Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2013 | Forum o ciąży


Gosia734

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
no ja dziś w taki upał byłam cały dzień po za domem robiłąm zakupy na urodzinki dla syna mojej szwagierki ...teraz sie orzeźwiłam pod prysznicem i leże plackiem sama na łóżku,,,mój pojechał na nockę do pracy i będzie rano dopiero...ja się roztapiam ,jutro nigdzie z domu si nie ruszam.
kaackjk pokaż jaki wózek kupiłas 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ten wozek to model z tego roku, on byl prezentowany na targach jakos w kwietniu badz maju, wiec mozliwe, ze dlatego nie wszystkie sklepy mialy go w sprzedazy. Wozek wyglada na duzo bardziiej masywny w domu niz w sklepie, ale mi sie taki wlasnie podoba i jest lekki i latwy w obsludze 🙂 Ja mam czerwono czarny z czerwonym stelazem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie brzuchatki 😆
Ja dziś siedzę w domku wczoraj przesadziłam ze spacerkami 🤢 i wieczorem ledwie się do domu doczłapałam. Dobrze, że spałam u siostry to ona w nocy wstawała do mojej Hani a ja mogłam odpoczywać.
]Kajkack fajnie, że jesteś zadowolona z wózka 😆
Kasiaw ja niestety w 38 to nie wejdę z h&m to dla mnie 40-42 rozmiarek
Ja się warzę i mierzę regularnie ale to tylko dla porównania z 1 ciążą. Ja mam już 12,5 na plusie więc w tej ciąży na 100 będzie z 20 na plusie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejo 😁
ja wczoraj pojechałm na wieś tam maja duzy basen ogrodowy sie wymoczyłam woda 32 stopnie miała i dobrze duzej roznicy temperatury nie było,
co do męża pracuje jeszcze do konca miesiaca i dzis miał telefon ze po niedzieli ma spodziewac sie telefonu, a co do mnie ja maciezynskiego nie bede miała bo skonczyła mi sie umowa o prace podczas ciazy i zostaje mi tylko kuroniowka, mam nadzieje ze bedzie ok jestem juz dobrej mysli 🙂
zeby odreagowac jedziemy nad morze na weekend fale zawsze uspokajaja 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
GIGUS dlaczego nie poszłaś na zwolnienie kiedy jeszcze pracowałaś i wiedzialas juz o ciąży !!!!!!????? wtedy wszystko by ci sie należało...
ale nie wiem czy teraz tez ci sie nie nalezy bo kobiety w ciazy sa pod ochroną i ja na twoim miejscu umówiłabym sie z np.księgową jakąś na początek i spytała czy pracodawca mogł mi nie przedłużyć umowy w czasie trwania ciąży,ja wiem ze pracodawca musi przedłuzyc umowe
moze udało by ci sie coś załatwić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Z tego co ja pamiętam polski kodeks pracy (a miałam takiego pracodawcę, co kodeks pracy musiałam mieć w małym paluszku - tak korpo oszukiwała nas), to jeśli umowa o pracę kończy się po 3 miesiącu ciąży automatycznie jest przedłużana do końca ciąży.
A tu artykuł, który wyjaśnia te sprawy:
http://www.ciazowy.pl/pytanie,ciaza-a-umowa-na-czas-okreslony,694.html
A tu paragraf z Kodeksu Pracy mówiący o takich sytuacjach:
http://prawo.money.pl/kodeks/pracy/dzial-osmy-uprawnienia-pracownikow-zwiazane-z-rodzicielstwem/art-177
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie wlasnie było tak ze ja umowe miałam do 6 stycznia a 4 szłam na zwolnienie i nie mogłam przedłuzyc nic, w sumie idziemy do radcy prawnego za tydzien i wszystkiego jeszcze sie dowiemy ale dzwoniłam do radcy jak szłam na zwolnienie i poradził zeby isc na zwolnienie. no mowie pojdziemy jeszcze do tego radcy zobaczymy co on mi powie czy mam sie odwoływac czy jak. no zobaczymy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mnie tez moja procodawczyni niezle wykiwala zostalam bez umowy a mialam na zlecenie obiecala mi ze da normlana umowe o prace ja sama bym sobie nawet poplacila ten zus przez 3 miesiace a pozniej zwolnienie i macierzynski normalnie bym miala ale jednak sie na niej przejechalam i sie zwolnilam . sprawe zalatwilam inaczej i bez stresu takze tak czy siak bede miala pieniazki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale sobie zaległości zrobiłam.... 😮

ja w prawie pracy jestem kiepska, ale też uważam że powalczyć nie zaszkodzi

wczoraj miałam kiepski dzień 🤢 całe przedpołudnie źle się czułam - duszno, gardło boli, głowa boli..... ehhh potem przy obiedzie złapał mnie straszny ból w lewym boku na ok 1min aż się poryczałam (chyba zaczynam wątpić że poród jest do przeżycia 😜 ) zadzwoniłam do lekarza ale powiedział że to raczej nic groźnego nie było ufff potem mój mąż dał czadu... jakiś dzieciak zajechał mu droge na ścieżce rowerowej i było BUM! on przeleciał przez kierownice a dzieciak oberwał rowerem 🤢 na szczęście skończyło się tylko na siniakach, otarciach i płaczu dzieciaka

dziś już było fajnie bo zawiesili mi karnisz! i pojechaliśmy po zasłonki! 🤪 jeeeee jutro Patryk obiecał zawiesić firankę to wam wrzucę fotkę salonu bo już prawie gotowy jest 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny. Jak czytam Wasze posty to tak Wam zazdroszczę Waszej aktywności 😞
Ja byłam na jedną nockę u mojej siostry w odwiedzinach, która ma półtoraroczną córeczkę 😁 pobawiłam się trochę z małą, na jakiś niby krótki spacer poszłyśmy na plac zabaw i było super 🙃
Ale całą przyjemność teraz odchorowuję - a mąż mnie ostrzegał, że tak będzie - całą noc biodra bolą jak szalone i ani wstać z łóżka nie mogę, ani pójść do toalety bez pomocy 😞
Do porodu jeszcze 3 miesiące, dziecko coraz większe, coraz cięższe, ja sobie nie wyobrażam co będzie dalej 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejo 😁 u mnie juz lepiej są propozycje, oferty w tym tygodniu ma sie wszystko wyjasnic 🙂
bylismy na weekend nad morzem ale fajniutko odchamic sie tak na piasku i w wodzie. mąż mój spalony ze szok ja delikatnie brązowa, tylko nogi.... jak bym miała podkolanówki 🤪 tak jak szłam sie opaliłam. ale dobrze mi to zrobiło 😁 jutro trzeba poprac to wszystko i będzie ok 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polemika masz tydzien na doniesienie zwolnienia 🙂
a co do PEPCO też mam z tam tąd ciuszki i body 🙂 kupiłam ostatnio takie z napisem KOCHAM MOJEGO DZIADKA 🤪 (mój syneczek bedzie miał tylko jednego dziadka) ładne tam są ciuszki a wiadomo że dzieciaczki szybko rosną i co chwilke beda potrzebne nowe 🙂

Mój Mąż znalazł nowa prace 🤪 jestem przeszczesliwa 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jezu dziewczyny bylam dzisiaj na glukozie obym nie musiala tego powtarzac . niedosc ze slabo mi sie ciagle robilo stare baby oczywiscie miejsca nie ustepywaly ,po drugim pobraniu krwi usiadlam na chwile napilam sie lyk wody i wszystko zwymiotowalam dla mnie najgorsze badanie jakie mialam do tej pory katastrofa jakas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak te stare babajagi sa najgorsze, w sklepie tez Cie nie przepuszcza jeszcze my powinnysmy im usługiwac. nie jestem nie wiadomo jaka kaleka tak ale jak widze w autobusie miejsce dla kobiet w ciazy a tam siedzi emeryt rozbraja mnie to 😠 zdjac mu ta czapke pier....w łeb 🤪 powiem ci Kami ze moja bratowa zadnej glukozy nie przeszła zygała za kazda raza to lekarz stwierdził ze nie ma cukrycy 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jeszcze na dodatek poszlam z bratem do rossmana rozmawiamy stojac w kolejce to kasy i wtrynily sie nam jakies dwie staruchy a ze jest chyba az za dobrze wychowana to nic nie powiedzialam ale chyba trzeba bedzie zaczac walczyc o swoje 🙂 no to mam nadzieje ze ja cukrzycy tez nie mam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...