Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2014 | Forum dla mam


Donna30

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Siema laski
Ja tez miałam glukozę już robioną wyniki w normie ....
REnata fajnie ze się odezwałaś ...i fajnei ze w brzuchu rosnie zdrowa córeczka ....co do karmienia ja miałam obrzydzenia i po prostu przeszłam na sztuczne mleko , wiec nikt do karmienia cycem nie będzie cie zmuszał no może tylko w szpitalu .....
Fajnie ze po wizytach wszystko ok
Xandi trzymam kciuki jutro daj znac po wizycie ....
Witam nową mamusię
Danusia biedna OLga ....ale z tą sepsą to chyba przesadziła ale dobrze ze dała skierowanie na
morfologię ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Danusia,ale Olgę wymęczy ten ciąg chorób - masakra.
Jest dokładnie tak jak piszesz- Alek w dzień zdrowy a w nocy kaszle, na szczęście jeszcze się teraz nie poddusza, ale wiem co to znaczy nie spać całą noc i sprawdzać czy dziecko się nie dusi 🤢 Straszne.Lekarka twierdzi,że może być alergikiem, teraz na testy jest za mały i trzeba leczyć doraźnie. Nic, my matki to mamy dopiero siłę na to wszystko. Pada się na twarz,ale pilnujesz zdrowia dziecka. Kazała mi lekarka albo zaszczepić Alka przeciw ospie albo szukać choroby u znajomych żeby przechorował przed urodzeniem Maluszka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam ponownie 😆
Zasiadłam przed komputerem. Dobrze, że mam podstawkę na laptopa i mogę w łóżku korzystać 🙃

Aaaale mi Oliwia w brzuszku szaleje 🤪 w zasadzie to ją non stop czuję, z naprawdę małymi przerwami. A ruchy będą intensywniejsze z każdym tygodniem 😆

Czarna na glukozę muszę sie wybrać w tym tygodniu bo we wtorek za tydzień mam wizytę i boję się, że nie wyrobią z wynikami. A tak mi się nie chce. Fakt, że do przeżycia jest to badanie ale takie siedzenie bezczynne i czekanie nuuuuda 🤢

Danusia ponoć jest tak, że jak każda ciąża inna, tak i poród i dzidzia po porodzie. To może u Ciebie będzie tym razem inaczej 😉 zresztą przekonamy się 😉 sama jestem ciekawa jak to u mnie będzie. Moja córka była spokojna, ładnie spała. Nie było większych problemów a przynajmniej już nie pamiętam 🙃 i ciekawa jestem jak to teraz będzie 😆 Zdrówka życzę 😘

Katiaa moja córka też od jakiegoś czasu tylko mamusia i mamusia i w kółko mamusia 😁
LenkaiMama witaj 😆 Napisz coś o sobie, jak ciążę przechodzisz, któa to ciąża, czy znasz już płeć no i w ogóle co chcesz to napisz 🙂 jest tu kilka dziewczyn ze śląska 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hehehe
Ale zonk rozmawiałam z lekarzem medycyny rodzinnej i mi mówi, że nie wypisze mi skierowania bo to musi zrobić lekarz prowadzący. A ja mówię, że lekarza prowadzocego nie mam w medicover... i do tej pory nie było problemów z jakimkolwiek skierowaniem na badania gdyż jest to zgodne z kalendarzem kurde ciąży. A ta baba mi pisze, że tylko ginekolog może. I kurde! Będę musiała iść do lekarza specjalnie po to by mi wypisał skierowanie... a jak będzie dupę truł i mi nie wypisze bo nie korzystam z opieki ginekologicznej w medicover to co? Znów muszę tak jazdę zrobić?

Ooo pinda się pojawiła to jeszcze jej spytam jak to jest bo mnie chyba szlag trafi 😠
Noszzzz ja pierdziu!!! Ale jestem zła. Przecież to strata czasu! 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuję Wam za tak miłe przyjęcie! To moja pierwsza ciąża, jak w nicku mam na imię Iwona i spodziewam się córeczki Lenki 🙂 Ja już badania na cukrzycę i próby wątrobowe mam za sobą - na szczęście w normie. Niestety zmagam się z zapaleniem pęcherza ...:/ Do tego Lenka kopie w pęcherz, bo jest odwrócona nóżkami do dołu. Żyć nie umierać ! :-O
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czarna79 napisał(a):
Nie wiem jak to jest KAsia ale wydaje mi się ze skierowanie powinien wypisac gin...wiec będziesz musiała się pofatygować do niego


No właśnie w medicover jest tak, że badania zgodnie z kalenadzrem ciąży może zlecać położna. No i zleciła jak już się pojawiła na tym czacie pieruńskim 😆
A wcześniej na czacie rozmawiałam z internistą (też może wypisać badania) ale menda mi powiedziała, że tylko gin... dupa blada.

LenkaiMama
na kiedy masz termin? Gratuluję córeczki 😆 ja będę mieć drugą 🙃 😁

Ja zmykam już z mężem film oglądać. Ależ mnie wpieniła ta lekarka, aż mi ciśnienie podskoczyło.

Dobranoc Brzuszki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Essence- a czemu Alek ma przechorowac ospe przed narodzinami Okruszka? Lekarze to raczej zdecydowanie odradzaja ospaparty i jestem w szoku ze ktorys takie cos poleca 😮 U Olgi te czeste choroby biora sie albo z astmy albo z alergii, w najblizszym czasie wybieramy sie do alergologa.
Co do krzywej cukrowej top ja planuje isc za tydzien, ale jak bylam w pierwszej ciazy to robilam prywatnie i nie trzeba bylo skierowania a byly to groszowe sprawy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam kobietki oraz nowa mamusie. 😘
pogoda ładna,wiec trzeba sie ogarnać zrobic obiadek i iść na jakis spacerek.
Dziś czeka mnie wizyta u ginekologa.. a już nie moge sie doczekać a wizyta dopiero na 17.45 ,cały dzień będe jak na szpilkach. ;D Już chce zobaczyc swoje maleństwo 😜 Pewnie tez dostane nakaz pójścia na glukoze grrr. Ja na wszystkie badania chodze prywatnie. Badanie glukozy to koszt ok 16 zł. O ile się nie myle i dobrze pamietam jak pytałam babek w recepcji. Od razu pytałam o cytryne. :P pozwoliła zabrac hehe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej,

Ja korzystam z medicover. Chodze tez do gina z medicover wiec nie mam problemow ze skierowaniem na badania.
Co do alergii i alergologa to w sumie wiele mozna. Floro ma alergie na mleko i produkty mleczne. Objawy mial czesto chorowal na oskrzela, mial karat praktycznie non stop i kaszlal. Chodzilam z nim do lekarza w sumie co dwa tygodnie i za kazdym razem bylo ze karat splywa mu do gardla. Jak sie potem to przeradzalo w oskrzela to dostawal antybiotyk. Byl spokoj na tydzien dwa i znowu katar kaszel.
Niestety do 3 roku zycia robi sie testy alergiczne z krwi. Mial juz je robione dwa razy podstawowe i raz jakis rozbudowany panel. Zawsze wyszlo czysto. Pediatra powiedzial ze sa male szanse zeby cokolwiek z tego wyszlo ale da skierowanie... od kiedy odstawilismy mu mleko przeszedl karat, kaszel itp. choruje raz na 3 moze 4 miasiace i to wszystko.
Daniusia zycze szybkiej poprawy i oby nie przeszlo to na Ciebie.

Dzis bylam na pobraniu krwi i pytalam o ta glukoze, wiec powiedziala ze trzeba byc naczczo 😞 siedziec caly czas w poczekalni. 75 gramow mam przyniesc i cala cytryne. Mozna pic wode ale w nieduzych ilosciach. Jak to okreslila w zasadzie to jest takie przeplukanie buzi zeby pozbyc sie smaku glukozy. Zobaczymy jak to bedzie. Ja jeszcze troche mam czasu 😉

WITAM nowa Mamusie 🙂 Ja tez jestem z Gliwic 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wypieków- też nie jestem cukiernikiem 😞 Robiłam w lutym na urodziny Małego tort, pierwszy raz w życiu, wyszedl. Też piekę, gotuję z Kwestii Smaku,moja ulubiona stronka 🙂 Taki tort robiłam -> http://www.kwestiasmaku.com/desery/torty/tort_tiramisu_/przepis.html

Co do lekarzy, alergii. Moja kuzynka z dziećmi jeździ do homeopaty. Najstarsza córka ciagle była na antybiotykach,z jednej infekcji w drugą. Też się zastanawiam nad tym,tylko że to w innym mieście, 80 km od nas + jeszcze wiyzta prywatnie + leki... No,ale na jej przykładzie widać,że to działa, trójka dzieci i ostatnia infekcja w listopadzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej ja dzis bylam na morfologii i badaniu moczu ale kolejka dzis tam byla godz czasu czekalam. Przyszlam do domu posprzatalam i teraz smaze nalesniki a potem klade mala i jak sie obudzi to ide na spacerek.

Co do glukozy to teraz pewnie w piatek na wizycie dostane skierowanie wiec gdzies za 2 tyg bede ja robic bleee. A mnie cos gardlo boli czuje taka gule przy przelykaniu a poza tym ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zuziek napisał(a):
Dobry
ja na glukoze i morfologie idę w następnym tyg. właśnie kupiłam w aptece 75g bo tylko takie miała a na skierowaniu mam 50g...? albo lekarz się pomylił albo odsypią ją na badaniu? 🤔 jak myślicie?


a czemu 50 ci przepisal jak podobno sa juz tylko 75g? Moze sie pomylil czy cos? najwyzej wypijesz wieksza dawke i posiedzisz 2 godz zamiast 1. A moze ci odsypie troche.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
katiaa85 napisał(a):
zuziek napisał(a):
Dobry
ja na glukoze i morfologie idę w następnym tyg. właśnie kupiłam w aptece 75g bo tylko takie miała a na skierowaniu mam 50g...? albo lekarz się pomylił albo odsypią ją na badaniu? 🤔 jak myślicie?


a czemu 50 ci przepisal jak podobno sa juz tylko 75g? Moze sie pomylil czy cos? najwyzej wypijesz wieksza dawke i posiedzisz 2 godz zamiast 1. A moze ci odsypie troche.

Ja w pierwszej ciazy tez mialam 50g. z tego co mi lekarz wtedy powiedzial to wszystko zalezy od twojej wagi. Natomiast to bylo jakies prawie 3 lata temu. Teraz moglo sie to juz zmienic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Katiaaa jak bym wiedziała czemu przepisał 50g to bym was nie pytała :P Czarna ostatnio wspominała że teraz 75g zamiast 50g robią dlatego się pytam czy któraś coś wie... ja 4lata temu też miałam 50g a i tak siedziałam 2h... zobaczymy mam nadzieje tylko że mnie nie odeślą z kwitkiem że lekarz ma to poprawić bo pogryze... 😠 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mikussss a ja też prywatnie chodzę do Medicover właśnie. Już mam skierowanie w systemie i wcale nie musiałam odbywać dodatkowych konsultacji lekarskich - ale mnie ta internistka wpieniła wczoraj, że tylko lekarz na wizycie może 😠 jak ja wiem, że nie muszę łazić po lekarzach 😠 Swojego gina mam spoza Medicover.
Daj znać jak po wizycie 😆 na pewno wszystko będzie dobrze 😆

Odnośnie alergii moja Natalka jest alergikiem i ma AZS 😞 na szczęście sobie radzimy z tym wszystkim. Najgorsze były początki.

Basia jak ty masz medicover to pamiętaj, że skierowania na badania zgodnie z kalendarzem ciąży w systemie może Ci wypisać położna, nie trzeba specjalnie chodzić do lekarza.

Dziś mam dzień buczenia 🥴 chodzę i wyję od rana 🥴 w pracy się pilnuję ale rano wyłam jak bóbr 😞 zamknęłam się w łazience.gruba, brzydka, obleśna jestem o 🥴 🥴 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kacha ja chodze do jakiegoś labolatorium medycznego "bruss". Mam swoja karte stałego klienta haha więc mam też chyba 10% zniżek. 😜 😁 Glukoze moglabym zrobic bez konsultacji z lekarzem wiem ale czekam aż ją zleci ha 😜 dam znać co będzie,napewno 😜


co bo płaczu,to też ostatnio miałam taki dzień że beczełam o byle co. No ale co poradzić he 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
LenkaiMama witaj 🤪 fajnie że będzie kolejna dziewczynka w naszym wątku, póki co mamy zdecydowaną przewage chłopaków 🙂

mikusss trzymam kciuki za wizytę 😉 ja mam połówkowe za tydzień a już teraz chodzę jak na szpilkach 😆

Essence w zeszłym roku w styczniu przechodziłam jedną anginę za drugą. Rodzinna pani doktor chyba chciała mnie wykończyć, bo w ciągu miesiąca przepisała mi 3 antybiotyki - po każdym było tylko gorzej. W końcu trafiłam prywatnie do pani doktor, która przepisała mi leki homeopatyczne i od tamtego czasu cisza - jestem zdrowa jak ryba.

Kacha to podobnie jak ja, mam dziś od rana tak beznadziejny dzień że położyłam się z powrotem do łóżka i stwierdziłam, że nie wychodzę do wieczora, mam to gdzieś!!! Teściowa mi daje popalić, co chwilę jest u mnie do góry i coś burczy (dwa tygodnie do świąt a ty nie sprzątasz?!), tata wypisywał mi zeznanie podatkowe - oczywiście wpisał moje dane panieńskie, choć dwa razy mówiłam mu że ma o tym pamiętać i w dodatku od 8 rano leje się gorąca woda z kranu, bo mój mąż od dwóch tygodni kupuje nowy kurek ale wiecznie nie ma czasu go naprawić!!!! no, to chyba tyle 😠 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...