Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2013 | Forum o ciąży


Gosia734

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
🙂 tak.
ja sobie marzę że będzie jeszcze ciepło i wyjdę z kruszynką na spacerek po słoneczku
jejku nie mogę sie już doczekać.
moja mała to naprawde nie śpi 24 godziny na dobę 🙂 cały czas mnie kopie eh...
oby wiecej spała jak przyjdzie na świat 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

ja też czuje mojego chłopczyka tylko na siedząco. przy staniu mi się coś napina brzuszek będę musiała powiedzieć ginkowi, bo ostatnio pytał o to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
brzuch nie musi się ruszać - nie każdej mamie podskakuje brzuszek jak dziecko kopie,to chyba zależy od masy ciała na brzuchu,ważne że czujesz ruchy nie musisz ich widzieć
wklejam link
filmik przedstawia kopnięcia dzidziusia w 22 t.c.
https://www.youtube.com/watch?v=cIMau8p1nSI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja po wizycie u fizjoterapeuty. Stwierdzil dysfunkcje spojenia lonowego (po polsku ta jednostka chorobowa prawdopodobnie nazywa sie: patologiczne rozejscie spojenia lonowego).
Dal mi pas potrzymujacy brzuch, dwa cwiczenia na wzmocnienie miesni kregoslupa i miesni od wewnatrz ud, taka ulotke ze wskazowkami jak siedziec, jak spac, czego nie robic: np dzwiganie zabronione. Powiedzial, ze jesli mnie boli najbardziej jak sie ruszam, to powinnam ograniczac chodzenie. Skoro mam prace siedzaca, to nie musze z niej rezygnowac 🙃 z czego sie strasznie ciesze, bo na dluzsza mete, to mi sie w domu za bardzo nudzi, a i tak za dwa tygodnie mam cztery tygodnie urlopu 🙂 i lece do PL 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kamila ja tez jeszcze nie zauwazylam ruszajacego sie brzucha, dopiero w przeciagu ostatniego tygodnia upewnilam sie, ze to co czulam wczesniej, to byly ruchy dziecka, a i tak nie zawsze je czuje. Czasem jest tak, ze caly dzien nic nie czuje. A czasem tak jak to bylo wczoraj czulam dlugo buszowania Malenstwa.
To pierwsza ciaza, wiec sie nie przejmuje, ze moge cos przeoczyc, nie domyslec sie, ze to Dziecko itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam dziewczyny przeprasza ze tak długo się nie odzywałam ale jestem zabiegana 12 maja nasza córa ma komunie i po prostu zabiegana jestem 🙂 a powiem wam ze nie wie co będzie ponieważ się zakrywa pępowiną i nic nie widać i jest już główka w dół to mnie trochę przeraziło bo mi powiedzieli ze mogę urodzić nie we wrześniu a połowie sierpnia 😮 🤨 wiec nie wiem jak do tego podchodzić ale dzidzia jest zdrowa badania mam jak sportowiec tylko mam dożo żylaków 😞 pozdrawiam Was gorąco 🙂 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolinko jak męczy Cię zgaga to spróbuj przegryzać migdaly 🙂 mnie pomagają 🙂
Czytam sobie właśnie o szpitalach i zastanawiam się gdzie rodzić, jest u nas śląski instytut matki i noworodka ale nie potrafię znaleźć opinii na jego temat.
A wy już macie wybrane miejsce w którym chcecie powitać malenstwa ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem. W Pile jest szpital ale mój lekarz został ordynatorem w sąsiednim powiecie i już nie urzęduje w pilskim szpitalu, zastanawiam się czy właśnie rodzić tam. W sumie już powiedziałam rodzinie ze tylko Maciej ma nas odwiedzać jak wrócę do domu wszyscy maluszka zobaczą, nie jestem egoistką ale nie wiem jak to będzie, zresztą to my decydujemy o wizytach 🙂 za dwa tyg mam wizytę pogadam z lekarzem. W tym tygodniu zadzwonię już do położnej...

a na zgagę preferuję mlesio 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ze zgaga poradzilam sobie w koncu za pomoca mleczka 😎
Gorzej mialam w nocy. Obudzil mnie taki bol jakby w prawej lopatce, juz wczesniej mialam cos takiego i wiedzialam, ze po prostu gazy mi sie zatrzymaly w przewodzie pokarmowym. Wiec wstalam sobie, troche mi sie poodbijalo i klade sie z powrotem spac, na lewym boku, na dodatkowej poduszce, bo niby to powinno pomoc. Niestety okazalo sie, ze to nie pomoglo. W koncu spedzilam jakas godzine, w srodku nocy, siedzac sobie w salonie na kanapie, a tyle gazu ze mnie wyszlo, ze szok.
Ach te dziwaczne ciazowe dolegliwosci. Przed ciaza nigdy cos takiego mnie nie dopadalo, jak zgaga, jakies gazy itd. Slyszalam, ze coniektorym ciezarnym te gazy wychodza druga strona i to z nieprzyjemnym zapachem. Na szczescie mnie to niedopada, bo bym chyba ze wstydu z pracy zrezygnowala 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie brzuch teczki kochane 😆
Ja dziś miałam wstrętną glukozę do wypicia ale udało mi się znieść to dzielnie Babeczka była bardzo miła i już przed wyjściem znałam wyniki i wiem, że wszystko jest oki.
Odespałam tę wstrętną glukozę a teraz trzeba ruszyć na molo i zjeść jakiegoś goferka 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moim zdaniem jeśli nastawiasz się na spacery z dzieckiem to nie wyobrażam sobie jak zimą w spacerówce jechać z 1,5 rocznym dzieckiem. Mi wózek służy do dziś a spacerówki takiej małej używam sporadycznie głównie wyjazdy i krótkie spacery.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam nadzieje ze moj synus bedzie pozniej w wozku chciał siedziec bo czasem ida panie z wozkiem i dzidzia obok 😜
na chwile obecna z obserwacji wnioskuje ze mały sie budzi jak siadam do stołu 😜


ktos mnie chyba nie lubi bo miałam 4 oklaski a teraz mam 3 ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja właśnie słyszałam nie jednokrotnie odwrotną opinie , że wózki wielofunkcyjne 3 w 1 są najlepsze. 😜
i sama tak uważam,jestem tego zdania że gondolka posłuży mi max. 9 miesięcy a spacerówką będę jeździć ok 2 lat.
mój wózek jest bardzo lekki więc myślę że posłuży mi na długo.

moja kruszynka w brzuszku mnie zaskoczyła wczoraj rano 😘 😘 😘 leżałam sobie spokojnie a moja córeczka wypchała mi swoją główkę przez brzuch 🙂 taką maluśką jak piąstka i twardą jak ziemniak główeczkę 🙂 i tak kilka razy tego dnia - troszke bolesne ale cudowne przeżycie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...