Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2014 | Forum dla mam


Donna30

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Zuziek uu juz w 22 tyg może siara się pokazywac? ;p ja niestety nie mam pojecia kiedy,co i jak he :P Mam mały biust i mysle że zbytnio pokarmu mieć nie będe,no ale pije ta kawe inkie 2 razy dziennie z myślą że się pojawi :P Hmm a ja dalej myśle co na obiad,może po prostu kupie pulpety w słoiku bo nie mam pomyslu ☺️ 😜

Basiu No widzisz już możesz odetchnąć. 😘 Ciesze się razem z Tobą że wszystko w porządku 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

MIKUSS picie kawy inki w trakcie ciąży zbytnio nie wpłynie na produkcję mleka po porodzie- niestety. Cały proces produkcji mleka rozpoczyna się w chwili porodu pod wpływem hormonów i poprzez przystawienie dziecka do piersi, odciąganie picie herbatek laktacyjnych jak jest problem a przede wszystkim- piciu dużej ilości wody. Bawarki,Kawy inki to bajki praktykowane przez nasze mamy, bo wtedy taki trend się pojawił co bardzo często prowadziło do skazy białkowej u noworodków przy tak nasilonym spożywaniu mleka w napojach. A co do rozmiaru piersi i mleka- nie ma to większego znaczenia. Laktacja siedzi w "głowie" i uwierz,że to nastawienie lub jego brak, konsekwencja i w wieku przypadkach walka decyduje o dalszej przygodzie z karmieniem piersią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
EssenceA no widzisz dziekuje za te informacje 🙂 I masz racje,mamy,babcie nagadały o kawie ince i masz człowiek mysli że to zadziała :P Ale bardziej piję ją ze względu na duża zawartość błonnika. Pijam ta kawe inkie błonnik. Nie ta normalną,która pomaga mi na zaparcia:P Co do pokarmu mam nadzieje że u mnie się pojawi,chociaż na początku nie chciałam karmic piersią w ogóle,teraz tego pragne. 🙂 No ale cóż jesli go nie będzie to się nie załamie i bedę karmić butlką. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikusss najlepszym źródłem błonnika są naturalne produkty. Kawa Inka raczej jest przetworzona i ja nie wierzę,że zawiera dobrej jakości błonnik. Może masz to co ja - lekką nietolerancję laktozy i bardziej na db wizyty w wc wpływa to,że pijesz (szkodliwe dla posiadaczy nietolerancji) mleko 🙂 Ja zjem jogurt,wypije mleko i juz po problemie 😉 Ale grunt,że na Ciebie działa. Z karmieniem piersią trzeba sie przygotowac troche na problemy "z góry" przed porodem poszukać doradcy laktacyjnego, badź na szkole rodzenia popytać dokładnie co i jak. Chociaz taki numer do doradcy jest zbawienny,w sytuacjach dramatycznych 😉 Niestety pediatrzy guzik wiedzą o karmieniu,trzeba szukac db specjalisty. ja tez sie nastawiam na pierś,z Alkiem akrmiłam tylko 3 miesiace w tym ostatni miesiac wszystko ściągałam laktatorem i z butli,bo tak mnie pogryzł 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Essence Na te moje zaparcia próbowałam już wiele. 😞 od owsianek,jogurtów,maslanek po inne cuda i nic.. A tu masz pije kawe inkie i po problemie. Chociaż coś pomaga bo bywala że potrafiłam tydzien,poltora meczyć się z zaparciami. 🥴 Co to karmienia piersią wszystko pewnie wyjdzie w praktyce. Do tego jeszcze troche czasu zostało :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basiu- strasznie sie ciesze 🤪 szkoda ze tak dlugo trzea czekac na wyniki.
Pociesze Was ze cyce to mam xs a pokarmu mialam ze hoho 😁 laktacja tak jak poiszecie jest wq glowie. Ja sobie wzielam jako srodowiskowa polozna z mojej szkoly rodzenia i dzieki niej udalo mi sie karmic, bywala u mnie nawet 2 razy dziennie.
Olga nie za dobrze sie cuje, bylam z nia jeszcze raz u lekarza bo pojawila sie goraczka i biegunka a wczesniej nie bylo, zrobili crp, ale wyszlo niskie, trzeba kontynulowac antybiotyk i czekac na poprawe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basia - CUDOWNIE 🤪 tyle nerwów i stresu niepotrzebnie... wiedziałam że będzie dobrze 😎

czarna - gratuluje dużego, zdrowego chłopaczka!! ale będziemy miały dużo przystojniaków 🙂

mph ciesze sie że wszystko dobrze 🙂 a co lekarz powiedział na to, że słabo odczuwasz ruchy małej?

danusia biedna Olga... zawsze sie coś przytrafi. Oby szybko jej sie poprawiło, mnie zawsze jest szkoda chorych dzieciaczków 😞

mikusss mi ginekolog na zaparcia kazał pić przed snem łyżeczke syropu Normalac - ale u mnie już było ciężko, odwiedzałam ubikacje raz na tydzień lub rzadziej

Co do karmienia piersią to ja sie nastawiam na jakieś pół roku. Mam nadzieje że nie będzie jakiejś przykrej niespodzianki z brakiem pokarmu - nie przewiduje nawet takiej opcji

Dziewczyny, mam jeszcze pytanie z innej beczki... dostaliśmy zaproszenie na chrzciny, którego w ogóle sie nie spodziewaliśmy. Ostatnim razem na chrzcinach byłam 8 lat temu, jeszcze z rodzicami. Czy mogłybyście mi podpowiedzieć ile teraz daje sie do koperty/ jakie prezenty daje sie na taką uroczystość? ja jestem w kropce...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cobi- moja dr powiedziala ze jeszcze sie rozbryka. lozysko co prawda mam na scianie tylniej ale tluzcz na brzuchu duzy, wod plodowych duzo, a dzieciatko wazy 250 g. jest czas na ruchy. na usg sie wierci. a ty juz wyrazniej czujesz? ja juz troche wiecej niz wczesniej ale dalej w sposob jakby wewn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cobi wydaje mi się,że 250-300 zł to taki max. Ja byłam chrzestną 3 lata temu to dałam 500 zł chrześnicy,ale może warto spytać rodziców dziecka,czy czegoś nie chcą? Alka chrzestan chciała kupić coś praktycznego i poprosiłam ją o monitor oddecgu,tzn ja kupiłam a reszte kasy jakieś inne potrzebne rzeczy.
Trzymajcie kciuki,zbieram sie do lekarza... u mnei to troche taka rzeęźnia z tym lekarzem,bo przyjmuje od 15 i nie ma żadnych zapisów,tylko kolejka do zajęcia :/ Alek sie obudził,dam mu jeść i jade sobie zająć kolejkę,podrzucę Alka mojemu Tacie i po zwolnienie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cobi A chrzciny chłopca czy dziewczynki ? Moja bratanica na chrzcie dostała np zlote kolczyki,takie dla małych brzdąców. Słodkie były :P Jeśli chodzi o koperte to myśle że tak jak pisze essence w granicy od 200 do 300 zł starczy. Ale dobrym pomysłem jest równiez zapytanie rodziców czego im brakuje. 🙂
Jeśli zaparcia się pogorszą skorzystam z Twojej rady. I kupie ten syrop 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki 🙂 Więc chyba damy 200 zł + jakiś drobiazg np. kolczyki (chrzciny dziewczynki). Niestety rodzice stwierdzili że wszystko mają i niczego szczególnie nie potrzebują 😞

Essence daj znać jak po wizycie, mam nadzieje że gin określi płeć już na 100% (albo 99 😉 )

mph no dokładnie, mamy jeszcze czas na ruchy 🙂 u mnie też troche lepiej, przynajmniej czuje już wyraźnie że to moje dziecko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Essence super że wizyta ok a maleństwo no cóż kiedyś się i tak ujawni 😉

Na chodzilam się strasznie dziś ale załatwiłam wszystko najbardziej zaskoczyl mnie NFZ dostałam kartę od ręki myślałam że będę czekać 2 tyg. I 5 razy tam jeździć z papierami a tu nic tylko dowód nowy i karta wydana...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cieszę się, że u Was dziewczyny wszystko super 🙂 !
słuchajcie, byłam dzisiaj u ginekologa po receptę i przy okazji pokazałam jej posiew moczu, który ostatnio robiłam. no i kobitka przepisała mi antybiotyk- a dokładniej FORCID. co prawda mój lekarz ogólny po zapoznaniu się z posiewem stwierdził, że on w ciąży mi antybiotyków podawać nie będzie i żebym piła sok żurawinowy i w razie jakby mi się pogorszyło to wtedy w ostateczności antybiotyk. a ginekolożka od razu mi przepisała.. i nie wiem komu ufać i co zrobić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BAsieńko tak bardzo się cieszę ze wszystko z maleństwem ok
Danusia ....szok szkoda mi Olgi strasznie taka mała a tyle musi znosic słoneczko nasze ....
Zuziek ..super ze wszystko szybko załatwiłaś
Przeczytaj Polie ulotke czy możesz zazywać w ciązy ale jeżeli gin przepisał to powinnas to brać bo może zurawian nic nie pomoże
Esence Alek już chodzi do złobka zdrowy ????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarna, Alek miał iść dzisiaj,ale zaspał 🙂 Szkoda mi go było budzić. Jutro idziemy,bo już zdrowy. Polie nie wiem co Ci doradzić. Mi lekarz pobierał cytologię i stwierdził,że nieciekawie i dostałam Clotrimazol.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej,
Ja juz na szkoleniu w Zdunowie. Pisze do Was z komorki, bo sie okazuje ze z pracy zapomnialam ladowki do laptopa a w dodatku wifi mi nie dziala. Kabla w pokoju nie wiec jestem troche w d...
essence super ze wszystko dobrze. W poprzedniej ciazy Floro ukrywal sie caly czas. To ze 22 tygodniu sie dowiedzialam ze bedzie chlopak bylo przypadkiem. Lekarz wzial mnie od razu na USG a maly wlasnie sie przekrecal.
zuziek super ze wszystko udalo sie zalatwic od reki. Teraz wypoczywaj :-)
poli niestety nie znam sie na antybiotykach, ale pewnie przeczytalabym ulotke i zobaczyla co pisza o ciazy. Czy zazywac po konsultacji czy raczej dobro matki jest wazniejsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doberek 😉

muszę se zrobić spacerek do apteki bo gardło mnie całą noc bolało nawet kaszlnąć nie mogłam... a rano myślałam że dziecko wypluje jak zaczęło się odrywać... ała 😞 a nie mam nic dla kobiet w ciąży... syrop z cebuli tylko zrobie i kupie jakiś syrop...

równe 4miesiące do prawdopodobnego porodu 🤪 masakra 😎 a ja dalej próbuje się przyzwyczaić do tego że będzie małe dziecko znowu w domu i to SYN... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jest napisane, że w ciąży zażywać po skończeniu pierwszego trymestru w absolutnej konieczności.. Za 2 tygodnie mam wizytę u Pani doktor do której chodzę prywatnie, ordynator szpitala w którym chce rodzić i jej pokażę ten posiew. Nie będę truła siebie i dziecka antybiotykiem..

Miłego dnia kobitki 🙂!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...