Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2013 | Forum o ciąży


Gosia734

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

dziś też byłam na długiej wizycie bo moj mąż chciał zobaczyc maluszka. I jest CHŁOPIEC sa jajeczka i siusiak wszystko w jak najlepszym porzadku w poniedziłałek jade na wycieczke zobaczyc szpital w którym bede rodziła i zbada mnie sprzetem radiologicznym bo jak juz bede to mozemy zobaczyc 😜 mój syneczek waży 1050g chłop jak dąb 🤪
a i jeszcze mi powiedział ze zostało mi około 10tyg do porodu 😁 czyli wczesniej 🤪
i doczytałam w karcie ciazy ze łozysko mam na tylnej scianie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry dziewczyny !!! Byłam wczoraj na badaniach prenatalnych. Lekarz mało mówny był pospisywał wyniki na jakąś kartkę i mówi że wyśle pocztą z filmem więc za dużo sie nie dowiedziałam. Ważne że zdrowe nie było widać czy chłopiec czy dziewczynka a zależało mi na opinii drugiego lekarza. BUZIAKI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fajnie dziewczynki, że wszystko w porządku po wizytach.

Gigus to kawał chłopaka już nasz w brzuchu.

Ewi ten lekarz od prenatalnych conajmniej dziwny. Moja lekarka od prenatalnych jest bardzo fajna. W trakcie badania wszystko dokładnie opisuje, tłumaczy i wszystkie papiery dostaje od razu.

Dziś wybieram się z teściową w poszukiwania nowych firanki i zasłon do salonu i kuchni. Ciekawe czy coś mi się spodooba. Docelowo chce zmienić na rolety rzymskie ale to się jeszcze zobaczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewa super , że wszystko w najlepszym porządeczku 🙂

Giguś to będziesz jedna z pierwszych 🙂

Ja jutro jadę na bezpłatne 4D które co chwilę organizuje SIMIN, Zobaczymy co tam u Małego słychać 🙂

Jakby któraś była chętna to od 12 w silesii w Smyku robią 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rany 🤪 już ponad kilo? ale teraz szybko przybierają 🙂

Fajnie że mogłyście pooglądać swoje maleństwa 🙂 też bym z chęcią swoje zobaczyła, może pojade do tej Silesi... choć pewnie skończy się tak samo jak ostatnio w Plazie 🤨 nastałam się tylko w kolejce a nie dostałam sie na usg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja jeszcze zapytałam mojego o 3D on mówi ze nie ma koniecznosci bo to sa fotki na pamiatke co do płci nie ma watpliwosci a w poniedziałek jak bedzie podłoczy mnie pod ten sprzed radiologiczny i na pewno bedzie dobrze sprawdzone, zobacze moze u nas w okolicy tez by były bezpłatne gdzies to pojde, a i jeszcze odradzał mi juz dalekie podroze a samolot to mam sobie w ogole wybic z głowy na szczescie my nad bałtyk mamy 150km wiec spokojnie.
a własnie wczoraj moj synus był bardzo zmartwiony bo miał raczke na główce połozona 🙂 paluszki miał policzone 🙂 normalnie wzruszeni bylismy oboje, a i sisiaka nie chciał pokazac 😜 było widac moszne ale w koncu tak sie obrucił i pokazał małego lolusia 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Was wszystkie!
Jestem tutaj nowa, termin porodu mam ustalony na koniec września.
Poczytałam troszkę ten temacik i wiem mniej więcej co i jak u Was.
Co do mojej ciąży to dotąd było bez problemu, jednak od kilku dni - przeważnie rano, czuję taki ucisk w podbrzuszu, na środku, jak by w macicy. Byłam z tym u mojego lekarza, stwierdził, że Dzidziuś szybko ostatnio przybrał na wadze i że macica się trochę stawia, dostałam magnez, luteinę i nospę. Pomaga na cały dzień, jednak rano czuję to ciągnięcie podczas wstawania z łóżka. Może któraś z Was tak miała? Pozdrawiam Was ciepło!
A...dodam jeszcze, że mam krótką szyjkę maiccy, bo 2,8 cm, przy normioe 2,5 cm... Jednak nie wiem, czy mam ją taką krótką od początku,czy ostatnio się skrócila(nie miałam jej mierzonej wcześniej za pomocą USG dopochwowego, jedynie w badaniu takim ręcznym na fotelu i wszystko było ok). Brzuch rAZ na jakiś czas zrobi się tylko twardy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej natalijka 🙂
ja tak mam jak ty gdy rano wstaję z wyrka i nie tylko rano,często czuję jak mi się robi twardy brzuszek i rwie w dół ale posiedze pooddycham i przechodzi 🙂

mam dziś okropny dzień w sumie nie tylko dziś...od jakiegoś czasu mam chyba małą depresję ...czuję że jestem zdana sama sobie z ciążą,nie mam wsparcia emocjonalnego,psychicznego od nikogo ...nikt oprucz mnie nie interesuje się dzieckiem które noszę pod sercem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witamy witamy 🙂
mnie też często rano pobolewa brzuch ale to raczej dlatego że się mocno w nocy wierce - nie umiem na lewym boku wytrwać. jak zdarzy mi się że boli bardzo to nospe biore i już.

byłam w tym Pepco - d... nie urywa. myślałam że więcej dla maluchów będzie. faktycznie najtańsze ciuszki trafiają się kiepsko uszyte, trzeba się przyglądać, ale wzory są fajne. kupiłam tylko pajaca z pieskiem za 17zł 🙂

zapisałam się okulisty bo coś mi sie z oczami pierniczy. wada chyba mi się pogłębiła troche i czasem mam wrażenie jakby mi się pole widzenia zawężało w lewym oku 😮

Ewelina wychodź częściej z domu, spacer super robi na smuty. pamietaj że w ciąży czasem się nakręcamy się zupełnie bez podstawnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
eveline9118 A czy czujesz tak jak by tam od środka swoją macicę przy takich bólach? Ja już może jestem przewrażliwiona, pierwszą ciążę poroniłam.
A co do depresji, to musi być Ci niewątpliwi ciężko, to co opisujesz chwyta za serce. Mnie w takich ciężkich chwilach pomagała zawsze książka. To cenne lekarstwo.
polemika_schola Witam Ciebie i ja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewelinka nie martw się .
Ja ostatnio własnie pisałam, że mega doła załapałam. Wyłam jak opętana przez pół dnia.
Ale wypłakałam się i chyba pomogło, już mi dużo lepiej 🙂 A dzisiaj to już nawet radosna jestem 🙂
Sposoby są różne, możesz po kolei testować co Ci pomoże.
Ja z takim dołem na spacer nie miałam siły wyjść, opuchnięta od płaczu, czerwona, a nad książką bym się nie skupiła.
Musiałam się poużalać nad sobą porządnie i pomogło 🙂
Dzisiaj moja Córcia najukochańsza ma 7 lat 🙂
Nawpycham się tortem i już całkiem szczęście mnie ogarnie haha.

Ania ja jutro planuję jechać już o 10tej , żeby w miarę szybko zrobili to USG 🙂 Od 12 sie zaczyna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
GIGUS - to SUPER będziesz pierwszą mamusią wśród nas... 🙂
Mnie też boli brzuch rano jak wstaje , śpie na boku ale mimo wszystko troche uciskam brzuch i w dodatku pęcherz pełny.
Każda z nas ma pewnie chwile załamania i obawy szczególnie te kobietki,których to pierwszy dzidziuś, ale trzeba te chwile jakoś przetrwać. Ja często łapie takiego doła, że ciężko mi się samej uspokoić, ale najlepszy dla mnie sposób to się wypłakać, często włączam sobie muzykę i wyje w łóżku, potem samo przechodzi i się śmieje, że głupia jestem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no popłakałam sobie do poduchy 🙂 i pomogło teraz sobie posprzątam w mieszkaniu i przyjedzie moj mężczyzna z pracy i będziemy się razem śmiać z tego wszystkiego. 🙂

dziewczyny kupiłąm sobie czajnik dziś w biedronce szklany i przeraza mnie jego moc bo ma 2200 W 🙂 poprzedni miałam to miał 1600 ale ten nowy ma podświetlany dół na niebiesko i wszystko ładnie widac,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
eveline9118 napisał(a):
dziewczyny kupiłąm sobie czajnik dziś w biedronce szklany i przeraza mnie jego moc bo ma 2200 W 🙂 poprzedni miałam to miał 1600 ale ten nowy ma podświetlany dół na niebiesko i wszystko ładnie widac,

Moja mama zamierzala sobie go kupic, ale zrezygnowala ze wzgledu na moc
Ciesze sie dziewczyny, ze wszystkie wyniki badan macie w normie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja kupiłam i nie będę żałować 🙂 teraz widze ile kamienia mam w czajniku i częściej będę czyścić,a rozważam też opcję żeby kupować wodę tą tanią 5l. w biedronce i ją gotować w czajniku,żeby kamień się nie osadzał i żeby było zdrowiej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
eveline9118 napisał(a):
ja kupiłam i nie będę żałować 🙂 teraz widze ile kamienia mam w czajniku i częściej będę czyścić,a rozważam też opcję żeby kupować wodę tą tanią 5l. w biedronce i ją gotować w czajniku,żeby kamień się nie osadzał i żeby było zdrowiej 🙂

To ja bym bardziej radzila kupic sobie filtr dzbankowy Brita http://www.brita.net/pl/jugs.html?&L=9
Ja takiego uzywam, raz na miesiac wymieniam wklad, w Anglii kupuje wklady na ebay, bo sie bardziej oplacaja niz w sklepie (podejrzewam, ze w Polsce mozna takiej kupic na allegro). To wyjdzie taniej niz kupowanie pieciolitrowych baniakow wody.
Tam gdzie mieszkam wode z kranu strasznie czuc jest chlorem, a dzbanek nie tylko niweluje kamien, ale rowniez smak i zapach tego chloru.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja sobie zrobiłam koktajl z truskaweczek z maślanką 🙃 a jeszcze mi się marzy taki z malinkami, poziomkami i truskawkami na jogurcie naturalnym 🤪 ale to poczekam sobie do nastepnego tygodnia, bo jutro i pojutrze nie będę miała jak pójść na bazarek po produkty i nie wiem czy już ktoś sprzedaje poziomki i maliny 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kupiłąm sobie TWISTOS FROMAGE bardzo mi smakują 🙂
a przy okazji zrobiłam zakupy na sałatkę jarzynową naszła mnie ochota 🙂

mała juz poczuła chrupki chyba 🙂 i zaczęła się wiercić 🙂

kajack a są już nasze polskie truskaweczki? czy to jakieś wielkie sztucznie napompowane?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
eveline9118 napisał(a):
kajack a są już nasze polskie truskaweczki? czy to jakieś wielkie sztucznie napompowane?

Polskie truskaweczki - dziś świeżo rwane z świętokrzyskiego pola zajadam 🤪 u nas są po 6zł za kilogram na bazarku, a na osiedlowym stoisku po 7.5zł 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hehe mnie też naszła dziś ochota na sałatkę jarzynową i rano już robiłam 🙂
A co do warzyw i owoców to ja mam akurat dobrze, bo mam dość dużą działkę i moja teściowa zagospodarowała kawałek ziemi i zasiała warzywka i posadziła truskawki, które już są pysze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...