Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2013 | Forum o ciąży


Gosia734

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hejka.
A ja sama siebie zadziwiłam wczoraj :-) zrobiłam trzy ciasta i galaretę. Co prawda szło mi to wolniej niż zwykle (czyt. przed ciążą), ale dałam radę :-) Teraz czas spakować się i wyruszyć w podróż - święta spędzamy z mężem u siostry i brat też ma zawitać, więc część rodzinki mieszkająca w UK razem, a rodzice z resztą rodzeństwa w Polsce razem :-)
Powracając do moich wymiotów wydaje mi się, że teraz to już tylko wina antybiotyku. Za każdym razem jak go wezmę zaczynam czuć jakby mi wyżerał żołądek i zbiera mnie na wymioty. Na szczęście zostały już tylko 4 tabletki.
Co do brzuszka - ja zachodząc w ciąże byłam otyła i to jeszcze mam otyłość brzuszną. Na razie mojawaga to minus 1 w stosunku do tej przed ciążą, a brzuch mam już dużo większy, spodnie rozmiar większe noszę już miesiąc, a teraz muszę kupić już kolejny rozmiar, bo te też już ciasne zaczynają być, ale może to wina też spuchniętego pęcherza, bo mam infekcję.
Pozdrawiam wszystkie mamyśki :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witajcie po świętach 😆
U nas też był zajączek ze śniegu a ciotki postarały się i dla Hani zbudowały iglo 😆
Jeśli chodzi o brzuszek to mój w 16 tc jest większy od brzuszka z 20tc z Hanią o 2 cm. Mam nadzieję, że nie będzie mega wielki. W święta wszyscy byli zdziwieni, że aż tak widać brzuszek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania ja swój brzuszek pozwalam dotykać tylko mężowi i córce, mojej siostrze i jej córeczce oraz moim dziadkom a reszta może tylko potrzeć. Nie wiem dlaczego tak mam ale strasznie nie lubię jak ktoś chce dotknąć mój brzuszek dla mnie to bardzo intymna sprawa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja przyjaciółka jak byłam w ciąży miała jakąś paranoje i za każdym razem jak przyjeżdżała to prosiła mnie żebym pozwoliła jej pocałować mój brzuch bo ponoć jak się pocałuje ciężarną u brzuch to daje to szczęście 😁 Pozwalałam jej 😆 nie chciałam odbierać jej szczęścia 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja się fajnie tu z wami czuje 😘 o 18 mam wizyte denerwuje się...

a co do brzuszka, to ja nie mam nic przeciwko jak go ktoś dotyka ale nie konfortowo sie wtedy czuje i zartobliwie mowie ZRÓB SOBIE 😜 ale jest to kępujące bo z reguły jestem miła. no podobno jak się nawet głaszcze po brzuszku to przynosi to szczęście. mój mąż ostatnio mowił do malenstwa ze tata jest najfajniejszy a mama ma fioła 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny. Jak tam po świętach? ja się tak objadłam, że nie mogłam się dziś podnieść z łóżka do pracy 🙂 prze te pare dni czuje się cięższa o 10 kg 😁
Wszystko było pyszne ale niestety już wczoraj męczyły mnie straszne zaparcia....
te dziewczyny, które miały taki problem wiedzą że to coś okropnego no i niesamowity ból 😞 całe szczęście wzięłam DICOMAN i mi przeszło polecam bardzo dobry lek,chociaż nie do końca jest smaczny ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
I ja witam po świętach 🙂
I bardzo się cieszę,że już po 🙂

Asia udanej wizyty i pisz nam tu szybko jak juz będziesz po 🙂

Co do kosmetyków to ja juz dawno uzywam kosmetyków bo nie chce rozstępów choc parę i tak mam z poprzedniej ciąży 🙂 no ale one były nieuniknione niestety 🙂

Ja jutro rano idę pić glukoze jak ja to zrobie to nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja miałam w torebce ćwiarteczkę cytryny i jak wypiłam glukozę to zjadłam cytryną i zapiłam wodą. Możesz tez mieć wodę z dodatkiem soku z cytryny wtedy się czepiać nie będą. Mój lekarz pozwala babki w laboratorium też mówiły, że to dobry sposób. Mnie czeka 75g glukozy i badanie po godzinie i po 2 teraz będzie łatwiej bo toleruję słodycze a przy Hani nie mogłam nawet jogurtu zjeść bo był za słodki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Spróbuję z tą cytryną dzięki Ewa 😘
No ja mam 75g glukozy nie wiem coś mam przeczucie,że nic z tego nie bedzie bo ja nie jestem w stanie zjeść nic słodkiego a co dopiero to wypić i pewnie zwymiotuje to nawet jeśli uda mi sie wypić 😞
Ja mam dlatego tak wcześnie to badanie przez tą moją cukrzycę w poprzedniej ciąży.

A ja nie czuję jeszcze ruchów maleństwa 😞 a wy czujecie już je regularnie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...