Skocz do zawartości

Lutowe mamuśki 2014 r. | Forum dla mam


mixidixi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dzieki dziewczyny !
Anuna to faktycznie nie masz lekko w szkole na tym kierunku....
Kazda mama sie martwi o dzidziusia, i chce urodzic zdrową dzidzie.
Ja od czwartku staram sie lezec, czuje ze tyje przez to..nie jem za dużo, ale jak czlowiek sie nie rusza to nie spala, i czasem mam zgage.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej dziewczyny!!
Iza i jak u Ciebie???
Dodi trzymam kciuki żeby wszystko było dobrze!! Daj znać jak już będziesz wiedziała co dalej!!
Amelia dużo zdrowia dla Ciebie i dla córci 🙂
Anita współczuję diety, ale mam nadzieję ze na diecie się zakończy 🙂
Anuna współczuje, wiem cos o tym ... jestem pielęgniarką i pracuje na oddziale noworodkowym, sama wiem ile Nas może spotkać złego, już wariuje od nadmiaru wiedzy, wiele też widziałam w pracy i z córką też mieliśmy przejścia po urodzeniu. Urodziła się z rzadką chorobą 😞 Nasza dr miała w swojej długo letniej praktyce tylko czwórkę takich dzieci, moja córka jest 5 😞 Na szczęście w tej chwili jest zdrowa, ale mogło być różnie. Teraz już wariuje na myśl, że i tym razem mogłoby się coś złego wydarzyć. Ehhhh muszę znaleźć jakiś sposób żeby wyluzować bo mnie nerwy zjedzą!! Noo a tak poza tym to wszystko u Nas dobrze 🙂 Wyniki mam dobre, mocz i morfologia super!! i poziom glukozy też!! Ledwo zniosłam to badanie, ale już na szczęście to jest za mną 🙂 We wtorek mam wizytę, ciekawa jestem kiedy dr mnie umówi na USG 🙂 Mała szaleje cały czas, mocno kopie i "tańcuje" jak tylko lecą piosenki, które słucha jej starsza siostra 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny 🙂 od dwóch dni moja mała coś sie nie ruszała przestraszyłam sie:/ ruszanie brzuchem i świecenie latarka nie pomoglo nic ...dopiero po dzis po wypiciu drugiej kawy mała zaczęła sie obracać 🙂 uff spokojniejsza sie zrobiłam 🙂 wczoraj byłam na zakupach i posciel oraz przewijak kupiłam 🙂 już mam prawie wszystko dla maleństwa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć

Odpoczywania ciag dalszy, pogoda juz jesienna, wczoraj wlożyłam ciepła kurtkę musiałam wyjść na chwilę,6 st juz zimno wieczorami.

Anuna ja tez czasem tak mamze synuś mniej sie rusza, ale od wczoraj tak tanczy, caluśki dzien był aktywny, w nocy niestety tez kopie jak mu sie moja pozycja do spania nie spodoba to kopie mnie w boczki, śmiac sie chce, ale wstaje nie wyspana..

Anuna ja mam tylko troche ciuszków, kombinezon, czapkę, pieluszki tetrowe i flanelki.
Takto nic jeszcze, mój mąż sie nie spieszy, a ze mamy ostatnio sporo wydatków bo od roku sie caly czas urzadzamy to kupujemy po trochu.
Teraz pod koniec listopada chce kupic przewijak, wanienkę, stojak i fotelik samochodowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka dziewczyny 🙂
Jak się czujecie, jak wasze dzidzie?
Ja już się cieszylam że cukier mam dobry bo od kilku dni nie przekraczal normy, a dziś znowu podskoczyl az do 170 ! Nie wiem już co mam jeść, a taaak mnie ciągnie do słodkiego że aż zaczęły mi się śnić po nocach rogaliki z czekoladą hehe

Czekam na męża, az wróci z pracy, może go namówię na jakieś małe zakupy 🙂
PA 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny 🙂 dzis moja mala od 5rano (tak jak tatus wstal do pracy i nas obudzil) kopie i szaleje w brzuchu 🙂 moze z 2h tylko dala mi odpoczac ...dzis mialam zachcianke na chipsy lays cebulka :p teraz wiem ze to nie byl doby pomysl :/ leze w lozku maz chrapie a mi tak niedobrze ze hej:p juz nigdy wiecej nie dam sie skusic na smieciowe jedzenie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Też jadlam w week chipsy tylko ser-cebula grubo krojone, zjadlam kilka u mi przeszło. Też żałuję jak czasem dziobne coś nie zdrowego. Ostatnio nie mogę żyć bez ciastek owsianych z czekolada, lub ciasteczek z sante z żurawina..ale po 3 szt. Żądzą mija,więc jest ok. Jutro usg na 10 potem wizyta na 11;ciekawe jak szyjka...mały kopie z taka siłą czasem że podejrzewam że to nóżkami. W nocy kopie też. Dziś w nocy bolały mnie znowu zęby, i jeszcze szczypal nos..jakiś niezyt miałam. W ciągu dnia spinal się brzuch, nospa i magnez nie pomogły. Coraz gorzej jest, na szczęście jeszcze 11 tyg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja na usg mialam taka sytuacje ze poczulam silne kopniecie a na ekranie zobaczylam jak mala raczka mnie w brzuch stuknela 🙂 silna jest takze Dodi dziadzia tez raczkami potrfi mocno przylozyc sama sie o tym przekonalam 🙂 trzymam za Ciebie kciuki u lekarza zeby juz zagrozenia nie bylo... Ja dopiero w przyszlym tyg mam maraton po lekarzach wtorek moj ginekolog sroda te usg 4d 🙂 juz sie nie moge tego nagrania doczekac 🙂 a apropo dziewczyny chodzicie czy chodziliscie do szkoly rodzenia ja zastanawiam sie czy warto...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej
Dodi trzymam kciuki daj znać po wizycie 🙂
Anuna ja nie chodziłam wiec Ci nic nie podpowiem 😞
Dziewczyny dużo zdrowia 🙂
We wtorek miałam wizytę i generalnie wszystko jest dobrze, tylko okazuje się, że wyhodowałam sobie torbiel. 🤢 Na razie jest mała ma 2 cm, ale na kolejnej wizycie jak się okaże, że rośnie to pójdę na zabieg usunięcia... Małej ta torbiel nie zagraża, ale jak będzie większa to może utrudnić poród. Wszystko się okaże 4 grudnia. Najgorsze ze jest tak umiejscowiona że może wpływać na bóle krzyża i kości ogonowej, które mi bardzo dokuczają, no ale jakoś to wytrzymam.... Najgorsze jest siedzenie, bo wtedy mam duży ucisk, a przede mną cały weekend siedzenia na kursie 😞 Chyba sobie wezmę kółko dmuchane 😜
Buziaki i do napisania 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej my dzis maraton po lekarzach Lekarz od usg bardzo fajny, siedzielismy z 30 minut, Mały ok, miny robil, ruszal sie jak szalony.
Okazuje sie ze juz dawno powinnam miec skorygowany termin porodu ( bo na kazdym usg wychodzilo tydzien roznicy.)
Mimo ze miesiaczke mialam 25 kwietnia, i z suwaczka jestem niby w 29 tyg to nijak sie ma to do porodu, bo zapominamy o dacie na 28.01 tylko poslugujemy sie terminem na 07.02.2013 wiec zmienilam suwaczek,

Maly wazy 1050 gram
obwód głowki 256 mm
wymiar dwuciemeniowy głowki 70mm
obwód brzuszka 236mm
kość udowa 46mm

okazuje sie ze kość udowa jest na 25 tyg i 1 dzien, a rsszta na 28 tyg.
Lekarz powiedzial zeby sie nie martwic bo czasem tak jest , albo maly ma budowe po tatusiu ( Marcin jest niski ma ok 170 cm ) i nozki ma faktycznie krótkie ...
ale oczywiscie musialam zapytac co moze oznaczac za krótka nózka( noi Pan dr. nie chcial tego mówic, ale powiedzial ze np. Zespol downa, lub inne wady )

Ale mamy wogole tego nie brac pod uwage bo usg w 20 i 12 tyg bylo ok, wszystkie kosci ( nt ) fałdy karkowe itp byly idealne wiec nie ma sie co denerwowac, pytal tez jaki sie Marcin urodzil jak byl maly, okazuje sie zemój maz wazyl 2470 i mial 47 cm
( urodzony w terminie ) wiec moze synus tez poprostu bedzie maly!!

pojechalismy do mojego lekarza z tymi wynikami.

a zapomnialam o szyjce ( 40 mm) ufffff, luteina zostaje ale plackiem lezec nie musze, i krazka tez narazie nie !! ale mam sie nie forsowac i w maratonach nie biegac.

U mojego lekarza znowu badanie i usg , zmierzyl kosc udowa okazalo sie ze jest na 27 tyg i 5 dni wiec w normie, wystarczy ze inaczej nie dokladne zmierzyl i juz wyszlo cos innego. Powiedzial ze mamy zapomniec o tym bo nie ma sie czym martwic.
Wiec jestem zadowolona 🙂
Zamówilam sobie kurtkę zimową w happy mum, i nowe kozaki na eobuwie, ciekawe czy bedzie dobre.
Zima nadchodzi a ja nic nie mialam.
Kurtka ciazowa która kupilam we wrzesniu okazala sie za cienka, sprzedalam ja na allegro 🙂

uciekam szykowac obiad bo mezus zaraz wraca z córcią,

p.s Anuna chodzilam na szkole w 1 ciazy, nie zaluje , bylo super , bardzo fajnie wspominam, dowiedzialam sie miedzy innymi o tym by ujęrdniać i masowac krocze od 32 tyg , i masowalam co wieczór oliwą z oliwek, urodzilam bez naciecia krocza, wszystko trwalo 3 h i 45 minut a sam poród ( 15 minut ) nie wiem czy ćwieczenia oddychania i te masaze pomogly ) ale w tej ciazy tez bede krocze masowac. Śmiesznie to brzmi, ale wole nie miec rany po nacieciu 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny,
Anuna ja do szkoły rodzenia chodze i juz jestem w połowie kursu. Chodzę razem z mężem i jestem bardzo zadowolona. W sumie za duzo nowych rzeczy się nie dowiedziałam bo sama duzo czytam na temat ciąży i dzieci ale dla mojego męża to taka wiedza w pigułce. To co usłyszy i czego sie dowie to mu w głowie zostanie bo on jak to facet jakos nie zaczytuje się w forach dla mam 🙂 Fajne jest to, że można pogadac z innymi mamami i zadać pytania o rzeczy które nas nurtują. Jeśli masz tylko czas i ochote to warto. U mnie dodatkowo raz w tygodniu jest gimnastyka dla mam i z niej też jestem bardzo zadowolona. Nie są to ćwiczenia przemęczające ale zawsze to ruch i rozciąganie mięśni przydatnych przy porodzie.
Poza tym poraz kolejny złapał mnie jakiś wirus. Całe szczęście boli mnie tylko gardło bez większych innych objawów. Poza tym u mnie ok. Mam nadzieję, że u was tez lepiej i już żadne nowe problemy się nie przypałętają.
W weekend jadę zamówić roletę do pokoju córci i poszukać jakiś ładnych firanek na okno. Pokój będę miała już wtedy gotowy. Już nie mogę doczekać sie kiedy moje maleństwo będzie z nami a to jeszcze całe 3 miesiące 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dodi bardzo się cieszę, że nie jest tak źle z Twoją szyjką i oby tak do końca 🙂 Najważniejsze że mały rośnie zdrowo 🙂
Aldona dużo zdrowia 🙂
Ja wróciłam ze szkolenia i umieram na ból krzyża 😞 Jeszcze jutro cały dzień .... masakra, ale dobrze że chociaż w niedzielę mamy wolne 🙂 No nic ide poleżeć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 😉
U nas już prawie wzorowo! łożysko poszybowało w górę 😉
Rafałek waży już 1100 😉 i nareszcie możemy wycodzić na dwór juppii 😉))
cały czas jestem na dopegyt a i tak ciśnienie mam skaczące ;( przynajmniej niedoczynność stoi w miejscu i się nie pogłębia
Mnie zajęcia czekają w następny weekend i już zaczynam się bać nie wiem czy wysiedze tyle godzin w ławce szkolnej....Dodi dobrze że szyjka już się nie skraca!!!!Edyta dasz radę pewnie nawet już skończyłaś zajęcia
Dziewczyny jakie ja mam makabryczne problemy z pamięcią...szoookkkk...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny 🙂 ja jutro ide do lekarza a pojutrze na te usg 🙂 mam nadzieje ze juz skoncze brac ten duphaston na podtrzymanie ciazy .... Nie wiem po co mi go lekarz kazal dalej brac ciaza przebiega prawidlowo a krwiak ktory mialam juz dawno sie wchlonal .... :p dzidzia moja coraz silniejsza sie robi 🙂 niektore kopniaki sprawiaja mi bol ale zawsze sie ciesze gdy je dostaje bo wiem ze mala jest cala i zdrowa 🙂 najgorsze dla mnie sa noce i spanie na tych bokach maz jak widzi ze leze na plecach opieprza mnie i niestety musze pozycje zmienic :p wiem ze chodzi tu o zdrowie maluszka ale ciezko mi sie przyzwyczaic :p buziaki i milego dnia dziewczyny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny ja znowu w domu z małą znowu dzisiaj ide do lekarza,bo chora,już nie wiem co robić więcej jest w domu niż w przedszkolu 😞Na wizyte ide w czwartek ciekawa jestem ile juz waży moja gwiazda,bo bardzo kopie i czuje,że jest wiele większa,też nie moge spać na boku i przeważnie budze sie na plecach.Ja w sobote kleiłam juz pierogi na święta ledwo co,plecy bolą,wole teraz bo pózniej już bym chyba nie dała rady.pozdrowionka dla was i waszych maleństw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Amelia tak to juz jest że w pierwszym roku przedszkola dzieci chorują. Lepiej jak twoja mała teraz to przejdzie niż gdy juz maleństwo będzie w domu. Głowa do góry.
Moja mała tez juz mam w sobie tyle siły, że czasami cały brzuch mi skacze. Już nawet wiem kiedy jak się przekręca. Dziś znowu kopie po bokach brzycha czyli leży w poprzek, a ostatnio kilka dni była pionowo bo cały czas dawała mi kopniaki w dół brzucha. Jest to fajne a zarazem bardzo dziwne uczycie. Wciąż nie mogę się nim nacieszyć. W czwartek idę do lekarza i zobaczymy co tam u mojej księżniczki słychać.
Ostatnio czuję też takie ciągnięcie, jakby krótkotrwały ból w okolicach pępka. Odczuwam go gdy za dużo siedzę pionowo lub jak sie trochę narobię, po sprzątaniu, dłuższych zakupach itp. Mam nadzieję, że to nic poważnego a tylko zwykłe objawy ciązy. Staram sie odpoczywać i to pomaga. W czwartek zobaczę co na to ginekolog powie.
Buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aldona ja jak w sobote w szkole na zajeciach siedzialam gdzies od 9rano do 19 tez mnie pod pepkiem mocno bolalo az tak mocno ze ledwo co sie z tych krzesel podnosilam i chodzilam jak paralityk, takze wydaje mi sie ze to normalne bo caly czas jak siedzisz miesnie sa spiete i dlatego niestety boli :/ zapytam sie zreszta jutro lekarza o to i dam znac co powiedzial :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka 🙂
Wczoraj byliśmy na wizycie, wszystko w porządku oprócz moczu, dostalam antybiotyk w saszetce do wypicia, za 3 dni po tym zrobic badanie i jak dalej bd zle to powtorzyc jeszcze raz to samo .
Usg dopiero mam 9 grudnia, także co z maleństwem dokladnie nie wiem, posłuchałam tylko chwilke serducha przez jakieś urządzonko .

Dowiedziałam się też ze moja gin nie bedzie przy porodzie ale długo pracowala w szpitalu miejskim i jej pacjetki tam rodzą i mają bardzo dobrą opiekę . Wytlumaczyla, że można "wynająć" sobie tam pracującą położną która od początku do konca bedzie przy rodzącej, takie bardziej do wsparcia psychicznego jezeli nie ma się kogoś bliskiego przy sobie . Dostałam też nr do izby przyjec w tym szpitalu w sprawie szkoly rodzenia ktorą prowadzą ich położne i m.in. oprowadzają po oddziałach szpitala itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej. Anuna jak po usg? Anita miejmy nadz.że po antybiotyku przejdzie. U nas ok. Julka dziś w domy że mną, bo mąż by nie wyrobił sue pi nią do przedszkola. Mała wstała o 7.30 więc teraz śpi, zaraz pewnie wstanie. Mały dokazuje jest bardzo aktywny. Ja poleguje trochę,ale obowiązki domowe na mnie. Ja mam wizytę 4 grudnia, i też lekarz podejrzy usg ta kość udowa. Uciekam a zupe. Do później
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hey dziewczyny.ja wczoraj dopiero wyszlam ze szpitala...mam za krotka szyjke moge urodzic przedwczesnie...2 tygodnie w szpitalu lezalam;(do tego w szpitalu zrobilo mi sie 2 cm rozwarcia;(kazali mi lezec w domu i nic nie robic...do kontroli do lekarza mam za tydzien...czuje ze znowu wyladuje w szpitalu...oby wytrzymac do 36tygodnia ciazy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iza łap oklaska na otuche 🙂
Trzymaj sie, i duzo odpoczywaj ! widze ze nasze lutówki co chwile któraś coś mają !
Oby szybko minelo i dociagnac do tego 36 tyg.
U nas dzis ponuro, szaro, deszcz.
Upieklam ciasto czekoladowe z owocami.
Czekam za mężem i JUCIĄ, zaraz przyjada z przedszkola. Dzis na jakies male zakupy spozywcze, bo w lodówce tylko jogurt i pomidor.
W week dostaam od kolezanki cała torbę ciuszków na 56 i 62, wszystko juz poprane, jestem zadowolona, bo juz sie nazbieralo i nie bede musiala dokupowac nic chyba z ubranek.
Popralam tez pieluszki tetrowe i flanelki.
Za tydzien kupujemy fotelik samochodowy , wanienkę i stojak, w grudniu posciel, przewijak i materac. Najdrozszy zakup wóżka na styczen dopiero.
Trzeba to jakos podzielic bo wszystko tyle kosztuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej
U Nas w sumie bez zmian. Tyko mam wrażenie, że mi ta torbiel rośnie bo już ją czuję pod palcami 😞 No ale cierpliwie musze czekać, nooo chyba że będzie bardzo rosła to zadzwonię do dr i zobaczę co mi powie. Na dzień dzisiejszy mam się pokazać 4 grudnia więc może dotrwam do tego czasu.
Iza strasznie mi przykro, ale mam nadzieje i gorąco w to wierzę, że uda Ci się dotrwać do 36 tyg.
Skorom bardzo się cieszę, że już z łożyskiem lepiej, oby tylko jeszcze tylko to ciśnienie Ci się unormowało 🙂
Anita jak tam Twoje badania???
Ja ostatnio robiłam pierogi ale tak żeby moi mieli co jesc przez weekend jak byłam na kursie 🙂 Cały dzień je lepiłam i miałam dość a co to będzie na święta 😞 Ale będę je robiła z teściową więc we dwie szybciej się uporamy 🙂
Mi też siedzenie sprawia dużo problemów i później się czuję jak jakiś połamaniec 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny na wizycie u mojego "cudownego" ginekologa dostalam znow kolejne tabletki na podtrzymanie ciazy nie wiadomo czemu .... Wieczorem poszlam do innego ginekologa na te usg z nagrraniem na plyte :p poszla ze mna cala rodzina maz tata mama heh widowisko smiali sie ze popcornu nie maja:p na poczatku mala minki fajne robila lekarz porobil zdjecia z profilu na ktorych widac jak kciuka ssie na kolejnym jezyczek wystawila 🙂 caly czas sie raczkami bawila i mocne kopniaki dostawalam :p lekarz nam 4 fotki zrobil wlozyl plyte zeby mala nagrac a ona odwrocila glowke... Mimo tego ze lekarz przyciskal tym urzadzeniem do brzucha trzasl nie odwrocila sie :p i tym sposobem nie mam nagrania tylko zdjecia:p moze i dobrze bo zaplacilam tylko 50zl zamiast 200 a rodzice mowili ze nie ma sensu nagrywac i ze zdjecia sa o wiele fajniejsze 🙂 pytalam sie tez o te tabletki czy musze brac to dostalam odpowiedz ze nie bedzie kwestionowal decyzji kolegi ale podkreslil ze on by nie przepisal pacjentce lekow na podtrzymanie tym bardziej ze to juz 28tydzien ciazy i ze wszystko przebiega prawidlowo.... Ehh upewnilam sie tez ze w zaden sposob nie zaszkodza mi i dziecku wiec poszlam do apteki i zostawilam 100 wykupujac recepte :p cala historia 🙂 teraz mam 10usg panstwowe a 13go wizyta u mojego gina:p oby juz nie wciskal mi tych prochow na podtrzymanie ciazy bo zbankrutuje :p zamiast malej cos kupic to ja wydaje w aptece majatek na te prochy 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...