Skocz do zawartości

Majóweczki 2014:) | Forum dla mam


KarolinaMotyl

Rekomendowane odpowiedzi

Karos dostawałam dokladnie tyle ile miałam w umowie o prace. Jak mi obcieli etat ( a akurat tak przed poprzednią ciążą było że nam poobcinali etaty ) to nie miałam średniej tylko tyle ile w aneksie do umowy
Marta przepraszam tak na szybko i może niedokładne czytalam. Czyli nasze zwolnienia lądują u pracodawcy dokladnie w ten sam dzień, Twoje przez poczte i moje przez M pewnie zaraz potem są przesyłane do zusu. Z tym że u mnie zus zamiast bezpośrednio do mnie przesyła kase do zakładowu pracy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Hej,
Doti bardzo mi przykro.

Ja z Zusem mam tak jak Ani wypłaca mi pracodwaca a zus przelewa pozniej do firmy na konto i mam średnią z ostatniego roku ale naliczaną w zależności od tego ile dni pracujących ma miesiac. Czasami wychodzi tak że mam 200-300zł różnicy w pensjach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Brzuchatki.
Jestem na zwolnieniu od 1.10.2013r za pierwsze 33dni wypłacał mi zakład pracy. Tak sie składa że pracowałam w biurze i zajmowałam się naliczaniem wypłat pracowników i swojej. Różnie to wyglądało od strony pracodawcy mojego- małe przesunięcia z wypłacaniem wynagrodzeń nawet do 2 tyg. więc postanowiłam, że zus będzie mi przesyłał pieniążki na konto a nie do pracodawcy.
Tak załatwiłam z główną księgową. Zwolnienie musi dotrzeć do zus w ciągu 7 dni , a moim zdaniem powinna liczyć się pieczątka na poczcie...oni tez tam mają bałagan i to nie mały! Pierwsze świadczenie pieniężne od zus otrzymałam 03.12.2013r a zwolnienie miałam do 25.11 2013 więc różnie to z nimi bywa. Teraz miałam cały mc więc przyszło w ostatni dzień zwolnienia i 100% wynagrodzenia które otrzymywałam od pracodawcy wiec teraz też tak będzie.
Ale spokojnie prędzej czy później dojdą. 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny, właśnie wróciłam z testu glukozy alez to niedobre..ale czuje sie po tym badaniu normalnie, nie jest mi niedobrze ani słabo więc mam nadzieję że wynik będzie ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 🙂
Nina i Aga jeśli się orientujecie to mam pytanko jak to jest z tą różnicą o której Aga pisała? Zaciekawil mnie wczoraj Agi post.. w poprzedniej ciąży nie pamiętam różnic w tych pieniądzach więc jeśli były to pewnie niewielkie, a teraz ta ostatnia kasa mnie zaciekawila bo przyszla już z zusu i o 200 zł większa z tym że pomyślałam początek roku to może jeszcze zakład pracy dorzucil dodatek na odziez, raz na rok nam dawali na fartuchy itd. no i przestałam o tym myślec, a teraz tak się zastanawiam czy to może ta różnica o której Aga pisze... troche sie zakręciłam w tym. Paska nie mam jak sprawdzić bo wszystkie moje koperty u szefowej i dopiero jak M będzie odbierał mi pita to je weźmie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania to jest tak że wyliczają średnią z ostatniego roku i dzielą przez liczbę dni i wychodzi ile zarabiałaś średnio dziennie. Pożniej w zależności od tego ile miesiąc miał dni pracujących to przez taką liczbę to mnożą. Bo weekendy i świeta nie są płatne. Mam nadzieję że mniej więcej napisałam zrozumiale:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Aga i Malgosia 🙂 czyli że luty krótszy to teoretycznie powinno przyjsc mniej jeśli dobrze to ogarniam. Nie pamiętam by tak było ale to sporo czasu minelo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja dokupilam do mojego przednie duże koła, wiec sie nie martwię. Poza tym wozek sprzedawał mi mój kolega,wiec nie sądzę, żeby mnie w konia robił. My poprostu zanim kupiliśmy wozek czytaliśmy opinie i Quinny moodd nie ma ich za dobrych,ale ile ludzi tyle opini. Chciałam tylko pomoc,a tak naprawdę to każdy niech kupuje wozek jaki Mu odpowida...przeciez to Ty masz byc zadowolona a nie ja 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc dziewczyny!
U mnie przez weekend oczywiscie goscie, wiec dzis jak zwykle wypoczywam 🙂
W sobote udalo mi sie spotkac z ta poozna i obejrzec porodowke. Ciesze sie ze juz mam to zalatwione i jak cos to polozna jest na moje zawolanie. Na szczescie miala wolny "moj termin" wiec jestesmy umowione.
Co do sal to okazalo sie ze sa rzeczywiscie 2 osobowie i tylko jedna sala 3 osobowa ale jest jedno ALE. W kwietniu zamykaja jedna z wroclawskich porodowek (na jakas dezynfekcje) wiec na bank bedzie troche wiekszy ruch w pozostalych. Polozna uczulila mnie ze moze sie tak zdarzyc ze przerobia te 2os sale na 3... No coz, zobaczymy. Bardziej martwie sie tym ze bedzie przepych i zeby przyjmowali do porodu a nie odsylali- bo tak niestety lubia robic 🤢
Jesli ktoras z Wroclawianek brala pod uwage Brochow to dowiedzcie sie dokladnie o ten termin zamkniecia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny kiedy planujecie spakować torbe do szpitala? W ogóle macie już wszystko ? Ja jak zrobie to zamówienie na allegro i kupie coś do kąpieli to w zasadzie jestem gotowa i tylko czekać 😉 Troche się wystraszylam bo nie możemy znaleźć nosidelka 😠 tak coś czasem schowam, że katastrofa 🤨 nawet sama potem nie moge znaleźć.. ale nie przypominam sobie bym komuś pożyczala więc mumusi gdzieś być.. Byłam wczoraj w tesco nakupilam skarpetek i jeszcze jakieś polspiochy wzielam. Zastanawiam się czy będę umiała odpowiednio ubierać takie maleństwo. Kuba z końca października to po prostu wsadzalam go w kombinezon i już. Było mu cieplutko ale też staralam się nie przegrzewac. Nie wiem jak z noworodkiem na wiosnę, wyjdzie w praniu 😉

Kangoor wyglądasz bardzo ładnie i masz zgrabniutki brzuszek 🙂 ja już jestem 13 kg do przodu, twierdzą że nie widać ale ja się źle ze sobą czuję więc odpuszcze sobie zdjęcia .. ☺️ wiem że to zrzuce, ostatnio też zrzuciłam ale póki co cóż turlamy się dalej 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz torbe do szpitala mam, narazie dla siebie. Ja jakos na dniach przygotuje dla malucha. Tez czekam na przesylke wiec jak tylko dotrze do mnie to chce byc gotowa. A no i jeszcze pieluchy musze kupic.
Ania co do ubierania to tez nie wiem jak to bedzie, bo podobnie jak Ty mam jesienne dziecko. Mam nadzieje ze szybko ogarniemy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie ciężarówki 🙂
Ale ruch u Was. Fajnie, że poruszyłyście temat ZUSu. Przynajmniej jak kasa nieco nie będzie się zgadzać to przynajmniej nie będę zaskoczona.
Małgosia - my już mamy imiona 🙂 jakoś bez problemu u nas poszło.
Niby jestem na tym zwolnieniu, a zasuwa czasem lepsza niż na etacie. O tyle lepiej, że nie ma stresu, albo jak nie mam siły to mogę przynajmniej się położyć 🙂
Remont u nas idzie pełną parą. Do domu wróciliśmy dopiero po 21 :P masakra. Przynajmniej jest duża szansa, że wrócę do domu jeszcze przed narodzinami 🙂
No nic, trzymajcie się brzuchatki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć
My jeszcze niestety nie mamy imienia.. w miare zgadzamy się co do Bartka i to już jakiś postęp ale jeszcze nic pewnego.
Tak z innej beczki to może któras skorzysta - W ziko aptece kosmetyki emolium są 30 % taniej.Ja je bardzo lubię a trochę tego przy Kubie wypróbowalam, więc spokojnie mogę polecic. W ogóle w tej ziko aptece często są fajne promocje, tygodnie z różnymi markami kosmetycznymi i czasami naprawdę w fajnej cenie można coś kupić
Miłego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie wlasnie zdecydowalam na Emolium. Z Hania na pocztek uzywalam i tez mam pozytywna opinie na temat tych produktow. A pozniej bede probowac ta serie z Rossmana.
Aniu, Bartek bardzo fajnie. A mysleliscie nad Bartoszem czy Bartlomiejem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hey co u was:? ja jestem chora juz nie mam sily bo ile moze to wszystko trwac. w przyszłym tygodniu wybieram sie na zakupy bo musze zpakowac torbe do szpitala ( odczuwam jakąs taką straszna potrzebe bycia przygotowana). moj mikołaj chyba sie obrócił bo odczuwam czkawke miedzy nogamii 🙂 poza tym bardzo spadł mi brzuch i boje sie ze przez te przeziebienie moze cos ruszyc wczesniej a top duzo za wczesnie. moja kuzynka która ma termin na 22 kwietnia lezy w szpitalu bo całkowicie skróciła sie jej szyjka i połozyli ja na łózku do góry nogami, nawet nie moze biedna wstac na siusiu i tak przez 4 tyg!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...