Skocz do zawartości

Majóweczki 2014:) | Forum dla mam


KarolinaMotyl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Majowamamo ja jestem ciagle podrażniona w okolicy krocza przez ilości śluzu jakie mam w tej ciąży. Musze często zmieniać wkładki higieniczne, czasem pryskam się octeniseptem i staram się nie drapać. Poza tym posmaruję czasem clotrimazolum i pomaga.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
majowamamo mnie tez tam swedzi i to czasami to bardzo ze musze sie umyc gąbką i to tą szorstką stroną!!! Mówiłam o tym lekarzowi ze tak sie dzieje to sie mnie zapytał czy cos zminiłam w sposobie swojej higieny...to mu mowie ze odkąd jestem w ciazy to myje sie tam czesciej, i uzywam chusteczek nawilzających w ciagu dnia i powiedzial ze to własnie źle. Ze mam sie z NIĄ obchodzic tam samo jak wczesniej i nie myć jej co chwile bo wtedy zabijam też t5e potrzebne bakterie i ona wariuje. Także wzmożona higiena zabroniona. I sie postaram własnie ograniczyc i zobaczymy co wyjdzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doti super ta lista 🙂 na pewno do niej wrócę...a tych majtek jednorazowych to ile trzeba miec? I koszuli nocnych? Jedna do karmienia po porodzie, czytałam ze jedna do porodu,ale piszesz ,ze niekoniecznie muszę rodzic w swojej...czyli ile, ze 3 ?
Co do podrażnień,to ja na szczęście nic, raz na poczatku miałam drożdże, dostałam antybiotyk i jest ok. Przede wszystkim używam tego samego płynu do hit.intymnej co zawsze (ziaja) i specjalnie nie zmieniam na inny ,bo nie wiem jak zareaguje i nie podmywam sie żadnymi gabkami ,bo to właśnie siedlisko bakteri,wiec Monia lepiej zrezygnuj z tego. Dodatkowo śpię bez majtek i używam tylko bawelnianych,a uplawow faktycznie mam bardzo zwiększoną ilośc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta bo tak sobie myśle o Tobie.. i tak sobie myślę że ja bym pojechała teraz, szczególnie jeśli się dobrze czujesz. Kojarze coś że chciałabyś potem na czas remontu też jechać to ja już wtedy nie miałabym odwagi. Ale to ja 🙂 Może warto byloby na ten drugi raz polecieć?
Co do wyrawki dla malucha do szpitala warto się zorientować jak to jest w szpitalu w którym będziecie rodzić. Ja nie potrzebowalam nic, tylko ciuchy na wyjście. Pieluchy masci kremy wszystko było. Wszystkie dzieci po kąpieli były ubierane w ich śpioszki i wsadzane w rozki. Muszę dopytac czy teraz jest tak samo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja koszule na pewno biorę 3. Jedną do porodu i dwie na potem bo jak sie zabrudzi krwią to przecież nie będę nago siedziec i czekać aż wyschnie. Poza tym czasem wkładka laktacyjna się może przesunąć i zrobi się w nocy wielka plama na piersi od mleka 😉
Tych majtek siateczkowych w opakowaniu jest chyba 3szt. Może być tak że to wystarczy, ale też może sie zdarzyć że zabrudzą się krwią i trzeba będzie wyrzucic. Ale takie rzeczy to tatuś dziecka może zawsze dokupić w szpitalnej aptece 😉 Tak samo z podkładami i wkładkami poporodowymi. czasem szpital je zapewnia a czasem trzeba mieć swoje. Wszystko zależy od ilości krwawienia. Poza tym ja np jak skakałam na piłce to wolałam siedzieć na podkładzie a nie bezposrednio na gumie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Właśnie Aniu poczytałam trochę i stwierdziłam,ze teraz jeszcze pojadę,a w styczniu sobie chyba odpuszczę 😮 Dodatkowo moze uda mi sie wylicytować ten adapter do pasow bezpieczeństwa, używany,bo nowy drogi. W czasie jazdy będziemy stawać na pół godziny, trochę pochodzę, spowrotem tym bardziej,bo bedzie Nadia,a ona co chwila siku siku, wiec tez pewnie bedą częste postoje. Wezmę sobie poduszkę, kocyk,duzo wody i dam radę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Własnie bardzo duzo zalezy od szpitala w którym będzie się rodzić. Jeśli zamierzacie iść do szkoły rodzenia to juz najwyższy czas i lepiej wybrać taką przy wybranym szpitalu. Poza tym szpitale położnicze często organizują dni otwarte i warto zwiedzić i popytać co i jak. Do tego lista rzeczy powinna byc na stronie szpitala: u mnie taka: http://www.szpital.ujastek.pl/site/60/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja ogolnie to nigdy tam sie gąbką nie myje tylko ręką i żelem ale juz tak swedziało ze nie wiedziałam czym drapać!!!!! A potem przeszło i poki co spokój 🙂
Jejku wy juz myslicie ile koszul do szpitala? 😁
A mąż sie ze mnie śmieje ze juz mamy prawie całą wyprawke dla małego :d
Musze mu poczytac forum że ktos szaleje bardziej niz ja 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz możecie się ze mnie śmiać 😁 ale ja to koszul chyba wezmę z 5 😁 ja to się tak pocilam że to masakra jakaś była 🤨
Co do infekcji ja biorę prysznic dwa razy dziennie jak brałam, przed pracą taki tylko super szybki by sięodświeżyć. Żelu też ziaji używam i nie mam nic. Tyle że w ciąży to loteria wystarczy byle osłabienie czy coś i infekcja jak się patrzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monika koszule to też część wyprawki, kupić trzeba a do najtańszych nie należą 😉 wydatki zawsze warto rozłożyć w czasie. Ja planuje zacząć cokolwiek wydawać dopiero po nowym roku jak się skończy świąteczne szaleństwo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dokładnie, ja tez zacznę powoli od stycznia, w lutym jedziemy łózeczko i inne graty kupować ,bo nigdy nic nie wiadomo.a w marcu zamowie wozek. Ja wole byc trochę wcześniej przygotowana i się nie stresować. A na pewno lepiej kupować powoli po trochu niż w jednym czasie wszystko na raz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Mały śpi i śpi 🤨 wybudze go będzie płakał. Dam mu spać to jutro będzie rządzil od 5.00. Już nie mam pomysłu na tego mojego synka
Kupiłam ostatnio 3 bawełniane koszule nocne w biedronce takie duże wzięłam i to są akurat takie kroje że się spokojnie do piersi dostane. Były po 10 zł z 30 to wzielam. Teraz to i tak nie potrzeba mi za wiele ale gdybyśmy w pierwszej ciąży nie rozbili zakupów na raty to nie wiem jak ogarnelibyśmy to finansowo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Laski 🙂

Ale Wy sie rozpisujecie... 🙂 super 😉
Tak już wszytsko kupujecie, chyba i ja zaczne... dzis ciezki dzien za mna.
Rano obudzil mnie lekki bol brzucha troche trwalo zanim minelo. Mozna brac apap??
Teraz leze i odpoczywam 🙂
Głupie sny mnie męczą. No ale cóż...\
Miłego popołudnia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja przed chwila kichnełam i normalnie sie posikałam 😁
Zaczełam sie śmiac sama z siebie, ale nie wiem czy było by mi do smiechu jakbym była w sklepie albo na miescie a nie sama w domku:P
Chyba trzeba zaczać ćwiczyc te mieśnie kegla 😁 hahahah normalnie sie posikałam:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeejku wiecie co weszłam na forum listopadóweczek i one juz wszystkie porodziły sobie i zdjecia sobie wysyłają 🙂 🙂 🙂 🙂 kuuurcze kiedy my tak już bedziemy wymieniać sie informacjami o wadze i wzroście? ja chce maaaaaaj 🙂 kurcze az mi sie tak cieplutko w serduszku zrobiło jak je czytałam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika ja też właśnie przeglądałam ich forum. Fajne prezenty mają na świeta 🙂
Męczący ten dzisiejszy dzień, mam dosć po zakupach chyba pora na leżakowanie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Z takiego popuszczania przy kichaniu to sie nie ma co śmiać 😜 Ja w pierwszej ciąży nie miałam z tym praktycznie problemu, zaczął się po porodzie i trwa do teraz... Aż się boję co będzie po trzecim porodzie... chyba pójde na operację zwieraczy 😮
Popatrzyłam sobie na tabelkę listopadówek. Duże dzieciaczki rodzą! I to w większości przez CC.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny. Niestety juz nie wiem co tam bylo milion stron temu, ktore dzisiaj naskrobalyscie 😉 ale co do wyprawki, to ja nie mam jeszcze totalnie nic 🙂 z siku nie mam poki co problemow, a jezdzic tez mam zamiar(rodzice 360 km stad). Wiem tylko, ze z kregoslupem moze byc troche problem, ale jak siedzie w pracy tyle i mnie boli, to chyba w aucie te 5 godzin nie bedzie bolal bardziej- mam nadzieje 😉 jade wlasnie w ten weekend, bo chce w koncu babciom powiedziec 🙂 i zaprezentowac 😉
Dobranoc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Brzuszki
Mi w takiej pozycji półleżącej od razu niedobrze. To samo mam z jazdą z tył w ciąży
Kurde uświadomilam dziś sobie że nie pamiętam kiedy byłam w toalecie 🤨 ...

Miłego dnia Brzuszki
Co do " popuszczania" moja koleżanka biedna popuszczala po porodzie nawet jak kaszlnela.. Ale i tak opis Moni boski 😉 ps. Z tymi mm Kegla to wcale nie taki glupi pomysł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...