Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2013 | Forum o ciąży


Gosia734

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
u mnie raz słoneczko świeci a za chwile jest ponuro ...miałam w planach leżeć pod kocem i sie wygrzać żeby mnie całkiem nie rozłożyło ale....ale wzięło mnie na sprzątanie 🥴 i dopiero usiadłam od rana...i jestem wykończona.
ja też mam wielką ogromną nadzieję ze moje maleństwo nie odziedziczy po mnie nerwicy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej u mnie też piękna pogoda 🙂 Wskoczyłam w końcu w baleriny i mam nadzieje, ze kozaki mogę schować głęboko do szafy , a wyciągnę dopiero na zimowy spacer z maluszkiem 😁
Zamówiłam dzisiaj spódniczkę ciążową, przyda się na wiosnę 🙂
Martwi mnie natomiast jedna rzecz..
Otóż od kilkunastu dni pobolewała mnie noga z tyłu nad kolanem. I cały czas się zastanawiałam co to może być ... Koleżanka mnie oświeciła że w taki sposób boli żylak .. Ale kurcze nic nie widać. Boli mnie ta noga w środku. I jak nacisnę na to miejsce to mało łez mi nie wyciska ten ból.
Jak myślicie iść do internisty ? Czy wystarczy powiedzieć ginkowi na wizycie ?
Zmartwił mnie ten ból .. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wczoraj na zakupach zgrzeszyłam 🙃
nie mogłam przejść obojętnie koło regału z ciuszkami 🤢 kupiłam body ☺️ takie słodziutkie ze zwierzątkami 😜 wiem... wiem.... że jeszcze za wczas ale to było silniejsze ode mnie 😆

oczywiście w domu przymierzył je miś 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie dziewczyny
Dziś moja chrześnica ma urodzinki i z jej mamą wczoraj robiłyśmy dla niej torcik 😆
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/600/img0939qi.jpg/][IMG]http://img600.imageshack.us/img600/7259/img0939qi.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Już się doczekać nie mogę min dziewczynek jak go zobaczą 😆
Co do kawy inki to nie mam pojęcia ale skoro bez problemu można ją pić podczas karmienia to chyba jest zdrowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Piękny tort :-) zdolne jesteście :-)
Inka jest zdrowa i to na bank, bo to zbożowa kawa. Wydaje mi się, że nie wypłukuje magnezu, ale pewności właśnie nie mam. A ogólnie to mam wstręt do normalnej kawy, o czym dowiedziałam się w tym tygodniu. Jak jeszcze nie wiedziałam, że jestem w ciąży po prostu przestałam pic kawę, bo mnie do niej jakoś nie ciągnęło, a kilka dni później teścior był pozytywny. Koleżanka mnie w tym tygodniu poczęstowała kawą bezkofeinową a ja jej wypić nie mogłam. Moja mama miała wstręt do kawy w każdej ciąży :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zbożówka powinna być ok ale ja póki co pije tylko zielona herbate jedną na dzień a tak to soki woda kakao.
no torcik bajeczny...
Karolina ty masz coś z tarczyca?? ja miałam 4 lata temu niedoczynnosc ustabilizowała sie, ale moze teraz powinnam zrobić badania??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja piję codziennie jedną kawkę z ekspresu, a słyszałam , że ta cykorią Ricore też jest ok. Od dwóch dni walcze z mega katarem. Masakra jakaś.
u mnie pogoda dziś średnia, niby ciepło ale pochmurnie i ponuro :-(
Też się miałam wybrać na badania krwi w tym tygodniu ale przez to przeziębienie musiałam odpuścić. Siedzimy sobie w domku z Pawełkiem i się kurujemy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Giguś, mam leczoną od dwóch lat niedoczynność tarczycy, poziom tsh unormowany na poziomie około 1.2. Co cztery tygodnie mam spotkanie z endokrynologiem, a trzy dni wcześniej wykonuje badania na poziom tsh i t4.
Mysle, że powinnaś zrobić choć poziom tsh, jeśli lekarz nie zleci Ci ich, to one kosztują około 35zł.
Moja siostra w ciąży miała tak, że przekazała ginekologowi, że nasza mama miała problemy z tarczycą i ja mam niedoczynność a ten stwierdził, że w którymś tam tygodniu jest tsh wpisane w srandardowe badanie to wtedy będzie miała. Moja endo załamała ręce jak jej to opowiedzialam, bo dziecko samo nie produkuje sobie tych hormonów, bierze je od matki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Giguś, mam leczoną od dwóch lat niedoczynność tarczycy, poziom tsh unormowany na poziomie około 1.2. Co cztery tygodnie mam spotkanie z endokrynologiem, a trzy dni wcześniej wykonuje badania na poziom tsh i t4.
Mysle, że powinnaś zrobić choć poziom tsh, jeśli lekarz nie zleci Ci ich, to one kosztują około 35zł.
Moja siostra w ciąży miała tak, że przekazała ginekologowi, że nasza mama miała problemy z tarczycą i ja mam niedoczynność a ten stwierdził, że w którymś tam tygodniu jest tsh wpisane w srandardowe badanie to wtedy będzie miała. Moja endo załamała ręce jak jej to opowiedzialam, bo dziecko samo nie produkuje sobie tych hormonów, bierze je od matki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no teraz będę szła na badania to sobie zrobię miałam unormowane wszystko ale trzeba pluć na zimne i sobie zrobie jak cos pojde do rodzinnego on mi zawsze wystawiał skierowanie a jak nie zrobie wszystkie razem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny, a nam się dzisiaj włączył dzień włóczęgi 🙂
Po całodniowym pielgrzymowaniu udało mi się kupić wygodne buty 🙂

Karolina witam w klubie tarczycowców ...
Ja walczę z Hashimoto ... do końca życia hormony. Rok stabilizowałam wyniki, aby zajść w ciążę.

Teraz mam wszystkie w normie ( o dziwo - bo w ciąży często szaleją ) Ale kontroluje się raz w miesiącu. I głęboko wierzę, że moja choroba nie zaszkodzi maluszkowi ... Bo jak będzie inaczej to do końca życia będę pluła sobie w brodę, że zdecydowałam się na dziecko będąc chora ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiele kobiet ma problemy z tarczycą, ale wiele z nich nawet o tym nie wie. Ważne, że Ty wiesz, leczysz się, więc wszystko będzie ok. Moja koleżanka też ma Hashimoto a jej córeczka jest zdrowa.
A ja jestem ze sporym bagażem ogólnie. My się z mężem staraliśmy o dziecko trzy lata. Dwa lata temu okazało się, że mam niedoczynność tarczycy, miesiąc przed zajściem w ciążę badania wykazały, że mam za niski poziom progesteronu i nie jajeczkuję, a w między czasie pożegnałam pochwicę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczęta, a ja mam taką sprawę. Od początku ciąży czytam, że do brzuszka powinno się mówić, bi wtedy dziecko czuje, że głos jest skierowany bezpośrednio do niego i czuje się bardziej potrzebne, kochane.
Ale ja nie umiem przeskoczyć tej bariery psychicznej. Przecież jeszcze go/jej nie widzę i trudno mi tak jakoś to sobie poukładać. Nawet mój mąż wczoraj stwierdził, że to dziwne i on też tak nie potrafi, ale przespał się z tematem i dziś po pracy kleknął przed brzuszkiem i zaczął opowiadać o swoim dniu. Moje koleżanki też opowiadają, że od razu gadały do Dzidziusiów, moja siostra okrzyczała mnie, że tego nie robię i czuję się jakaś inna :-( a przecież tak wyczekiwałam tej ciąży.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propo tarczycy u mnie stwierdzono jak mialam 18lat rok pozniej ginekolog stwierdził ze nie bede miała dzieci masakrycznie sie czułam. po 4 latach unormowałam tarczyce tuz przed slubem było ok bo w sumie po co zakladac rodzine wiedzac ze nie bede mogła jej tak naprawde stworzyc. raz sprobowalismy i nam maluszek wyszedł teraz mam nadzieje ze bedzie całe i zdrowe (zniose wszystko byle tak było)
a co do rozmowy z brzuszkiem ja rozmawiam i moj mąż tez ale nie tak czesto. wieczorami zakladamy słuchawki lekarskie i słuchamy maluszka 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ach Ci lekarze, glupoty gadaja. Jak bylam mloda mialam bardzo duze problemy z tradzikiem i w wieku 19 lat tez jakis \\\'madry\\\' dermatolog powiedzial: \\\'U pani jedyna metoda pozbycia sie tradziku bedzie bardzo silna terapia hormonalna, ale musi byc pani swiadoma, ze godzac sie na nia godzi sie pani na to, zeby do konca zycia nie miec dzieci. Ja sie tego leczenia nie podejme, ale juz daje wizytowke kolegi po fachu, ktory zajmuje sie takimi rzeczami\\\'
Nawet nie wiesz jak bardzo moj swiat sie wtedy zawalil, to bylo straszne i prawie doprowadzilo by to do tego, ze bym nie zaliczyla roku na studiach. Pozniej zmienilam dermatologa i wyleczyl mnie w przeciagu roku :-)

A sluchawki to bardzo fajny pomysl :-) wlasnie sprawdzam na ebay i sa taniutkie jak barszcz :-) tez sobie kupuje :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...