Skocz do zawartości

Pazdziernik 2013 | Forum o ciąży


SyLa1205

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hej dziewczyny,
mi się dziś jakoś słabo spało, budziłam się co chwilę, tak pusto w łóżku bez męża było 😞
Dg co do tej maści co pisałam to na tej stronie można ją zamówić i koszt przesyłki to 8zł. To wychodzi 21 zł za 15g to i tak dużo taniej niż maść medela 🙂 później ją sobie zamówię 😉
pogoda dzisiaj ładna, słoneczko od rana, zaraz idę się wykąpać i na plac zabaw z Julą. Później muszę czekać na kuriera bo mój mąż zamówił sobie butki przez internet, trzeba jjeszcze obiadek zrobić i umyję dzisiaj na szybko okno w kuchni, a jutro w małym pokoju może mi się uda.

Ursulina to smarowanie piersi własnym mlekiem i wietrzenie też pomaga 🙂 kapusty nigdy nie stosowałam :P
Później jeszcze zajrzę do was 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Matko ja już tak zestresowana jestem ,ze mi się pomylił termin wizyty.Mam na11tego a o mało pojechała bym dziś,gdyby nie mama juz bym siedziała w przychodni 😞
A do tego tak jak pisała Giga całą noc miałam skurcze co 20 min a nad ranem tylko taki dośc mocny ból w dole i nic.Zero skurczy.Mam juz dość,niech juz to się skończy 🤢 🤢 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kati__rsl napisał(a):
Matko ja już tak zestresowana jestem ,ze mi się pomylił termin wizyty.Mam na11tego a o mało pojechała bym dziś,gdyby nie mama juz bym siedziała w przychodni 😞
A do tego tak jak pisała Giga całą noc miałam skurcze co 20 min a nad ranem tylko taki dośc mocny ból w dole i nic.Zero skurczy.Mam juz dość,niech juz to się skończy 🤢 🤢 🤢


KATI jeszcze kilka dni i będzie donoszone! 😁 Zazdroszczę Tobie że bez Fenoterolu jesteś, ja muszę jeszcze jakiś tydzień bez tego wytrzymać,a póki co nawet dawki nie zmniejszyłam.

Maugodziata w komórce to widziałam i nie wiedziałam że z tej strony można zamówić, Mi właśnie Mąż kupił też MALTAN widzę że ma dobre opinie chyba wypróbuję ją. A smarujecie już te brodawki czy dopiero potem?

http://www.bangla.pl/opinie/p3366/masters-maltan-masc-do-pielegnacji-brodawek-sutkowych
Pewnie urodzę przed wami to wypróbuję i zdam relacje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny ja raz próbowałam kapusty nic nie daje ;/ a do szpitala zabieram laktator to ostatnio tak mi nabrały szyko piersi mlekiem że póżniej miałam twarde jak kamienie i nie mogłam sobie z nimi poradzić po powrcocie do domu ! a co do smarowania sutków własnym mlekiem to ja tak własnie robiłam bo sutki sie strasznie wysuszają , przynajmniej ja tak miałam 🙂

KAti jeszcze kilka dni i możesz spokojnie już rodzić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej,

Kati - wytrzymaj jeszcze trochę i będzie finał 😉

Giga - z tym prasowaniem to można na siedząco, nawet z deską do prasowania przecież w tej chwili deski mają regulację i spokojnie można sobie obniżyć do poziomu siedzącego 🙂

ja jestem po wizycie i w sumie jest ok młody sobie nadal rośnie 2350g, przepływy w jak najlepszym porządku, ktg też ok mi ciśnienie skacze i niewiadomo dlaczego, zwieszkamy dawkę tabletek no i wizyta w następnym tygodniu 🙂 oczywiście lekarz mnie również uświadomił że najlepiej jak wytrzymam jeszcze 12 dni i młody będzie miał ponad 2500g to będzie już dobrze 🙂 na co ja mu odpowiedziałam że dziecko urodzi się w październiku i już 😉 więc jednak mam nadzieję że urodzi się na początku października 😁 a właściwie wyznaczą mi taki termin 😉 no jeszcze w czwartek mnie czeka solidna kontrol w szpitalu więc zobaczymy co tam mi lekarze powiedzą 🙂 aaa i młody jest główką w dół, ale ja mam wrażenie że ciągle się obraca 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paella super wieści 😁
Ja pomimo umęczenia i dolegliwości chętnie doczekam terminu jak Bóg da.. My mamy wcześniaków wiemy że najlepiej rodzić blisko terminu. 🙂 Waga tu jest jednak dużym wyznacznikiem, moja Inga jest malutka pewnie w tym tyg. dobije do 2kg dopiero, ja wizytę ma dopiero na 19.09 i nie wiem czy wcześniej się nie wybiorę no ale mam nadzieję że wcześniej nie urodzę.
Dzisiaj u nas o dziwo świeci słońce i ciepło i aż chce się żyć 😉 W dodatku zeszła mi chyba trochę z miednicy bo poruszać się mogę 🙂 Wykorzystałam to i podzieliłam ciuchy, rany ile ja tego mam, za duże rzeczy dla mojej starszej, za małe muszę spakować dla kuzynki Agatki, a za małe dla kuzynki przyjechały dla Ingi i to już mam do 68 rozmiaru... pogubić się idzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dg - dzięki 🙂 i to fakt najlepiej jest jak dziecko rodzi się w terminie i z odpowiednią wagą, ale ja i tak jestem zadowlona że to ciśnienie wyskoczyło dopiero teraz, chociaż wiadomo mogło później albo wcale się nie pokazywać, ale tak czy tak nie jest za późno i wiem że spokojnie do 38 tyg. mogę wytrzymać jak ciśnienie da się opanować,, i w sumie to lekarz mnie tak trochę nakręcił tym że 12 dni wytrzymać a potem zobaczymy, ja tam będę naciskać żeby zaczekać do końca jak nie bedzie przeciwskazań 🙂

co do ciuszków to ja też ostatnio patrzę ile tego jest to jesem w szoku 😁 a jeszcze bym kupowała i jeszcze... bo to wszystko takie słodkie 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 🙂

ja mma dzis nieformalne spotkanie zmoja gin, da mi jakies leki na tego paciorkowca zebym mogla do wody rodzic, jak za pierwszym razem!!! 🙂)) uspokoilam sie troche 🙂))

my dzis po wizycie na poczcie i w rosmannie bo dzis -25% na mleko 🙂 maly spi a ja odpoczywam 🙂))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Giga eh mam nadzieje ze sie myślisz z ta czkawką bo mój bąbel ma ja co chwile :/

Ursulina ja nie polecam kapusty w sumie jestem zdziwiona ze ci polecali to hee sposób na zatrzymanie laktacji !!! U mnie pomogło a pokarmu miałam odgromaaa !! Tutaj tabletek nie dają na zatrzymanie niestety
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂
Ale dzień :P moja przyjaciółka dzwoni około 10 i się pyta mnie ma czy ma jechać do szpitala bo wczoraj od ok.20 skurcze, a rano już regularne i częste (to jej druga ciąża, 2 dzień po terminie, wczoraj była u lekarza i miała długą i zamkniętą szyjkę). Więc jej mówię niech jedzie do szpitala i zrobią jej badania. O około 13 była po badaniu i skurcze na ktg były ale niezbyt jeszcze porodowe, rozwarcie na 2 cm, ale ją zostawili już na porodówce. Dzwonię do niej około 14 - nie odbiera, 14:30 nie odbiera, 15:00 -zajęte, 15:50 - "no właśnie urodziłam 😁". Urodziła o 15:25 synka Cezary, 4140g 🙂 śliczny!! byłam ją odwiedzić około 19, czuje się świetnie bo nie miała ani nacięcia tylko delikatne pęknięcie na 1 szew samorozpuszczalny 🙂 moja córcia była zachwycona dzidzią i chciała ją dotknąć ale szybka była :P ciekawe czy na naszą dzidzię też tak się ucieszy. Ogólnie jak widać szybko jej poszło 🙂 zazdroszczę jej że ma już z głowy, też bym chciała już urodzić :P

dziś tak się przyglądałam sobie i brzuch mam coraz niżej więc może urodzę na tego 30 września, w dniu chłopaka 😁

jutro idę na badania a w czwartek do gina. 🙂 pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyni 😉 to mowicie ze lipa z ta kapusta, to co te baby mi naopowiadaly 🙂
wrocilam od kolezanki, mam łozeczko, niestety nie rozkladam, bo wyszly pewne sprawy z mieszkaniem, któro wynajmujemy i prawdopodobnie zostaniemy tu do konca wrzesnia, najgorsze jest to ze termin porodu 3 pazdziernik. jakas masakra nie wyobrazam sobie tego;/ zeby sie przeprowadzac w czasie kiedy moge urodzic w kazdje chwili;/
do tego zaczynaja bolec mnie migdaly, szykuje sie zapalenie, tak mam jak juz lato dobiega konca. ide robic mleko z czosnkiem;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Małgosiu fajnie ,ze Twoja koleżanka tak szybko sobie poradziła.Ja mam od nocy takie nieregularne skurcze,i cały dzień dzisiaj.Moja mama mi powiedziała,ze ona też tak miała z moim bratem i jak poszła na wizytę to stwierdził ze skurcze są nieproduktywne i zrobili jej cc w 37 tygodniu ciąży.
Ula trzymam kciuki żebyscie zdązyli z przeprowadzką,na sam koniec takie stresy bidulko 😞Co do mleka z czosnkiem to nie przesadz bo ja miałam bardzo silną zgagę po czosnku i wtedy lekarka kazała mi brać Gaviskon (nie wiem czy nie pisze się tego przez W) bo szybko chciałam wyzdrowieć.Zdrowiej Kochana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny. Byłam dzis w aptece i sprzedali mi maść na sutki która jednocześnie jest maścią na pupę dla dziecka 🤨 Nie wiem czy to coś warte, nazywa się bepanthen, używałyście może?
Pytałam też o ten fartuszek dla męża ale nie mają.
Wyprasowałam już ubranka na siedząco z obniżoną deską właśnie ale itak plecy mnie rozbolały.Torba praktycznie gotowa, dokupiłam sobie miniatury kosmetyków żeby nie brać dużych butelek, liczę że będę krótko w szpitalu. Dziś cały dzień bolał mnie brzuch jak na okres, ostatnio często tak mam ale jutro wizyta więc zapytam co to znaczy. Załatwiłam tez tą położną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ola ja używałam tej maści do pupy mojej córci ale w sumie na jakiejś większe odparzenia nie pomagała. Na sutki nie stosowałam bo trzeba ją zmywać przed każdym karmieniem a ja jestem osobą która nie pamięta o takich rzeczach więc wolę maść której nie trzeba zmywać :P natomiast jest dość tłusta i na zmiany na buźce mojej córci od smoczka, pomagała 🙂 myślę żę na sutki też by pomogła ale trzeba pamiętać o tym zmywaniu.
A co do tych bóli to są skurcze 🙂 ja też czasami w ciągu dnia mam taki skurcz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kati dziekuje za miłe słowa 🙂 musze sie jakos trzymac, niestety takie zycie ze zawsze cos...;/
ide spac tyle mi zostalo, juz po czosnku,
maz poszedl na noc, a ja z kotem zostałam...dobre i to 🙂
sliny nie moge przełknąć przez te migdały
pappa dobranoc wszystkim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ola maść bephanten polecam ale na odparzenia według mnie jest dobra i fajnie nawilża ja ją kiedyś używałam, smarowałam tatuaż żeby sie szybciej zagoił :P ale jeśli chodzi o sutki to nie mam pojęcia..

ula współczucia z tą przeprowadzką.. 3mam kciuki żeby szybko poszło no i dbaj o siebie dużo zdrówka !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny ja tylko na momęcik !

Ola ta masć bepanthen to do pupci dziecka nie polecam dostałam próbki i użyłam tylko raz do pupci córci i właśnie od tej maści jej się odparzenia zrobiły ;/ cały czas używałam sudocremu i jednak na pupe dla dziecka go polecam ! a na sutki nie wiem nie używałam , ja mam tą MEDELĘ jak już pisałam ale może 2 razy ja użyłam , jakoś nie miałam potrzeby żeby jej używać. a co do tego fartuszka dla męża to można tylko kupić w sklepie medycznym nie w aptece bo żadko mają u mnie jest tylko jeden taki sklep.

Ursulina miejmy nadzieje że zdązycie z ta przeprowadzką ! 3maj się !

no i wczoraj to się źle czułam tez właśnie bolał mnie brzuch jak na okres + mięśnie ud i plecy na dole... przeleżałam pół dnia a później poszłam troszke na spacer i mi przeszło 🙂 też się troszkę przestraszyłam bo ja do terminu to jeszcze mam troche czasu... do torby tez juz mam praktycznie wszystko kupione i też kupiłam sobie do szpitala miniatury kosmetyków bo i tak zawsze w torbie brakuje miejsca hehe 😁
dobra lece dziewczynki bo jeszcze śniadania nie jadłam a juz dluuugo nie śpie bo wstałam 5.20 dziś 🙂 zajrze do Was później , miłego dnia !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U NAS FARTUCHY GRATIS DAJĄ ALE ZA TEN GRATIS TRZEBA ZAPŁACIĆ 150ZŁ, TYLE JEST ZA OBECNOŚĆ OSOBY TOWARZYSZĄCEJ.
BEPANTHEN do pupy jest ponoć dobry, ja używałam SUDECREMU ale teraz postawiłam na ROSSMANOWSKIE CUDO. Sudocremu używać będę tylko w cięższych przypadkach.

http://www.srokao.pl/2011/08/analiza-kosmetyki-dzieciece-kremy-z.html#more
http://www.srokao.pl/2011/05/analiza-iii-biustowo-brodawkowo.html#more
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie,
ja bylam wczoraj u mojej dr w domu zaczepic jej psa i polecila mi zebym wziela Dalacin dopochwowo i 'Davercin doustnie zeby pozbyc sie tego dziada gronkowca. Troche mam wyrzuty sumienia ze bede sie tak faszerowac lekami, no ale trudno, w sumie zadnych innych w tej coazy nie bralam to sie nic nie stanie jak raz wezme. A przynajmniej bede mogla rodzic w wodzie i baaardzo mnie to uspokoilo bo tak nie mialam pojecia czego sie spodziewac.

Jak patrze na moja prawie spakowana juz torbe to nie moge sie doczekac az bede uzywac tych wszystkich rzeczy, ale wisi nade mna taka czarna chmura, ze najpier to trzeba sie te pare godzin pomeczyc..... ech 😉

a na pupe u nas w szpitalu tylko linomag bobo a+e pozwalaja, mowia ze sudocrem z abardzo wysusza przez to ze ma cynk i jego stosuje sie jak juz pupa sie odparzy a nie profialktycznie.

u nas beda pieluchy wielorazowe, tam sie kremu nie daje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziwczyny.
BYłam dziś u gina i tragedia 😞 Dał mi skierowanie do szpitala i jutro mam się stawić na oddziale. Zbadał mnie i stwierdził że szyjka się zgladziła, ujście popuściło. Powiedział że muszą dac te sterydy na rozwoj płuc bo jest bardzo duże ryzyko przedwczesnego porodu a pozatym podłączą mnie pod KTG żeby sprawdzic te skórcze. Jestem załamana bo wiecie jak ja się boję szpitala!! Płakać mi się chce, co ja tam będę robić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ola-mamuska napisał(a):
Cześć dziwczyny.
BYłam dziś u gina i tragedia 😞 Dał mi skierowanie do szpitala i jutro mam się stawić na oddziale. Zbadał mnie i stwierdził że szyjka się zgladziła, ujście popuściło. Powiedział że muszą dac te sterydy na rozwoj płuc bo jest bardzo duże ryzyko przedwczesnego porodu a pozatym podłączą mnie pod KTG żeby sprawdzic te skórcze. Jestem załamana bo wiecie jak ja się boję szpitala!! Płakać mi się chce, co ja tam będę robić?


OLA nie martw się będzie dobrze ja ci powiem że mnie dziwiła twoja aktywność i zezwolenie na to lekarza, przy skurczach które opisywałaś. No ale czasami rzeczywiście nie mają one wpływu. Szpitala się nie bój nie ma czego dwa-trzy tyg i wyjdziesz, a moze w ogóle wypuszczą cię po 3 dniach. Wiem że może ci się wydawać to traumą ale naprawdę to nic takiego w domu za tobą bobas jeszcze nie płacze a mąż będzie cie odwiedzał. Ja w ostatniej ciąży dałam radę 7 tyg i ty też dasz maleństwo najważniejsze! Sterydy na rozwój płuc ja już dostałam w 30tc i Sywia chyba też najważniejsze to po nich nie urodzić od razu, jeden zastrzyk jest w pupę i po 24h następny i tyle. 34tc to płuca może już nawet rozwinięte.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...