 tygodniu ciąży 🙂 będziemy razem chodzic na spacerki.
Co do fotelika to ja kupuje taki, który można przymocowac również do wózka. Także nie pomogę Ci do do wyboru.
Gosia może rzeczywiście to jakaś wirusowka, skoro kilka dziewczyn jeszcze przyjęto.

Monia parametry mojej córeczki z usg to 19/20 tydzień. Rozumiem, że Ty też np miałaś tak, ze obwód głowki wykazywał że to np. 19 tydzień a obwód brzuszka 20 tydzien? Bo własnie się zastanawiam czy to tylko u nas tak wyszło.


Tak Ewa, niektóre parametry wskazywały u nas na 21, a niektóre na 22 tydzień. A licząc od ostatniej miesiączki jestem w 21 tyg. No ale skoro lekarz powiedział, że to normalne i wszystko jest ok, to ja mu wierzę 🙂 A poza tym i tak tylko znikomy procent dzieci rodzi się w wyliczonym na początku terminie i u nas pewnie też tak będzie 🙂

Gosia trzymaj się dzielnie, pewnie to wirusówka i już niedługo poczujesz się super. 🙂

Martyna nie martw się tym żołądkiem, bo zobaczysz, że wszystko będzie dobrze! 🙂 A po co się w ogóle robi to badanie na obciążenie glukozą? Wszystkie to musimy robić? Mi jeszcze nic nie mówił gin, że mam robic cos takiego. Ale moze za 3 tyg. na kolejnej wizycie się dowiem...

Marinka powodzenia w porządkach i duuuużo sił życzę 😉ale dziewczyny mają rację, że jak teraz porządnie wszystko zrobicie to bedziesz miała na dłużej spokój - tak jak ja 🙃 jak się w listopadzie przeprowadzilismy po generalnym remoncie, to do tej pory jest w miarę, bo o takie nowe to aż się chce dbać na bieżąco 😉 Ja to wgl miałam hopla na poczatku i biegałam z płynem do szyb i czyściłam nim baterie w łazience, żeby mi się cały czas błyszczały ☺️

Daga odezwij się jak tam po USG - mam nadzieję, że dzisiaj w końcu się uda je zrobić...

A u nas dzisiaj mgliście i to mega, ale powoli powoli słoneczko się zaczyna przebijać 😎 Ja mam dzis na 12 do pracy, więc ogarniam trochę w mieszkaniu 🙂 az się chce zyc jak nie ma tych durnych chmur 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Spokojnie Ewa, z tymi parametrami tak jest. Mam właśnie przed sobą wyniki z tego usg połówkowego i mimo że było robione w 20 tyg skończonym to jest tam i 19 tydzień i nawet 21 🙂 Z tymi dzieciaczkami to tak jak z nami 🙂 Tu więcej, tu mniej...

Test obciążenia glukozą wykonuje się między 24 a 28 tc. (choć w poniedziałek była ze mna dziewczyna w 30 tc a niektórym dają skierowanie na to badanie w 22 czy 23 tc) i niestety ale jest obowiązkowe. Robi się je w celu spr czy nie masz przypadkiem cukrzycy ciążowej. Idziesz do laboratorium najpierw na czczo, pobierają ci krew i spr poziom glukozy. Jeżeli wynik wyjdzie prawidłowy dajesz im swoją glukozę i rozpuszczają ci w kubeczku ją. Dokładnie 2h po wypiciu znowu pobierają ci krew do badania i koniec. całe badanie mi zajęło 3 h. norma mieści się między 3,3-5,5 mmol/L. Polecam cytrynę, wodę przy sobie po wypiciu glukozy (choć o te skłądniki musisz się zapytać czy możesz mieć przy sobie i zastosować). I żeby was nie kusiło na spacery, po wypiciu. Może i po wypiciu będziecie się czuły dobrze, ale kto wie co się może stać po nawet 15 minutach.

Co do wózków, widziałam ten bebetto- w sklepie wydawał się solidny i naprawde pożądny. Budę ma nieźle zabudowaną.
Moje typy:Passo i wypatrzony kiedyś przez Asię lub Monikę Tako laret

Dobrze Gosiu, że cię wypuścili, mniejsze skupisko bakterii w domu. Pożuj sobie może całe migdały jak ci jest niedobrze. Mają niezłe zastosowanie w ciąż.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, Hej !!! Ja już mam drzwi!!!!!!!!!!!!!!!!! Huuuuuraaaaaaaaaaaaa!

MoniaG no cieszę się , bo sprzątnełam i mam spokój teraz 🙂 🙂 🙂

Gosia, bardzo Ci wsółczuję, bo to bardzo uciążliwe! Rozumiem Cie! Trzymaj się dzielnie i fajnie będziesz miała parkę! Super sprawa! Zobaczysz jaki to mamusi synek 🙂 U nas jest tak, ze córeczka tatusia a synus mamusi i teraz bedę miała dwóch 🙂

Ja od początku chodzę do jednego lekarza, Już 3 dzieci przyjął ode mnie 🙂 specjalista, w nocy dzwonię jak coś się dzieję. Jak coś do szpitala jade i On natychmiast jedzie i sie opiekuję mną. Ale wizyta kosztuje u Niego od 250 zł-300 zł ale naprawdę nie żał mi tej kasy. Wiem, że zawsze przyjmie mnie, wizyta trwa długo, na wszystkie pytania odpowie. Jak dla mnie nie ma lepszego lekarza 🙂 🙂 🙂 poza tym jest przystojny, wiem , że to nieważne ale Jest On meeeega ☺️ ☺️

U nas pochmurno, ech 🤢

w sobotę mamy urodziny Anielki przyjaciółki a w niedzielę chrzciny i mój P będzie chrzstnym 🙂



aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa no i juz był facet od alarmu i sie zdecydowaliśmy na niego. Będzie Nam robi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze fajne te wózki Henimedes. Ten Tako ma fajną torbę 🙂 To najgorsze taki duży wybór że aż kręcka można dostac. Ale jak pojade do sklepu to na żywo wszystkie zobacze i wtedy się okaże.
U nas słoneczko świeci a na 14 jadę na pogrzeb do koleżanki taty. Mam nadzieje że dam rade wystac bo strasznie kręgosłup mnie boli.
Marinka to cały weekend masz już zaplanowany. Fajnie
Też chciałabym gdzieś wyjsc no ale od kąd jestem w ciąży to wogóle nie wychodzimy do znajomych, czy do baru na jakąś pizze czy sok. Siedze w domu ehhh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak będziesz w sklepie szybko odpadną niektóre modele. A to plastikowy, a to za metalowy, a to rączka niewygodna, to za małe, to za duże... Na maj mam zaplanowane kupno łóżeczka 😉 czerwiec to pewnie wózek 😉 No i cały czas wyprawka dla maluszka. O sobie zapomniałam, jakoś do mnie nie dociera że już niedługo mogę w każdej chwili pójść rodzic. (jedna czerwcówka urodziłą pod koniec marca już).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jej bardzo szybko urodzila ja pewnie tez tak bede kupywac lozeczko i wizzek cos kolo czerwca siedzialam na allegro i znalazlam super oferte uzywnych bodow i pajacow 10szt za 56zl i chyba sie skusze i zamowie tym bardzie ze maz wlasnie zadzwonil ze szefowa podpisala z nim umowe o prace na czas nieokreslony po tym jak sie zgodzil na obnizke pansji wiec juz jeden problem z glowy ja zrobilam obiadek pomidorowke bo nokolka chciala a sama mam ochote na frytki i juz sie zmaz heh na 28 jade na to usg mam nadziej ze juz nic niewypanie a za tydzien ruszamy z tym remontem lazienki jednak najgorzej jest remontowac lazienke bo niema gdzie sie umyc ani uprac 😞 ale jakos wytrzymamy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosia moje wieeeeeelkie gratulacje! Synek 🙂 cudownie 🙂

Daga, mam nadzieję , ze juz nie bedzie żadnego problemu z Twoim USG! Wykona je i będzie wszystko dobrze! A jeżeli chodzi o ten zestaw za 56 zł super sprawa! Ja nie mam problemu jeżeli chodzi o używki 🙂 sama sprzedaje po córce 😉 😉 I Frytki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Błagam ! Mniam, mniam, mniam 🙃 🙃 🙃 poczęśtuj mnie 🙂 Chyba i ja zaraz ziemniaków obiore 🙃 😉 😉


Henimedes masz rację jak sie dopiero obejrzy to dopiero wychodzi ten nie , bo rączka inna , ten nie bo cos tam cos tam... Masakra! Tak sobie dziś myslałam o tym żołądeczku i myślę , że wszystko będzie dobrze! Zobaczysz. Myslałami bedę z Tobą!

Ewka, no cały weekend zaplanowany rano w sobote alarm Nam będą zakładać 🙂 Ale u nas wiecznie cos w weekend. Wyobraź sobie, że ja mieszkam w Mławie teraz od 3 lat iiiii spędziliśmy tam może z 5 weekendów 🤔 🤔 zawsze gdzies wyjeżdżamy z dziećmi nie siedzi nam się w domu.Teraz może jak mamy swoje to więcej czasu spędzimy ale tez w to wątpie bo powsinogi jesteśmy. zawsze nas gdzieś nosi 🙂


Ide wypiję herbatę i poprasuje.Moja ciocia bedzie miała synka w lipcu i chcę jej sprezentowac sporo ciuszków na chłopca ( Marzyli o chłopcu , bo mają 2 dziewczynki) mam takie ładne kocyki , pieluszki, bodziaki ale za duzo tego wszystkiego więc postanowiłam obdarować 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A i zapomniałam dodać waży już 400 g i wy USG 21tyg i 3 dni i termin wychodzi na 18.08 ale jaki wyjdzie prawdziwy to synuś sam zdecyduje...
A i dziś czekałam pod przychodnią i patrze kol ze szkoły (rok temu skończyła szkołę) i pytam co u niej a ona że właśnie na USG była ja w śmiech i móie że ja właśnie ide... 🙂 Jest w 21 tyg ja w 20 i też ma mieć synka więc może się spotkamy na porodówce 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Też jestem dobrej myśli z tym żołądeczkiem bo jednak jak ma czkawki które czuję to musi połykać płyn owodniowy. Mimo wszystko obawa zawsze jest.

Gosiu gratki 🙂 Już dopisuję do tabelki 🙂 Widać że twojemu maluchowi choroby i dolegliwości mamine wogóle nie przeszkadzają 🙂 To bardzo dobrze 🙂 Hehe, jest duża szansa że się spotkacie 🙂 A jak nie to miejscówkami przynajmniej wymienicie 😉 Wśród moich koleżanek też wielki baby boom, szkoda tylko że rozrzucone po Polsce są 🤨

frytki... fuuuj- ale to tylko dlatego że mnie od tłustego ostatnio odrzuca- wolę gotowane lub pieczone rzeczy. Mój ostatni hit- pieczony pstrąg faszerowany ziołami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosia - gratuluje synka. bedzie para. swietnie.

dzis bylam na badaniach. jutro ide na usg. bylam co prawda 2 tygodnie temu ale jedno chce zrobic prywatnie bo mysle ze moze aparatura jest lepsza. no i w 3d zobacze buzkę mojej dziecinki.
ciekawa tez jestem czy lepiej rosnie.

a tak wogole to teraz skupiam sie na urodzinach meza i corki - to jeszcze 3 tygodnie ale ja uwielbiam planowac 🙂)) tort, menu, ozdody, goscie.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosia gratuluje synka.
Frytki mniamm, robiłam w piątek i sobote taką miałam ochote ale jakieś ziemniaki nie takie były bo nie chciały się przypiekac i takie ciapkowate wyszły ale wszystkie zjadłam.
Ja też kupiłam dwa zestawy używanych ciuszków na allegro. Bodziaki i pajacyki 12 sztuk za 20 zł. Nie wiem tak naprawde ile czego potrzbuje. Ile par body, pajacyków, śpioszków, kaftaników ile w rozmiarze 56 a ile 62. Nie mam zielonego pojęcia.
Też planuje kupic łóżeczko w maju i w czerwcu zamówic wózek. Wyprawkę dla mnie do szpitala podkłady, majtki poporodowe i takie jakies pielęgnacyjne dla maluszka to z allegro zamówię w jednej przesyłce.

Zaszalałaś Martyna z tym pstrągiem. Ja z ryb to tylko filet z dorsza i łosoś. Bo bez ości. 🙂
A co do remontu łazienki to najgorsze co moze byc bo najdłuzej trwa, najbardziej się brudzi kurzy to własnie z umyc czy praniem problem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...