Skocz do zawartości

listopadóweczki 2013 | Forum o ciąży


existence

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
AGATKA...hmm z trądzikiem nie pomoge...moze w aptece sie zapytaj co mozesz zastosowac skutecznego.... 🤨moze jednak corke bedziesz miec...eh to takie przesady ciazowe... 😉ja mam w miarę ładną cere teraz...ale za to mam plamy spowodowane hormonami...po porodzie długo schodza...z synkiem tez miałam. .. 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cześć dziewczyny 🙂 Nie wiem co się ze mną ostatnio dzieje, nie mogę przestać spać. Teraz też dopiero wstałam a jest już po 10 🙂 Może to dlatego, że włączyli u nas ogrzewanie i rano jest tak cieplutko? 🙂
Wczoraj byłam pierwszy raz w szkole rodzenia. Żałuję,,że dopiero teraz poszłam bo poród przerobili na ostatnim spotkaniu. Ale generalnie to super sprawa. Można zdobyć naprawdę cenną wiedzę. Poza tym nie wiem czy wiecie ale od 28TC każdej z nas przysługuje położna, która na nasze życzenie odwiedza nas w domu. Ja już się wczoraj umówiłam z moją bo bardzo mi zależy aby jednak ''przerobić'' ten poród, więc przyjdzie do mnie 🙂
Czekam dziś z niecierpliwością na kuriera bo łóżeczko ma przyjść, będziemy mieli zajęcie na weekend 🙂
Uśmiechnijcie się dziewczynki.....TO już niedługo 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Was!
Co do krostek to miałam na samym początku ciąży, ale potem zniknęły..może to przejściowe Agatko..Może cos złego jesz, cos czegos nie powinnas...
Jeśli chodzi o ogrzewanie to masakra..teść jak wczoraj napalił to myślałam, ze się udusze..spać nie mogłam..musiałam otworzyć balkon.., a cały dzień miałam katar..
generalnie dzisiaj trochę słabsza jestem ..lekkie zawroty w głowie tez mam..., a Wy jak się czujecie?? aha i wczoraj zakupiłam jeden komplet pościeli plus całe wyposazenie do łożeczka(ozdoby) brakuje mi do łóżeczka tylko kołderki..wydałam 300 zł, a jeszcze tylu rzeczy brak...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzięki dziewczyny za rade byłam w aptece i kobitka dala mi maść cynkowa i maseczkę z drożdży bo tylko to mogę używać a na efekty jak na razie czekam cierpliwie 🤨
a co do ogrzewania to mój mąż tez już podpala wieczorami i na grzejniki bo jednak już chłodnawo jest ale nie ma tez co przesadzać jeszcze żeby sie człowiek nie zaziębił bo taka pokojowa temp.jest ok i lepiej się nawet spi 🙂 a ja dzisiaj wyjątkowo sobie w nocy po lulałam `malutki mój był taki grzeczny nie kopał prawie w ogóle chyba się jakoś fajnie ułożył ze jemu i mi było wygodnie 🙂 nie licząc ile razy wstawałam siusiu ale do tego się już przyzwyczaiłam 😁 dziewczyny a pierzecie nowe ubrana które kupiliście dla dzieciątek?
Jlia a co do tej położnej to nawet nie wiedziałam ale przysługuje nam położna normalnie z naszej okolicy i bez żadnych kosztów?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej...ta polozna przysluguje bez oplat... 🙂ja cos znowu zle sie czuje...wczoraj w nocy wymiotowalam..ale sama sobie winna jestem bo na noc sie najadlam nalesnikow z sosem truskawkowym i bita smietana...a po za tym na obiad mialam rybe i chyba za tlusta byla bo mi sie caly dzien odbijala....
Eh i chodze jakbym za tyłkiem ciagla worek piasku...brzuch twardnieje
..mam dosyc 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej...ta polozna przysluguje bez oplat... 🙂ja cos znowu zle sie czuje...wczoraj w nocy wymiotowalam..ale sama sobie winna jestem bo na noc sie najadlam nalesnikow z sosem truskawkowym i bita smietana...a po za tym na obiad mialam rybe i chyba za tlusta byla bo mi sie caly dzien odbijala....
Eh i chodze jakbym za tyłkiem ciagla worek piasku...brzuch twardnieje
..mam dosyc 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agatko tak, żadnych opłat, musisz spytać u swojego lekarza, one niby sa przypisane rejonami ale mi udało się wybrać tą, która mi pasuje, super babeczka. Na 4 położne w moim szpitalu znam 3 więc już jestem spokojniejsza 🙂
Co do prania ciuszków.... ja właśnie dziś poprałam ciuszki, kombinezon i poście,i schną na balkonie, jak to cudnie wygląda...i jeszcze słoneczko tak pięknie dziś świeci 🙂 Uważam że wszystko co można to powinno się wybrać w płynie dla maluszków.
Przyszło mi dziś łóżeczko ale jeszcze nie złożyliśmy, pewnie jutro się za to weźmiemy, już nie mogę się doczekać 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agatka ja wyprałam wszystkie, które będą mi potrzebne na początku. Warto przeprać bo te rzeczy nie dość, że są "wydotykane" w sklepach przez wszystkich to dodatkowo przeszły swoją drogę od wytworzenia materiału do kupienie przez nas, no i podobno ubrania są spryskiwane czymś przeciw pleśni, żeby nie pleśniały w magazynach i w transporcie..
Niunia jeśli jesteś ubezpieczona przysługuje Ci z NFZ położna w rejonie czyli w przychodni najbliżej miejsca zamieszkania. Idziesz do przychodni z dowodem osobistym i składasz deklarację wyboru położnej. Jeśli chcesz inną położną (nie z rejonu) to jak tylko się zgodzi np.dojeżdżać to nie ma problemu 🙂 Po porodzie zgłaszasz ( jeśli złożysz deklaracje przed porodem to możesz np. telefonicznie zgłosić, jeżeli nie złożysz przed porodem no to musisz sama podejść złożyć albo wysłać kogoś z rodziny z wypełnioną deklaracją - w necie znajdziesz wzór do wydruku) w przychodni, że urodziłaś i umawiasz się telefonicznie na wizytę 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej... 🙂widze ze wy juz prawie wszystkie ciuszki macie poprane...wyprawki skompletowane a ja dalej w tyle...ale podstawowe rzeczy mam...brakuje tylko wozka i mysle jeszcze o elektrycznym laktatorze ale narazie sie wstrzymuje bo nie wiadomo czy sie przyda... 😉ja sobie ostatnio wymyslilam ze z moim przemalujemy kolyske na ciemny braz bo strasznie mi sie ten kolor podoba do bialego i blekitu... 🙂kupilam wszystko tylko narazie weny brak a moj pracuje caly czas i dupa.. 😞
Czekam na ciuszki z Polski bo mam tego duzo i jak przyjda to zaczynam segregacje i pranko tych najmniejszych... 😉
Czujecie czkawke malenstw?bo moj ma bardzo czesto...i dzieki temu wiem ze ma glowke na dole juz... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny nie przejmujcie się ja też jeszcze nie mam wszystkiego kupionego dla synka jeszcze sporo rzeczy mi brakuje 😜
ej a powiecie mi Kochane jak się powinno wyczuć ta czkawkę maleństwa bo powiem wam że ja to sama nie wiem czy czuje?: 🥴
a wogóle to powiem wam ze od paru dni moj malutki jest podejrzanie spokojny bardzo mało jest ruchliwy mam nadzeje ze jeszcze nie wybiera sie na swiat bo to za wcześnie jeszcze 😞
w czwartek mam wizyte u lekarza to zobaczymy co mi powie ?
ej a jeszcze mam pytanko powiedzcie mi Kobitki boli was krocze a w zasadzie czy ciągnie bo mnie
od paru dni cały dół boli może nie koniecznie brzuch ale konkretnie dół macie tez tak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi tez jeszcze trochę rzeczy brakuje ale zamierzam na dniach uzupełnić braki.... pierwsze co zamówię to rzeczy potrzebne do szpitala bo chcę spakować torbę i mieć już gotową w szafie 🙂 mi ostatnio brzuch twardnieje coraz częściej....wczoraj przeleżałam cały wieczór...Julka urzęduje w brzuchu jak szalona 🙂 kopie, wystawia plecki i pupkę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki!
Ja kupiłam w piątek kilka rzeczy dla małej i siebie. Wczoraj zrobiłam listę czego brakuje i jeszcze trochę tego jest.. najdroższe z tego wszystkiego to będzie teraz laktator. Mąż zdecydował, ze wanienki nie kupujemy tylko to wiaderko. Poza tym moja wydolność tez spada i czuję się coraz większa i ocięzała...Agatko mnie tez boli w kroku;p chwilami..wczoraj trochę się wystraszyłam z męzem bo mała się bardzo słabiutko ruszała..zadzwoniłam do ginekologa i kazał obserwować , zjeść słodkiego trochę i odpocząć. Całe szczęście, ze w nocy bardziej się już ruszała. Nie można panikować bo dzieci mogą mieć dni , w których są mało aktywne..
biodra tez mnie bolą, a szczególnie jak poleze dłużej na jednym z nich. oj generalnie ciężko... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂psia kosc no rozpisalam sie do was i zasieg internetu mi uciekl i calego posta mi wcielo nosz cholerka.... 🤨
Od nowa zaczynam...
Agatka mnie tez krocze boli i caly dol zreszta tak zwane spojenie lonowe ale ja to juz dlugo tak mam... 😞
Chodze zreszta jak slonica...trzeba przetrwac jeszcze te kilka tygodni...musimy dac rade dziewczyny 🙂
Co do czkawki to tak ja niunia26 pisze takie niby kopniaki...rytmicznie co kilka sekund sie to powtarza i trwa dosyc dlugo... 🙂
Kupilam dzis wozek i jestem mega happy...bo trafila mi sie okazja i szkoda bylo nie wziasc...uzywany ale w super stanie...zaoszczedzilam troche kasy to bedzie na inne wydatki...musze jeszcze nianie elektryczna kupic i laktator.... 🙂pozniej wam wstawie zdjecie wozka... 🙂
Ale mnie maly łobuziak kopie i wypina sie ze az boli....ałć 🤪pozdrowionka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mnie też boli czasem spojenie łonowe ale to raczej bardziej wtedy jak pochodzę więcej niż zwykle. Pobolewać zaczynają mnie plecy:/
Musimy jeszcze trochę wytrzymać w dwupaku 🙂 🙂
te zakupy dla maluchów dodatkowo umilają ten czas oczekiwania 🙂
Malinka moja Mała też się tak wypina, że aż mi się wydaje, że mi zaraz skóra pęknie 😁 a wpycha się tak do góry, że czasem czuję ją jakby pod samymi piersiami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzięki dziewczyny za odpowiedz bo już się trochę martwiłam ze nie powinno mnie tak bolec jeszcze
Niunia z tego co napisałaś to chyba mój malutki ma tez czkawkę czasami 🙂
Niunia kurcze ty to leż dużo żeby twoje maleństwo jeszcze trochę wytrzymało
ej Żeberka ja tez tak mam czasami ze czuje maleństwo pod piersiami 😜 a szczególnie na żołądku a nie masz odczucia wtedy ze Ci dusi 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...