Skocz do zawartości

Kwietniowe bobaski :) | Forum o ciąży


Wiola1983

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Słoneczko AZ mnie Ciarko przeszły! Żeby szybko doszli o ci chodzi.
My dziś po szczepieniu, wegetujemy w domu dwa dni. Mała wazy 6 kg.
Justyna będzie w porządku jak dojdą kto porysował, o ile dobrze przeglądną monitoring. Bo czasem jest tylko od picu i nic nie monitoruje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Tuska moja tez ulewa, jak juz dojde o co chodzi i przestaje to zaraz znów to samo. Lekarka mówiła żebym dawna jej mniej jesc a częściej. Bolapie powietrze i dlatego ulewa, ale ten sposób nie działa. Jak się będzie to przedłużać to da nam mleko zagęszczone. Ale teraz ,mniej ulewa, kiedyś to dosłownie chlustalo. A teraz może łyżka stołowa tego mleka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tuska okres juz masz?
U mnie miała być wczoraj rehabilitantka ale miała wizytę u lekarza o której zapomniała mi powiedzieć 🤢
Może w sobotę się wybierzemy.
Dziś nawet lekarka była w szoku ze Zosia sue tak dźwiga. A wczoraj jak zasypiala to raz na jeden raz na drugi bok. Aż mi się smiac chciało bo sobie pozycji znaleźć nie mogła. Juz jej takie przekręcanie nie sprawia problemu, tylko musi mieć twarde podłoże, bo na moim miękkim łóżku tak sprawnie jej to nie idzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Słonko trzymajcie się tam, ja to się takich sytuacji boję bo takie maleństwo cierpi i nie wiadomo jak mu pomóc....
a mojej robię inhalacje z Nebbudu, Nasivin do nosa, woda morska, witamina C oraz krople z antybiotykiem do nosa Dicortineff....jutro kontrola i mam nadzieję że antybiotyku nie będzie 🤨

dziś u nas upał odpuścił i nawet nieźle lało, od razu w mieszkaniu przyjemniej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kinga chyba nawet przez cały okres jak się karmi może nie być okresu, zazdroszczę tym szczęściarom co tak mają :P im dłuższe przerwy miedzy karmieniami tym może się szybciej pojawić.

my po wizycie u rehabilitantki... pochwaliła nas, że są super postepy. jedyne co jeszcze musimy skorygować to wzmocnić mięśnie górnego odcinka kręgosłupa bo dolny już ok i tym samym sprawić żeby Mała nie miała zaciśniętych piąstek jak leży na brzuszku bo w wieku 3 mcy powinna już łapki mieć otwarte gdy sie podpiera. dostałyśmy nowe ćwiczenie Vojty - jak tamto jeszcze wyglądało ok to to jest masakra - muszę się prawie na nią położyć :O no ale 3 tyg i powinnyśmy zakończyć rehabilitacje.
pytalam też o Bobath powiedziała, że tam ćwczenia są lżejsze i ćwiczy się dłużej a im młodsze dziecko tym bardziej plastyczne więc Vojtą szybciej osiągniemy efekty ale oczywiście Bobathem też by przyszły tylko później.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hey

Sorry że się nie odzywałam ale nie miałam kiedy cały czas albo goście albo plaża albo inne atrakcje.
Ogólnie jest spoko mała u babci i nad morzem czuje się jak rybka w wodzie chociaż na początku było ciężko nie mogła nam się przestawić bo pełno ludzi dookoła ale jednak jest złotym dzieckiem pod tym względem oczywiście nie chwaląc jej żeby się nie popsuła

Pozdrawiamy z nad Polskiego morza 😜 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey,
Moja tez na brzuszku ma piastki zacisniete..zreszta oba strasznie malo na brzuszku,bo nieznosi..:/ musze na to szczepienie umowic,ale ciagle cos..to podwyzszona temp.miala to cos w nosku furczalo..no i juz tydz.temu powinna miec szczepienie..zadzwonie dzis i sie umowie..no i wezme do neurologa skierowanie..
Wgl mala jak jest ba pollezaco,np.na naszych kolanach i damy jej raczki to siada..
Ach,ile wasze dzieciaki siedza w bujakach?wiem,ze za duzo nie powinny,ale jak chce cos zrobic to mnie tylko bujak i to na moment wybawia..jak nie spi to raczki,badz bujak..takze na plasko to ona raczej tylko wtedy jak spi..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka
Tuska u mnie tez czasem mam wrazenie ze maly za długo lezy w tym leżaku wiec daje go na mate, troche na kocyk, troche na łózko, na brzuszku czesto kłade i mam wrazenie ze ta jego główka sie troche wyprostowala a to spłaszenie z boku przeszlo bardziej na tyl. Staram sie malo go nosi zeby znowu sie nie zalatwic z tym kregoslupem.

wczoraj bylam u diabetologa dziwne troche wyniki byly ale to przez to ze nie wypilam calej glukozy bo nie mialam skad wziac letniej wody a w zimnej za chiny ludowe nie chialo mi sie to rozpuscic no i sie jej do tego przeyznalam. moze troche nie potrzebnie ale ja taka glupia juz jestem... powiedziala ze juz powinnam wrocic do swojej wagi i ze mam schudnac bo bede miala cukrzyce. no i ze za duzo jem. ja schudlam najwiecej przez pierwszy misiac a pozniej to juz naawet zaczelam tylko tyc... choc jadlam to samo.

dzisiaj do rehabilitantki martwie sie ze postepow nie bedzie choc staramy sie i ja i moj M cwiczyc z malym. Justyna ile placisz za wizyte urehabilitantki?

jutro mamy szczepienie ale zastanawiam sie czy przez ta powiekszona miedniczke mozna je wykonac? zapytam jutro lekarza bo w sumie to powinnam najierw badanie moczu zrobic i sprawdzic czy bakterii nie ma. a ze teraz ciagle po lekarzach biegam to nawet nie mam kiedy podejsc z tym moczem. dzis tez wracam z rehabilitacji czekam na mojego M i jade do ortopedy.

Ola a jak mala reaguje na ta zabawke z butelki i mentosow? Interesuja ja to?

co do okresu to tez go wyczekuje juz sie przygotowalam i zakupilam troche zapasow w razie jakby byl soprawy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leniuch ja zawsze jak mnie cos nie pokoi to przekładami szczepienie bez konsultacji z lekarzem, bo ona i tak zawsze mówi ze można szczepić. W zeszły wtorek Zosia przez dzień zrobiła 3 kupki pieniste i ja juz przelozylam szczepienie, na własna reke przed szczepueniem zrobilam morfologię i CRP miałam 0,15 wiec poszlam zaszczepić wczoraj. Ja mam ogromny dystans do lekarzy, konsultuje się ale zawsze sama wszystko oceniam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dlatego ja tez juz drugi tydzien zwlekam ze szczepieniem,bo jak trafie na lekarza to on zawsze tylko pyta czy kaszle,ma katar..jak noe to mozna szczepic...wiec nawet nie dzwonilam sie umawiac. Na pierwszym szczepieniu byl facet,bo lekarka ktora wybralismy byla na urlopie i on pozqolil szczepic bez wiekszefo obejrzenia dziecka..a jakby byla tamta i powieedzialabym,ze nie wiwm czy napiecie miesniowe jest ok to obejrzalaby ja dokladnie i jakby jej sie cos nie spodobalo to skierowanie do neurologa i szczepienie odroczone az dostaniemy zgode od neurologa(tak mialam z Alanem) on mial 5mcy jak pierwsze szczepienie mial..bo neurolog wyslala na rehab.i odroczyla szczepienie do kolejnej. Wizyty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tuska to co nie mozna szczepic przy wzmozonym napieciu miesniowym? bo my takowe mamy... 😮

ja wlasnie siedze i dzwonie po szpitalach/przychodniach i szukam terminow do lekarzy i w wiekszosci przypadkow do konca tego roku nie ma wolnych terminow 🤢 wiec zapisujemy Sylwka do luxmedu bo masakra jakas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
leniuch płacę 100 zł za ok 30 do 45 min ale ta babeczka naprawdę rzetelnie podchodzi do sprawy i 100 % uwagi poświęca nam.

a co do szczepień to ja wczoraj pytałam czy możemy szczepić i powiedziała, że tak bo to nie jest problem neurologiczny tylko mięśniowy że neurologicznie Maja rozwija się dobrze tylko jest słabiutka strasznie i szczepienie nie ma tu nic do rzeczy :O tylko, że my nie mamy WNM to może wtedy jest inaczej, tak jak tuska miała, nie wiem. dodam, że nie była ona zwolenniczką za wielką szczepionek bo sama mówiła żeby szczepić tylko na podstawowe sprawy i że rehabilituje jednego chłopca po wylewie poszczepiennym ( jednak wylew nie powstał tylko na skutek szczepienia, ono go po prostu przyspieszyło). no nic, muszę jej zaufać bo czegoś się trzeba trzymać , za dużo tego wszystkiego 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny

Kolejna noc za nami temperatura troche skakała ale nie dochodzilo juz do 40 stopni. Filipek czuje sie troche lepiej juz wierzga nóżkami przewraca sie na bok ładnie je tylko spac w dzien nie chce bo tu straszny skwar ze mi pot po plecach cieknie a co dopiero jemu. Dzis beda ostateczne wyniki i możliwe ze po podaniu antybiotyku wieczorem bedziemy mogli jechac do domu ale bedziemy musieli przyjeżdżać przez kilka dni zeby nadal mu go podawali. Okaże sie jak lekarz przyjdzie czekam na decyzje bo zapewne Filip tez lepiej by sie czuł w swoim pokoju i łóżeczku.
Kinga brawo dla Twojej księżniczki 😉

Dziewczyny bardzo dziekuje za wsparcie i życzymy waszym maluchom zdrowka 😉
I tak jak któraś z was powiedziała lekarz nie zawsze ma racje tak tez było w naszym przypadku :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alan to mial WNM i ONM..asymetrię..po prostu wszystko! No nam odroczyła neurolog..ale Leniuch pociesze Cie,ze bylo wiecej dzieci na marcowkach,ktpre mialy cos z napieciem miesnipwym i tylko moj Alan mial odroczone szczepienie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hey

W końcu trochę was nadrobiłam okresu nie mam i jeszcze nie miałam po urodzeniu. Mała uwielbia leżeć na macie albo w łóżeczku i gapi się i sobie gu ga do maskotek i karuzeli. Obraca się już ładnie na brzuszek i na plecki a co do siadania to jak ją podeprę poduszką że jest w pozycji na wpół siedzącej to skubana się odbije i siada do pełnego już sama bez paluszków ale jak leży na płask to szuka palcy żeby usiąść 😁

Pozdrawiamy z nad morza 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tuska a ile trwała Wasza pełna rehabilitacja? ja jak nam doszło to drugie ćwiczenie to na samą myśl beczę bo tak się męczy Mała, że masakra, do tego Młody jak z nią ćwicze to chodzi i się bije po głowie bo nie wie co się dzieje i co ma zrobić, że Maja tak płacze 😞((( tłumaczę mu spokojnie, że jej to nie boli itp, że to takie ćwiczenia ale on za mały żeby zrozumieć.

Słoneczko super, że u Was lepiej ! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej laseczki

jestem cały czas z Wami.. no ale problem z odpisaniem bo znow tel mi szwankuje 😞 ech
Słonko trzymaj sie dzielnie..ciesze sie ze juz jest u Was lepiej i aby z kazda chwilą było jeszcze lepiej..
Leniuszku współczuje Ci tych dolegliwosci...mam nadzieje ze szybko przejdą i bedzie dobrze
Okresu tez jeszcze nie mam.. i chyba nie chce aby szybko sie pojawił...bo jakos dobrzemi z tym 🙂)
skierowanie do neurologa dostałam od pediatry jak nasz leniuszek leżał na macie i nawet zadnej checi do podniesienia głowki nie wykazał 🙂 ale pod tym katem juz jest ok 🙂
Nasza Zuzka czesto lezy w bujaku bo spi tylko jak jest w jakims ruchu wiec jest bujak albo wózek...a jak byl ostatnio skwer to nie chciałam łazic po slonku a teraz na przekor to leje i tez spacery odpadaja
Jak nie spi to kłade ja na mate albo kocyk na podłodze.. juz bardzo interesuje sie swoimi raczkami i zabawkami na macie,szturcha je, probuje złapac ale jej to nie wychodzi 🙂 nie przekreca sie jeszcze na brzuszek ale duzo juz jej nie brakuje, nie potrafi sobie poradzic z reka spod spodu, i widac ze jej o wiele łatwiej jest przekrecic sie na prawo niz na lewo..wiec ta druga strone cwiczymy...
kolki jeszcze co jakis czas nas dopadaja.. i Justynka wiem co piszesz o zachowaniu starszego... bo ja mam ten sam problem jak mała ma kolki a starszy sie wkurza i złosci i ciezko ogarnac dwojke...
my dalej szukamy samochodu..i doooopa 😞
mykam bo juz po spaniu 😞
jestem z wami
buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny wczoraj na wizycie u lekarki pytam o Zosi ciemiączko tylnie, bo jest takie wgłębienie po nim, ona do mnie ze juz zarośli i taka głowa będzie. Ze Zadné dziecko nie ma głowy okrągłej jak piłka i im więcej nierówności tym głowa mądrzejsza. Aż się uśmuechnełam pod nosem ze lekarz takie rzeczy mówi 😁
Summer dobrze ze się odezwalas, juz kolki powinny ustępować do 3 mies SA książkowe.
Słoneczko cieszę się ze juz tem nie jest wysoka i starań się zęby doszli co to było w razie późniejszych sytuacji.
Leniuch może genetycznie lub hormonalnie cos Ci nie pozwala chudnąć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...