Skocz do zawartości

witam | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej! Ja badania na hiv i całą resztę robiłam w styczniu, a teraz też muszę zrobić glukozę, morfologie, mocz i odczyn Combsa. Ale to jeszcze mam trochę czasu. Może orientujecie się ile kosztuje ta glukoza w aptece i za samo badanie ile trzeba zapłacić?
A moje witaminy kosztują 65 zł 🤢 za 30 tabletek, Femibion Natal 2 i raczej do końca ciąży będę je łykać.
Monia lekarze mówili, że moja szyjka zaczęła się skracać z przemęczenia i to napinanie się brzucha to również z tego powodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja nie uznaję sztucznych suplementów. moja gin tez nie. twierdzi ze to naciąganie ciężarnych. jesli nie ma potrzeby to nie brac. ja z Mają nie brałam kompletnie nic a jako jedyna z sali po porodzie nie dostalam żelaza.

teraz jednak od jakiś 3 tygodni biorę witaminki bo do połowy stycznia karmiłam piersią, dużo choruję więc staram się jakoś dodatkowo wzmocnić. dzidziusie ponoc wieksze po witaminach aczkolwiek moja brzuszkowa córcia chyba słabo rośnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dawno mnie tu nie było!!!!
lezymy w szpitalu od środy z synkiem, rota wirus.... tyle sie wycierpiał od wczoraj poprawa......
miał temp nawet 41 stopni i dreszcze ..........to bylo straszne
a dzidzius w brzuszku dobrze szaleje naa maksa ,
ostatnio powiedziano mi ze wygladam na dziewczynke .... 🙂 a ta osoba akurat ma nosa do tych spraw kazdej co powiedziala to sie sprawdzilo zobaaczymy w srode wiyta moze cos wiecej powie o płci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a co do witami na w pierwszej cizy lykalam przez jakis czas folik a potem feminatal ale strasznie po nim wymiotowalam i po innych witaminach tez i nielykalam nic czasem sporadycznie i moja corcia tez sie urodzila zdrowa wiec wydaje mi sie ze te witaminy to niedokonca sa nam az tak potrzebne wystarczy tez dobra dieta i zdrowe odrzywianie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
W moim przypadku witaminy miały nie być stosowane ale po akcji z łupieżem różowym biorę już 3 i pół miesiąca i po usg połówkowym wyszło że Mała wcale nie jest taka duża i utuczona. Miałam skończony 20 tydzień a kości, obwody i wielkości wykazywały 19 tydzień w większości.

Co do kształtu brzuszka to ja już sama nie wiem. W moim przypadku się sprawdziło. Wszyscy nie patrząc na brzuch mówili że chłopiec, tylko jedna kumpela stwierdziła że będzie dziewczynka bo brzuszek jak piłeczka a nie kanciasty. Chociaż teraz jak Mała się układa po swojemu to piłeczka zamienia się w kopniętą piłeczkę 😜 jedna część potrafi być sporo większa od tej drugiej 😁

Ach jak wiosennie 🙂 Ptaszki za oknem śpiewają 🙂 Lecz nadal jakieś 30 cm śniegu leży, strach iść na spacer bo plucha i potężne kałuże 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny!
Jak cudnie i słonecznie ten dzień się zapowiada! Mam nadzieję, że po USG połówkowym tak samo cudnie się zakończy 🙂 Jestem umówiona po pracy koło 18.30 i powiem Wam, że już mnie stresik łapie, bo w sumie dawno USG nie miałam, chyba ponad 2 m-ce temu ostatnio no i nie wiem co tam u maluszka... Aczkolwiek bryka sobie ładnie w brzuszku, więc mam nadzieję, że będzie ok 🙂

Długowłosa i Daga też dajcie znać jak po badaniach!

Henimedes rozwalił mnie ten Twój opis ciąży, aż mezowi czytałam 🤪 sala gimnastyczna 🙃

Co do witamin to jeszcze wrócę do tematu i Wam napiszę, że brałam do 12 tyg. folik, a poźniej i teraz cały czas prenatal complex. I też słyszałam, że witaminy tuczą dzieci, ale ostatnio mi koleżanka wybiła ten mit z głowy, bo brała witaminy całe 2 ciąże i wcale jej córy nie urodziły się jakieś wyrośnięte, powiedziałabym wręcz przeciwnie... Także myślę, że zaszkodzić nie zaszkodzą 🙂

Co do kształtu brzucha to też słyszałam, że zależy od umiejscowienia macicy, wagi kobiety itd i na płeć nie ma wpływu, ale może nasze "babcie" widzą więcej 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja wlasnie wstalam tak mi sie dzis dobrze spalo zaraz musze sie ogarnoc i wyruszam do dentysty core maz zawiozl do swojej mamy do przedszkola az sama sie chciala ubierac nawet sniadanko zjadla bez problemu a rwala sie do dzieci ze hohoho wiec mam wole do 15tej ufff pierwszy raz niewiem od kiedy ale dziwnie jak niema jej dopiero 30min a tu w domku taka cisza ja mam o 18 40usg i tez napisze co i jak milego dnia wam zycze a i u mnie tez swieci cudnie slonko wiec niema co narzekac dzis idzie wiosna!!!!!!!!! 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MoniaG nie wiem czy to mit z tymi witaminami ale nawet w aktualnej ksiazce o zywieniu niemowlat pisza ze witaminy tuczą. i ze jesli mama ma dobre wyniki to nie ma sensu brac bo to co sztuczne wcale nie jest dobrze przyswajalne.
tak jak juz pisalam o tym zelazie. na porodowce na ns kilka tylko ja nie bralam witamin i tylko ja nie mialam po porodzie problemow z żelazem. wiec chyba jednak przede wszystkim zroznicowana dieta


MoniaG napisał(a):
Hej dziewczyny!
Jak cudnie i słonecznie ten dzień się zapowiada! Mam nadzieję, że po USG połówkowym tak samo cudnie się zakończy 🙂 Jestem umówiona po pracy koło 18.30 i powiem Wam, że już mnie stresik łapie, bo w sumie dawno USG nie miałam, chyba ponad 2 m-ce temu ostatnio no i nie wiem co tam u maluszka... Aczkolwiek bryka sobie ładnie w brzuszku, więc mam nadzieję, że będzie ok 🙂

Długowłosa i Daga też dajcie znać jak po badaniach!

Henimedes rozwalił mnie ten Twój opis ciąży, aż mezowi czytałam 🤪 sala gimnastyczna 🙃

Co do witamin to jeszcze wrócę do tematu i Wam napiszę, że brałam do 12 tyg. folik, a poźniej i teraz cały czas prenatal complex. I też słyszałam, że witaminy tuczą dzieci, ale ostatnio mi koleżanka wybiła ten mit z głowy, bo brała witaminy całe 2 ciąże i wcale jej córy nie urodziły się jakieś wyrośnięte, powiedziałabym wręcz przeciwnie... Także myślę, że zaszkodzić nie zaszkodzą 🙂

Co do kształtu brzucha to też słyszałam, że zależy od umiejscowienia macicy, wagi kobiety itd i na płeć nie ma wpływu, ale może nasze "babcie" widzą więcej 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
boze jaka jestem wsciekla pojechalam na usg a lekarz skonczyl prace pojechalam specjalnie 20min wczesniej dogonilam go po schodach a on do mnie niech pani pryjedzie za tydzien lzy mi w oczach stanely myslalam ze trafilam na normalnego lakarza a trafilam znow na jakiegos idiote juz niewiem co roic jutro pojde zrobie awanture i niewiec co zrobic czy wracac do swojej czy sie leczyc u tego boze co za ludzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze! no to naprawdę idzie się wkur... Ale nic Ci nie pozostało jak jechać do niego za tydzień. No chyba, że pójdziesz prywatnie wtedy za góra dwa dni będziesz miała wizytę. Bo Tobie już się zaczął 25 tg, a jeszcze nie miałaś badania połówkowego hm...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny 🙂
dzisiejszy słoneczny dzień minął fantastycznie 🙂
miałam dziś wizytę u gin i wszystko jest ok, no jedynie muszę zacząć brać biofer bo żelazo mi spadło... i na kolejną wizyte (22.04) mam do zrobienia badanie na obciążenie glukozą...

a jak u was? 🙂
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A u mnie DZIEWCZYNKA!!!! CÓRECZKA!!! HANIA!!! 🙃 🙃 🙃
Co prawda na 95% na razie ale na 100% to będziemy wiedzieć jak się urodzą dzieciaki, jak stwierdziła moja mama 😁
Ale się cieszymy! No i będzie mała rozbójnica, bo tak się ruszała w tej "sali gimnastycznej" 😉 ze lekarz nie był w stanie zdjęcia zrobić. Dobrze, że pomiary w miarę się udało 🤪 Mała psotnisia ta nasza Hania. A nawet nie piłam kawy, a ze słodkich rzeczy to zdążyłam gumę do żucia chwilę pożuć 😁
Wczoraj cały wieczór wisiałam na tel. i obdzwaniałam wszystkich znajomych :P Śmiesznie będzie jak górę wezmie jednak te 5%, bo lekarz stwierdził, że to czasem bardzo dużo 5%, ale ja widziałam na monitorze co widziałam i raczej tam już nic nie urośnie 😁
Co do samych wyników pomiarowania to podsumował, że wszystko ok. A z tego szyfru, którym się posługiwał wywnioskowałam, że niektóre wskazują na 21, a niektóre już na 22 tydzień 😜 także może te witaminy faktycznie tak działają 😎 aczkolwiek ja wolę je brać, bo dietę mam średnio zróżnicowaną i od zawsze też miałam problemy z anemią już przed ciążą...

Daga skoro ten lekarz tak sobie wychodzi wcześniej, bo nie ma co robić, to idź i czekaj do niego dzisiaj. Może też nie będzie miał zajęcia i Cie przyjmie...

Dlugowlosa to dobrze, że wszystko dobrze 🙂

U nas dzisiaj słoneczko za chmurami, ale ja jakoś tak pozytywnie przyjmuję ten dzień, bo mam małe słoneczko w sobie, które właśnie koptusia! Ah, ta Haniusia 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...