Skocz do zawartości

Pazdziernik 2013 | Forum o ciąży


SyLa1205

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej dziewczynki 🙂
Oj Taida, ja to dopiero zapisalam sie do poloznej, ma do mnie dzwonic co do spotkania. a tak pozza tym to od paru dni boli mnie dolem brzuch jak na okres, oczywiscie nie caly czas i w tych miejscach jak janiki przy okresie okropny bol promieniujacy w okolice ud;/ i to najbardziej jak sie klade spac i w nocy.
Oby mala jeszcze siedziala tam gdzie siedzi, bo w mieszkaniu jeszcze okna bedziemy wymieniac;/;/;/;/ mam nadzieje ze zdazymy, ale tak szczerza to ciagle mnie drazni ta mysl niepokonczonych spraw. do tego nie mam gdzie łózeczzka postawic, tyle mam miejsca. i dopiero bedziemy cos kombinowac;/
Co do ulozenia glowkowego to od 25 tyg ciazy dzidzia u mnie byla obrocoana juz, potem na kolejnych 2 usg dalej byla glowka w dol, ale tak samo mam wrazenie ze czasem jej nogi czuje gdzie na dole, wiec sie okaze pozniej gdzie wylądowała. a wizyte mam 17 wrzesnia obym dotrwala, mama moja twierdzi, ze urodze przed terminem;/ niech mi tu lepiej nie wrózy.
A co do tego czy brzuch jest nisko czy opadl, to nie mam pojecia tak jak Syla nie mam go zbyt wysoko pod piersiami i tez mi cala reka sie tam miesci. z kolei czuje ulge w oddychaniu, wczesniej mialam wrazenie jakby mi tlenu brakowalo teraz jest inaczej, wiec mozliwe ze sie obnizyl juz;/
ale Wam tu naklepalam.
Zycze zdrówka i musimy dac rade:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

TAIDA powodzenia, obyś jeszcze trochę dała radę.
Ursulina mam to samo tyle jeszcze rzeczy do załatwienia powoduje że spinam się jeszcze bardziej by nie urodzić.

Co do pokoju małej to już mam odmalowany i w końcu przestał farbą śmierdzieć i łóżeczko i komoda już stoją, cała reszta w garażu w tym tygodniu zacznę prać i prasować i układać wszystko, no właściwie ja to tyle że może poukładam bo resztę to zarządzę. Zamówiłam jeszcze naklejki na ścianę żeby tak łyso nie było. Z całego pomysłu na pokój musiałam zrezygnować ale mam nadzieję że efekt końcowy tragiczny nie będzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej

Taida trzymaj się, Ursulina Ty też - zresztą wszystkie musimy się trzymać 😉 ja jutro mam wizytę i trochę się boję a z drugiej strony się cieszę, boję się żeby mnie nie położył na oddział, bo też mam trochę rzeczy do zrobienia, nawet nie zaczęłam jeszcze prać ciuszków, łóżeczko stoi złożone (ale tu to niech się mężu wykazuje) a poza tym mężu do pracy musi chodzić więc nie wiem z kim tego młodego bym zostawiła :/ dzisiaj po weekendzie płakał już od 7mej a do przedszkola na 8mą ehh te weekendy... a ja normalnie wracam wyeksplatowana jakbym sama chodziła do przedszkola 😁 no i ciśnienie wysokie się zrobiło jak wróciłam, a rano było takie super - pewnie będę musiała więcej leżeć 😉 ehh samożycie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny!!!
W porównaniu z Wami to mój brzuch jest bardzo wysoko bo ja tam ręki nie mogę włozyć,oddycha mi się nadal bardzo ciężko(dziś w nocy cały czas wstawałam bo było mi duszno) Ale w poprzednich ciażach też tak miałam i to do samego końca,lekarz mówił że u mnie dno macicy jest bardzo wysoko.Łózeczko już mam ustawione a pościel poprana i w tej torbie w której kupiłam ją wsadzoną 😜
Ciśnienie mam lekko podwyższone bo na początku miałam 90/60-55 a teraz 120/70-80 a czasem zdaza sie 135/90 ale to rzadko.
Idę dziś do biblioteki wypożyczyć kilka książek jakby tak niedaj Boże coś mnie wzięło i zamknęli mnie do szpitala zebym co czytać miała bo potem już raczej nie będzie czasu ha ha ha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny przepraszam że nie pisze ale zaglądam do Was i czytam regularnie Wasze posty ! mama przyjechała i nie bardzo mam czas siedzieć przy kompie cały czas coś się dzieje 😁 w ogóle to bardzo się cieszę że jest chociaż szkoda że na tak krótko 😞 później dopiero na święta BN przyjedzie ;( , a tak w ogóle to mój tato troche zmiękł chyba i zaczyna mi zwracać uwagę że na taboret staje że nie powinnam itd. ale nie wiem czy to jest spowodowane tym że jest mama czy poprostu juz troche mu przeszło... ogólnie mama się cieszy że bd kolejna dzidzia i mówi że super wyglądam że bd chłopak ! hehe z Emisią w ciąży miałam taką twarz okrągłą a teraz taką smukłą bardziej 🙂
szkoda że mamy nie bd jak się wszystko zacznie 😞 chciałabym żeby poszła ze mną na poród jak mąż nie dojedzie 🙂
dobra dziewczyny spadam 😉 moze jeszcze wieczorem cos napisze 😉
3majcie się ! już niedługo zostało 🙂 bd się powoli rozpakowywać z dwupaku hehe 😁 ale puki co zaciskajcie nogi jeszcze 😁 miłego dnia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny,
No i zaczął się kolejny tydzien.. Maż wycjechał do piątku w delegacje, teście którzy mieszkają za ścianą też wyjechali dziś na ten urlop co dla nich wykupiliśmy więc zostałam sama z Julą 😞
torba prawie spakowana, dołożę tylko maść na sutki którą dzisiaj idę kupić (jednak kupię tą medelę- na razie 1,5g za 5zł na próbę) i koszulę wyprasować muszę. Jula wstanie to się przejdziemy do apteki 🙂

Moja kumpela co miała na wczoraj termin, niestety nie urodziła jeszcze... była u lekarza dziś i jak na razie nic się nie zapowiada na poród.. dołujące.

też bym chciała mieć już z głowy. Coraz ciężej 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny.
Rzadko zaglądam do was ale wciąż myślę czy czasem ktoraś z was przedwcześnie nie urodziła.
Nie wiem czy mój brzuch opadł ale jest duży i twardy, nie da sie ruszac normalnie. też mam od kilku dni takie bóle jak na okres , boli mnie tak jak jajniki bolą. Zaczełam dziś pomału przygotowania bo też mnie mama straszy ze wcześniej urodzę, ona wszystkich nas rodziła 2 tyg przed czasem. I nie wiem jak puźniej będzie z czasem.Wyprałam dziś ubranka te które chcę brać do szpitala, spakowałam już akcesoria kosmetyki i pampersy. Będę stopniowo dokładać. Musze wybrać sie do apteki po stroj dla męża, u was tez trzeba swoj przynieść?
Wogole nie chce mi się odpoczywac choc wszyscy marudzą że mam leżeć. Ja wolę być w nowym domu i nadzorować wszystko, chciałabym się już przeprowadzać ale jeszcze ze 2 tyg. Wogole to mam dość już trochę, bo wszystko boli i uwiera, nie wygodnie mi cały czas. W dodatku jestem wielka! Wiem marudzę ☺️ Już niedługo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ola - wszystkie marudzimy, nie przejmuj się 😉 ja też mam chęć już porobić duuużo więcej, nawet szafki posprzątać w kuchni mam ochotę ale no niestety chyba będę musiała narazie dać spokój...

ktoś dzisiaj miał mieć wiytę? - przyznawać się tu szybko 😎 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paella a jak tam Twoje cisnienie, masz zawsze podwyzszone, czy teraz przy ciązy tak Ci sie robi?
Jak błam w szpitalu to dziewczynę zabrali na cesarke, bo nie dało jej sie zbic cisnienia 😞 to juz chyba lepiej miec niskie.
Kupilam wlasnie pampersy z dady w biedronce, kolezanka ktrora urodzila w kwietniu poleca, wiec 1 opakowanie kupilam na probe, wezme do szpitala. dzis dzwonila do mnie polozna. ma przyjsc w czwartek. w sumie to nie bardzo wiem po co, bo to co sie mialam dowiedziec w teorii to jakos troszke liznelam na szkole rodzenia. razczej po porodzie bede jej potzrebowac. no ale jak musi przyjsc to trudno.
zbiera sie u mnie na deszcz, moze i dobrze bo maz marzy o grzybach 🙂 a mnie na ten deszcz boli własnie głowa.
Uciekam ogarnąc troche pokój bo sie cos bałagan zrobil, tak to jest w malym mieszkaniu;/
trzymajcie sie dziewczynki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam jutro na 9 tą i paskudnie się czuję.Wszystko mnie boli,dół brzucha,plecy.Ciągle biegam do kibelka(nie tylko siku 😞 )
Mam nadzieje ,ze mnie jutro ponarusza przy badaniu i moze juz sie coś zacznie bo mam szczerze dość.JESTEM MASAKRYCZNIE MARUDNA,WSZYSTKO MNIE DRAŻNI
Mój mąż się śmieje ze juz niedługo 13 ty a ja mam jakiąs ciągote do trójek i trzynastek(moja córka urodziła się 3.06 a syn 13.10 ) ha ha ha
Więc moze jednak 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ursulina - jak nie jestem w ciąży to ciśnienie mam idealne 120/80, no chyba że mnie ktoś mocno zdenerwuje hehe a teraz od paru dni właściwie jest podwyższone i teraz nie wiem o co chodzi bo od tygodnia albo troszkę dłużej biorę tabletki na nadciśnienie (słabe tabl.) a od paru dni mam wysokie ciśnienie tzn. w sobotę miałam skoki raz niskie raz wysokie, w niedzielę było wysokie zbiłam i unormowałam troszkę tymi tabletkami, no i dzisiajj to samo :/ a rano mam idealne a nawet niskie jak na mnie 😉 w sobotę krew mi z nosa leciała - normalnie masakra, a już tak się cieszyłam że końcówka ciąży i napewno wszystko będzie dobrze a tu taka dupa 🤢 dobrze że narazie daje się to ciśnienie zbić, bo przy pierwszej ciąży to do pewnego momentu się udało a potem już nie. Więc jestem na górnej granicy 140/90

Kati - a ja to bym chciała być już tak daleko jak Ty 🙂 i te półtora tygodnia jeszcz bym wytrzymała 🙂 chociaż rozumiem Twoje rozdrażnienie, i wkurzenie mnie też czasami bzdury wkurzają,, u Ciebie to jeszcze mąż jest wyrozumiały a mój to czasami jeszcze się kłóci, ja się śmieję że mam dwóch terrorystów w domu, bo ten mały to jak tatuś - nerwusy dwa 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mnie też wszystko wkurza, mój mąż różnie to przyjmuje :P raz się śmieje a raz mnie jeszcze bardziej próbuje wkurzyć...
Dostałam te próbki z tena lady :P dwie wkładki i jakaś podpaska 😉
Odebrałam leki z apteki i ta maść medeli 1,5g to taka próbka w sumie w papierku ;/ za 5 zł.. droga jest trasznie. No ale innej 100% lanoliny nie ma.
Mam ochotę na zrobienie maślanych bułeczek. Kupiłam drożdże, może jeszcze dziś zrobię 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Syla no właśnie teraz to ja też już zmieszcze spokojnie całą dłoń miedzy brzuszkiem a piersiami no i dużo lżej mi się oddycha , ale od tego czasu co mi opadł brzuchol strasznie cięzko mi się chodzi i kość łonowa i pachwiny całe obolałe mam..
Co do łożeczka to moje już stoi rozłożone.. jeszcze tylko pościel trzeba wyprać ale z tym mi się nie śpieszy bo na początku i tak mały będzie w rożku spać

kati mój mały też jest główką do dołu, dupke ma nad pępkiem z lewej strony a z nóżkami to różnie czasem kopie po żebrach a czasem po boku, czasem czuje też ruchy na dole ale myśle że to rączki bo są troche delikatniejsze niż te nóżkami
A co do biegania do kibelka to słyszałam że przed porodem czasem tak się ma że organizm się oczyszcza więc może faktycznie juz niedługo będziesz miała swojego Maksia przy sobie 😉

A tak w ogóle to tez już mam dosyć, wszystko mnie dookoła drażni wrrr.. też już bym coś chętnie porobiła a tak to dupa bo brak sił i wszystko boli.. chociaż dzisiaj mnie coś wzieło na pieczenie ciasta snikers , troche się przy tym nawkurzałam no i oczywiscie musiałam sobie robic przerwy bo bym nie wyrobiła.. Ale ciasto jest i od razu humorek lepszy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SyLa1205 napisał(a):
https://www.google.ie/search?q=ziajka+masc+na+sutki&client=safari&hl=en&tbm=isch&source=lnms&sa=X&ei=6wcuUp-EG6KM7AbvlYGoDw&ved=0CAgQ_AUoAA&biw=320&bih=504


Sylwia ta maść już jest nie do dostania. 😞
Co do tej co Maugodziata pokazalaś to sądze że problem będzie podobny.

Kati daj sobie na wstrzymanie chociaż tydzień 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry wieczór.
Dobrze że przypomniałyście mi o tej maści bo wypadło mi z głowy.
Jutro zamierzam prasować te ubranka do torby. Nie wiem jak takie małe ciuszki takim dużym żelazkiem mam prasować 😆
Kati ty już masz nie daleko do terminu więc rzeczywiście takie sygnały mogą coś zapowiadać.
Ja dalej nie załatwiłam tej położnej środowiskowej, muszę tam pojechac do przychodni zapytać co i jak. Miałam chodzic na szkołę rodzenia ale jakoś się nie złożyło, chyba powinnam zadzwonić sie dowiedzieć i pójść bo nic nie wiem a troszkę mam już stresa. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dg3003 napisał(a):
SyLa1205 napisał(a):
https://www.google.ie/search?q=ziajka+masc+na+sutki&client=safari&hl=en&tbm=isch&source=lnms&sa=X&ei=6wcuUp-EG6KM7AbvlYGoDw&ved=0CAgQ_AUoAA&biw=320&bih=504


Sylwia ta maść już jest nie do dostania. 😞
Co do tej co Maugodziata pokazalaś to sądze że problem będzie podobny.

Kati daj sobie na wstrzymanie chociaż tydzień 🙂
a czemu juz jej nie ma ?? Wszystko z nią ok mam nadzieje heh bo laski pisały ze tylko 8 zł kosztowała. Chcecie to u mnie w polskim dklepie jest jeszcze z 10 opakowań na poleczce około 2.50e hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ola faktycznie już chyba każda z nas marudzi hehe 😁 a co do fartucha i butów ochronnych dla męża to u mnie też trzeba mieć ! a co do prasowania ciuszków to dasz rade 😁 heheszybko się prasuje takie ciuszki 😁 moja chrzestna mi doradziła fajny sposób na prasowanie ciuszków 😁 na siedząco a na ławe położyć koć i przykryć prześcieradłem gładkim 😁 mam zamiar go wypróbować 😁

KAti może to tylko przepowiadające ! ja miałam tak że tak z 1,5 tyg wcześniej były skórcze i latałam do wc na jedynke i dwójke hehe ale po jakiś czasie skurcze ustały i miałam juz do konca tylko jednen , dwa na godzine no i jak sie prawdziwa akcja porodowa zaczela to zaczely mi sie nasilac i byc coraz czestrze ... a jeszcze co do wiercenia się Maluszka to ja też róznie czuje ale zazwyczaj dupce mam bardziej po prawej stronie i kopniaki dostaje wlasnie z prawej strony w rzebra 😁 a rączki tu koło pachwin po lewej 😁 hehe no i przez kilka dni mój dzidziuś miał czkawki mam nadzieje że nie bd tak jak u córci że po porodzie to przez pierwsze kilka mies miala po kilka razy dziennie czkawki bo to uciazkiwe bardzo.

Maugodziaata ja dostałam identycznie te próbki z tena lady hehe ale tam na tych ulotkach jeszcze jest stronka www.corewellness.pl gdzie można dowiedziec się jak ćwiczyc i wzmacniać mięśnie dna miednicy i można nawet zamówic bezpłatna płyte DVD z ćwiczeniami 🙂 ja sobie zamówie 🙂 mam nadzieje że to coś da 😁

no wiecie ja chyba też upiore i poprasuje chociaz ciuszki do szpitala do torby ... moja mama mówi czy aby napewno mam termin na koniec października bo mam taki wielki brzuch jakbym miała zaraz rodzić hehe ale jeszcze mi brakuje pampersy R.1 i podpaski dla mnie i tyle 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki, no własnie to mowicie, ze juz nie ma tej masci;/szkoda. słyszałam w szkole rodzenia zeby sutki wlasnym mlekiem smarowac, albo liscie kapusty wkladac do stanika, ale jakos sobie nie wyobrazam w szpitalu z kapusta siedziec 🙂
dzis nie mogłam spac, bardzo mnie glowa bolała w nocy. teraz zabieram się za malowanie obrazka tak na szybko dla kolezanki w ramach podziekowania, bo jade dzis pozyczyc od niej łozeczko.
pozdrawiam
jeszcze pewnie zagladne pozniej co u Was 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂
Ja wczoraj wieczorem już wróciłam do domku , Maksio dziś już w żłobku po długiej przerwie i mogę dziś dokończyć pranie i prasowanie 🙂 . Jutro na 17 idę do położnej , ale pewnie badać mnie jeszcze nie będzie , bo ma być jeszcze jakaś jedna dziewczyna ze mną na spotkaniu , no ale zobaczymy 🙂 Pewnie da mi od razu listę rzeczy do szpitala i dokończę pakować torbę w końcu.
Ja maść na sutki dostałam od położnej środowiskowej i jest to Maltan , ale chyba kupię sobie tą Medelę skoro tak zachwalacie, nakładki na sutki też już sobie kupiłam , bo obawiam się , że nie obejdzie się bez nich , zobaczymy....
Widzę , że nie tylko ja już narzekam non stop, na szczęście mój mąż jest cierpliwy i stara się mnie pocieszać , a ja już czasem jestem zołza dla niego. Pocieszam się , że to już na prawdę niedługo 😁 Zastanawiam się tylko jak ja mam urodzić skoro ja się ledwo ruszam , mam wrażenie , że mam gwoździe wbite w krocze , a na biodrach mi jakiś słoń siedzi, w sumie to siedzi - JA 🤪 😁
Miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...