Skocz do zawartości

Majóweczki 2014:) | Forum dla mam


KarolinaMotyl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej 🙂
Z tego co mi znajoma mowila to jest to bez roznicy jaka opcje wybierzesz, chyba ze Ci zalezy na jak najmniejszym klociu maluszka, Ta szczepionka skojarzeniowa kosztuje wgranicach 800 zl o ile dobrze pamietam i niczym nie odbiega od tych 3. Co do reszty nie wiem i tez mnie szczcerze powiedziawszy to ciekawi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej,

Ja tez byłam wczoraj na usg 30 tyg i wszystko jest ok 🙂
Łozysko się podniosło więc nie ma zgrożenia i nie muszę leżeć i pewnie poród naturalny 🙂 chya że coś się w trakcie zmieni... Dzidzius jest juz główką na dół i miał otwarte oczy w trakcie badania!!! Widziałam jego źrenicę okrągłą taką dużą masakra!!!! Takie oko ! MAm też zdjęcie jego buzi, ale nie umiem zdjęć załączać 🙂

Bardzo się cieszę, jestem wzruszona i szczęślliwa. Widac, ze jest podobny z ust do mojego Męża 🙂 i jest zdrowy :
0 waży 1500gram 🙂 Pozdrawiam Was Brzuchatki!

Jeszcze raz Wam wspominam o naturalnych olejach do kąpieli maluszka i jako krem i balsam dla Mam również. Olej migdałowy i kokosowy! Po co kupować sztuczne! buziaki dla Was! Czytałyście o chusteczkach nawilżanych, co Wam kiedys wysłałam?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hoondi śliczny ten Twój ludek 😁 I wychodzi na to, ze moje dziecko to wielkoludek, bo w tym samym tygodniu ciąży Twój 1500 a moja 1707 🙂 Ważne, ze rosną, najwyżej będę miała ponad 4kg córeczkę hehe 🙂 🙂 I tak kocham Ją nad życie!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hoondi fajny ten Twój plastuś 🙂
ja wlasnie wróciłam ze szpitala, ktg wyszło ok. Mały waży 1800! kawał chłopa 🙂
Nie zazdroszcze tym co muszą ciąże w szpitalu przeleżeć ja po jednym dniu mam dość!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Brzucholki ale miałam popołudnie 😞 🥴 Jechaliśmy z M do lekarza, pisałam smsa i nagle Michał krzyczy o ku*wa!!!! Gwałtownie zjeżdża autem z ulicy. Facet jadący z naprzeciwka zjechał na nasz pas i jechał centralnie na nas! Tyle że zjeżdżajac zahaczył o bok busa ktory jechał przed nami odbiło go na przeciwną stronę ulicy do rowu. To wszystko się działo w takim tempie że ja tylko zamarłam. M z innym kierowcą pobiegli do tego auta.Kierowcą okazal się starszy gościu. Odpowiadał logicznie ale był strasznie przydzumiony. M kiedyś jeździł na karetce więc zaczął dopytywac o zdrowie itd. Okazało się że ma cukrzyce. Przypuszczamy że po prostu zasłabł 🤢 Ja się cała telepalam. Świadkow było sporo bo bus był pelen pasażerow i samochod za nami. Przez to że M zdążył odbic nas max na pobocze nie bylismy nawet drasnieci wiec zostawilismy namiary na nas i pojechaliśmy, jak wracaliśmy policja dzwoniła. Teraz siedzę pije herbate i czuje się jakbym dziś mocno w łeb oberwala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Kochane 😉
Dziś spotkał mnie wielki zaszczyt. Będąc w kościele z mężem , dwaj młodzi panowie ustąpili mi i mojemu M miejsca w ławce.
Poczułam się co najmniej nie jak w ciąży tylko jak staruszka 🤪
Ale i tak było to miłe... 😉

Magda Ja też mam wizytę jutro ciekawa jestem co mi powie mój gin...
Napisz potem co tam u Ciebie i maluszka. Do miłego

Aniu to straszne co musiałaś przeżyć... Ja jakoś też mam obawy kierować autem w takim stanie, bo boję się że cos może się stać więc ograniczam takie wyjazdy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie zahaczył o tego busa jak zjeżdżał na nasz pas to byłoby ciepło, tak to tylko dzidzius dostał niepotrzebnie potężny zastrzyk stresu. No nic już ochłonelam 🥴
Aga i Hoondi bardzo się cieszę że u Was badania ok. Aga coś mi się wydaje, że Twój synuś będzie dużym chłopczykiem 😉 Hoondi super że łożysko się podniosło, a synuś Twój oczywiście fajowy, jak wszystkie majówkowe dzieciaczki 😁
Pisałyscie dziewczyny o szczepionkach. Cholernie ciężki temat. Wśród moich znajomych jedni szczepia ale najczęściej te podstawowe, ale znam też mame która nie szczepiła swoich dzieci w ogóle. Ja szczepie, jednak na każde szczepienie szłam z duszą na ramieniu. Miałam 2 zasady. Jak nam się cokolwiek w Kubie nie podobało maleńki katar, cokolwiek, nawet nie szliśmy i nie czekaliśmy na to czy dopuści do szczepienia czy nie. Bo przed każdym szczepieniem Mały był badany. Szliśmy tylko wtedy jak był w 100% zdrowy. A 2 staraliśmy się robić maxymalne przerwy między kolejnymi szczepieniami, przeciągalismy jak to tylko było mozliwe. Szczepilsmy odpłatnie 5w1, pneumokoki i rota też. Teraz chyba zrobimy tak samo.Miałam to szczęście że Kuba nie miał żadnych goraczek po szczepieniach czy innych dolegliwości nawet nie był bardziej marudny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny ale te Wasze maluch duuuze. moj sinus tydzien temu jak bylo 29+6 to wazyl 1440g, podobno w normie wiec sie nie martwie ale u Was to hoho! wazne ze dzidzie sa zdrowe, no I obysmy jeszcze troche ponosily, choc Wam powiem ze ja juz ledwo dysze. Wczoraj sie tak fatalnie czulam ze myslalam ze zaraz urodze. Slabo, duszno, do tego mialam wrazenie ze brzuch jakos tak nisko I do tego ucisk w kroku. Na szczescie dzis juz troche lepiej.
Ania- bidulko- to sie troche nastresowalas wczoraj! Cale szczescie ze nic sie stalo. Wypoczywaj dzis I odstresuje sie porzadnie 🙂
Co do szczepionek to my szczepilismy 5w1, do tego pneumokoki I meningokoki. Niestety nie zaszczepilismy malej na rotawirusa I jak miala 6 miesiecy to zachorowala. O masakra byla wtedy, 10 dni biegunki I wymioty, myslalam ze zejde ze strachu o nia. A najgorsze ze nie mozna nic zrobic tylko trzeba przeczekac, bo tego sie przeciez nie leczy. Teraz na bank bede szczepic na rota. Wiem ze ta szczepionka nie chroni przed zachorowaniem ale znacznie zmniejsza przebieg choroby- I o to chodzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Brzuszki 😁
Ania współczuję! Ja też jak jeżdżę po mieście sporo, to już powoli z duszą na ramieniu 😉 Ostatnio sama kilka razy czuję,że przeginam, bo jak za starych czasów staram się zdążyć na pomarańczowym, że ostatnio aż mnie mama opieprzyła, bo faktycznie już nie jestem przecież sama, ale szlak mnie czasami trafia jak ludzie na rondach jadą całe rondo prawym pasem! No ale to na marginesie i w sumie nie w temacie,bo u Was facet z powodu choroby zasłabł 😞
Ja co do szczepień to chyba bardziej jestem przychylna tymi obowiązkowymi, nie tymi 5 w 1 ale jeszcze zobaczę. Co do rota to ciągle biję się z myślami,ale teraz jak wyczytałam historię Kangoor, to chyba bardziej jestem na TAK 😮Zobaczymy...Mam jeszcze chwilę.
Gotuję szybką zupkę i na 15.30 jadę do lekarza znowu-tym razem na badanie gin. i zobaczyć co powie z tym moim białkiem-ostatnio postraszył mnie zatruciem ciążowym 🙃
Ania a koniec końcem kupiliście coś ciekawego? Pochodziłaś trochę, czy to zdarzenie sprawiło,że już Ci się wszystkiego odechciało?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wklejam link do wagi dziecka w rożnych tygodniach ciąży, więc z tego jak to wygląda u nas, to nasze dzieci są wagowo w normie - u mnie się sprawdza,ale wiecie traktujmy to tak z przymrużeniem oka 😁

http://www.kalendarzciazy.com/kalendarz/waga-dziecka-w-ciazy-tabela.php
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 🙂
Marta jak porozmawiasz z tą swoją zaufaną lekarką na pewno łatwiej Ci będzie podjąć decyzję 🙂
Zakupów wczoraj nie odpuścilismy 🙂 w sumie fajnie M kupił sobie buty oczywiście w 5 minut 😉 a potem weszliśmy do adidasa i się zaczęło 😁 M uparł się na takie hmmm pomarańczowe adidasy dla Małego, potem wypatrzylismy dres dla niego, przy okazji napatoczył się dres dla drugiego. I pan w kasie mówi że jak weźmiemy jeszcze np skarpetkii coś jeszcze to będzie 30% zniżki. I tak mam adidasy, 2 dresy i 2 opakowania skarpetek po 3 sztuki za 200 zł 😁 będę miała w domu dresiarzy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ahhh te promocje 🙂 Z moim M to samo,ale On buty dla siebie i ubrania wybiera dłużej niż ja. Mi jak coś wpada w oko to kupuję,a jak na drugi dzień coś mi się nie podoba jednak (wiadomo-kobieta zmienną jest) to jadę i oddaję albo wymieniam 😠 Teraz to już raczej nic nie kupuję, bo brzuch rośnie z dnia na dzień, chyba że jakieś kardigany,albo buty.
No i wqrzyłam się i zadzwoniłam do ZUSu. Pani powiedziała,że dokumenty wpłynęły 12.02, decyzji jeszcze nie ma,ale pieniądze na moim koncie powinny być w połowie marca 😉 Od 12.02 mają 30 dni-zobaczymy czy się wyrobią,bo ja dziś wysyłam kolejne zwolnienie do pracodawcy 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny.
Odebrałam dziś wypis ze szpitala, na wyniku z usg mam napisane że łożysko III stopnia i trochę mnie to martwi.. Czy wy macie informacje na temat łożyska w swoich opisach usg?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w opisie USG jest tylko ulozenie lozyska ale nie ma nic na temat stopnia. Zawsze lekarka komentuje podczas badania ze jest OK, ale nigdy nic nie mowila o stopniach. A podczas badania nic Ci lekarz nie wspominal? Mysle ze jakby cos mialobyc nie tak to podczas badania juz by zasygnalizowal.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było badanie na izbie przyjęć w szpitalu więc nie badał mnie mój lekarz. Nic nie skomentowała ta lekarka.. Spróbuje się dodzwonić do swojego lekarza zobaczymy co powie. Najgorsze jest to że wizytę mam dopiero za miesiąc 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga ja nie mam pojęcia którego stopnia mam teraz łożysko, na połówkowym miałam 1 stopnia a na tym ostatnim nie pytałam a nie mam opisu tylko same zdjęcia . Wysprawdzal i powiedzal, że jest w porządku . Myślę że lekarka by to jakoś zaznaczyła gdyby coś było nie tak. Ale z drugiej strony nie wiem czy 32 tydzień to trochę nie za wcześnie na trzeci stopień. Ale to dosłownie jakoś niedużo. Już nie pamiętam od którego tygodnia osiąga to swoje ostatnie stadium, ale chyba około 34. Dobrze że dzwonisz do lekarza on na pewno rozwieje Twoje wątpliwosci a w razie czego będziesz miała po prostu częściej usg czy jest wydolne i Malutki prawidłowo rośnie. Gdyby coś to pewnie by za Tobą dzwonili a nie zostawili tak samą sobie. Tzn no tak sobie myślę. Mam nadzieje że Ci się go uda szybko złapać byś się niepotrzebnie nie stresowala 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aga ja mam na każdym badaniu wypisany stopień. Faktycznie najlepiej zadzwoń do swojego lekarza i powiedz mu co i jak. Niech on zdecyduje czy rzeczywiście są powody do obaw.
Właśnie... Oprócz stopnia mam napisane, że łożysko jest przodujące 🤢 a tutaj z tego co wyczytałam to już nie jest fajne... wiecie dziewczyny co się kryje za tym łożyskiem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szysza nie jest fajne bo się źle ulokowało, ale nie krwawisz jesteś pod kontrolą lekarza ciąża już wysoko więc nic tylko czekać na finał na spokojnie 🙂 wózek kupiłas, dużo już masz więc gitara 🙂 nawet jakby coś zaczęło się dziać ( tfu tfu odpukać) to jesteśmy już w takim okresie że dzieciątko ma prze ogromne szanse. Moja sąsiadka, koło rodzicow miała cukrzyce, łożysko przodujące i Bóg wie co jeszcze a urodziła dziewczyne jak maline 🙂 Ja pamiętam że jak byłam w tym 24 czy 25 tyg strasznie się bałam o tą szyjkę jak mi sie tak bardzo skróciła. Było przeciez tak wcześnie, a teraz jak Malutki plumka, każdy dzień nas tak bardzo przybliża to aż jakaś spokojniejsza jestem. Wiadomo niech maluchy siedzą w nas jak najdłużej ale toż to już tak daleko jesteśmy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...