Skocz do zawartości

Kwietniowe bobaski :) | Forum o ciąży


Wiola1983

Rekomendowane odpowiedzi

co do koszul to ja miałam jedną z guzikami po środku i dwie takie,jak w drugim linku od Oli.
ja do dentysty chodziłam i normalnie mi zęby leczyła..teraz mam jakoś się umówić na usuwanie kamienia(chyba tak to się nazywa),bo raz na pół roku się robi,więc idę przed porodem,żeby później jak malutka będzie maleńka nie musieć zostawiać z mężem 🙂 i sprawdzić czy coś się nie popsuło od ostatniej wizyty,bo niestety zęby w ciąży niektórym szybko lecą ...

mój mały kilka dni zostaje u moich rodziców..ciekawe,jak to będzie,bo pierwszy raz..czy go odwozić nie będą musieli .. 🤢 bo jutro nam te szafy przywiozą,we wtorek A. będzie składał..mnie mama ciuchy poprała i mam trochę prasowania... 🤢 ogólnie już mnie to przeraża.. ile ja mam ciuszków!!! a ile różowego .. aż głowa boli 😮 😮 powiedziałam,że będziemy wszystkim mówić,że jak chcą ciuchy kupować to na minimum roczne dziecko,bo takich maluśkich mam pełno,pewnie niektórych nie zdążę założyć ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
to się pewnie dzisiaj wybiore na jakiś ostry dyżur nirch mi tam chociaż zajrza i zobacza co to dokladnie bo ja tylko moge wnioskowac po objawach bo ciezko tam co kolwiek zobaczyc przy zwyklym lusterku.
wkurzam sie strasznie 😠 bo nie dosc ze mnie boli to jeszcze z tym cukrem do bani a przeciez jesc cos musze. na sniadanie zjadlam mniejsza porcje niz zazwyczaj i cukier przekroczony 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leniuch ciezko cos poradzic..moze faktycznie najlepiej jakby to zobaczyl lekarz.
U mnie w szpitalu do samego porodu daja takie koszule specjalne,wygladaja jak biale fartuchy wiazane na dwa sznurki..wiec ja mam tylko dwie ktore zalozepo porodzie i bede uzywac w domu..moze podpytajcie sie jak to jest u Was w szpitalach wktorych planujecie rodzic...by nie kosztowac sie nadarmo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No bylam na tym ostrym dyzurze i tylko mi oczyscil i przepisal kolejny antybiotyk. Kazal po 4 dniach brania augumentinu zglosic sie na kontrole do chirurga. I powiedzial ze trzeba by bylo ja usunac bo antybiotyk moze zadxialac ale za miesiac moze znowu zrobic sie to samo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja też miałam swoją koszulę, to potem po prostu podwijają ją pod samą szyję i kładą bobasa...co prawda leżysz tam prawie goła ale co tam i tak już wszystko zwisa 🙃
w dodatku ja wzięłam do porodu nową, taką jak w 2 linku, a potem cała się upaćkała od bobasa i przeciekającej podpachy ale jakoś bardzo ladnie się doprała 🙂

a my przeziębieni buuu też mam kulfon zapchany 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniu no wlasnie tez tak mi sie wydaje z tym CRP ze te antybiotyki co bralam to odwlekly w czasie te wyrzynanie sie. Wiesz to raczej nie byl chirurg. na jego pieczatce nie bylo takiej informacji.Bede musiala gdzies poszukac tego chirurga bo ten lekarz powedzial zeby usunac te osemke. W sumie jak sie nie uspokoi to przeciez do konca ciazy nie bede na antybiotykach. A tu u mnie w bloku w przychodni chirurg powiedzial zeby sie do porodu wstrzymac z usuwaniem wiec ciekawe na kogo tym razem trafie (tzn jaka bedzie mial opinie).
sorki ze pisze tak bez skladu i ladu ale jestem taka przycmiona jakbym jakims obuchem w glowe dostala. 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leniuch ale masz urwanie glowy z tym zebem 😞 az mi Cie szkoda 😞 oby znalazlo sie jakies sensowne rozwiazanie.

Co do koszul wnioskuje ze trzeba miec 3. Jedna najtansza (;p) do.porodu i dwie na lezenie a szpitalu..

Wrocilam niedawno od chrzesnicy i doslalam od jej mamy reklamowe ubranek. 3 kupki mi wyszly a moze z 5 ubranek odlozylam. Bardzo duzo tego jest lacznie z moimi. Najpierw bede swoje ciorac a jak mi sie skoncza to wezme te uzywane:P musze w szufladach po uprasowaniu ich ulozyc rozmiarami zeby balaganu nie bylo:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

Leniuch ale ci z tym zebem wyszło... bidulka jesteś... CRP pewnie od zęba... a może byc że cukier też wcześniej od zęba Ci skakał?
dziewczyny co myslicie o jakiejś takiej koszulce na ramiączkach rozciągliwej do porodu? dobry pomysł? przy porodzie i tak chyba jest gorąco a nie zimno 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ogólnie oczka,buźkę,w buźce i za uszkami przemywałam wodą przegotowaną,taką letnią..przemywalam gazikami. Do pępka stosowałam rozcieńczony spirytus. No a na odparzenia i naporanione piersi stosowalam bepanthen.
Ja muszę sobie kupić jeszcze jedną koszulę. No ale to awaryjną to poczekam do 10ego.

Ja wczoraj zaczęłam prasować ubranka i zeszło mi .. masakra .. ja juz wiecej ubranek nie kupuje..przynajmniej tych malusienkich! A wszystkim powien,ze jak chca xiuszki kupic to na co najmniej roczne dziecko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja to do pępka używalam gazikow Leko ale byly strasznie nie wygodne na szczescie w szpital byl spirytus rozcieczony wiec mozna bylo go uzywac. co do odparzen to u nas tez byl Bephanten i bylismy zadowoleni. do przemywania oczu i buzki sol fizjologiczna.

Tuska a jak nie chcesz zeby Ci goscie ciuchy kupowali to moze powiedz zeby kupili cos praktycznego czyli pieluchy? bo na to idzie najwiecej kasy. Ja tak zrobie u siebie bo tez sporo tych ciuchow pewnie wyjdzie i raczej wszystko inne mam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leniuch to w jakiej kondycji jest ząb powinien stwierdzic chirurg stomatolog.
Do pępka ja uzywalam octanisept, do nosa tylko jak był katar to wodę morska, wychodzilam z założenia ze im mniej chemii tym lepiej. A guzie przemywalam tak jak Tuska przygotowana woda, zawsze zaczynalam od oczek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciocia mojego A.to jak Alan się urodził,to kupiła właśnie pieluchy,bo stwierdziła,że ubranek peqnie mamy pełno,a te maluśkie to jak wgl zalozymy to z dwa razy,bo dziecko szybko rosnie..dobrze,ze nie kupilam ani spodni,ani zadnej kurteczki/sweterka,bo mam nie jeden taki malutki wlasnie. Przywiezli szafy A.skreca.. musimy wszystko w przyspieszonym tempie robic,bo dzwonilam do mamy i Alan zakatarzony - pewnie zarazil sie ode mnie 😞 katar to jeszcze,ale w nocy miał ponoć gorączkę .. no i mama będzie dzwonić,jakby co .. i jak sie gorączka powtórzy jakaś wyższa to Go przywiezie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniu i ja je czuje i wychodzą na KTG ale na razie tylko mnie monitorują codziennie więc na razie jestem w domu ale jeżeli to się utrzyma to w piątek będę przyjęta do szpitala na stałą obserwację Na szczęście z małą wszystko w porządku i jak coś to może się w razie czego już urodzić bo płucka ma w pełni rozwinięte 🙂 Więc jak coś to się nie stresuję ale wolała bym żeby urodziła się w terminie bo mój mąż jeszcze nie skończył remontu zostało mu tak ze 2 tygodnie jeszcze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Partyzantka niech Malutka siedzi tam w brzuszku jeszcze 😉 - ale ważne,że jakby co to płucka są rozwinięte!

Mąż złożył mi dwie szafy,więc zaraz zabieram się za umycie ich i poprasowanie na pierwszy ogień to co było we wcześniejszej komodzie,czyli ciuchy Alana,ręczniki,obrusy..no i poukładanie w szafie 😉.
Muszę zainwestować w pudełeczka na majteczki i skarpetki dla dzieciaczków 😉 alno wezmę jakieś z butów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro albo pojutrze jadę odebrać wyniki i dowiem się czy bakterię wyhodowali.

Mam syf w domu,jak nie wiem co :/ dopiero co usiadłam .. ale ubrania Alana wyprasowane,pochowane..posciele,reczniki,obrusy i scierki tez. Te ciuszki dla malej,ktore wczoraj poprasowalam tez poukladalam w szafie,ale jeszcze mi wielgachna torba zostala ubranek .. i kilka pieluch tetrowych,bo wiekszosc juz wczoraj poprasowalam..ale plecy to mnie dzisiaj juz napier..i nic nie robie wiecej..skurcze mnie lekkie lapia,ale to chyba te przepowiadajace,bo ledwo czuje 😉 .

Ania weźmiesz leki i pewnie szybko minie.. ja pewnie bede musiala antybiotyk wziac,jak mi ta bakteria wyjdzie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...