Skocz do zawartości

Majóweczki 2014:) | Forum dla mam


KarolinaMotyl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Aga ale Ci fajnie! kocham góry więc zazdroszczę 😜 Miłego pobytu i spokojnej drogi 🙂
Ja się na porodówke nie wybieram, nie mam jak za bardzo a M nie wyrabia za zakręcie. Postanowiłam rodzić tam gdzie rodziłam więc jakieś pojęcie mam, chociaż lekarz twierdzi że sporo się zmieniło. Mam tylko nadzieje że wygląduje na mniejszej sali bo ostatnio było nas 7 😮 do dwóch dziewczyn bez przerwy ktoś przychodzil rodzice, tesciowie normalnie jedni wychodzili, drudzy wchodzili było to dość irytujace, do reszty tak jak do mnie najczęściej tylko mąż. Obok leżala dziewczyna, mąż który do niej przychodził strasznie się przyglądal jak karmilam Kube zakrywalam się jak moglam ale myślalam że zabije go kapciem tak mnie facet wpienial. Mam nadzieje że teraz nie trafie na tą samą salę tylko na mniejszą, ale jak nie będzie miejsca to nie będzie wyboru

Sorki dziewczyny za literowki, ale ja z tele prawie zawsze pisze a to nie wygodne, a kompa czy tableta wlaczamy raz na tydzień bo przy Kubie ciężko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania dlatego plusem mojego szpitala jest to że nie ma w ogóle odwiedzin, można się podobno z mężem zobaczyć ale to gdzieś na korytarzu podobno 🙂 mi to pasuje przynajmniej na sali będzie spokój i nie będzie pielgrzymek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak powinno być moim zdaniem, tylko mąż, a nie kto chce u nas to czasem było tak gęsto że miałam dość. Strasznie mnie to wkurzalo no i zwyczajnie krępowalo bo by rozkręcic laktacje po cc non stop przystawialam Małego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To faktycznie musialo byc bardzo krepujace. Obys teraz trafila na lepsza sale. U mnie w teaorii maja byc sale 2os, a odwiedziny tylko 1 osoba i max 2h dziennie. Musze tylko dopytac ta polozna czy w praktyce tak faktycznie jest 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarzało mi się pare razy czytać najnowsze opinie i wrażenia dziewczyn po porodzie i pobycie w szpitalu w którym ja planuje rodzić na forum "babyboom" sporo info tam dziewczyny podają. Może i o Waszych szpitalach też tam jest.

Kangoor wygląda że będziesz miała fajne warunki 🙂 u mnie w tej klinice były sale 3 osobowe i ta wielka na którą ja trafiłam, zatrzęsienie wtedy było. Może a nóż się uda a może pozmieniali 😉 muszę spytac lekarza i poczytać na spokojnie bo aż ciekawa jestem. Ja się zastanawialam nad porodem gdzie indziej ale ostatecznie podjelam taką decyzję, mam nadz że okaże się słuszna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja w przyszłym tyg. jade z dziewczynami do mojego szpitala zwiedzić porodówke, a potem jedziemy jeszcze do dwóch innych , bo każda z nas chce rodzic w innym-zadzwoniłam, zeby się umówić i Pani nie była zbyt miła,no zobaczymy 😞
Ja troche podziębiona, wczoraj była taka wiosna, sporo się nachodzilysmy-juz nie na moje siły. Spowrotem wracalysmy taksówka,bo w zyciu do domu z miasta bym nie doszła. Dzis za to deszcz pada i jest brzydko,wiec z Nadią siedzimy w domu,bo moja siostra pobiegła do fryzjera i kosmetyczki, bo w Niemczech duzo drożej niestety 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby któraś szukała to w c&a są staniki do karmienia za ok 73zł to cena za dwie sztuki, fajne bawełniane 🙂 z ciekawości weszłam też do triumpha i mają piękne ale za 150zł więc troszkę szkoda mi kasy, gdybym miała jej nadmiar to na pewno bym tam kupiła bo są na prawdę śliczne!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja staniki kupie tydzien przed porodem chyba, bo rozmiar mi się ciagle zmienia mam wrazenie 😞 W h&m nie ma dla mnie rozmiaru stanikow, w triumphie jak byłam 2mies. Temu to mieli ale za 180zl i całe szczęście nie kupiłam,bo juz pewnie dzis bym go nie założyła, wiec nie wiem jak u Was,ale ze stanikiem do karmienia poczekam jak najbliżej konca się da 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My dzis zamówiliśmy wozek, koszt niemały,ale co tam...jest świetny, leciutki i bardzo zwrotny. Do tego zamówiliśmy nosidełko i dlatego,ze mój kolega pracuje w tym sklepie sprzedał nam śpiworek do nosidełka za 50zl a koszt.jego to 160 🙂 wozek zamówiliśmy beżowy, dokładnie taki
http://www.kiddies24.de/shop/en/Strollers-Carriers/Travel-Complete-System/Joolz-Day-II-Travelset-inkl-Cybex-Aton-2-SAND-Gestell-Silber-SAND-Silver-2013::27313.html
Jestem happy, bedzie po 15.03. Dokupilam jeszcze pieluszki flanelowe.
Jakby ktos chciał, to w Tesco 2smoczki ortodontyczne aventa są przecenione z29 na 20zl i butelka aventa z kremem bepanthen tez jest duzo tańsza,ale niestety nie pamietam ile.
Małgorzata zastanów sie nad quinny. Ja go dzis zobaczyłam, spacerówka jest bardzo płytka, gondola tak samo. Mówiłam sprzedawcy,ze tez o nim myślałam na poczatku to powiedział,ze odradzają ten wozek,bo on tylko wyglada, wiec radzę poczytać opinie, bo tez nie jest zbyt tani.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Wam brzuszki mija dzień? U mnie leniwie, pogoda piękna 🙂 wracamy dziś do siebie, M po nas przyjechał. Byłam wczoraj u znajomej kosmetyczki, stwierdziłam że zrobie sobie spacer, ale ciężko już i biodra coraz częściej się odzywają. Biust mi ostatnio sporo urósł więc jak wrócę do domu musze przymierzyc nowy biustonosz do karmienia czy wciąż dobry, chce kupić jeszcze jeden ale chyba zrobie tak jak Marta i kupie na ostatnią chwile. Powiem szczerze że już się nie mogę doczekać maleństwa, już pomału zaczynam być zmęczona ciążą. Kocham mój brzuszek i kopniaki ale chce mieć Małego już przy sobie i zacząć normalnie funkcjonowac
Buziaki dziewczyny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My dziś pół dnia na lezaczku na działce w samym słońcu! Wiosna 😆 a teraz dalej leżę, a M robi obiad 🙂
Dziewczyny, czy która z Was jest na zwolnieniu i dostaje pieniadze z ZUSu? Jak Wam przychodzą,regularnie, w terminie do 30dni?
Ja dopiero od poczatku lutego mam zwolnienie,ktore ma wypłacić ZUS i tak się zastanawiam jak to wyglada w praktyce,a nie w teorii 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Kochane Brzuszki.

Marta Ja jestem na zwolnieniu L4 i otrzymuję pieniądze z Zus-u. Sprawa wygląda tak, że jak Kończy się zwolnienie tzn. w ostatni dzień dopiero wypłacają na konto. Ale my mamy obowiązek się nie spóźnić, bo jak zaistnieje taka sytuacja to potracaja jakiś procent, a w najgorszym wypadku wogóle odmawiaja wypłaty. Tak słyszałam. Więc ja zaraz na drugi dzień lecę do pracodawcy by podbił mi zwolnienie i wysyłam poleconym do zus-u. 😆 Zwolnienie mam teraz do 6.marca więc w ten dzień mi wypłacą. 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, mnie ten temat teź interesuje. Jestem na zwolnienie co prawda od poczatku lutego. Ale z tego co się orientuję przez pierwsze 33 dni zwolnienia zasiłek wypłaca pracodawca wiec pensja lutowa w calości będzie wypłacona jeszcze z zakładu pracy. Nie wiem natomiast w jaki sposób jest ona naliczana. Czy jest to średnia z okresu 12 mies poprzedzających zwolnienie czyli byłby to w moim przypadku okres od lutego 2013 do stycznia 2014 czy jeśli korzystałam w czasie ciąźy z jednodniowych zwolnień ciąźowych w poprzednich miesiącach to średnia jest liczona z 12 mies poprzedzających pierwszy miesiąc w którym korzystałam ze zwolnienia z symbolem B. I byłby to sierpień 2012 do lipca 2013, w sierpniu 2013 pierwszy raz korzystałam ze zwolnienia choć była to jeszcze poprzednia ciąźa a zwolnienie musiałam wziąć ze względu na łyźeczkowanie. Los chciał źe od razu w tym samym miesiącu zakiełkowała we mnie druga fasolka ☺️

Ciekawi mnie teź w jakim terminie ZUS wypłaca zasiłek, czy tak jak zaķład pracy czyli jedna kwota na koniec miesiąca czy tak jak na zwolnieniu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kasa jest na koncie zawsze tak jak była wypłata zaraz po pierwszym. Przysyla mi ją mój zakład pracy, a do nich trafia kasa z zusu. M dowozi moje zwolnienia, pilnujemy tylko bardzo dat by była ciągłość. To samo miałam z macierzynskim. Panie w kadrach powiedziały M że dadzą wniosek i do dwóch tygodni po porodzie mam wypełnić i dostarczyć. Kase z macierzynskiego przy Kubie też miałam wypłacana na początku miesiąca jak "wypłate".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A Ile jest czasu na dostarczenie zwolnienia do ZUSu, bo ja wysyłam do pracodawcy w ten sam dzien i na drugi dzien jest u niego. Do zakładu pracy mam 80km, wiec nie jestem w stanie jeździć w tą i spowrotem, ale chyba księgowa wie co i jak, więc się tym nie martwię,a z tego co wiem przy wypełnianiu papierów podała bezpośrednio mój numer konta,wiec wychodzi na to,że ZUS przeleje pieniądze odrazu do mnie na konto 😉 Zobaczymy jak to bedzie wyglądało,bo na innych forach dziewczyny piszą,że rożnie z tym bywa... 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta jeśli się nie mylę to w ciągu 7 dni, ale pewności niestety nie mam, bo mi M zawozi ma drugi dzień. Z tym zusem to tak różnie ponoć, ale ja do tej pory nie mialam problemu, w zasadzie wszystko załatwialy kadrowe i zawsze było ok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...