Skocz do zawartości

Brzuszki Styczniowe witajcie :) | Forum o ciąży


emalka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 428
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Jeszcze może poślij kogoś do apteki żeby jakiś preparat z elektrolitami ci kupił. Taki specjalny przy wymiotach bądź biegunce.
Brzuch mi już konkretnie wywaliło. Zaraz się pytania zaczną bo my nadal milczymy 😜
Ja się wczoraj śledzikiem załatwiłam. Całą noc brzuch mnie bolał. No i dołączyły mi wędrówki do kibelka - najgorzej że nocne.
Mężu pojechał w delegacje tak wiec do piątku znów sami 😞
Musze zerknąć od kiedy można poznać płeć dziecka, ale jak znam mojego gina to USG bede miec po środowym genetycznym dopiero w 20 tygodniu czyli to połówkowe.
Nie wytrzymam 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dobry pomysl z tymi elektrolitami Orsalit sie nazywa taki produkt maluszkom sie go podaje to i pewnie kobiety w ciazy moga. Bogusia plec to chyba w 4 miesiacu dopiero ?! Bedziesz robic usg 4 d czy zwykle??? ja tez mam wydety brzuch tak ze juz wygladam jakby 5 miesiac byl ,Przytylyscie juz cos ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U gina na wadze zawsze jestem cięższa niż na domowej. On to nawet w zimie waży pacjentki w kozakach tych wszystkich swetrach itd. Mnie tak ważył jak byłam w I ciąży 🤢
Narazie sie nie waże bo mam ciągłe zaparcia i pewnie wage przez to wyższą.
Po ciuchach widze że raczej urosłam tylko w cyckach i w pasie. A pewnie to daje jakiś 1kg .
Ja się musze pilnować bo z Misiem 23 kg przybrałam ☺️
4D jak bede chciała to musze do wrocławia jechać. Mam płytke z Michałkiem to pewnie teraz też zrobie - wtedy płaciłam 180 zł. Jechałam na nie żeby poznać płeć, a i tak udało się złapać dosłownie na chwilkę tak się Misio zasłaniał. Zreszta buzie tez notorycznie zasłaniał raczkami. Chyba mu się to podglądanie nie podobało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O kurcze droga impreza takie usg 😉 Ja sie wazylam niby nic nie przytylam ale mam to samo przez ten wydedy brzuch i wielkie cycki czuje sie słoniowato a gdzie tam do konca . Przed ciaza tez mialam problemy ze wzdetym brzuchem i zaparciami i stosowalam siemie lniane codziennie rano i klopotow nie mialam , a jak nie mialam to przestalam jesc . W ciazy klopoty oczywiscie sie nasilily i od dzis zaczynam na nowo , naprawde niema nic lepszego . Na sniadanie Owsianka z siemie lnianym i truskawkami mmm pychotka no i cera robi sie po nim cudna . Polecam 😆 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche kosztuje a teraz pewnie drożej bo to było 3,5 roku temu.
Ale doktorek był bardzo miły i całe 15 minut mnie przeswietlał. I wszystko wyjasniał i pokazywał. Każde słowo jakie powiedział o Michałku się sprawdziło - no może poza terminem porodu 😜. Czyli trafiłam na super specjaliste.
Ja jem otręby z jogurtem i bananem.
Nawet dzisiaj kupiłam sobie chlebe Pur-Pur hehe Dodatkowo bułki kukurydziane.
Musze zrezygnować całkowicie z białego pieczywa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co to chlebek Pur Pur ? Ale masz racje z tym bialym pieczywem. ja kocham zwlaszcza jak jest swiezutki ,ale zrobilam kiedys test przez 2 tyg nie jadlam pieczywa ,makaronow ,poprostu macznych potraw itp ,schudlam 3 kilo ,zero wzdec ,zaparc wydetego brzucha , niestety nie mam az tak silnej woli zeby zostac przy takiej diecie albo poprostu przy dobrych nawykach heh 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się nazywa tak działa 😜 Wspomaga trawienie i wydalenie.
Jeszcze w I ciąży tak było ze mną źle - raz na 4 dni wizyta w kibelku - ze lekarz powiedział żebym wzieła coś na przeczyszczenie w postaci syropu.
Teraz znalazłam ten syrop reklamowany w gazecie Mamo to ja - mozna go stosować bezpiecznie w ciąży. Duphalac - i tu już żadnych wątpliwości nazwa nie pozostawia 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny 🙂
Melduję, że u nas wszystko w porządku. Czuję się świetnie - czyli nudności i zaparcia (nasz topowy temat 🤨 ) nie ustępują. Ale można sobie z tym poradzić.
Wizyta u lekarza w porządku, termin nie zmienił się nawet o jeden dzień (choć na pierwszej wizycie lekarz przestraszył mnie, że ciąża jest o prawie dwa tygodnie młodsza... ale tak to czasem bywa - bogusiu23 wiesz coś o tym 😉 ).
Postaram się zaglądać częściej 🙂 - nie mogę się jeszcze do końca przestawić, że z brzuszkiem trzeba sobie trochę pofolgować i zwolnić - czasem jeszcze się łapię, że gdzieś biegnę, wszystko na szybko. Ale brzuszek coraz częściej o tym przypomina 😉
🙂 idę odpoczywać!
Dobranoc brzuszki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry
Emalka Miś też niby miał wymiary na późniejszy termin. Ale on po prostu był bardzo drobny. Potem nadrobił 😜
Dobrze ze wam brzuchy karzą zwolnić. Mój już się poddał 😉
Zdarza sie mi Michałka podnosić (a on 21 kg waży).
Ciężkie michy z praniem nosze.
W zasadzie to nawet miałam ćwiczyć tak jak przed ciążą ale zrezygnowałam, bo brzuch się wtedy odezwał i umówiłam się z nim że dam mu spokój do końca I trymestru 😎
Musze kupić pompke i nadmuchać piłke do skakania - taką jak w szkołach rodzenia mają. Tylko podejrzewam ze może być dziurawa - w razie czego kupie nową. Mis ją dostał w zeszłe wakacje i psy sie do nie dobrały 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej emalka , twoja ciaza jest mlodsza bo pewnie mialas dlugie cykle i twoje plodne dni automatycznie wypadaly pozniej , zawsze ci wtedy wiek ciazy z usg wyjdzie mlodszy bo lekarz liczy od pierwszego dnia miesiaczki a nie od faktycznego dnia zaplodnienia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Miracle, teraz termin zgadza się z tym wyliczonym z OM. Cykle miałam regularne, owulacja w połowie cyklu z towarzyszący bólem. Do ginekologa poszłam w 6-tym tyg. z silnym bólem brzucha. Wtedy z usg wyszło, że ciąża jest o 9 dni młodsza. Lekarz nie kazał się tym przejmować, wytłumaczył, że z pewnością cykl mi się wydłużył. Ale ja od razu spanikowałam (od początku miałam obawy, poprzednią ciąże poroniłam). Tym bardziej się wystraszyłam gdy w nocy znowu pojawił się ból brzucha a piersi przestały boleć. Pomyślałam, że to już koniec. Trudno było mi zasnąć. A rano obudziłam się z.... bólem piersi 🙂 . Potem pojawiły się nudności i w końcu super zaparcia. Więc im silniejsze dolegliwość tym moje szczęście większe - mam pewność, że progesteron działa jak trzeba 😉 .
Na ostatniej wizycie okazało się, że maluszek rozwija się prawidłowo 🙂 . A termin jest w tej chwili idealnie zgodny z tym z OM.
Przestałam się denerwować, to nie ma sensu. Wierzę w to, że tym razem wszystko będzie dobrze, grunt to pozytywne nastawienie 🙂 . I maluszkowi będzie lepiej kiedy ja się będę cieszyła 😉 .
I wiecie co? 🙂 ...mam przeczucie, że to będzie chłopiec 😉 .

Co do witamin, to mi zalecił FEMIBION NATAL 1 + magnez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mnie brzuch tez boli zwlaszcza wieczorami jak w dzien troche wiecej porobie a raczej poschylam , mam nadzieje ze wszystko ok , bo raczej tego nie zmienie bo ktos musi wykapac dziecko itd, i jak sie tu oszczedzac... przy pierwszym dziecku to sie da nic nie robic ale jak juz drugie to gorzej zwlaszcza male, ale pocieszam sie ze wazy ok9kg to nie taki ciezki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja biorę kwas foliowy do 12 tyg.
Potem idę na wizytę i zobaczymy co dalej.
Faktycznie drugą ciążę (jak się ma już małe dziecko) znosi się inaczej. Mnie też czasami brzuch pobolewa, szczególnie jak ponoszę na rękach trochę Nikolę. Nie chcę żeby czuła się odrzucona przez to, że mam drugie dziecko w brzuszku. Staram się robić to wszystko tak jak robiłam przed ciążą tylko troszkę wolniej.
Kinia - a Ty jak duże masz pierwsze dziecko?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaliczyłam co wtorkową pańszczyznę sprzątaniową.
Łazienka, odkurzanie i mycie podłóg. Tak się spieszyłam że przy robieniu obiadu zrobiło mi się mega słabo i jeszcze mnie zaczęło trząść. Pewnie cukier poleciał bo od śniadania nie miałam czasu na jedzenie.
Miś wykorzystał okazje i kradzionym tłuczkiem z kuchni oskalpował ściane w pokoju 🤢
3 latek w akcji i ciąża to nie najlepsze połączenie...

Mi lekarz żadnych wit. nie polecał. Powiedział tylko żeby brać kwas foliowy a wit. jakie sobie wybiore.
Kupiłam Vitaminer Prenatal z DHA.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bogusia 3letnie dziecko juz samo sobie duzo zrobi , tak mysle w porownaniu do 7miesiecznego bobasa.
a tak wogole to co polecacie jesc bo ogolnie to nie moge patrzec na jedzenie , najlepiej mi wchodza owoce no ale cos pozywniejszego by sie przydalo zjesc, od sniadania nic jeszcze nie jadlam , jak robilam zupe mlodemu i musialam spróbować to sie zmuszalam, 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny wybieracie sie gdzies na wakacje??????? ja bym z checia pojechala nad morze no ale z krakowa to kawal drogi, wiec zostaja mi tylko gory , tak mysle chodz nie watpie ze chcialabym zaryzykowac i wybrac sie nad morze hm musze to przemyslec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby 3 latek dużo zrobi sam... hmm..
Owszem ale z reguły są to jakies psoty. Buntuje się, ma swoje zdanie, potrafi sie kłócić, histeryzować, bałagani, zagląda gdzie nie powinien. Dużo dzieci w tym wieku wogóle nie śpi w dzień - Miś na szczescie jeszcze tak.
Małe dziecko mały kłopot, duże dziecko duży kłopot - i to jest prawda. Czasami z mężem chcielibysmy żeby był malutkim bobasem leżącym w łóżeczku.
Za jakiś czas przekonacie się że z wiekiem dziecka niestety problemów przybywa - problem to nie wcale zmiana pieluchy jak mi się kiedyś wydawało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha i ciągle coś mówi, coś chce. Zignorujesz go to bedzie się powtarzał jak zdarta płyta dopóki mu nie odpowiesz
Z jedzenia nic nie poradze bo mi wchodzi wszystko 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...