Skocz do zawartości

Majóweczki 2014:) | Forum dla mam


KarolinaMotyl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Czesc dziewczyny! U mnie ze spaniem kiepśiutko ostatnio, nie mogę spać budze się w nocy potem nie mogę zasnąć, rano Kuba budzi, śpię bardzo mało 😞
Co do pracy..Mówią, że ciąża to nie choroba, jak ja nie znoszę takiego gadania..bo przecież wiadomo, że nie choroba, ale czy nie nie jest to stan, w którym cały organizm kobiety staje na głowie?! Nie znam kobiety dla której ciąża to byłby tylko rosnący brzuch, przepraszam, znam jedną- moja szwagierkia. Pracowała do końca i prawie cały czas chod ziła na takich szpilach, na ktorych ja bym się zabiła po zrobieniu dwóch kroków 😁 Każda reguła ma swoje odstępstwa...A tak to jak nie mdłości lub wymioty, to mega osłabienie, opuchniete nogi, zgaga czy nie daj Boże poważniejsze cukrzyca lub gestoza, prawie zawsze coś. Każda ciąża jest inna i obciąża organizm mniej lub bardziej. Jeśli kobieta czuje się bardzo dobrze i chce pracować to chwała jej, ale jeśli nie daje rady i chce iść na zwolnienie, to jej prawo.. Nie no bardzo wydajny jest pracownik który śpi na stojąco, lub lata do toalety oddać śniadanie 😉 Ja pracuje jeszcze tylko dlatego, że dostaję lżejszą pracę, którą jestem w stanie zrobić bez większego wysiłku, więc póki dam radę dojeżdżać. Chciałabym tak do połowy grudnia, a jak wyjdzie zobaczymy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny to czy będziecie chodziły do pracy zależy tylko od Was i nie dajcie sobie wmówić że swiat się zawali jak Was nie bedzie. Ja miałam plan pracować do końca grudnia i tak mówiłam w pracy niestety juz od miesiąca jestem na zwolnieniu. To było niezależne ode mnie i w pracy wszyscy zrozumieli. Moja szefowa miała taką ciążę że praktycznie do ostatniego dnia chodziła do pracy. Jeśli źle sie czujecie to nie ma na co czekać wasze samopoczucie jest w tym momenci najważniejsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agach86 napisał(a):
Mam pytanie do dziewczyn które już miały robione usg genetyczne, miałyście je robione dopochwowo czy przez brzuch?


Aga ja miałam dopochwowo,bo przez brzuch u mnie słabo było widać,ale wiem,ze ogólnie są już robione przez brzuch ,ale czemu u mnie nie wyszło - to nie wiem 😉 Mój M śmieje sie ,ze przez tłuszczyk na brzuchu hahaha 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc dziewczyny,
jestem teraz u rodziny na dluższy weekend i od czwartku do Was nie zaglądałam- a tu proszę tyle się działo. Co do pomysłu z tabelką- super! też o tym myślałam, ale ubiegłyście mnie. Fajnie Doti że się tego podjęłaś. Zaraz podeślę moje dane 🙂
Jeśli chodzi o zwolnienie to ja w poprzedniej ciąży byłam w domu od pierwszego dnia jak tylko się dowiedziałam- aż do samego końca. W tej ciąży jest narazie tak samo. To wynika z moich problemów a nie z lenistwa, ale co tak naprawdę myśli o tym mój pracodawca to nie wiem. Niby nie dają mi odczuć żeby coś było nie tak... ale jak jest to sama nie wiem. Dziecko najważniejsze, więc mam to w nosie co o mnie myślą! 🙂
Miłego weekendu!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cichutko tu jak to w weekend 🙂
Byliśmy dzisiaj z Kubą na długim spacerze, bardzo bym chciała by mi to zamiłowanie do spacerów zostało na całą ciążę od razu inaczej się funkcjonuje. Chodzę cały czas w normalnych spodniach ale zaczyna mi być ciasno w pasie więc już chyba niedługo zacznę zakładać ciążowe.
Coraz częściej myślę o pierwszych ruchach już się nie mogę doczekać, przy Kubusiu miałam tak zlokalizowane łożysko, że czułam je bardzo delikatnie.
Aga ja usg genetyczne miałam przez brzuch.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam w tą piękną niedzielę 🙂 dziewczyny, wczoraj bylam na usg i dzidzia ma juz ponad 5 cm, pani doktor powiedziala, ze termin porodu to 11.05.2013. To mozliwe, zeby az tak starszy byl maluszek? No szok normalnie, ostatnio na usg wychodzilo niby, ze jest starszy, ale o 3 dni,a nie ponad tydzien 🙂 no i w zwiazku z tym kazala mi przesunac prenatalne na wczesniej. Najwyzej jak jednak bedzie za wczesnie, bede musiala znowu przesuwac.. Skomplikowane to wszystko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieki dziewczyny 🙂 przy okazji okazalo sie, ze juz mozna bylo robic badanie przez brzuch i bylo widac przegrode nosowa, gin sprawdzila tez przeziernosc karkowa 🙂 no, ale szczegolowo beda badac na tym prenatalnym... Nawet dostalam wideo z calym badaniem, super sprawa, moge sobie teraz ogladac jak maluszek rusza raczkami i nozkami non stop 🙂 najlepsze bylo jak strzelal focha i obracal sie pupcia 😉 tak to wygladalo 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MagdaC napisał(a):
Dzieki dziewczyny 🙂 przy okazji okazalo sie, ze juz mozna bylo robic badanie przez brzuch i bylo widac przegrode nosowa, gin sprawdzila tez przeziernosc karkowa 🙂 no, ale szczegolowo beda badac na tym prenatalnym... Nawet dostalam wideo z calym badaniem, super sprawa, moge sobie teraz ogladac jak maluszek rusza raczkami i nozkami non stop 🙂 najlepsze bylo jak strzelal focha i obracal sie pupcia 😉 tak to wygladalo 😉


Super! Juz wiesz że z maluszkiem wszystko OK- to najważniejsze.
Ja mam w środe i już nie mogę sie doczekać maluszka a z drugiej strony zaczynam sie stresować. Byle do środy...

A jak Wasz weekend dziewczynki? Ja byłam u rodzinki i tak fajnie sobie wypoczęłam. Pogoda było świetna więc głównie siedziałam na zewnątrz a mała szalała na okrągło na placu zabaw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 🙂 u mnie weekend na straty, mąż całe 2 dni był w pracy a dzisiaj po pracy pojechał do Holandii odwiedzić tatę w szpitalu 😞 więc dzisiaj dodatkowo będę się stresowała tą jego drogą. Ja też już się środy nie mogę doczekać mam nadzieje że szybko zleci. Dowiedziałam się że czasami na tym prenetalnym usg można zobaczyć płeć więc tym bardziej się nie mogę doczekać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania śliczne zdjęcie 😉
Magda, a Tobie bardzo szybko gin powiedziała o płci, ale chyba wszystkie dzieci na poczatku to dziewczynki ,bo się jeszcze może ogonek nie zdążył wykształcić hehe 🙂 Ja wizytę mam w czwartek,ale nie liczę, że lekarz powie mi płeć-powiedział , że w połowie ciąży sie dowiem-zobaczymy.
No i jestem ciekawa dlaczego u mnie w 12 tyg. Nie było widać nic na usg przez brzuch...ciekawa jestem,bo czytałam gdzieś ,ze podobno przed usg dobrze jak pecherz jest trochę pełny- niby lepiej widać...slyszalyscie cos o tym,czy to bzdura...ja zawsze pierwsze co jak wchodzę do gabinetu to korzystam z toalety. Zobaczymy jak w czwartek zrobi mi to usg. (?)
Ostatnio trochę pofolgowałam sobie ze słodyczami 🤪 mam takie wyrzuty sumienia,ze dziś same zdrowe rzeczy jadłam i tak sie najadlam ,ze znowu ledwo dyszę,ale byliśmy na spacerku,bo nie skłamie jak powiem ,ze było dziś u nas 20C. Trochę spaceru ,a ja zmęczona,ze jak wróciłam tak leżę, ale chyba tez ta zmiana czasu powoduje,ze zaraz ide sie kąpać i spać, także miłej nocy dziewczynki 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęia od czego to zależy, ja tez przed wizytą byłam w toalecie, biegam teraz na okrągł. A mój brzuch niestety kaloryferek widział tylko w pokoju 😉 więc nie należy do tych zgrabniutkich. Dobrej nocy dziewczynki. Jutro poprosze M by mi obrócił dzidziusia bo jak to tak.. jestem pedantką.. 🙃 prawie jak Monk 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania sliczna dzidzia 🙂 gratuluje 🙂 w ta strone zdjecie tez jest ok 🙂
Marta - tez mi sie wydaje, ze cos szybko gin wrozy z fusow, bo ja tylko zazartowalam, ze ja to dziewczynke widze, a ona cos posprawdzala i mowi, ze jej zdaniem tak. No ale wiadomo poczekamy az urosnie wszystko, co ma urosnac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dziewczyny, dzień dobry :*
Dziś mój Kuba kończy 2 latka. Cały czas uparcie twierdzi, że 3, ale co zrobić jak w świecie mojego dziecka coraz częściej jajko jest mądrzejsze od kury 😉
Trochę się rano zestresowałm , bo opiekunka prosiła by dać jej dziś wolne z powodów rodzinnych, a ja jak na złość zawalona dziś pracą 😞 Zrozumiała i przyszła. Złoty człowiek.. Powiem Wam, że o wiele prościej jak jest w pobliżu ktoś bliski na kogo można liczyć w sytuacjach awaryjnych, a tak to człowiek może liczyć tylko na siebie, swój portfel i życzliwość innych. Chociaż biorąc pod uwagę że rodzice są cały czas czynni zawodowo i patrząc na wiek emerytalny będą pracować jeszcze przez sto lat, to pewnie też to nie byłoby takie proste. Buziaki i miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...