Skocz do zawartości

Kwietniowe bobaski :) | Forum o ciąży


Wiola1983

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
a właśnie co do tematu ciemiączek to miałam pytać czy Wasze dzieci też mają te ciemniączka takie lekko wklęśniete ? że jak się głaska główkę to jest kilka mm różnicy ?

summer Kochana trzymajcie się dzielnie z tymi kolkami, skąd to cholerstwo się bierze, namęćzycie się obie ale jeszcze troszkę pewnie i miną, trzymam kciuki aby jak najprędzej !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Z Michałem nachodzilam się do lekarza z tym ciemiaczkiem bo miał takie wklęsłe, a jak płakać to się wybrzuszalo. Dostał specjalna wit w kropelkach na receptę bo miał podejrzenie krzywicy i dużo na wadze przybierał. A Zosia ma równe ciemiaczko przednie, wyczowalne ale nie tak jak starszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny. Moja tez ma wklesniete ciemiaczko i podobno.dobrze jest jak widac ze pulsuje i jest wyczuwalne tetno 🙂

Co do bujaka.to moj dopiero przyszedl i malej sie baardzo spodobal wczaila ze jak sie ruszy to zabawki sie hustaja 🙂

Jak lezy na macie to wlasnie na.zacisniete piastki staram jej sis je otwierac jak siedzi mi na.kolanach i tez jak zlapie za.palce. to sie dziwga.wogole.coraz ciezej ja utrzymac tak sie wygina. Nadia nie chce lezec na plasko.za.bardzo.wiec nie ma.kiedy cwiczyc przewrotow z plecow na brzuch ale nie wymagam od niej za duzo bo.dopiero zaczela sie przewracac z brzucha 🙂

Mama zasiala we mnie ziarno niepokoju ze zle reaguje na swiatlo.dzienne jak.sie wychodzi z nia.na.dwor ale to chyba normalne ze mruzy oczy? I wogole wymysla ze cos ma.nie tak ze wzrokiem wydaje mi sie ze wymysla niepotrzebnie bo.wodzi wzrokiem.interssuje ja a wiadomo zw jeszcze nie ma tak skoordynowanych oczu czy powinnam.sie martwic?

A dziekujemy za gratulacje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moja Mała też mruży oczka jak wyjdziemy na dwór. Poza tym jak patrzy na Ciebie, na zabawki, wodzi wzrokiem to raczej wszystko jest ok 🙂
a na temat przewrażliwionych mam coś wiem.. tylko u nas to teściowa zazwyczaj się doszukuje dziury w całym. teraz np. męczy mi ucho, że Maja jest za chuda i mam ją częściej karmić nawet jak się nie domaga 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka
słoneczko - bidulko takie przezycia mieliście - dobrze że juz lepiej, dużo zdrówka dla Filipka !!
leniuch - mój mąż jeszcze nie zrobiła zabawki z butelki więc zobaczymy jak sie małej spodoba 🙂
na razie ćwiczę z nią przeworty z brzuszka na plecki i odwrotnie.
Kinga gratulacje dla córci 🙂

Yasminka zaczęła fajnie się śmiać na głos jak bawię się jej stópkami albo zbliżam twarz do jej twarzy..
poznałysmy zasady masazu plecówków i buzi i ćwiczenia takie dodatkowe - też zanosiła się śmiechem podczas tych ćwiczeń. Aż mi serce się roztapia ze szczęścia jak to widzę i słyszę 🙂

ja okresu jeszcze nie mam - postanowilismy z mężem że nie będzie antykoncepcji i jakby co zmajstrujemy ordzeństwo dla yasminy 😉 będzie mała różnica wieku.

Leniuch ja zaczęłam troszke biegać i chodzić na basen to waga ruszyła, a jak przestałam zaczęła iśc w górę - Mam cały czas 2 rozmiary więcej niż sprzed ciązy 😞 mimo że tylko miby 2-3 kg więcej... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka
ja zaraz bede budzila dzieciaki i idziemy na szczpienie a tu taka beznadziejna pogoda za oknem ze az sie nie chce.... ciekawa jestem co lekarz powie czy zezwoli.

wczoraj Sylwek strasznie mi sie splakal na tej rehabilitacji bo juz nie bylo zabawy tylko pani uciskala mu miesnie zeby ssie rozluznily. tsk mi go bylo szkoda caly czerwony, lzy na policzkach, slnika leciala bidulek jeden. a potem jak zasnal to na baaardzo dlugo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maja miała bardzo zapadnięte ciemiączko i nikt nic na to nie mówił, za to u Lenki nie widać gdzie ono jest...także co dziecko to inaczej 🙂
Lenka też mruży oczka a jak wchodzimy gdzie jest cień, albo np. do klatki schodowej to wybałusza hehe także chyba reakcja prawidłowa
moja tak śmiesznie sobie gada że mnie to rozwala, jak mały kotek, czasem to nawet jak jest na cycu to do niego przemówi, albo w nocy przez sen 🤪 fajne takie 🙂
w dzień to przekładam małą to do leżaczka FP, na matę albo do łóżeczka na brzuszek...ale na pleckach też chętnie leży jak ma na co popatrzeć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania te ecoli to mialam chyba w pochwie i dostalam wtedy ten macmiror.

a po szczepieniu coz lekarka stwierdzila ze ona oprocz splaszczonej główki zadnych innych niepokojacych rzeczy typu WNP czy asymetria nie widzi. ale to ta sama babka co mowila ze dziecko do 3mies zycia samo wybiera sobie strone a poznie to sie unormuje. maly niestety plakal wazy 5700g

a ja jestem jakas niezdecydowana (na pewno malo asertywna). po wczorajszej rozmowie z ortopeda bede chyba na nowo probowac z cyckiem. wlasnie zaczelam od dzis pobudzac laktacje zobaczymy co z tego wyjdzie. sasiadka pozyczyla mi pas ortopedyczny a od poniedzialku zamierzam isc na prady na ten odcinek ledzwiowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ile juz nie karmilas? Mi po 2 tyg ze starszym udało się rozchulac laktacje. Oczywiście ze jest cos takiego jak relaktacja, jeśli masz tylko wytrwałości to próbuje ale musisz być konsekwentna bo to odbija się na dziecku, wiesz raz butla gdzie łatwo ile a raz Cyc gzie trzeba trochę więcej wysiłku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny 😉

Wczoraj wieczorem wypisali nas do domu. Filipek czuje sie lepiej jednak antybiotyk zadziałał. Tylko biedaczysko ma pełno siniaków wszedzie i wyglada jakbym mu krzywdę robiła ;(
Umeczylismy sie w tym szpitalu. Przedwczoraj byłam tylko z Filipkiem i dwoje dzieci którymi pielęgniarki sie opiekowały a raptownie po 22 zapełniła sie cały oddział. Biedne te dzieciaczki tam sa ;(
Wszystkie wyniki zrobione i nic nie mogą znalezc. Napisali w wypisie ze nieznany wirus. Od razu mnie uprzedziłi ze moze sie powtórzyć i wtedy od razu mamy jechac na ostry dyżur. Ale co ja sie strachu najadlam to moje. Nigdy w zyciu nie sądziłam ze bede sie tak kiedys bała o jego zdrowko. Ja rozumiem ze dzieci chorują ale po tym co widziałam to....
Dzis go chciałam położyć na macie na brzuszku ale biedaczek od razu zaczął płakać a ze ma zdarte gardelko to od razu mi sie go szkoda zrobiło no i go zabrałam ;( nie jestem konsekwentna wiem ze powinien lezec. Za to był dzis na bardzo długim spacerze najpierw 4h a teraz wieczorem 3h 😉 nogi mi w tyłek wchodzą.
Dziewczyny nie stresujcie sie tak waga. Dzieciaczki zaczną raczkowania, pozniej chodzic to sie zgubi. Głowa do góry.
Kinga śliczna ta Twoja niunia 😉
Przesyłamy buziaki z upalnej Anglii 😉 gdzie takie lato ostatnio tu było 8 lat temu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czytam własnie "dziecko z bliska" Agnieszki Stein.. ciekawe o rodzicielstwie bliskości
czytal ktoś? jakieś opinie?
Tracy Hogg tez przejrzę ale słyszałam że zaleca tresowanie dzieci..
Agnieszka Staein fajnie pisze o emocjach żeby dziecku tłumaczyć " złościsz się bo..." bo wtedy dziecko uczy się rozpoznawac i nazywać swoje emocje a potem ławtiej mu je kontrolować
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka

My dzisiaj mamy paskudną pogodę mała nie chwaląc u babci się czuję super jest rozpieszczana przez wszystkich domowników i nie tylko bo oczywiście wszyscy przyjeżdżają w odwiedziny żeby ją tylko zobaczyć i na rączkach ponosić.

Słoneczko super że was wreszcie wypuścili życzę zdrówka i oby się więcej to nie powtórzyło .

Leniuszku trzymam kciuki że laktacja wróci i że będzie wszystko oki.

Pozdrawiam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
własnie słoczneczko super że jesteście w domu i zdrówka wam życzę 🙂

yasmina dziś bardoz dużo spała w dzień i marudna ale mamy paskudnie parno tutaj więc pewnie przez pogodę.

Leniuch w zbliżeniach powoli jest coraz lepiej 🙂 chociaż ja teraz ochoty nie mam..

masakra te upały - będę umierać w Turcji...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leniuszku trzymam kciuki za powrót laktacji 😉 na pewno sie uda 😉
Ola noe Ty jedna nie masz ochoty 😉 miłego pobytu w Turcji 😉
My dzis sie lenilismy 😉 znów bardzo długo byłam z małym na dworze on to po prostu kocha zasypia mi wtedy tak ładnie i budzi sie tylko na mleko 😉
Dzis bylismy nad oceanem pospacerowac. Patrząc na tych wszystkich plażowiczów i dzieci w wodzie mi tez sie zachciało ale tylko na tym sie skończyło. Jak Fifi podrośnie to wtedy sie wybierzemy 😉
Spokojnej niedzieli 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dobrze, że już dzieciaczki zdrowieją
mi też się chce gdzieś nad wodę, chociaż nad jeziorko, tylko ta moja Maja ciągle ma jakieś infekcje a w wodzie by siedziała i znów coś przyplącze buu
Ola zazdroszczę troche tych wakacji w Turcji 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja nie jadę na wakcje tylko na 5 miesięcy do rodziny męza..
niestety do morza 50 km - ale może na 2 tygodnie gdzieś pojedziemy.
Mąż chce odpocząć od Polski - ja mam nadzieję że dam radę mieszkać z teściami i rodziną siosrty męza... oni lubia wszytsko tak na kupie robić...
z drugiej strony jestesmy tu sami bez rodziny i żadnej pomocy w opiece nad mała nie miałam - a teraz pewnie mi pomogą/ podpowiedzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ola nie licz na żadna pomoc. Ja jestem cały czas sama, mąż wraca późno, ale zawsze jak ktoś się ofiaruje pomoc to złe to wychodzi. Dzieci nieznosne, a jak jestem sama to wiem co i jak, one czują się bezpiecznie. Nie ma to jak samemu wychowywać sobie dzieci, każda " dobra" rada w moim przypadku kończyła się odwrotnym skutkiem.
My wczoraj byliśmy na pstrągach, zjadlam aż dwa, starzy tez wolał ze chce jeszcze, Zosia spać nie chciała wiec siedziała przy stole na powietrzu.
Słoneczko piszesz ze Filip miał wirusa, ale antybiotyki ida na bakterie wyłącznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...