Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2013 | Forum o ciąży


Gosia734

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
eveline9118 napisał(a):
dziewczyny jak macie napisane na profilu tydzień ciąży np.

29t.c +4 dni to znaczy ze jesteście już na 30 t.c
30 t.c to znaczy ze właśnie wam się skońćzył 30 t.c
30 t.c + 2 dni to znaczy ze rozpoczął się 31 t.c
🙂



dokładnie tak 🙂
a dla ciekawostki Wam powiem, że w Anglii liczą mi tygodnie ciąży według planowanej daty porodu - to dla nich ważniejsze, bo wszelkiego rodzaju płatności za macierzyński itp oblicza się według planowanej daty porodu.
W Polsce natomiast, przy tym nieszczęśliwym pobycie w szpitalu, ciągle mnie poprawiano i ciągle liczono według pierwszego dnia ostatniej miesiączki - wkurzało mnie to, bo ciągle mnie poprawiano jakbym była głupia i nie wiedziała, w którym tygodniu ciąży jestem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
u nas żeby przekręcić łóżko trzeba by je było rozmontować 😮 wiec to nie takie hop siup

tak Kasiu zamierzam rodzić w Sosnowcu na Zegadłowicza bo blisko i ponoć nie jakoś najgorzej jest
kajka bardziej podoba mi się wersja 1
eveline ja bym jechała nad to morze, przecież w razie czego tam też mają szpitale, twój lekarz i tak za ciebie nie urodzi 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja ,to z kolei panikara jestem, nie jechałabym chyba tyle kilometrów z dużym brzusiem,
Być może dlatego że 2 razy w roku muszę tam być służbowo i te 2x600km pokonywane w weekend mnie meczą nawet nie będąc w ciąży.
Jeszcze te nasze drogi, na których trzęsie jak na rajdach off road... Ble

Z drugiej strony rozumiem chęć naładowania akumulatorów. Nad morzem wyjątkowo cudnie to przychodzi 🙂

Co do pokoików ja łóżeczko wstawiam do kąta 🙂 bo po doświadczeniach z Natalką wiem, że Mały będzie spał ze mną w dużym łóżku. Więc to łóżeczko to bardziej na pokaz 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam jutro wizyte nareszcie bo pobolewa mnie podbrzusze, uderzono mnie w brzuch (przez przypadek), mam nadzieje ze moim synkiem jest ok wszystko bo kopie i wierci sie.

zmieniajac temat dzis spodkałam kolezanke i ona wyciskała sobie takie pryszczyki koło brodawek i leciała jej taka kleista mazia, cos jak u nas tylko jej przy wyciskaniu i nie jest w ciazy. jak myslicie co to moze byc?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny
Dostałam wyniki prenatalne niby wszystko ok oprócz główki która jest mniejsza o ponad tydzien:-( w dodatku mam anemie ihemoglobina tylko 9,3 pomimo przyjmowania żelaza:-(( kurcze mam stracha:-(( A tu jeszcze w weekend mam egzaminy na studiach aż 6 :-(( podłamana jestem strasznie . Buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewi, nie martw się główką, bo jeśli to tydzień różnicy to często się tak zdarza, bo albo lekarz źle zmierzy, albo dziecko szybko nadgania różnicę.
Anemia chyba teraz pilniejsza.
A nie zalecił Ci przyjmowania większej ilości żelaza przy tych wynikach ?
Może oprzyj teraz swoją dietę na składnikach obfitujących mocno w żelazo i poczytaj z czym dobrze się przyswaja. Może gdzieś jakiś błąd przy zażywaniu tego żelaza popełniasz, że się nie wchłania ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewi nie ma się czym stresować, pamiętaj że po 12 tyg w grę wchodzą cechy osobnicze... z resztą przez całą ciąże dzidzie są porównywane do statystyk! a nie do wzorca zdrowia. Tak z życia wzięte: średnia krajowa to 3832,81zł brutto - czy wszyscy z twojego otoczenia mają takie dochody? Nie.
Nic się nie martw i jedz zielone 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewi tą główką nie ma co się martwić. Mi np w szpitalu zwrócono uwagę, że moja Maleńska ma długie nóżki, przejrzałam badania z usg i rzeczywiście wielkość kości udowej wyprzedzała o dwa tygodnie wiek dziecka. Ale nikt nie panikował, nie mówił, że to źle.
Ja mam na jednym usg wyszczególnione dokładnie różne pomiary (tego jest więcej niż 10) i między różnymi częściami ciała są różnice kilkudniowe i żaden lekarz nie mówił, że coś jest nie tak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewi dziewczyny mają rację, nie stresuj się na zapas. Z maluszkiem na pewno wszytsko ok.
Gigus daj znać co i jak po badniach. A mocno oberwałaś w brzuszek?

Ja już też mam wyniki wczorajszych badań. Z moczem wszytsko ok, morfologia mam tam jakieś odstępstwa ale hemoglobina w normie i glukoza w porządku. Normalnie cały dzień mi się wczoraj tym świństwem odbijało.
Dziewczyny a jak tam wasze brzuszki, dalej się napinają. Mi tak, mimo iż wszytsko jest ok. Ale z Pawełkiem też tak tak miałam.
Polemika mamy już imię dla maluszka, możesz kiedyś przy okazji wpisać do tabelki ... Mateuszek,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Kasiu tak dość mocno i wydaje mi sie ze w nocy miałam jeden skurcz, bo mnie zakuło strasznie w pochwie i poczułam ciepło na całym ciele, dzis musze mu o tym wszystkim powiedziec. wizyte mam na 18.30 potem do radcy prawnego idziemy ale zaraz jak bede dam znac.
dziś chyba jakis taki dzien nie zaciekawy bo nie mam siły na nic 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no a ja się napracowałam dzisiaj
wypucowałam całe mieszkanie
mi nadal sie brzusio napina,zauważyłam że czasami gdy siedzę mój pępek się chowa do środka -tak jak by mała mnie od środka za niego mocno ciągnęła 🙂
na szczęście już nei musze przygotowywać obiadu bo wyciągam na dziś z zamrażarki pierogi i obiad gotowy.
a wiecie co , ja też mam w nocy takie jak by skurcze chyba bo mnie kuje w okolicach jajników i pochwy okropny ból ale na szczeście krótki
no i dokuczają mi skurcze łydek ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja również od rana na szmacie jeżdżę..
Ale zjadłam obiad i padłam. Zasnęłam na 1.5 h 🙂
Co do napinania się brzuchola to najczęściej mam jak wstanę z łóżka, nieważne czy z pozycji siedzącej czy leżącej.. Ale nie przypuszczam, żeby to strasznie groźne było.
Dzisiaj przy sprzątaniu i ciągłym kucaniu i wstawaniu mocno mnie zabolało i postanowiłam trochę zwolnić tempo bo się wystraszyłam 🙂

Giguś, nie martw się, na pewno wszystko będzie dobrze.

Jezu jak ja się cieszę, że już koniec tego remontu ! Ocipieć można było 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lekarz zmienił mi żelazo i mam następne USG 12.07.2013 nie martwiłabym się tą główką gdyby nie zmartwił się tym mój lekarz. Mam już córcie jedną i też miałam anemie ale nie taką wysoką i z główką też nie było problemu kończyny czy rączki dłuższe to nic, a tu chodzi o główkę.
Jeśli chodzi o dietę to nie pije kawy nie pije herbaty nie jem mlecznych rzeczy dodatkowo bo lekarz nie kazał mi ponoć wapń zaburza wchłanianie żelaza. Jem kasze gryczana, jaglana, jęczmienna jem gotowane mięso, jem dużo warzyw i owoców dodatkowo pije sok z buraków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ewi,poczekaj do następnej wizyty usg i zobaczysz ze wtedy lekarz powie ze wszystko z główką w porządku.
nie martw sie bo to zamartwianie moze zaszkodzić dzidz.

kobiety drogie jutro o 14 wyjezdzam do niemiec 8 godzin trasy ale jade jako pasażerka 🙂 jadę po moją mamusię. obym nie zaczeła rodzić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewi nie martw sie zobaczysz ze bedzie wszystko wporzadku mi przy kazdej wizycie lekarz powtarzal ze dzidzia jest za mala a na ostatnim usg stwierdzil ze jest wszystko dobrze i ze dziecko jest duze :0
Ja jutro tez wyjezdzam wracam w srode na szczescie tylko 120 km przedemna ale warto cisza spokoj jeziorko i las naokolo 🙂) odpoczne i pooddycham swiezym powietrzem 🙂

Wiec do srody kochane :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejo. juz jestem po wizycie, wszystko jest w porzadku maluszek piekny duzy bardzo 1580g połozenie głowkowe, jestem szczesliwa chociaz mam zly dzien, ruchy idealne te wszystkie parametry wskazuja na to ze chłopiec jest strasznie duzy 🤪 a ja przytyłam tylko kilogram 😁 te bole i prezenia sa wywołane tym ze szyjka macicy jest nie zmienna od poczadku ciazy (lekarz mowi ze bardzo ładnie)
w lipcu badania wymasu z pochwy i odbytu,

No ale jest wszystko OK i bardzo się cieszę 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny
Tym razem ja paniekuję 😞 Po pierwsze miałam dziś spotkanie z położną i pierwszy pomiar ciśnienia miałam 160/88, na szczęście na koniec wizyty spadło, ale też dość wysokie 141/77 (do tej pory miałam książkowe 120/80), a puchną mi nogi i moczu dziś zapomniałam do analizy dać (w uk jak go nie przyniosłam na spotkanie to już przepadło, kolejny raz zbadają mi za 3 tygodnie).
Po drugie tutaj w Anglii na podstawie pierwszego USG jest opracowywany taki wykres z trzema wielkościami: tydzień ciąży, długość mierzona centymentrem po brzuchu od dna macicy do spojenia łonowego i na tej podstawie odczytuje się wielkość dzidzi. Według mojego wykresu dziś powinnam mieć tą wielkość macicy między 26cm a 28cm, a ja miałam 30cm! Tylko, że moja położna nie sprawdziła tego wykresu, ja go w domu sprawdziłam i tam jest napisane, że jeśli ta wielkość jest większa niż te widełki, to pacjent do dalszej obserwacji pod względem możliwości wystąpienia jakiś powikłań typu wielowodzie. A ona tego nie sprawdziła i zaczynam panikować.
Ach, czemu ta moja ciąża taka jakaś powikłana jest, nie dość, że to rozejście spojenia, to później szpital, a teraz jeszcze nie wiadomo co może z tego wyjść (ciśnienie, puchnięcie nóg i białko w moczu - 4 tygodnie temu miałam białko w moczu, to oznaki zatrucia ciążowego).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojoj nie dołuj się tak, napewno urodzisz zdrowa i sliczna dzidzie, ja zawsze mam wysokie cisnienie u lekarza dosłownie na granicy wczoraj 3 razy mi mierzył, tez mam spuchniete nogi, w dodatku cały brzuch mnie boli a lekarz tak mnie pocieszył ze mały teraz zacznie rosnac i bedzie bardziej bolało. Każda ciąża jest inna ale wszystkie musimy to przejsc na szczescie mamy siebie drogie kolezanki i zawsze jedna z druga chetnie porozmawia na wszystkie tematy a to jest najwazniejsze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...