Skocz do zawartości

Majóweczki 2014:) | Forum dla mam


KarolinaMotyl

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki dziewczynki 🙂 ja to do rodzinki jade nie gdzieś na wczasy bo M niestety nie ma teraz szans na wolne, ale pewnie wypoczne chociaż będzie nam się z Kubą przykrzyc za M
Karos podpisuje się pod postem Kangoor bo mam ten sam wózek i bardzo podobne odczucia, tyle że ja się z tą dziadowską spacerówka męczyłam i męcze. Chociaż w planach mam znowoz jak u Kangoor maclarena nasłuchalam i naczytalam się dobrych opinii i chce wkrótce w niego zainwestować
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej Majoweczki 🙂
Bylam na wizycie prywatnej tydzien temu i dowiedzialam sie ze bedziemy mieli coreczke 🙂 Jest zdrowa tylko podobno bardzo drobna bo w 27 tyg. wazy 870 gram, pan gin. stwierdzil , ze jest tez taka opcja ze pomylilam sie w zwiazku z miesiaczka, ale watpie w to ,bo niunia jest planowana i az przesadzalam ze sprawdzaniem wynikow testu 😁 poza tym jest zdrowa i silna oraz caly czas daje o sobie wiedziec 🙂
Ogolnie mieszkam w Czechach blisko Polskiej granicy, ale pierwszy raz tutaj czytam o przebiegu wizyt w polskiej sluzbie zdrowia . Ja w czechach co miesiac mam wykonywane badanie usg , a dodatkowo w 13 tygodniu mialam robione badanie genetyczne bez jakichkolwiek kosztow, dodam tylko ze koncze w tym roku 25 lat , a podobno w Polsce tego typu badanie wykonuje sie dopiero po 35 roku zycia .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry mamusie,
Monia, super ze poznalas juz plec. Najwazniejsze ze mala jest zdrowa i prawidlowo sie rozwija, a waga sie nie denerwuj. Moze jest drobna a moze cos zle zostalo zmierzone i na kolejnej wizycie waga podskoczy. Moja Hania tez byla drobna, urodzila sie z waga 1850. Jest zdrowa i rozwija sie zupelnie prawidlowo, wiec spoko, nie denerwuj sie zbytnio 🙂
Doti, dzieki za info o tym Super pharm, chyba zajrze tam dzis za tym Emolium i chusteczkami, bo widzialam ze sa tez w promocji.
Milej soboty!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie. Mamy bardzo bardzo ciężki czas, bo teść wczoraj trafił w stanie krytycznym do innego szpitala. Nie wiadomo czy z tego wyjdzie.
Pannaekiert, waga dziecka z USG to średnia z jakichś tam pomiarów. Wystarczy że lekarz zmierzy o milimetr mniej i waga wyjdzie inna. Mi w poprzedniej ciąży mówili, zwłaszcza bliżej końca ciąży, że błąd pomiaru wagi dzieciątka to może być aż 500g!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie ciężarówki!

Doti bardzo Ci współczuję. Domyślam się ile to nerwów Cię kosztuje. Postaraj się znaleźć jakiś sposób, aby uspokoić głowę. Stres zdecydowanie nie jest korzystny w tym okresie :P.

Mnie w końcu wypuścili :P nie ma co chodzić do lekarzy, bo zawsze coś znajdą. U mnie wygrzebali wrodzoną wadę serca, która jest odpowiedzialna za arytmię (nawet o niej nie wiedziałam). Rodzice mi powiedzieli, że jak miałam 17 lat wtedy po raz pierwszy się ujawniła. Podobno tego się nie leczy, ale muszę uważaj na nerwy :P

Mi też malutka wyszła mała jak na ten tydzień bo, we środę było 800 gram. Jedynie tłumaczę sobie to właśnie tym błędem pomiarowym.

W każdym bądź razie już od tego pobytu idę na zwolnienie. W przeciwnym razie trafiłabym do tego szpitala szybciej niż wyszłam. Teraz siedzę u rodziców, bo u mnie trwa remont.

Kurde, ale parszywy dzień. Idę się położyć, bo zaraz usnę nad kompem. Trzymajcie się brzuchatki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doti, zdrowka dla tescia i trzymaj sie dzielnie.
Szysza, fajnie ze juz jestes w domu, wypoczywaj! A ta waga to sie dziewczyny nie denerwujcie. Doti ma racje, mi tez lekarze mowili wielokrotnie ze jest duze ryzyko zlego pomiaru wagi. Poczekajcie spokojnie do kolejnej wizyty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie wiem czy u bede spokojniejsza, bo wlasnie dopiero po prywatnej wizycie dowiedzialam sie ze waga malej nie jest calkowicie w normie. Podczas standardowej wizyty slysze za kazdym razem ze wszstko jest w porzadku i nie ma najmniejszch powodow do niepokoju, a teraz takie cos. no, ale oczywiscie jestem dobrej mysli , 28 lutego kolejna wizyta, zobaczymy co mi pani gin. powie i czy potwierdzi plec 🙂 (w razie czego mam jej pokazac zdjecia OB, bo az tak o swojej racji jest przekonany pan gin) 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika , Szysza nie martwcie się jeszcze Wasze corcie nabiorą masy a jeżeli lekarze twierdzą że wszystko jest ok to tego się trzeba trzymać albo jest tak jak dziewczyny piszą z tymi pomiarami albo Wasze corcie będą drobniejsze. Ja tam byłam urodzona w terminie a ważylam niecałe 2,5 kg i wszystko ze mną było dobrze a mama przynajmniej lekki poród miała, mój brat zaś koło 4 kg czy nawet ponad i już tak lekko nie było 😉

Wiecie że kocham skoki pisałam Wam że ja to kibic jestem i prawie każdy konkurs oglądam to sobie wyobrazacie jak mi się micha cieszy 😁
Malutki się przeciąga aż miło dopiero w tej ciąży przy tym ułożeniu łożyska wiem co to znaczy że kopniak aż zaboli 😉

Doti trzymaj się :* najważniejsze by nie cierpiał i by miał dobrą opieke

Dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Brzuchatki. Kazałam się dziś wywieźć z dzieciakami do rodzicow, bo wczoraj coś mi w plecach się porobiło i ledwo wytrzymuję ból. Wg dr google to coś jak rwa kulszowa tyle tylko że moim zdaniem to przestawienie kręgów skutkuje ostrym bólem promieniującym zależnie od tego jak się ułożę. Jutro będę z ginem rozmawiać co z tym zrobić....boli jak cholera...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cichutko tu...jejku Ania zostało nam 10 tyg.do porodu 🤪
Ja juz śnie o porodowce i drże,bo zaczynam się bać.
Wczoraj oglądałam na YT filmiki z pierwszego pobrania krwi dziecka, jak wyrobić dowód- takie praktyczne i przyziemne rzeczy,ktore nas czekają,ale ja o nich nie wiem,no bo czekam na moje pierwsze dziecko i jak pobierali krew dziecku,a ono tak strasznie płakało, to i ja tak sie zryczalam,ze mój M stwierdził,ze jestem psychiczna i chyba to On bedzie jeździł z mała na szczepienia itd.
A poza tym jestem przeszczesliwa,bo niespodziewanie odwiedzi mnie moja siostra z mała w weekend , tylko na 3 dni ale zawsze, wiec byle do czwartku- juz sie nie moge doczekac 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj cichutko cichutko .. niestety
Marta nieźle nie 😁 jak mnie pytają o miesiąc bo czy to rodzinka czy znajomi rzadko ogarniają tygodnie to na moją odpowiedz ze siódmy zazwyczaj reagują "no no już niedługo" i wtedy jeszcze bardziej to do mnie dociera 😉 U mnie formalności załatwial M i powiem Ci że jakoś gładko to poszło, tym razem pewnie też on będzie miał to na głowie bo ja będę z chłopcami. Wątpię by któras z mam mogła być z nami nawet na parę dni, tesciowa wybiera się do Niemiec, moja w szkole więc pewnie od początku będziemy sami. A z tym pobieraniem krwi czy szczepieniami to dla mnie to straszny stres byl i teraz pewnie będzie nie mniejszy, więc mnie Twoja reakcja nie dziwi 😉 Raz że klucie więc maluch płacze strasznie, a dwa mimo że jesteśmy za szczepieniem to potem obserwuje z duszą na ramieniu czy aby dobrze to przyjął.. bo się po prostu boję tyle się słyszy sprzeczności 🤢 a wiadomo, że człowiek chciałby dla dziecka jak najlepiej i już głupi jest momentami w tym wszystkim bo jedni mówią tak a drudzy tak i to chodzi mi o ludzi którzy się powinni na tym znać, o lekarzy. Jakiś czas temu mój kolega który ma często różne szkolenia z lekarzami mówil że oni swoich dzieci często nie szczepią 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Z tymi szczepieniami to musze podpytac i poczytać trochę,bo jeszcze nie zdążyłam tego ogarnac 😉 pewnie bede tez Was pytała o zdanie.
Zostało 10 tyg. Wiec mój M mowi,ze powoli juz mozna kosmetyki kupować-az sie zdziwiłam 🥴
Ale napisałam listę co mi zostało do kupienia i jak bede w pobliżu super pharm to zajade po jakies kosmetyki.
M mnie namawia abysmy pod koniec lutego sami pojechali do Poznania do ikei po rzeczy dla małej,ale droga w jedna stronę to 250km+chodzenie pół dnia po sklepie to juz chyba nie dla mnie,skoro ja juz chodząc po jakies większej galerii padam po pół godzinie,bo juz mi jest cieżko.
Jeszcze wczoraj wyczytałam, ze składając dokumenty o dowód osobisty dla dziecka musi byc dwójka rodziców, wiec pisze jakby ktos nie wiedział, bo ja np.myslalam ze moze byc tylko tata albo mama. Troche tego załatwiania jednak jest 🤢
Miłej nocy i do jutra 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci powiem że dowodu nie wyrabialam w ogóle a paszport przed wyjazdem na wakacje pewnie gdyby nie to że wyjeżdżalismy to też bym nie wyrabiala. Z tego co pamiętam to M był w usc w Krakowie z formalnościami natomiast pesel Kuby to mi chyba tato odbieral bo wtedy bylam jeszcze zameldowana u rodziców, a dziecko ma meldunek tam gdzie matka. Wtedy jeszcze za tym becikowym M gonił ale teraz po tej zmianie to nie wiem jak to z tym będzie

A przypomnialo mi się że prócz tych formalności
W usc
W urzędzie miasta/ gminy - pesel dziecka
becikowe *
Lekarz
Od stycznia 2013 obowiazkowo któres z rodziców musi zgłosić dziecko do zus/ krus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wlasnie z tym becikowym tez musze sie dowiedzieć u księgowej,zawsze 1000zl byłby na szczepionki 😠 a dowód muszę wyrobić,bo juz w sierpniu chcemy jechac do mojej siostry do Niemiec, a nawet jak nie pojedziemy, to prędzej czy pozniej jedzic będziemy wiec lepiej zeby był wcześniej niż mamy załatwiać go na ostatnią chwilę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie brzuchatki!

Z tym dr google to uważajcie. Można sobie zrobić taką krzywdę, że głowa mała. W Ameryce to istna plaga, lekarze są przerażeni.

Dziewczyny mam mały problem. Mój M dalej mi truje abym nic nie kupowała, a z drugiej strony brzuch mi rośnie i same dobrze wiecie co za tym idzie. Nie wiem co robić 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry 🙂
Szysza pewnie bym na Twoim miejscu zaatakowala M argumantami 😉 teoretycznie szczególnie teraz w dobie internetu wszystko można kupić na raz, ale to przecież naprawdę spory wydatek i lepiej go rozłożyć. Te większe rzeczy powinno się przewietrzyc, jak położyć maleństwo w taki śmierdzacy nowością wózek, z tego co słyszałam niektóre łóżeczka też mają na początku intensywny zapach lakieru. Zresztą kiedy już jest dzidzius to szczególnie na początku jak się oswajamy z nową sytuacją nie ma ani czasu ani siły na "grubsze" zakupy

Miłego dnia dziewczyny :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny, ja wlasnie wróciłam po weekendzie do domu, i mam takie nietypowe pytanie, jak często czujecie czkawkę dzieciaczków? u mnie jest codziennie a nawet po kilka razy dziennie i zastanawiam się czy to normalne?
Doti, dużo zdrówka dla teścia.
Szysza, ja bym pogadała z mężem na Twoim miejscu, w sobotę wybrałam się na zakupy i po niecałej godzinie chodzenia po sklepach miałam dość i zrezygnowałam. A wiadomo im później tym ciężej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja albo w ogóle nie ma czkawki albo uznaję to za normalne kopniaki albo ruchy są tak słabe, że nawet ich nie zauważam.

Co do tych zakupów, to pieniądze odkładamy od pierwszego mc ciąży - więc kasa na wyprawkę jest. Co do tych śmierdzących nówek to jest na prawdę dużo prawdy. Łóżeczko czeka u moich rodziców, bo zostało z automatu odrzucone przez moją bratową, więc my je przejmujemy - niezły farcik 🙂 - tylko wózek został. Mój M jest zrażony do zakupów (przynajmniej tak myślę), bo była tragedia u niego w rodzinie 😞 jego siostra w dniu porodu urodziła martwe dziecko - przed dzień wszystko było OK. Do dzisiaj nie wiadomo co się stało. Siłą rzeczy myślę, że on też się boi - z resztą ja też. Jednak nie można popadać w paranoję!

No nic, dzięki dziewczyny za wsparcie. Coś mi się wydaje, że ciężka rozmowa mnie czeka :P

A właśnie, uważacie, że podgrzewacz jedzenia jest zbędny czy nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey dziewczyny,
Ale pogoda, nic tylko spacerowac 🙂
Szysza co do podgrzewacza to podobna sprawa jak z laktatorem o ktorym kiedys juz pisalysmy. Podgrzewacz to fajna sprawa, ale bedzie Ci potrzebny jesli bedziesz sztucznie karmila dziecko, bo jak uda Ci sie piersia to nie bedzie co podgrzewac. Ja przez pol roku sciagalam mleko I podawalam malej przez butelke wiec u mnie podgrzewac byl baaardzo potrzebny I uwazam go za swietny zakup.
Mysle sobie ze moze poprostu poczytaj opinie, zdecyduj sie jaki w razie czego chcialabys miec I jak juz sie malenstwo urodzi I okaze sie ze jest potrzebny to poprostu szybciutko sobie zamowisz, bez zbedznego szukania I decydowania sie na konkretny model. A do czasu zamin podgrzewacz przyjdzie do domu, zawsze mozesz uzyc domowych sprzetow 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Szysza bardzo współczuję Twojemu M 😞 to zmienia postać rzeczy z tego co piszesz on się po prostu boi, ale z drugiej strony nie ma co tego lęku pielęgnowac.
Jeśli chodzi o podgrzewacz to moim zdaniem jest zbędny. Ja mam, w zasadzie wszystko miałam prócz sterylizatora do butelek, część z tych rzeczy to owszem przydała się ale spokojnie mogłabym się obyć bez. To co podgrzewasz w podgrzewaczu spokojnie można podgrzac w kąpieli wodnej.

Teraz przeczytalam post Kangoor i w takiej sytuacji jak ona była to rzeczywiście przydatna sprawa, ale u mnie nie był długo w użytku stąd takie zdanie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A u mnie dzis taki leń. Miałam jechac do apteki, miałam kupic worki próżniowe zeby większe rzeczy małej spakować i zassac-zawsze zostaje sporo miejsca, miałam juz prac w proszku dla dzieci ubranka, miałam zafarbowac włosy, poukładać swoje ubrania w szafie,a do teraz chodzę w pizamie 😉 😠 szok-pogoda super,a mi brak weny ma cokolwiek. Obudziłam się o 4, potem zasnęłam jeszcze o 9-12 i zamulona jestem!
Na jutro umowilam się do kosmetyczki,a potem pojadę do kumpeli tez ciężarówki na herbatę,moze bede miała wiecej weny!! Ehhhh 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...