Skocz do zawartości

Majóweczki 2014:) | Forum dla mam


KarolinaMotyl

Rekomendowane odpowiedzi

Ale super pogoda moi poszli na spacer i na zakupy, ja też się chyba za chwile wykluje chociaż na chwilę. Kocham wiosnę i już się jej nie mogę doczekać a taka pogoda fajnie nastraja 🙂

A forum cóż pewnie będzie tętniło życiem jak zaczniemy rodzić 😁 a potem umrze śmiercią naturalną 😉 ale ja tam i tak się cieszę że Was poznałam i póki co jestem od tego forum trochę uzależniona :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
tez uwielbiam wiosnę. moim marzeniem było urodzić bobaska na wiosnę aby moc z nim spacerować , kiedy wszystko budzi sie do życia . ja już wszystko dla bobaska kupiłam, zostałam tylko ja 🙂 taki dzidziuś to droga sprawa ja już wydałam ok 3000 zl ( z wózkiem) i wiem ze to jeszcze nie koniec. dzisiaj wzięłam się za łóżeczko, które mam po córce tylko trochę się zniszczyło i chciałam je przemalować może na pastelowy niebieski ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie ciężarówki 🙂
Wczoraj byłam na mega długim spacerze z demonem i M. Co demon nam stracha napędził to głowa mała, gamonica ma 10mc i niekoniecznie się chce słuchać. W pewnym momencie głuchnie i leci w długą. Jak zobaczy co chce to potem wraca i zaczyna reagować na wołanie. Gdy wróciliśmy to wyprałam tego futrzaka i cała 3 poszła spać.

Dzisiaj z kolei miałam glukozę i przez pół dnia byłam nieprzytomna :P a jeszcze musiałam sprostać pracy. Już jednak nie daję rady wysiedzieć tych 8 h. Chciałam w tym tyg pójść na kontrolę, ale okazało się że mój lekarz zmniejszył ilość dni wizyt i teraz ciężko się do niego dostać. Udało mi się dopiero w przyszłym tyg 😞 z tego co wyczytałam w necie to wszystkie wyniki mam w okolicach normy, ale chciałam uzyskać już to zwolnienie.

Do tego wszystkiego dzisiaj musimy zacząć przygotowania do remontu. Nie mam siły.

Trzymajcie się cieplutko, też bardzo się cieszę, że Was poznałam 🙂 jak pójdę na zwolnienie to postaram się częściej odzywać. Pa!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Brzuchatki 🙂
Chciałabym Wam coś pozytywnego napisać ale nie mam co... Czuję się kiepsko bo jestem wymęczona psychicznie, do tego non-stop mam zgagę. Za tydzień mam kontrolę u gina i mam nadzieję, że moja ciąża nie zechce stać się zagrożoną bo absolutnie nie mam teraz możliwości zwolnić tempa i położyć się do łóżka.
Tak w ogóle to ta wykręcona na schodach noga ciągle jest opuchnięta i boli ale nie mam czasu żeby podejść do lekarza po skierowanie na RTG. Zresztą też nie bardzo chcę się pchać na rtg w ciąży. Chyba wolałabym USG ortopedyczne...nie daj Boże będą chcieli mi nogę do gipsu wsadzić. Nie dam się...

Magda masz rację, że dzidziuś to droga "impreza", zwłaszcza jak sie kompletuje wyprawkę od podstaw. Pamiętam, że jak kupowałam podstawowe ubranka i akcesoria dla Starszego to wydaliśmy 1000zł. A do tego jeszcze wózek, łóżeczko itd. Jak ktoś musi kupić wszystko to 3-4 tysiące trzeba wydać. Jeszcze zależy od tego czy kupuje się nowe czy nie... Dla Młodszej łóżeczko w stanie idealnym z materacem, wypełnieniem pościeli, kocykami i poszewkami wygrałam na allegro za 37zł 🙂

Ania jak Groszek mój będzie tak niezdecydowany jak Lusia to będziecie miały trochę emocji hahaha ostatni miesiąc z Małą miałam przynajmniej 2x w tygodniu regularne mocne skurcze co 3-4 minuty że się zastanawiałam czy już czy nie już. I przechodziły po 6-7 godzinach i rozwarcia nie było żadnego....Wkurzałam się baaaaaardzo wtedy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się Brzuszki zdolowalam trochę 🥴 mam takiego wujka, typowy gadżeciarz. W końcu po 2 latach skończył mi filmik z chrztu. No i oglądali sobie w trójkę babcia M i Kubuś, a ja że już oglądałam wcześniej byłam w innym pokoju. Nagle przylatuje Kuba i mówi że mama trzyma jakieś dziecko i się rozplakal.. dopiero wytłumaczylam mu na spokojnie że to on, wyprzytulalam ale kurde zaskoczył mnie tą reakcją. On jest taki mój pieszczoch ale to nie jest tak że tyko mama i mama. Tysięce rodzin to przerabia ale i tak się martwie jak to będzie w mojej.

Z kasą macie rację.. dużo to wszystko wychodzi chociaż przy kolejnym dziecku i tak o wiele mniej. Wiem już np co mi potrzebne a co było dla mnie zbędne. To każda mama sobie wyrabia.

Doti myślę że Ty masz już taką wprawe że tym razem będzie szybciej 😉 mam nadzieje że po ciąży pełnej tylu wrażeń co u Ciebie.. przynajmniej rozwiązanie będzie ekspresowe i lekkie 🙂
Zresztą wszystkim nam tego życzę i byle do maja

Dobranoc Brzuszki, dobrej nocy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej laseczki. Chyba wszystkie mamy które mają już dzieciaczki zastanawiają się jak one zareagują na nowego dzidziusia, ale rzeba być dobrej myśli, większość z nas tez ma rodzeństwo czy to młodsze czy starsze i jakoś to się poukładało 🙂
Mnie wczoraj jakies taki myśli nachodziły że ostatnie usg miałam w 20 tyg. teraz idę do lekarza w 31 tyg. i też na pewno nie będę miała 😞 więc się zastanawiam czy wszystko ok z malutkim 😞 i kiedy mi da skierowanie na usg?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczynki. Nie wyspałam się. Suszyło mnie w nocy więc co chwila piłam. Rano okazało się że wypiłam 1,5l wody.... co wiązało sie oczywiście z bieganiem do toalety co chwila.....

Ania nie masz się co dołować. Opowiadaj Kubusiowi jak najwięcej o dzidziusiu i pokazuj mu jego zdjęcia, jego ubranka jak był noworodkiem, przymierzajcie czy się zmieści itd. A co będzie jak się dzidziuś urodzi to sie okaże. Mnie Mati z M odwiedził w szpitalu i zobaczył swoją małą siostrzyczkę i był zachwycony. W ogóle dobrze było dopóki Laura nie zaczeła się przemieszczać na tyle żeby zabierać mu zabawki 😉 wcześniej pomagał przy przewijaniu i zabawianiu jej.
A rozwiązanie mam nadzieję że wszystkie będziemy miały szybkie 😉 Oby tylko bez tylu fałszywych alarmów co ja miałam z Luśką 😜
Aga z Malutkim na pewno jest wszystko ok! Ja też miałam ostatnie USG w 22 tygodniu i raczej wcześniej jak w 32-34 nie będę miała. Na szczęście Groszek skutecznie o sobie przypomina kopniaczkami więc się nie martwię. W ogóle ja nie mam tendencji do czarnych myśli. Bardziej się martwię, żeby przez ten wysiłek cały jakieś rozwarcie nie chciało mi się zrobić ale to już w nast tygodniu sie dowiem. Nie mam jakichś specjalnych bóli więc wierzę że jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć
Aga nie martw się na pewno wszystko jest dobrze. Ja co prawda widziałam 3 tygodnie temu maluszka ale sprawdził tylko tętno i wody, ani nie wiem ile waży ani nic. Jutro mam wizytę to zobaczymy co tam. Grunt że nasze maluszki fikają 🙂

Kangoor Marta wszystko u Was w porządku?

Ja mam dziś piekielną zgage. Spałam z 3 godz, wyglądam jaj zombi. Rano byłam zrobić krew i mocz. Moi poszli na spacer. Pogoda dziś do bani.
Tłumacze Doti Kubie tak jak piszesz, jakoś to będzie a obawy pewnie są naturalne 😉 zaskoczyl mnie po prostu wczoraj tą zazdrością. Tyle że dzieci ciągle zaskakują. Mam nadzieje że u mnie z tą opiekuńczoscią będzie tak jak u Ciebie 🙂 Chociaż jeśli chodzi o auta to mimo że umie się dzielić czarno to widzę, ale na to jeszcze czas.
Miłego dnia.

Aaa dziewczyny jak często bierzecie rennie czy manti? Zgage mam od niedawna i nie miałam jak spytac lekarza a nie pamiętam jak to było poprzednio, a pali cholera cały czas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniu obawy są naturalne 😉 Ja też nie wiem jak Laura zareaguje na dzidziusia. Z tym że ona jeszcze nie rozumie o co chodzi bo ciut za mała. Mateusz za to cieszy się, że będzie miał brata i mówi że będzie go kochał...a jak będzie to sie okaże 😜

Cholera znowu mam zgagę! Ratunku!!!!!
Manti biorę tak często jak mi potrzeba. Poprzednim razem lekarz mówił że nawet co 3 godziny mogę brać w razie potrzeby. A wkurzam się bo nic słodkiego, słonego, ostrego zjeść nie mogę bo po wszystkim paaaaaali!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie brzuchatki!
No i znowu jestem w szpitalu 😞 tym razem dostałam tak silnych bóli zamostkowych, że z pracy musiałam się urwać.
Już nawet szef mnie namawia żebym poszła na L4 aż do rozwiązania. Normalnie masakra! Jestem zdruzgotana, przrażona i pieron wie co jeszcze. Cholera!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie 😉
Aga zastanawiam się jak to jest z tym usg. Bo mój gino robi co wizytę , a Ty i Doti piszecie że co jakiś odstęp 10 tyg. moja koleżanka też mi mówiła że to dla niej dziwne że mam tak często teraz co 4tyg.A jak będę chodziła pewnie częściej bo co 2 tyg to też będę miała to usg. 😮 🥴
Czy jest to bezpieczne dla dzidziusia ? 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mój ginekolog nie robi usg tylko wysyła na nie do swojego kolegi ze szpitala i z reguły przy tym jest. Wiedziałam że tak jest u niego ale jest genialnym specjalistą i wiedziałam na co się piszę, tylko tak czekam aż mnie skieruje na to usg ok 30tyg i już się doczekać nie mogę. Niektórzy lekarze robią usg na każdej wizycie i twierdzą że to nie szkodzi dzidziusiowi, mój twierdzi że to jest zbędne jeśli jest wszystko ok i nie ma co męczyć dzieciaczka. Więc co lekarz to opinia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć!
U mnie ok, odpoczywam 🙂
Umówilam M do kardiologa, wizyta na kwiecień,a ja zastanawiam się czy nie pójść prywatnie,bo boję się, że za chwilę znowu przydarzy nam się to samo... 😞
Co do USG tez mam na każdej wizycie. Mój lekarz uważa, ze takie częste usg jest zbędne jesli ciaza nie jest zagrożona,ale ja za każdym razem chcę, poza tym płace za tę wizytę więc chce,by była wykorzystana na 100% 🙂 i w sumie nie wiem czy przyłożenie głowicy do brzucha jest męką dla dziecka albo jakimś zagrożeniem,ale to moje zdanie 🤔
28 idę na to dokładne usg, badanie przepływów itd. I od tej pory do konca ciazy bede chodzić do lekarza juz co 2tyg. Czas szybko leci...juz niewiele zostało 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello,
ja tez sie melduje- u mnie wszystko w porzadku. Wczoraj nie mialam mocy wiec was tylko podczytywalam a dzis moja siostra przyjechala mnie odwiedzic wiec dopiero teraz mam chwile zeby popatrzec co tu ciekawego napisalyscie.
Jutro mam wizyte wiec zobaczymy co lekarka powie. Jestem jakas taka slaba, chyba przez ten cukier, dodatkowo mam bardzo niskie cisnienie, np 84- 52. Kurcze w poprzedniej ciazy mialam 150-100 i stan przedrzucawkowy a teraz zas w druga strone. w sumie to dobrze ze nie skacze mi cisnienie ale wiecie- w ogole sie nie czuje. Nie mam sily wstac z lozka 🙂
Co do USG, ja tez mam co wizyte a teraz juz od miesiaca mam co 2 tyg usg przeplywowe, ale u mnie to koniecznosc wiec nie wiem jak to jest w przypadku normalnej ciazy. Tak czy inaczej mysle ze Wasi lekarze wiedza co robia i jesli twierdza ze mozna co wizyte to na pewno nie zaszkodza maluszkowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kochane inaczej jest jak się chodzi prywatnie a inaczej na NFZ. Refundowane są tylko 3 USG w czasie całej ciąży. Ja póki co oba musiałam robić prywatnie bo przychodnia nie miała podpisanej umowy z żadną pracownią USG a na sprzęcie jaki mają nie ma programu położniczego, więc lekarz może zobaczyć czy ciąża jest, posłucha serduszka ale nie zmierzy dzidziusia. W każdym razie mnie nie potrzeba oglądać Groszka co wizytę, bo wszelkie wady jakby były to byłyby już widoczne wcześniej. Czuję ruchy, więc wiem, że moje dziecko żyje. Jakbym miała jakieś wątpliwości czy dolegliwości to jadę do szpitala i tam robią USG i sprawdzają od ręki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja takźe na kaźdej wizycie od początku ciąźy mam badanie ginekologiczne w celu zbadania szyjki macicy+ usg przez powłoki brzuszne (wizyt jak narazie 5) i wykonane przez ginekologa prowadzącego ciąźę bezpłatnie w ramach ubepieczenia z zakładu pracy Luxmed. Dodatkowo płatne dwa usg specjalistyczne w 12tyg oraz w 21tyg połówkowe na dokładniejszym usg na zlecenie. Tak więc dzieciątko widzę przynajmniej raz na miesiąc. 😉Byc moze jest to teź spowodowane faktem, iz w tą ciążę zaszłam w zaledwie dwa tyg. po poronieniu z lyzeczkowaniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doti właśnie o to chodzi że ja mam usg za każdym razem choć chodzę na NFZ. Lekarz jest również mega specjalistą kolejki nie bywałe na 3 etatach w szpitalach w Poznaniu, Jarocinie przyjmuję prywatnie i na kasę chorych...Ostatnio wyszłam po 45min (tak bada każdą pacjentkę i nawet dłużej !) przed godz 23:45. Masakra.! 😉
Mąż się już przyzwyczaił do tych godzin, choć na początku było ciężko.
Mam tylko nadzieję że Maluszkowi nic się nie dzieje. Bo słyszałam różne opinie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karos jak masz pakiet wykupiony z pracy to zupełnie co innego niż zwykłe ubezpieczenie - tak mi się wydaje 😉

Nina to tylko pozazdrościć że masz na każdej wizycie USG. Choć dla mnie jest to naprawdę zbędne 😉 Ale to moja trzecia ciąża więc ja już się napatrzyłam dość hahaha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doti - Moja pierwsza ciąża i w wieku 31lat to takie mega przeżycie 🙂 🙂 o dziwo mogę nagrywać aparatem przebieg badania, ale jak M ogląda później to i tak nic z tego nie wie. 🙃
Mam nadzieje że teraz ze mną pójdzie 🤨
Tylko się martwię żeby nie zaszkodzić dzidziusiowi. Więc dlatego was Kochane się radze ...
Super ze jesteście już doświadczonymi mamuśkami, bo dla mnie to jeszcze nowości...i nie wiem czy sobie poradzę. 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nina to pomyśl, że ja w kwietniu dopiero (aż) 27 urodziny będę mieć i miesiąc do 3 porodu 😁
Pamiętam, że w pierwszej ciąży jak miałam film z USG 3d/4d to siedziałam w domu potem i oglądałam oglądałam oglądałam 😉 bez końca 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Teraz patrząc na moje koleżanki też chciałabym mieć już odchowane dzieciaszki. Bo myślę o 2 lub więcej. Sama miałam 3 braci i ja jedna najmłodsza 😉 Tylko nie wiem czy mi sił i cierpliwości starczy 🤨 😆 Tak mi się życie poukładało, najważniejsze ze mam wspaniałego Męża a RAZEM DAMY RADĘ! Taką mam nadzieję...Zdrowie Nasze i dzieciaszków to priorytet...!!

Spokojnej nocy i zdrówka dla naszych Maluszków 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry 🙂
Spałam jak suseł 😁 cudownie się tak wyspać 🙂 😁

Nina też mam 31 skończone i dwulatka w domu. Późno u mnie to wszystko ale widocznie teraz jest mój czas na dzieci, zresztą ślub brałam mając 26 lat też dość późno 🙂

Miłego dnia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam póżno dziewczyny, na każdego przychodzi pora. Wydaje mi się że teraz to wszystko się zmienia i dziewczyny coraz później decydują się na dzieci, albo po prostu tak się życie uklada.
Jak sobie pomyśle że moja mama urodziła mnie mając 20 lat to mnie to przeraża bo miałabym teraz 8 letnie dziecko! a wtedy to było całkiem normalne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...