Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2013 | Forum o ciąży


Gosia734

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej 🙂 Ale piękna dziś pogoda 🙂 właśnie jestem po wizycie u lekarza aż bałam się wejść na wagę 🙂 od początku ciąży przytyłam 3.6 kg ....i w końcu wywalczyłam zwolnienie z pracy narazie do 29 kwietnia a potem muszę iść przedłużyć.... eveline9118 - ja jestem fryzjerką 🙂 Ja dużo rzeczy dostaje od znajomych i cieszę się z tego bo jednak wyprawka dla dziecka jest kosztowna, a szczególnie wózek, fotelik i łóżeczko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja pieke dziś pyszniutki placuszek. mój małżonek ma jutro urodzinki...
no troszke pieniążków to wszystko kosztuje dlatego jak jest mozliwośc miec od kogoś to czemu nie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pogoda jest cudowna aż nie chce się siedzieć w domu. Ja właśnie smaze frytki tak mnie naszla ochota tylko nie wiem czy powinnam jeść takie cuda :-) ? Ja też jestem fryzjerka dlatego pytałam bo jestem na zwolnieniu już prawie miesiąc bo źle się czuje i boli knie ggłowa od tych zapachów...i chciałam zapytać czy tylko ja mam takie dolegliwości? Teraz mnie plecy zaczynaja boleć więc nie wyobrażam sobie pracować i cierpieć z bólu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Ewelina
Jeśli masz możliwość to korzystaj z L4. Mnie lekarz powiedział, że wszystkie rozpuszczalniki zawarte w lakierach do włosów i do paznokci szkodzą dzidziusiowi, jeśli są na codzień stosowane.
Wiadome, że jeśli używa się ich sporadycznie to nic się nie stanie. Ale wszystkie farby z amoniakiem i inne świństwa nie służą.
Leż tyłkiem do góry i ciesz się ciążą, takie moje zdanie 🙂
No chyba, że praca sprawia, że jesteś szczęśliwa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie dziewczynki 🙂
U nas dziś piękny,wiosenny dzień także ,aż żyć sie che 🙂 byle tak dalej 🙂

Jeśli chodzi o wózek to ja póki co nie mam żadnego na oku,ale jeszcze trochę czasu na szczęście jest 🙂
Prawie wszystkie już czujemy ruchy maluszków-fajnie było by uzupełnić tabelkę i dopisać nowe mamusie jeśli bedą chciały 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziś spotkałam koleżankę co rodzi trzy tygodnie przede mną i po niej prawie nic nie widać a ja bambaryła hehe
Ja na kolację zrobiłam spaghetti i najadłam się jak bąk oj ja niemądra 🥴
U mnie wiosny dziś nie widać śnieg, deszcz, śnieg i tak w kółko co prawda udało nam się wyjść na krótki spacer. Jedyna oznaka tej pory roku to cudny bociek 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewa,
nic się nie martw, ja też się czuję dość duża 😁 i zastanawiam się jak to będzie za 3 miesiące 😁
A kolację nie mniej kaloryczną miałam przed chwilą 😁 Ziemniaki z sosem i mięskiem 😁
Nie ma to jak na noc zjeść coś lekkostrawnego 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No pewnie trzeba korzystać ze zwolnienia 🙂oczywiście ciąża to nie choroba ale przy naszej pracy niestety z miesiąca na miesiąc stanie przy klientce jest co raz bardziej męczące. Ja mam np. dolne bóle kręgosłupa , kości ogonowej a po zatym jak nakładam klientce baleyage i dłużej stoje to robi mi się duszno i czuję, że zemdleje więc wtedy trzeba zrezygnować z pracy. A jeżeli chodzi o pracę to właśnie wychodzę i jadę do domu się najeść - co prawda jeszcze póltorej godziny dojazdu.. Dobranoc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A my frytki sobie usmazylismy z mezem i cos czuje, ze moge tego pozalowac :-/
Ja tez mam duzy brzuch, jak na pierwsza ciaze. Kolezanki mowia, ze taki jak ja mialy przy drugich dzieciach. Znow moja siostra stwierdzila, ze dlugo sie zamartwiala, ze jej brzucha nie widac i ze jestem niemadra, ze ja sie martwie zbyt duzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczeta moze Wy mi powiecie cos na ten temat. A mianowicie mam bole tak jakby w stawie biodrowym. W sumie to pojawiaja sie jak wstaje z pozycji siedzacej badz lezacej, ale to taki bol, ze nie moge chodzic, bo jak przenosze ciezar na prawa noge to mnie boli -czasem tak mocno, ze nie moge totalnie chodzic, a czasem po prostu kustykam. To trwa juz prawie tydzien.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolina prawdopodobnie powiększająca się macica uciska na jakiś nerw,a że ból promieniuje aż do nogi to rwa kulszowa coś strasznego wiem cos o tym bo miałam cholerne z nia problemy po ciąży,a teraz też sie pomału zaczyna odzywać.
Musisz koniecznie lekarzowi o tym powiedzieć bo byc może musisz mieć jakieś ćwiczenia bądź rehabilitacje a to jest poważna sprawa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hehe ale sobie zaległości narobiłam -kilka stron 😁
kajka - na pewno będzie boleć pare tygodni (ja tak miałam), tego nie przeskoczysz, ale za to jakie fajne masaże wyłudzisz od męża 😜
u mnie dzidzia najwięcej harcuje gdy jestem w pracy, siedzę bez większego ruchu przez 8h więc sie nudzi 😁
przybyło mi tylko 1,3kg, nie wiem czy to źle czy dobrze ale coś mało 🤔
pytanie za 100 punktow: czy wam też ciągle łuszczy się skóra na brodawkach ?? smarowałam kremem... wazeliną... i dalej się łuszczą.
czas na lulu, swoją drogą - coraz gorzej śpie 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania może to nie skóra tylko może siara ci wycieka i zasycha wiem, że wiele dziewczyn tak ma.
Karolina też wydaje mi się, że to rwa ale lepiej chuchać na zimne i skontaktuj się z lekarzem.
U nas dziś pięknie świeci słonko rano było jeszcze -8.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂

Ewka proszę mi natychmiast oddać słonko!!!

U nas dzis rano pruszył śnieg teraz przestał,ale znowu jest brzydko,szaro i ponuro 😞a wczoraj było juz tak pieknie.
Ja dzis zabieram się za robienie krokietów z barszczykiem mniam....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wklejam ważny dla nas tekst

Dlaczego, więc kobietom w ciąży zaleca się spanie na boku? Ponieważ pozycja na plecach powoduje, że cały ciężar macicy opiera się na kręgosłupie, jelitach, a także aorcie i żyle głównej dolnej. Aorta jest naczyniem krwionośnym, które odpowiada za rozprowadzenie krwi po całym ciele. Natomiast żyła główna dolna ma za odpływu krwi z dolnej parti ciała do serca. Pozycja na plecach zatem będzie przyczyną bólów pleców, hemoroidów oraz sprawia, że układ trawienny jest mniej wydajny. A także może wpłynąć na utrudnione oddychanie i przeszkadzać w prawidłowym krążeniu krwi. Dlatego pamiętaj by spać na lewym boku. Możesz ułożyć się na lewym boku, a między nogi włożyć poduszkę. Taka pozycja pozwoli na lepszy przepływ krwi w organizmie przyszłej mamy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To nie rwa, bo mój mąż ma rwę i mam porównanie. Mnie staw biodrowy tak boli, że nie mogę na łóżku się obrócić albo stanąć na nogę. Wydaje mi się, że to macica się rozszerza. W uk powątpiewam żeby ktoś się tym zajął :-/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolina widze ze nie jestem sama mnie od paru dni boli w posladkach ale dzis w nocy nie mogłam isc do wc tak mnie bolało z prawej strony. mowiłam o tym lekarzowi kazał mi obserwowac bo to moze byc niedobór magnezu i nie pije kawy poki co do nastepnej wizyty jak cos przepisze mi tabletki jak takie bóle sa to warto sie udac na basen (tam jedynym ryzykiem jest grzybica). mnie ogarneła mania sprzatania nie usiedze na tylku jak małe dziecko moze tez przez to mnie tak plecy bola. No u mnie dzis tez ładna pogoda, mój małżonek ma dzis urodziny musze cos do 16 uszykowac 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kajkack ja ma dokładnie to samo. Pierwszy raz dopadło mnie przed ciążą...zrobiłam nawet prześwietlenie bioder i nic. Teraz znowu nawróciło nie moge nawet spać na lewym boku bo tak boli, przy chodzeniu kuśtykam. Powiedziałam o tym mojej masażystce i powiedziała, że spróbuje coś z tym zrobić....wyobraź sobie że po pierwszym razie mi to rozmasowała. To jest ucisk na nerw pod czas masażu jak zaczęła uciskać te miejsca to normalnie cała noga i pośladek mi zdrętwiały. A wieczorem jak ręką odjął. Tym razem nie wiem co mam zrobić, boję się że masowanie dolnych okolic doprowadzi do rozwarcia. Pomęczę się jeszcze trochę i może przejdzie. Tyle co mogę poradzić to kup sobie w ortopedycznym lub obuwniczym sklepie"podpiętka" wsadź do buta od tej nogi co cie boli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...