Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2014 | Forum dla mam


Donna30

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cobi - mam nadzieję, bo już się ze mnie w szpitalu śmieją, że dadzą mi kartę stałego klienta i rezerwację na łóżko 😉

Mam ciągle +3 kg (na chwilę po szpitalu gubię kilogram, który w ciągu tygodnia wraca). W pierwszej ciąży na tym etapie miałam chyba z 6 kg extra 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a co do wózka to też gratuluje!!!!
ja na szczęście nie muszę się martwić bo tata mojego ukochanego ma znajomego, który jest producentem wózków dziecięcych. tylko nie wiem który wybrać 😁 jak będziecie mieć czas to możecie mi pomóc!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej,
Gratulacje wozka :-)
Co do wagi to ja nadal jestem -3 kg. Zakladam ze to stresy po amnio itp. Rowniez zaczylam z niezla waga poczatkowa 70 kg i min do czego zeszlam to 65 kg. Teraz powoli nadrabiam. Pytanie pod koniec ciazy ile mi wyjdzie...
xandi super ze Cie wypuscili :-) oby tym razem na dluzej :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gratuluje wygranej wozka dobra cena.
Mikuss zgrabniutki masz brzuszek.
Co do wagi to wrocilam do wagi poczatkowej bo najpierw zlecialam 2 kg teraz je nadrobilam i waze 52kg.

Xandi obys juz omijala szpiatle w domu jednak lepiej.

mialam cos jeszcze pisac ale wylecialo mi z glowy. Tak mi sie chce spac ze zaraz ide sie myc i poloze. Aha robilam dzis golabki wyszlo mi 11 jeszcze na jutro zostalo. Mala tez zajadala ze smakiem nawet kapuste sama wyjadala. Dzis jak lezalam to widzialam jak brzuch sie rusza bo maluch sie wiercil. 🤪 🤪 🤪

Aha i mam pytanie tez macie problemy ze snem? Ze zasnieciem jest ok ale w nocy jak sie przebudze to ciezko znalezc mi pozycje do spania i boli mnie ciagle kregoslup przez to rano wstaje jak polamana. 🥴 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Essence- wozek naprawde fajny 🙂 gratulacje.

Ja mam juz prawie 9 kg na plusie ale w swoje ciuchy- tzn spodnie z niskim stanem i dluzsze bluzki sie mieszcze, waze juz 69 ale jestem wysoka. Nie wygladam jeszcze na gruba, nogi mam takie jak przed ciaza za to brzuch gigant i troszke boczki. Z Olga przytylam 20 a miesiac po porodzie juz wazylam tyle co przed ciaza- karmienie piersia i wieczne niespanmie robia swoje. Dala mi taki wycisk od malego ze teraz jestem przygotowana na najgorsze, ma 17 miesiecy nadal co chwile budzi sie w nocy i placze, w dzien ciagl;e jeczy i wisi mi na rekach- to wszystko jak jest zdrowa, juz zapomnialam co to znaczy sen, teraz jak jest chora jest istny sajgon, troche mniej kaszle i ma mniejsza goraczke ale za to ma straszna biegunke- doktorka twierdzi ze zarazila sie rotawirusem w szpitalu jak bylismy, ja mysle ze to moze bardziej reakcja na antybiotyk, poprzedni skonczyla 2 tyg temu i po nim sensacji nie miala. Nic nie chce jesc, na szczescie pije wode ale non stop zmieniam pieluchy, jestem tak wykonczona jak chyba nigdy w zyciu, juz po porodzie sie lepiej czulam niz dzis, wszystko mnie boli od calodziennego noszenia na rekach i wrzasku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Danusia podawaj jej ryz i banany przejdzie biegunka biedna Olga .....
xandi fajnie ze już jesteś w domku
CO do faceta u nas nie ma mowy żeby nie był przy porodzie ....ja go nie zmuszam on sam chce i powiedział ze na pewno mnie nie zostawi tam samą , co do wieku nie wiem o co chodziło ze jest młodszy mój Maz tez jest młodszy o 4 lata ode mnie
Essence ...pozwoliła mi jechać do domu po co mam siedzieć 2 godz ...wiec pojechałam wyspałam się i wynik na czczo 92 a po 2 godz 104 wiec ok n
Mph ...Kuba wymyśla imię dla chłopca mi się podoba Michał , Mateusz albo Szymon .....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czarna79 napisał(a):
Danusia podawaj jej ryz i banany przejdzie biegunka biedna Olga .....
xandi fajnie ze już jesteś w domku
CO do faceta u nas nie ma mowy żeby nie był przy porodzie ....ja go nie zmuszam on sam chce i powiedział ze na pewno mnie nie zostawi tam samą , co do wieku nie wiem o co chodziło ze jest młodszy mój Maz tez jest młodszy o 4 lata ode mnie
Essence ...pozwoliła mi jechać do domu po co mam siedzieć 2 godz ...wiec pojechałam wyspałam się i wynik na czczo 92 a po 2 godz 104 wiec ok n
Mph ...Kuba wymyśla imię dla chłopca mi się podoba Michał , Mateusz albo Szymon .....


chodziło o to, że po prostu nie wiem czy on będzie wiedział jak się zachować, ale napisałam potem że zabiorę go do szkoły rodzenia więc się pewnie poduczy 🙂
słyszałam, że czasem lekarze i położne robią problem i nie pozwalają nikomu towarzyszyć..

ja na początku ciąży w ogóle nie miałam apetytu, ale teraz nadrabiam 😁 dzisiaj zjadłam paczkę kabanosów na raz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czarna- no wlasnie ona nic a nic nie chce jesc 😞 kompletnie nic. U nas prawdopodobnie bedzie Michal-tak chce maz, mi sie podoba jeszcze Olaf albo Nikodem.
Polie- watpie zeby robili problem, od 2011 chyba czy od 2012 jest takie cos jak standard opieki okoloporodowej i masz tam zagwarantowana obecnosc kogo chcesz. Jesli chce to bym mu pozwolila, jak nie chce to lepiej to uszanowac bo to potem faktycznie moze sie odbic na wzajemnych relacjach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
danusia1985 napisał(a):
Czarna- no wlasnie ona nic a nic nie chce jesc 😞 kompletnie nic. U nas prawdopodobnie bedzie Michal-tak chce maz, mi sie podoba jeszcze Olaf albo Nikodem.
Polie- watpie zeby robili problem, od 2011 chyba czy od 2012 jest takie cos jak standard opieki okoloporodowej i masz tam zagwarantowana obecnosc kogo chcesz. Jesli chce to bym mu pozwolila, jak nie chce to lepiej to uszanowac bo to potem faktycznie moze sie odbic na wzajemnych relacjach.


a u mnie jeśli się okaże za 2 tygodnie, że synek na stówę to będzie Franek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danusia- ważne,że mała pije,dawaj jej cały czas żeby się nie odwodniła. Przy zatruciu/ wariacjach żołądkowych to nawet dorosły nie ma ochoty jeść a co mówić dziecko. Do picia dodawaj jej jakiś probiotyk,trochę zregeneruje żołądek po antybiotyku i wspomoże w walce z biegunką. Podsuwaj cokolwiek,nawet najbzdurniejsze rzeczy jak flipsy. Może coś ruszy,niech to leży w zasięgu jej wzroku.Zgłodnieje- zje. Mówi Co to matka doświadczona kilkakrotnie przez paskudne rotawirusy. Nanosiłam z pracy Alkowi tego świństwa odkąd wrócilam po macierzyńskim 😠
Powiem Ci,że o tym treningu z wstawaniem w nocy przed kolejnym dzieckiem to samo pomyślałam. Alek też mi ostatnio daje do wiwatu. Co noc się zasikuje w nocy 🥴, pampers nie wytrzymuje,jakoś się obróci i koniec,bok po pachę zalane- jak to facet... Niekiedy przebudzam się w nocy i idę do łóżeczka,zmieniam mu na śpiocha pampersa,ale nie zawsze się przebudzę w porę 🤢 Polie - z tego co pamiętam,jeśli twój facet zdecyduje się na obecność przy porodzie to niech kupi za wczasu ochraniacze na buty,założy coś jasnego tj koszulkę (slyszałam,że niekiedy robią z tym problemy jak jest ciemna wtf?! 😮 , u mnie tak nie było i koniecznie taki ochraniacz na ubrania, nie wiem jak to nazwać, kombinezon? ) Mój Tomek musiał w popłochu szukać i kupować. Szkoda żeby za brak takiej pierdoły nie wpuścili na salę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Essence napisał(a):
Danusia- ważne,że mała pije,dawaj jej cały czas żeby się nie odwodniła. Przy zatruciu/ wariacjach żołądkowych to nawet dorosły nie ma ochoty jeść a co mówić dziecko. Do picia dodawaj jej jakiś probiotyk,trochę zregeneruje żołądek po antybiotyku i wspomoże w walce z biegunką. Podsuwaj cokolwiek,nawet najbzdurniejsze rzeczy jak flipsy. Może coś ruszy,niech to leży w zasięgu jej wzroku.Zgłodnieje- zje. Mówi Co to matka doświadczona kilkakrotnie przez paskudne rotawirusy. Nanosiłam z pracy Alkowi tego świństwa odkąd wrócilam po macierzyńskim 😠
Powiem Ci,że o tym treningu z wstawaniem w nocy przed kolejnym dzieckiem to samo pomyślałam. Alek też mi ostatnio daje do wiwatu. Co noc się zasikuje w nocy 🥴, pampers nie wytrzymuje,jakoś się obróci i koniec,bok po pachę zalane- jak to facet... Niekiedy przebudzam się w nocy i idę do łóżeczka,zmieniam mu na śpiocha pampersa,ale nie zawsze się przebudzę w porę 🤢 Polie - z tego co pamiętam,jeśli twój facet zdecyduje się na obecność przy porodzie to niech kupi za wczasu ochraniacze na buty,założy coś jasnego tj koszulkę (slyszałam,że niekiedy robią z tym problemy jak jest ciemna wtf?! 😮 , u mnie tak nie było i koniecznie taki ochraniacz na ubrania, nie wiem jak to nazwać, kombinezon? ) Mój Tomek musiał w popłochu szukać i kupować. Szkoda żeby za brak takiej pierdoły nie wpuścili na salę 😉


jak moja mała siostra miała biegunkę to mama podawała jej właśnie flipsy, bo one są bardzo leciutkie, albo nawet herbatniczki. a do picia to dużo wody i takie soczki typu kubuś czy coś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Essence- tak daje probiotyk, antybiotyk do niedzieli wiec jakos sie przemeczymy, potem moze jej minie... No wlasnie jak pomysle o tym co niedlugo bedzie to porod nie przeraza mnie wogole ale to co bedzie potem- codzienne wrzaski, wstawanie co chwile, kolki/gazy, zabkowanie, choroby... 🤨 moze drugie bedzie spokojniejsze bo jak bede miec takie samo jak Olga to normalnie pakuje sie i uciekam. Jestem tak wykonczona tym tygodniem choroby ze naprawde takie mysli wydaja mi sie realne ☺️
chrupki kukurydziane to dzis kilka zjadla, pozatym tylko woda , ona jest tak nauczona ze herbaty czy soku sie nie chwyci, soki owocowe chyba nawet nie wskazane przy biegunce- chyba tylko banany wskazane jak pisala Czarna ale ona nie chce. Gotowane jablko i marchew tez ponoc dobre ale tez sie nie chwyci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

danusia1985 napisał(a):
Essence- tak daje probiotyk, antybiotyk do niedzieli wiec jakos sie przemeczymy, potem moze jej minie... No wlasnie jak pomysle o tym co niedlugo bedzie to porod nie przeraza mnie wogole ale to co bedzie potem- codzienne wrzaski, wstawanie co chwile, kolki/gazy, zabkowanie, choroby... 🤨 moze drugie bedzie spokojniejsze bo jak bede miec takie samo jak Olga to normalnie pakuje sie i uciekam. Jestem tak wykonczona tym tygodniem choroby ze naprawde takie mysli wydaja mi sie realne ☺️


Kurde ostatnio mam identyczne refleksje :/ Nawet żaliłam się Tomkowi,że znowu się zaczną domysły "co się dzieje, co boli, może źle trzymam, może kolka i takie tam bla bla bla" . Jak dobrze,że dzieci rosną.... 🙃 Danusia- myślę,że drugie będzie spokojniejsze. Będziesz miała spokojnego, mamusinego synka, który będzie jak aniołek a jego płacz będzie niczym miód dla twojej duszy 😉 tego Ci życzę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
danusia1985 napisał(a):
Essence- tak daje probiotyk, antybiotyk do niedzieli wiec jakos sie przemeczymy, potem moze jej minie... No wlasnie jak pomysle o tym co niedlugo bedzie to porod nie przeraza mnie wogole ale to co bedzie potem- codzienne wrzaski, wstawanie co chwile, kolki/gazy, zabkowanie, choroby... 🤨 moze drugie bedzie spokojniejsze bo jak bede miec takie samo jak Olga to normalnie pakuje sie i uciekam. Jestem tak wykonczona tym tygodniem choroby ze naprawde takie mysli wydaja mi sie realne ☺️


dla dzieciaczków trzeba się poświęcać 🙂 bo któżby inny by to zrobił jak nie mama albo tata 🙂
danusiu trzymaj się mocno! i nie myśl tak pesymistycznie !!!! nie można tak!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiem wiem 🙂 musze dac rade. Przed porodem mialam zupelnie inny obraz tego czym jest macierzynstwo i nadal nie moge sie otrzasnac z szoku ze to wyglada inaczej niz w kolorowych gazetach i reklamach 😁
licze na to ze syn bedzie mial temperament po ojcu i bedzie spokojny, grzeczny i ulozony jak on, Olga ma moj temperament, wspolczuije mojej matce 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czarna79 napisał(a):
Danusia podawaj jej ryz i banany przejdzie biegunka biedna Olga .....
xandi fajnie ze już jesteś w domku
CO do faceta u nas nie ma mowy żeby nie był przy porodzie ....ja go nie zmuszam on sam chce i powiedział ze na pewno mnie nie zostawi tam samą , co do wieku nie wiem o co chodziło ze jest młodszy mój Maz tez jest młodszy o 4 lata ode mnie
Essence ...pozwoliła mi jechać do domu po co mam siedzieć 2 godz ...wiec pojechałam wyspałam się i wynik na czczo 92 a po 2 godz 104 wiec ok n
Mph ...Kuba wymyśla imię dla chłopca mi się podoba Michał , Mateusz albo Szymon .....


Mateusz śliczne imię 😉 <3 niestety mojemu nie podszedł... 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
danusia1985 napisał(a):
Essence- tak daje probiotyk, antybiotyk do niedzieli wiec jakos sie przemeczymy, potem moze jej minie... No wlasnie jak pomysle o tym co niedlugo bedzie to porod nie przeraza mnie wogole ale to co bedzie potem- codzienne wrzaski, wstawanie co chwile, kolki/gazy, zabkowanie, choroby... 🤨 moze drugie bedzie spokojniejsze bo jak bede miec takie samo jak Olga to normalnie pakuje sie i uciekam. Jestem tak wykonczona tym tygodniem choroby ze naprawde takie mysli wydaja mi sie realne ☺️
chrupki kukurydziane to dzis kilka zjadla, pozatym tylko woda , ona jest tak nauczona ze herbaty czy soku sie nie chwyci, soki owocowe chyba nawet nie wskazane przy biegunce- chyba tylko banany wskazane jak pisala Czarna ale ona nie chce. Gotowane jablko i marchew tez ponoc dobre ale tez sie nie chwyci.


mnie od momentu dwóch kresek to przeraża co bedzie po porodzie... 🤨 🤨 🤨 no ale cóż zmierzymy się z tym czy tego chcemy czy nie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardziej interesuje jak zorganizujemy spanie w jednym pokoju. My, maluch i Alek- łóżeczko obok 🥴 Już sobie wyobrażę wycie monitora oddechu jak nie wyczuje oddechu, wrzask przestraszonego Alka a w następstwie Maluszka 😮 😮 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...