Skocz do zawartości

listopadóweczki 2013 | Forum o ciąży


existence

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Goshe moj od godziny okolo 20.00 do 12 w nocy ma jakies ataki...niby glodny...co chwile buzia szuka...niby zmęczony i płacze i ja nie wiem o co mu chodzi. ..chyba to nie kolki?jak myslisz?bo pewnie by sie wiecej prezyl..hmm i tak codziennie z nim mam... 🤨oj juz bym chciała żeby mial te trzy miesiace...jakas dzis zmęczona jestem,nawet sobie poplakalam.Ciezko mi jakos,chyba mam jakis maly kryzys...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Goshe moj od godziny okolo 20.00 do 12 w nocy ma jakies ataki...niby glodny...co chwile buzia szuka...niby zmęczony i płacze i ja nie wiem o co mu chodzi. ..chyba to nie kolki?jak myslisz?bo pewnie by sie wiecej prezyl..hmm i tak codziennie z nim mam... 🤨oj juz bym chciała żeby mial te trzy miesiace...jakas dzis zmęczona jestem,nawet sobie poplakalam.Ciezko mi jakos,chyba mam jakis maly kryzys...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Malinka moja Julka jak ma kolkę pręży się, prostuje nogi,kopie i płacze straszliwie aż się zanosi...
Moja mama na słabą kolkę Julki i takie marudzenie nie wiadomo o co znalazła sposób - dźwięk suszarki. Podobno tak samo działa odkurzacz i pralka. Taki monotonny szum kojarzy się podobno dziecku z dźwiękami w brzuchu mamy. Jula uspokaja się i zasypia. Na wzdęcia oprócz dźwieku suszarki pomaga nam grzanie pieluchy suszarką i masaż brzuszka..po paru minutach Julka pierdzi i zasypia.
Na silne kolki pomaga nam Windi ja byłam mega negatywnie do niego nastawiona ale mąż kupił i zrobił Julce przy bardzo silnej kolce na którą nic nie działało i mała męczyła się strasznie i powiem Wam, że Jula uspokoiła się zaraz i zasnęła. Do tej pory tylko 2 razy była konieczność zastosowania tej metody (poleconej przez genialną Panią pediatrę) tak to radzimy sobie powyższymi sposobami no i espumisan w kropelkach 🙂
Ale się rozpisałam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jejku pierwsze slysze o czyms takim jak windi 🤔 ale juz sprawdzilam w google i wiem co to 😁 ale ja tez bym sie bala takie cos stosowac, lecz w sumie jak pomaga to chyba warto...
Malinka moj dzisiaj to samo mial, zjadl cycka, potem ryk, zaraz znowu szuka jesc i w miedzy czasie ryk, no to dalam mu znowu cyca, potem kolejny placz ale juz taki wlasnie kolkowy az sie zanosil 🤨 i prezyl i nic nie pomagalo, tzn na chwile krople pomogly i lezenie na brzuszku bo zrobil kupke i pierdzial duzo ale pozniej znowu zaczal plakac...nawet przez sen byl niespokojny ehh a po 18 znowu powtorka z rana tylko teraz to caly czas tak strasznie plakal ze az bordowy sie robil 🤨 🤨 😞 , krople pomogly znowu na chwile i herbatka koperkowa tez..do 20.30 taka jazda byla 🤨 Oliwierka mi szkoda bylo bo chcial spac juz a nie mogl 🤨 ale sam przychodzil do Fabianka i go glaskal zeby juz nie plakal 🙂 teraz oboje spią a ja boje sie isc wykąpac bo jeszcze maly znowu sie obudzi i zacznie plakac ehh
co za dzien masakra 😲 😲 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Same kolki... 😞 Naszego Jasia też wczoraj pierwszy raz złapała kolka, nie wiedzieliśmy co robić, aż serce pękało gdy on tak płakał 😞 Niby był głodny a jak mu dawałam to on wrzeszczał i strasznie sie prężył. I tak co chwilę. Podaliśmy mu kropelki DELICOL i chyba pomogły bo po około 1h się uspokoił. Kurcze nie wiem co robić w takich sytuacjach, dziś rano tez go brzuszek bolał 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bylismy u lekarza, malenki zdrowy, urosl 1,5cm i wazy 0,5kg wiecej, myslalam ze wiecej przytyl ale lekarz nie ma zastrzezen, wiec jest ok 🙂 na kolki kazal mi kupic bigaia (polskie biogaia) i dawac malemu raz dziennie 5 kropelek, zobaczylam w necie ile kosztuja w Polsce te krople i kurcze tutaj az 2 razy wiecej zaplacilam za nie 😲 mam nadzieje ze pomogą...
dzisiaj jest spokoj , nie ma narazie bolow brzuszka, oby tak bylo do wieczora..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć mamusie 🙂
nie odzywam się długo bo nie mam kompletnie czasu ale zaglądam czasem poczytać...
moja Wika na szczęście nie ma kolek... ogólnie jest bardzo spokojnym dzieckiem...
ale ja i tak chodzę na rzęsach bo zamiast sobie w dzień podrzemać to ja się staram jak najwięcej zrobić w mieszkaniu bo w piątek się przeprowadzamy do teściów i chcę zostawić po sobie porządek...
jak tylko się ogarnę i znajdę chwilkę to się odezwę...

I jeszcze gratulacje Niunia !!! 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej kochane...Ja mam dola bo u mnie znowu wszyscy chorzy...najgorzej ze Miłosz tez ma katar i kaszel...i biedulek meczy sie,jest niespokojny,nie wiem jak mu pomoc...czyszcze mu nosek i zakraplam woda morska ale nie wiem co moge podac takiemu malenstwu na przeziebienie...?dzis idziemy do lekarza...bardzo sie martwie 😞zwlaszcza ze tu lekarze sa do dupy...za przeproszeniem 🤨
A wogole to ciezko mi...choinka nie ubrana,balagan w domu,nic nie gotowe a tu swieta za pasem....a ja nie mam glowy do tego ani czasu...nawet jeszcze malucha prezentow nie kupilismy 😞dobrze ze moj Marek idzie jeszcze tylko jutro do pracy a potem ma wolne az do drugiego stycznia 🙂
Trzeba sie ubrac i isc na zakupy jakies mieso na bigos kupic...eh jak mi sie nie chce gotowac teraz...gdyby nie gracjan to bym wogole to olała... 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Malinka powiem Ci ze my to mamy przerąbane 🤨 jestesmy za granicą, bez pomocy od nikogo 🤨 musimy sobie same radzic ehh ciezko jest nie powiem 🤨
biedny maluszek 😞 daj znac jak wrocisz od lekarza
moj Michal tez juz tylko jutro do pracy idzie i wolne ma 🙂 ja juz prezeny zamowilam i dzisiaj juz część przyszla, jutro ma dojsc reszta, jutro tez juz na zakupy swiateczne jedziemy i bedzie z glowy, tylko w Wigile wedline, salatki i chleb kupie i bedzie ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
goshe napisał(a):
Malinka powiem Ci ze my to mamy przerąbane 🤨 jestesmy za granicą, bez pomocy od nikogo 🤨 musimy sobie same radzic ehh ciezko jest nie powiem 🤨
biedny maluszek 😞 daj znac jak wrocisz od lekarza
moj Michal tez juz tylko jutro do pracy idzie i wolne ma 🙂 ja juz prezeny zamowilam i dzisiaj juz część przyszla, jutro ma dojsc reszta, jutro tez juz na zakupy swiateczne jedziemy i bedzie z glowy, tylko w Wigile wedline, salatki i chleb kupie i bedzie ok


no powiem ci goshe ze w takiej chwili wolalabym byc u tesciow w pl bo ich pomoc by mi sie przydala teraz eh 😞ale trzeba sie wziasc w garsc...sprobuje dzis ubrac choinke,zamowic prezenty i bigos ugotowac 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Goshe super ze maly kolek nie ma... 🙂u nas narazie tez odpukac cisza...tylko szkoda ze malutki chory... 😞czy ktoras z was orientuje sie kiedy moge podawac mu cebion?ma prawie trzy tygodnie...czy mozna wczesniej podawac?bo niby jest od 28dnia zycia 🤨
Byla u nas polozna srodowiskowa...maly zwazony,zmierzony....ma juz 4340g,56cm,37cm glowka...pomalutku rosniemy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc laski powiem wam ze normalnie ostatnio to nie mam na nic czasu wzielam sie za porzadki w domu przed swietami na szczescie maz ma wolne i tez ogarnia pokoje wogole ostatnio jestem przemeczona jak diabli Kacper znowu nie przesypia nocy trzeba go nosic w dzien tez nie mam kiedy za bardzo sie polozyc bo mały drzemie po 20min a po za tym w domu zawsze jest cos do zrobienia i szkoda sie kłasc my dzisiaj mielismy swoje pierwsze szczepienie malutki był bardzo dzielny prawie nie plakał tylko teraz jest marudny jak nie wiem powiem wam ze wykupilismy ta szczepionke bo nie chcialam zeby był kuty kilka razy i jak czytalam opinie to wiekszosc stwierdza ze dziecko lepiej przechodzi szczepienie niz po tej refundowanej w sumie to nie wiem ale stwierdzilismy ze nie ma co ryzykowac i mu wykupimy troche drogo bo az 190zł no ale trudno bylam tez u lekarza i jest wszystko ok i moj ginek.zaczol sie smiac ze oby do nastepnej ciazy ja sie tylko usmiechnełam i sobie pomyslałam chyba za 10 lat hehe trzymajcie sie i buziaki dla waszych maluszkow 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂
ja juz powiem Wam ze prawie ogarnelam cale mnieszkanie na swieta 😁 nie sama oczywiscie 🙂
malutki dzisiaj nie spal pol dnia 😲 cos tam gaworzył, marudzil a spac nie mial zamiaru 🙂 teraz to nadrabia bo juz 4,5h spi 🙂
kochane a jak Tam Wasze kg po ciazy? u mnie kurcze stoi waga w miejscu 🤨 na 54 🤨 1,5-2kg jeszcze mi zostalo ehh ale przynajmniej juz brzuch mam plaski 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
chyba tylko paracetamol w czopkach... biedactwo 😞 ale te skojarzone szczepionki sa i tak o wiele lepsze i dzieci lżej je przechodza niz refundowane.
u nas szczepienie dopiero jest 27 lutego 😮 jak maly bedzie mial 3,5 miesiaca 😮 tutaj wszystko jest takie dziwne 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My mamy szczepienie po 6 stycznia dopiero...
Agatka biedny 😞 też m przyszły czopki do głowy...paracetamol
My dziś byliśmy na długim spacerze, kupilismy choinkę i już ubraną mamy 🙂 prezenty spakowane, dom posprzątany w połowie... aaaa najważniejsze, że zakupy zrobione 🙂
Moja Julka najchętniej spałaby w dzień przy cycu....jak Ją odkładam budzi się po 2 minutach...jakbym Ją zostawiła to śpi ponad godzinę....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Choinka ubrana........ i to by było na tyle 😁 wszystko jeszcze na mnie czeka a ja na nic nie mam czasu. Jasiek tylko przy cycku by wisiał i nie pozwala mi nic zrobić 🙂

Dziewczyny, czy słyszałyście coś o uczuleniu na chusteczki albo pieluszki Pampers? Mały dostał wysypki na brzuszku, pachwinach i okolicach. Położna stawia na chusteczki pampers. Bidulek się męczy bo to swędzi.
Odstawiliśmy zupełnie chusteczki, przemywam Go samą wodą i posypuję mączką ziemniaczaną (zalecenie położnej) Mam nadzieję, że to pomoże 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ilia mojej Julce też nie za specjalnie służą chusteczki pampers bo zrobiła się Jej wysypka plus to, że Mała denerwuje się niemiłosiernie jaj Ją wycieramy bo są zimne. Więc chusteczki zostawiliśmy na przewijanie poza domem a w domu płatki kosmetyczne plus przegotowana, ciepła woda no i krem na dupcie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ILA ojej uczulenie na chusteczki kurcze jestem w szoku ale każde dziecko jest inne bidactwo pewnie swedzi jak diabli kurcze ze dzieciaczki muszą w kółko cos przechodzić
u mnie tez choinka ubrana i powoli biorę sie za resztę aczkolwiek dzisiaj nie zrobiłam prawie nic bo malutki płakał
lada moment świenta dziewczyny prezynty kupione 😉?
karp kupiony 🙂?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosha ja wage zgubiłam cała po ciaży bo bardzo malo przytyłam ale za to mam brzuszek jeszcze i cholerka jak na zlość bardzo apetyt złapałam 🤪 co nie wróży to dobrze bo teraz świenta to z 1kg dodatkowy znowu przybędzie ale jak tu sobie odmówić jak tu tyle smakołyków się szykuje 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...