Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2014 | Forum dla mam


Donna30

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
danusia1985 napisał(a):
te 1922 to jest dochod netto na osobe w rodzinie- czyli dzielimy dochod rodziny laczny przez liczbe jej czlonkow i wychodzi kwota. Z tego co widze to sporo sie zmienilo- dwa lata temu trzeba bylo zlozyc tylko wniosek, zaswiadczenie od lekarza i oswiadczebnie ze drugi malzonek nie pobral juz becikowego, no i akt urodzenia a teraz to pielgrzymki po urzedach- tysiac papierow i dochod nawet z 2012 roku, kto to wymyslil 😮 tu jest link http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/3302758,becikowe-2014-dokumenty-zasady-warunki-poradnik,id,t.html?cookie=1
Mph, cudowne wiesci, do jednego skladaliscie czy do kilku? my bedziemy skladac w czerwcu papiery do zlobka miejskiego i tak sie zastanawiam czy przyznawac sie do ciazy bo przynajmniej u nas pierwszenstwo ma dwoje rodzicow pracujacych lub pracujacy samotny rodzic- no bo niby pracuje ale przeciez bede na macierzynskim to w sumie nie pracuje wiec chyba dostaniemy mniej punktow?? zreszta przyznawac sie chyba nie musze bo nie ma w formularzu takiego pytania a przeciez faktycznie dziecka jeszcze nie mam drugiego bo sie nie urodzilo. Glupie to wszystko

danusia c yzli i w twoim przypadku i w moim dzielimy na 3? bo rozumiem ze dziecko mozemy tez wliczyc jako czlonka rodizny mimo ze nie jest pelnoletnie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
danusia co do przedszkola skladalam w katowicach do 3 przedszkoli w kolejnosci 1,2,3 od najbardziej preferowanego. dostala sie do pierwszego-do tego co najbardziej chcielismy. wiekszych problemow nie bylo na tym osiedlu gdzie w miescie katowice wogole problem z przedskzolami byl.
kolezanka sie pytala o urlop macierzynski i wychowawczy (bo sama jest na wychowawczym)- nie ma to znaczenia w formularzu. kazdy urlop jest cyzms co nalezy sie osoba pracujacym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mph, no nie- w naszym przypadku dzielimy po 4 bo przeciez wtedy rodzina bedzie juz 4 osobowa. U nas w miescie ponoc z przedszkolem nie ma problemu bo jest duzo miejskioch, za to zlobek tylko 1 i 30 miejsc tylko, ale w zeszlym roku dostala sie ale w listopadzie wiec chyba tez tragedii nie ma, bylam w szoku ze wogoole sie dostala mimo ze z listy rezerwowych. Chcialabym ja dac do zlobka bo lubi chodzic do klubiku i lubi dzieci, no i zawsze to jakis odpoczynek, troche matrwia mnie te wszystkie chorobska bo juz teraz jest ciagle chora a jak bedzie miec kontakt z taka iloscia dzieci codziennie to nie wiem co bedzie.
No wlasnie w formularzu nie ma takiego pytania tylko czy sie pracuje, ale na wszelki wypadek meza samego posle z papierami zeby sie nie pokazywac z brzucholem.
Ja to juz nawet przedszkole mam wybrane dla cory- za rok skladamy papiery- niedaleko nas jest integracyjne, maja super opinie i warunki no i blisko nas 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja dziś się wybrałam po lekarzu po córke do przedszkola miała jechać z dziewczyną eks do sali zabaw ale zachorowała więc wzięłam młodą na przejażdżke tramwajem i autobusem do pracy zawieść L4 i po prezent na urodziny sąsiadki... powiem wam że córa wypadła wzorowo... grzeczna usłuchana i pomocna... kochana miała obiecane lody 😉 i bonus zestaw happy meal od mamy bo była mini zabawka furby... padała w drodzę powrotnej w tramwaju ale dotrwała do domu jakoś 🙂

szczerze wam powiem że nie pamiętam już czego używałam przy młodej sporo tego było bo testowałam wszystko... hehe 😜
Czarna przepisał mi na grzybka globulki dowciapne i na kochaną glukoze i morfologie 18stego mam wrócić z wynikami... a tak to nie chodzić dużo i leżeć ile się da...
Kacha super że wróciłaś 😉
Mph gratuluje córci że się dostała ;*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Esence jak miło wiedzieć twój brzuszek!!! Ale malizna 🤪 mój jest gigantyczny jak na tą porę ciąży... A może tylko mi się tak zdaje bo ja z tych niskopiennych? 😁

Czarna jestem i już nie znikam. Będę zaglądać częściej 😆

Odnośnie kosmetyków dla dzieci to mam mieszane uczucia. Moja córka ma AZS więc bardzo zwracam uwagę na kosmetyki. Mam wrażenie poparte dowodami że nivea wysuszała (chodzi o płyn do kąpieli), zadowolona jestem bardzo z kosmetyków Ziaja no i jako balsam do ciała stosuję emolienty co dziennie rano i wieczorem. No ale to w przypadku mojej Nati. Ktoś może mieć inne odczucia.

W ogóle brzuch mi całymi dniami skacze 🤪 najbardziej wieczorem np. Teraz haha. Fajne uczucie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Odnośnie przedszkola to u mnie państwowe odpada bo w pobliżu jest jedno a chętnych wiadomo że mnóstwo, no i we wrześniu Natalka będzie mieć 2,5 roku dopiero a więc na starcie jest skreślona. Ale już dzwoniłam do prywatnego i bardzo dobrze mi się rozmawiało z babeczką. Chcę się tam wybrać jakoś w tygodniu ale nie wiem czy dam radę bo musiałabym z pracą kombinować...bo ja jeszcze pracuję, nie poszłam na zwolnienie. Na razie Natalka chodzi z moją mamą do klubu Maluszka 2 razy w tygodniu na zajęcia zorganizowane dla takich maluszków. Trwają 1,5 h. Przynajmniej coraz mniejszy z niej dzikus bo jednak na co dzień nie ma kontaktu z rówieśnikami. No i jej pierwsze samodzielne prace już wiszą na ścianach. Jakie to słodkie, serio! Muszę wam wstawić zdjęcia. Ale to jak będę na kompie bo teraz z komórki piszę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziek dobry pomysł z tą teczką! Fajne to jest patrzeć jak się dzieci rozwijają nawet w tych najprostszych rzeczach. Ostatnio w tym klubie malowali i wyklejali styropianowe jajka ;-)

Męczę się już w nocy. Biodra mnie bolą, połamana wstaję. 🤢 a jak wasze nocki?

Jadę dziś do fryzjera bo na odrosty patrzeć nie mogę! Dobrze że wczoraj porządki zrobiłam to dziś będzie rodzinnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry 😉
świetne takie pamiątki nie wszystkie zachowuje bo bym miała całą szafe a gdzie tam reszta arcydzieł :P
ja też czasem ciężko śpie... kręce się z boku na bok szukając dobrej pozycji...
my z Zuźką same może do sąsiadki się przejdę i do biedronki po zapasy słodkości i do lodówki bo echo... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
danusia1985 napisał(a):
Wiem wiem 🙂 musze dac rade. Przed porodem mialam zupelnie inny obraz tego czym jest macierzynstwo i nadal nie moge sie otrzasnac z szoku ze to wyglada inaczej niz w kolorowych gazetach i reklamach 😁
licze na to ze syn bedzie mial temperament po ojcu i bedzie spokojny, grzeczny i ulozony jak on, Olga ma moj temperament, wspolczuije mojej matce 😁

To juz wiem co mnie czeka 😉
Drugie jest podobno inne 🙂 Floro byl od poczatku spokojny (choc teraz rozrabia). W nocy tylko raz wstawalam. Pobudke mialam o 1-2 wtedy maz przebieral pieluche a ja potem karmilam. Natepna pobudka byla 7-8 wiec w sumie mialam praktycznie nocke przespana. Nie mial kolek wogole, nie plakal bez powodu. Moglam jesc wszystko co chcialam 😉 spowodowalo to tylko to ze po ciazy nie wrocilam do swojej wagi sprzed ciazy....

co do balsamow na rozstepy uzywam Bio-oil bo po poprzedniej mam rozstepy na boczkach.

Przedszkole jeszcze nie mamy wynikow wiec dalej czekamy 😉 Musze poczytac o tym becikowym 🙂 pewnie tez sie okaze ze nie dostane 😉

Ja jestem z tych malych osob 156cm i w tej chwili 67 kg, wiec jestem ciekawa ile jeszcze przytyje. Oby tym razem po ciazy sie okazalo ze to zrzuce 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kacha_84 napisał(a):
Zuziek dobry pomysł z tą teczką! Fajne to jest patrzeć jak się dzieci rozwijają nawet w tych najprostszych rzeczach. Ostatnio w tym klubie malowali i wyklejali styropianowe jajka ;-)

Męczę się już w nocy. Biodra mnie bolą, połamana wstaję. 🤢 a jak wasze nocki?

Jadę dziś do fryzjera bo na odrosty patrzeć nie mogę! Dobrze że wczoraj porządki zrobiłam to dziś będzie rodzinnie.


co do spania tez tak mam ze wstaje polamana. Pamiatek kilka tez mam i mala ma swoja teczke.

Ja sie wzielam za odmrazanie lodowki a mala spi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basienka84 napisał(a):
danusia1985 napisał(a):
Wiem wiem 🙂 musze dac rade. Przed porodem mialam zupelnie inny obraz tego czym jest macierzynstwo i nadal nie moge sie otrzasnac z szoku ze to wyglada inaczej niz w kolorowych gazetach i reklamach 😁
licze na to ze syn bedzie mial temperament po ojcu i bedzie spokojny, grzeczny i ulozony jak on, Olga ma moj temperament, wspolczuije mojej matce 😁

To juz wiem co mnie czeka 😉
Drugie jest podobno inne 🙂 Floro byl od poczatku spokojny (choc teraz rozrabia). W nocy tylko raz wstawalam. Pobudke mialam o 1-2 wtedy maz przebieral pieluche a ja potem karmilam. Natepna pobudka byla 7-8 wiec w sumie mialam praktycznie nocke przespana. Nie mial kolek wogole, nie plakal bez powodu. Moglam jesc wszystko co chcialam 😉 spowodowalo to tylko to ze po ciazy nie wrocilam do swojej wagi sprzed ciazy...

Ja jestem z tych malych osob 156cm i w tej chwili 67 kg, wiec jestem ciekawa ile jeszcze przytyje. Oby tym razem po ciazy sie okazalo ze to zrzuce 🙂


U mnie bylo tak samo mala byla spokojna a teraz rozrabia. Tez jestem niska 155cm i waze 52kg. Niestety po corce zostalo mi 5kg na plusie ciekawe jak teraz bedzie? Obawiam sie ze nie wroce juz do dawnej figury a juz mam problem by znalezc spodnie ktore by na mnie pasowaly. 🤨 🤨 🤢 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Szok z tym becikowym .....popier....kraj ....to tyle co miałam napisac na ten temat
Essence super brzuszek .....
Zuziek czyli nadal zero seksu ?????
Kasia fajnie ze wrociłas
U nas wyniki dostania się do przedszkola dopiero po majówce ....
Danusia jak Olga????
Basienka nie smierdzi ci ten bio oil bo zapach ma straszny ....ale widać efekty ????bo ja mam i chyba będę musiała go znowu uzywac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Złoszczę się bo napisałam długiego posta i mi się nie wkleiła bo stronka padła. To było w południe więc teraz już mniej się zloszczę hehe ale wkurza mnie coś innego... Kuzynostwo... Za każdym razem jak mają przyjechać to mnie trafia bo albo godzina opóźniena to jeszcze przyjadą ze stadem ludzi nie uprzedzając wcześniej! Tak się cholera nie robi! Aż głupio zwrócić uwagę bo to się wydaje oczywiste, że tak się nie powinno robić. Znów od godziny na nich czekamy....... Kurde!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, ja teraz nie będę się nad sobą rozczulać i robić wymówek. Chcę być po ciąży szczupła i tak będzie !!!! Po prostu ttrzeba się za siebie wziąć i tyle, bez sentymentów i rozczulania. Marzy mi się waga 55 kg,do takiej będę zmierzać. Przy moim wzroście 168 i budowie ciała,będzie idealnie. Nie chcę się ususzyć, tylko mieć i kawałek tyłka i cycka 😉

Kacha_84 nie nawidzę jak ktoś nie szanuje mojego czasu. Takie notoryczne spóźnianie i czekanie na \"gości\" jest bardzo wku*wiające 🥴 i po prostu niegrzeczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć kobitki 🙂
ja po porodzie zaufam ewie chodakowskiej 😁 jeszcze przed ciążą z nią czasem ćwiczyłam i powiem wam, że pomimo tego, że jestem drobna i w sumie nie miałam z czego chudnąć to tak mi się ładnie mięśnie wyrzeźbiły.
a co do becikowego to po prostu jest śmieszne..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
polie napisał(a):
cześć kobitki 🙂
ja po porodzie zaufam ewie chodakowskiej 😁 jeszcze przed ciążą z nią czasem ćwiczyłam i powiem wam, że pomimo tego, że jestem drobna i w sumie nie miałam z czego chudnąć to tak mi się ładnie mięśnie wyrzeźbiły.
a co do becikowego to po prostu jest śmieszne..


ja sie jakos zebrac w sobie nie moglam do cwiczen z Ewa ale jak urodze to sie zepne i zaczne by jakos dojsc do ladu z cialem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja z samego początku byłam negatywnie nastawiona do jej osoby, ale obejrzałam parę filmików i jakoś tak przekonała mnie do siebie. Z tym, że jej zestawy ćwiczeń wymagają baaaaardzo długiej i dokładnej rozgrzewki.
A tak to polecam BIEGANIE !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...