Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2013 | Forum o ciąży


Gosia734

Rekomendowane odpowiedzi

hejo... no ja od 15tc czuje maluszka, czasem mnie uwiera 😜 a jeśli chodzi o płeć to w 13tc wyszło ze chłopiec teraz musze czekac do 25kwietnia na usg moze pokaze 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
eveline9118 napisał(a):
podzielcie się pomysłami co zapiszecie na listę zakupów - pomóżcie 🙂

ja taką w necie znalazłam:
Twoja lista zakupów

W CZYM DO SPANIA

Akcesoria zimowe różnią się od letnich tylko tym, że niektóre są cieplejsze (np. grubszy kocyk).

✔ łóżeczko z materacykiem
✔kołderka (z bawełny lub anilany)
✔bawełniane poszewki na kołdrę (3 szt.) lub ciepły kocyk
✔prześcieradło z bawełny lub frotte – najlepiej z gumka (3 szt.)
✔ śpiworek do spania (2 szt.)
✔ flanelowa pieluszka (np. do podłożenia dziecku u lekarza (5 szt.)
✔ lżejszy kocyk
✔ grubszy polarowy koc
✔ ewentualnie rożek do karmienia

W TOALETCE

To standardowy zestaw, który będziesz wykorzystywać bez względu na porę roku.

✔ przewijak, czyli pokryty ceratką materac z gąbki z nieco podwyższonymi brzegami
✔ chusteczki nasączane mleczkiem lub oliwką do wycierania pupy
✔ maść ochronna (lub krem) do pupy
✔ pieluszki jednorazowe – 2 opakowania różnych firm (sprawdzisz, które odpowiadają tobie i dziecku)
✔ pieluszki tetrowe (10 szt.)
✔ wanienka, najlepiej z odpływem w dnie
✔ termometr do wody
✔ płatki kosmetyczne do mycia buzi
✔ sól fizjologiczna do przemywania oczu (kilka fiolek)
✔ płyn do kąpieli dla niemowląt lub mydło w płynie z wygodnym dozownikiem
✔ oliwka dla dzieci
✔ duży miękki ręcznik (3 szt.)
✔ miękka szczotka do włosów
✔ gruszka do nosa
✔ gaziki nasączone spirytusem do przemywania pępka (10 szt.)
✔ nożyczki do obcinania paznokci z zaokrąglonymi końcami

W GARDEROBIE

Nie kupuj zbyt wiele ubranek – maluch szybko rośnie i za chwile będzie potrzebować nowych.

✔ body bawełniane zapinane w kroku na napy: z krótkim rękawem (3 szt.), z długim rękawem (3 szt.)
✔ pajacyki bawełniane rozpinane w kroku oraz z przodu na całej długości na napy (6 szt.)
✔ bawełniane bluzeczki zapinane z przodu na napy (3 szt.)
✔ bluzy lub cienkie sweterki (3 szt.)
✔ śpioszki bawełniane z zapięciem na ramionach i w kroku (3 szt.)
✔ cienkie skarpetki (3-4 pary)
✔ grube skarpetki (2-3 pary)
✔ ciepły bawełniany dres (2 szt.)
✔ pajacyk z polaru rozpinany w kroku i z przodu na całej długości (1 szt.)
✔ ciepły kombinezon z kapturkiem na wietrzne i mroźne dni (1 szt.)
✔ czapki z nausznikami osłaniające uszy i czoło: cieplejsze (2 szt.), cienkie, bawełniane (2 szt.)

NA SPACER

Ochrona przed zimnem odsłoniętej powierzchni skóry (twarzy, raczek) to najtrudniejsze zadanie.

✔ głęboki wózek z torba (impregnowana, na wypadek opadów)
✔ kocyk z polaru
✔ fotelik samochodowy – kołyska (najlepiej taki, który można wpiąć do stelaża wózka)
✔niemowlęcy krem ochronny do twarzy
✔przeciwdeszczowa folia ochronna do wózka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja uważam ze 2 zmiany pościeli wystarcza jak mam 3 i jedna nieużywana. śpiworek do spania 1 pbo dziecko moze nie lubic w nim spac.
oliwki teraz się nie stosuje takie są zalecenia lekarzy, zamiast nożyczek polecam cążki, zamiast gruszki fridę, zamiast gazików nasączonych spirytusem sporoi zwykłych jałowych przydadzą się do pępka i oczu. Na pępuszek do pryskania octenisept.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noooo sporo tego ale ogarniemy. mam jeszcze maleńki problemik. dowiedziałam się ze u nas w szpitalu trzeba miec wszystko swoje i teraz poczekam na położna i sie dowiem co to znaczy WSZYSTKO. z tego co juz wiem to swoje ciuszki one kąpią dzieci ale ja musze dac im ciuszki na przwbranie a co z reszta czyli rożki pieluszki kosmetyki itp??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Giguś często na stronie szpitala jest informacja co jest potrzebne. U nas dzieciaki są zawijane w te kokoniki (pieluszki) szpitalne a potem na wyjście ubiera się dziecko w swoje ciuszki. Oczywiście jak mama chce może ubrać dziecko w swoje ciuszki. Powiem Wam, że te zawinięcie to super sprawa bo dziecko jest tak sztywno ubrane, że dużo łatwiej się je bierze na ręce i karmi, mniejszy strach zwłaszcza dla niedoświadczonych mam 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A wybieracie się na połówkowe badania w maju ?

Co do kawy - mogłabym wąchać całymi dniami świeżo zmieloną kawkę tak mi pięknie pachnie.
Ale nie wypiłam w ciąży ani jednej, bo podobno przyspiesza tętno, a jak słucham na detektorze to i tak wydaje mi się, ze bardzo szybko galopuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja w pierwszej ciąży nie mogłam znieść zapachu kawy parzonej i piłam rozpuszczalną. Teraz jak mam ochotę to oczywiście piję tylko nie siekierę 😆 Uważam że nie ma co panikować. W ciąży też małe przyjemności się nam należą 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja piję prawie codziennie mój lekarz mówi, że jak chce mi się coca-coli to jak małą szklaneczkę wypiję to się nic nie stanie. Podczas karmienia takim używkom mówimy stanowcze nie! Najważniejsze jest to abyśmy dużo piły wody najlepiej 3 litry dziennie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja właśnie też odkąd jestem w ciąży piję tylko inkę 🙂 ale jakoś przyzwyczaiłam się tak bardzo do niej, że zapomniałam o istnieniu normalnej 😁
Natomiast nigdy nie piłam Coli a teraz tak widzę reklamę to mam jęzor do pasa i wydaje mi się ze wypiłabym 2 litry duszkiem 🙂
No ale trzymam się postanowienia zdrowej ciąży. Taki mi wszedł schiz po tej poronionej. Przez rok się zastanawiałam, że to może ja czymś mogłam zaszkodzić mojemu aniołkowi ..
Teraz sama piekę chleb, parzę wszystkie owoce i warzywa, staram się jak najmniej chemii w siebie wrzucać. Wiadomo, że nie da się uniknąć wszystkiego .. ale bardzo staram się ograniczać ile potrafię. Pewnie bardziej z egoizmu, aby nie mieć sobie nic do zarzucenia.
Tym razem intuicja podpowiada mi, że wszystko będzie dobrze, i ufam jej. Bo co innego zostaje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć 🙂
A ja piję codziennie jedną słabą kawkę z ekspresu z duuużą ilością mleka. Wodę to lubię ale tylko Muszyniankę. Jem wszystko na co mam ochotę, później trzeba będzie sobie odmawiać. A co do list potrzebnych rzeczy to naprawdę dzieczyny wielu rzeczy potem nawet się nie użyje, wiem to z doświadczenia. A do pępuszka super mi sprawdziły się saszetki z nasączonymi gazikami Leko. Ja je stosowałam nawet na szwy po cesarce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak właśnie ja sobie właśnie zjadlam lody 🤪 wode pije Zywca albo MAMA I JA kawe zbozówke bo bardzo ja lubie a zwykłej nie mogłam nigdy pic. co dziennie przed snem kubek goracego mleka (uzalezniłam sie od mleka). z doświadczenia mojej mamy wiem ze nadmierne spozywanie gazowanego powoduje kolki u maluszków ale czy to na pewno nikt nie wie. ja taka zimna cole jak mąż nie widzi to sobie wypije 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jakie to fajne uczucie wiedzieć, że nie tylko ja jestem teraz w ciąży na tym etapie 🙂 Już nie mogę doczekać się połowy sierpnia jak zaczniemy się martwić jedna o drugą podczas nieobecności, czy przypadkiem któraś nie urodziła 🙂 Z jednej strony czas tak szybko zapyla, a z drugiej gdzie tam wrzesień ?!
Prawie połowa zmagań za nami 🙂

Miłego wieczorku, ja się kładę i czekam na ruchy, może w końcu się zlituje i chociaż powierci trochę. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u mnie pojawiło się niedawno coś pomiędzy burczeniem w brzuchu a mrowieniem, skurczem mięśnia - kto wie, może to maluszek dokazuje 🙂
już nie mogę się doczekać następnego usg 🙃 a to jeszcze cały miesiąc.... znowu mi się śniło że już dzidzie na rękach miałam 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja własnie na lewym tyłem do męża 😜 w sumie zawsze spałam na lewym i z brzegu 😁
a jak tam dziewczynki, jakieś plany na weekend?? my uderzamy do kuzynki ona ma fajnego labradora ja to na pieski jestem chora jak bym mogła to z 10 bym nawet mogła mieć 😜
a jak z spaniem ogolnie wysypiacie sie?? bo ja to do 11 nie moge sie z łóżka wywlec, oczy mi wygniją 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gusia80 - nie martw się każda z nas czuje ruchy indywidualnie. Mi moja Pani doktór powiedziała, że ruchy mogę poczuć dopiero w 22 tyg ale na to nie ma reguły.
...ja na początku piłam dużo wody, a teraz niestety w ogóle nie mam ochoty na wode i poprostu mi nie wchodzi. Ale za to zimny sok pomarańczowy grejpfrutowy jak najbardziej 🙂
Na cole też mam napady szczególnie wieczorem kiedy leże w łóżku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie.
Ja dziś biegałam rano z badaniami morfologia i mocz. Potem biegiem do siostry bo u niej córeczka nocowała. Moje dziecko to cyganka wcale się za bardzo nie ucieszyła na mój widok tylko delikatny uśmiech i znów zaczęła się bawić.
Dziś kupiłam sobie koszulę ciążową http://sklep.dn-nightwear.com/mama/236-subtelna-koszula-do-karmienia.html cena na stronie masakra ja w sklepie zapłaciłam 46 zł to już druga moja koszula z tej firmy i szczerze wam polecam bawełna pierwsza klasa a nie jak te koszule rynkowe fufu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...