Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2013 | Forum o ciąży


Gosia734

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
evelin położne zwykle opiekują się ciężarnymi poza granicami naszego kraju (badają, doradzają, odwiedzają)

wczoraj miałam ciężką noc: maluszek naparzał mnie do 3 rano tak mocno że aż brzuch bolał, kot rodziców (wyjechali) miałczał i tłukł się całą noc, a jak uchyliłam okno to jeszcze imprezę u sąsiadów słyszałam - jestem nieżywa 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
faktycznie ciężka noc...moja dzidzia najbardziej sie uaktywnia późnymi godzinami gdy siedzę przed tv 🙂
mam już skompletowane PRAWIE wszystko co będę potrzebować dla mojej córci,dzis jeszzcze dokupiłam piękne body w biedronce za chyba 20 zł (3 szt) więc sie opłacało
jutro zabieramy sie za urządzanie pokoiku i stwierdziłam ze nie bede wymyślać z kolorami tylko wymaluję na biało i zrobię jakieś delikatne paski różnych kolorów od sufitu do podłogi w jednym miejscu ,jakieś ładne kolorowe nie za grube 4-5 pasków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja się chyba już denerwuje przed jutrzejszymi badaniami, bo zawsze jak mąż idzie do pracy to jeszcze idę spać a dziś już wylezec nie mogę. ale zrobie sobie sniadanko, pranie ogarne ogólnie i moze sie jeszcze połoze 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziś zaczynam szósty miesiąc 😆 😆 😆
Gigus ja pierwszą ciąże tak bardzo przezywałam każde badanie to takie emocje 🤪 teraz chyba nie mam czasu albo po prostu wiem, że wszystko będzie dobrze 😆
Eveline moja Hania tez nie ma typowo dziecięcego pokoju tzn ścian różowych czy fioletowych 😆 Córcia zajęła naszą sypialnię która była świeżo po remoncie więc ma bezowe 3 ściany a na jednej ba fototapetę brzozowego lasu 😆
Co do położnych nawet jak chodzisz prywatnie to teraz już możesz wybrać sobie położną np. z twojego ośrodka zdrowia. Każdej kobiecie ciężarnej przysługuje chyba 4 wizyty położnej w domu. Często jest tak że przychodzą jak już jest dziecko ale jak już kobietkę wybierzesz możesz się umówić na jedno czy 2 spotkania przed porodem jak masz wątpliwości a zadzwonić zapytać o coś czy iść do ośrodka możesz kiedy chcesz. Ja miałam super położną do dziś jak ją spotkam to sobie serdecznie rozmawiamy 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi własnie kuzynka dała numer mówi ze babka świetna jeszcze jak była przed porodem przynosiła jej rzeczy do małej.

Konefka od kiedy sobie liczysz 6 miesiac?? bo tu na stronie jest od 25tc, chyba jestem do tyłu z tym 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wczoraj w biedronce kupiłam fajny kocyk i rożek kąpielowy 🙂 a dzisiaj chciałam zamówić pościel wiec zaczęłam grzebać w necie.... jak się okazało zwolenników kołderek, ochraniaczy, baldachimów jest tyle samo co przeciwników 😮 i teraz już kurcze nie wiem czy to kupować czy nie 🙃
śpiworek zamiast kołderki? straszą tym SIDS ale przecież nasze maluchu będą w zasadzie zimowe - nie będzie im zimno w nocy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
polemika_schola napisał(a):
wczoraj w biedronce kupiłam fajny kocyk i rożek kąpielowy 🙂 a dzisiaj chciałam zamówić pościel wiec zaczęłam grzebać w necie.... jak się okazało zwolenników kołderek, ochraniaczy, baldachimów jest tyle samo co przeciwników 😮 i teraz już kurcze nie wiem czy to kupować czy nie 🙃
śpiworek zamiast kołderki? straszą tym SIDS ale przecież nasze maluchu będą w zasadzie zimowe - nie będzie im zimno w nocy?


Aniu przy Pawełku bardzo sparwdziły mi się ochraniacze na szczebelki łożeczka. Może nie od razu bo na początku dzieciaczki śipą spokojnie w miarę. Ale jka już zaczął brykac w łóżeczku to nawet jak wpadł na szczebelek to nic nie czuł bo te ochranaicze są mieciutkie i fajnie izoluj. Do tego miałam kołderkę i poduszeczkę. Nie kupowałam żadnego baldachimu i to akurat uwazam za zbędne.Oczywiście ty decydujesz 🙂
Wczoraj ja też byłam na małych zakupach m.in. w Biedronce. Kupiłam Pawełkowi podstawkę pod nóżki i śłiczną piżamkę. Ubranek dla maluszka na razie nie kupuję bo jeśłi będxie chłopczyk to mam wszystko a jak okazę się dziewczynka to mam jeszcze czas coś kupić. Kupiłam też kołderkę i poduszkę dla synka i na allegro komplet pościeli, bo z obecnej już wyrósł. A i na spokojną głoę rodziców i dla bezpieczeństwa polecam bardzo gorąco monitor oddechu z nianią Angel Care.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
1. Wg książki "W oczekiwaniu na dziecko"

1 miesiąc - 1-4 tydzień,
2 miesiąc - 5-8 tydzień,
3 miesiąc - 9-13 tydzień,
4 miesiąc - 14-17 tydzień,
5 miesiąc - 18-22 tydzień,
6 miesiąc - 23-27 tydzień,
7 miesiąc - 28-31 tydzień,
8 miesiąc - 32-35 tydzień,
9 miesiąc - 36-40 tydzień.

2. Sposób ściągnięty z innego forum

1 miesiąc - 0-4,5 tyg.
2 miesiąc - 4,5-9 tyg.
3 miesiąc - 9-13,5 tyg.
4 miesiac - 13,5-18 tyg.
5 miesiąc - 18-22,5 tyg.
6 miesiąc - 22,5-27 tyg.
7 miesiąc - 27-31,5 tyg.
8 miesiąc - 31,5-36 tyg.
9 miesiąc - 36-40 tyg.

3. Wg gazety Claudia dodatek "Ciąża":

1 m-c : 1 - 4 tydzień
2 m-c : 5 - 8 tydzień
3 m-c : 9 - 12 tydzień
4 m-c : 13 - 16 tydzień
5 m-c : 17 - 20 tydzień
6 m-c : 21 - 24 tydzień
7 m-c : 25 - 28 tydzień
8 m-c : 29 - 32 tydzień
9 m-c : 33 - 38 tydzień

4. Wg encyklopedii Larousse:

1mc - 1-4tyg
2mc - 5-8tyg
3mc - 9-13tydz
4mc - 14-18tydz
5mc - 19-23tydz
6mc - 24-27tydz
7mc - 28-31tydz
8mc - 32-35tydz
9mc - 36-39tydz

No i według którego schematu tu liczyć?

Ja liczę schematem nr 2 i on mi się wydaje najbardziej wiarygodny , szczególnie ze kalendarzowo miesiąc to właśnie 4 i pół tygodnia. No i ciąża trwa 280 dni = 40 tygodni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieciątko superowe...ja już chce mojego maluszka na szczęście mogę powiedzieć że jestem już w 6 miesiącu dużo nie zostało 🤪
ja w weekend wybiorę się na małe zakupy, po wizycie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
eveline9118 napisał(a):

2. Sposób ściągnięty z innego forum

1 miesiąc - 0-4,5 tyg.
2 miesiąc - 4,5-9 tyg.
3 miesiąc - 9-13,5 tyg.
4 miesiac - 13,5-18 tyg.
5 miesiąc - 18-22,5 tyg.
6 miesiąc - 22,5-27 tyg.
7 miesiąc - 27-31,5 tyg.
8 miesiąc - 31,5-36 tyg.
9 miesiąc - 36-40 tyg.

To by mi się zgadzało. Ostatnią miesiączkę zaczęłam 16 grudnia, według Usg urodzę dwa dni wcześniej, według kalkulatorów internetowych dziś mam 22 tydgodnie + 4 dni, więc wchodzę dziś w 6 miesiąc :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałam okres 16 listopada wg miesiaczki to mam 26tc ale wg usg to mam 24tc. wierzę mojemu lekarzowi zawsze te 2 tyg moze byc w jadna albo druga,
ale jestem w miarę sprawna zrobilam sobie dzis pedicure 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agata - nie przejmuj sie, ja nic nie mam :-)
Caly czas czekam, az na skanie wyjdzie czy to chlopiec czy dziewczynka. Jak chlopiec, to juz dwie kolezanki sie zaoferowaly, ze po swoich maluszkach trzymaja mi ubranka. Poza tym mam obiecana od koleznaki kolyske, ktora zamierzam postawic w salonie, bo tam wiekszosc dnia spedzam. Ma mi dac jakies bujaczki, hustaweczki, karuzelki itp przyczepiane do lozeczka czy wozeczka.
Ja musze zajac sie kupnem wozka (a lece do Polski wozki wlasnie ogladac), lozeczka, poscieli, jakis kocykow, kompletu do kapieli. Dam rade wszystko ogarnac po powrocie z Polski :-) A w Polsce pewnie bede miala na tyle czasu, zeby zorganizowac sobie liste rzeczy niezbednych, z reszta moja mama mi w tym pomoze - w koncu piecioro dzieci urodzila :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja kupiłam te czapeczki i niebieski smoczek jak wyszedł mi pozytywny test 😁
W ten sposób mężowi przekazałam wiadomość o ciąży
Ciekawe, że intuicja mnie pokierowała ku niebieskiemu 😁
I proszę - chłop jak dąb

Karola będziesz kupowała wózek w PL czy tylko chcesz się porozglądać ?
Fajnie, że ma Ci kto pomóc w kompletowaniu wyprawki - nie ma to jak doświadczona mama 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wózek mam czerwony z białymi kwiatami łóżeczko tez mam i drewniane i turystyczne lezaczki dwa juz mam ciuszków tez troszke juz jest, w weekend wybieram sie do poznania to tam moze cos kupimy 😁 zastanawiam sie nad firma kosmetyków czy nivea czy hippa czy jonsona?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂 juz wiem bedziemy mieli synka 🙂 🙂 🙂 na 100% na usg bylo widac wszystko idealnie tylko przez to ze malo pije nie do konca mogla zobaczyc serduszko i za 3 tygodnie musze przyjsc jeszcze raz,ale tak to wszystko dobrze wyszlo 🙂 duzy chlopak 445 g tylko nie powiedziala mi jaki jest dlugi .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...