Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2014 | Forum dla mam


Donna30

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Kacha_84 napisał(a):
A mnie znów kości bolą 🤢 nie wiadomo co z tym robić. W nocy męki w dzień też... Macie jakieś pomysły?

U mnie piękne słonko, ciekawe jak długo bo burzę zapowiadali. Nie mam planów na dziś. Jeszcze w piżamie chodzę 🙃


ja tez po nocy polamana wstaje kregoslup pobolewa zle sie spi i ogolnie dzis jestem slaba i spiaca chociaz noc nie byla najgorsza mimo ze latalam na dwa lozka do meza i cory. Wlasnie kawe zrobilam, loda zjadlam i moze cos sie rozbudze ale poki co czuje piasek w oczach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej,

nie wiem czy jest cos na bolace kosci. Ja osoiscie uzywam masci konskiej jak mie cos boli i przechodzi. Jest ona na naturalnych skladnikach wiec nie ma problemu zeby jej uzywac.
U Nas dzis dla odmiany od wczoraj sloneczko i jakies 1-12 stopni. Zobaczymy jak bedzie po poludniu 🙂
Floro z mezem juz na dworze a dzis pracuje na szczescie z domu 🙂
Do tego Tata dzis ma urodziny wiec robie mu torta 🙂 jestem ciekawa jak wyjdzie bo po raz pierwszy robie z tego przepisu. A jest dosc dziwny bo trzeba dodac majonez 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam kobitki 😉
U mnie dzis słonecznie 😉
Wczoraj było tak cieplutko że z narzeczonym pojechalismy nad jeziorko z psiakiem,potem pospacerowaliśmy po lesie. Ajj uwielbiam takie dni. Czulam sie świetnie a maleństwo non stop kopalo na świeżym powietrzu. 😉 Potem kino i dzien jakoś zleciał. Zasnełam jak bomba. 😜

A dzisiaj co hmm ogarne sie potem obiadek ( kotlety mielone z pieczarkami i cebulą) a potem jakies zakupki w galerii czy coś. 😉

Życze miłej niedzieli brzuszki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basienka84 napisał(a):
Hej,

nie wiem czy jest cos na bolace kosci. Ja osoiscie uzywam masci konskiej jak mie cos boli i przechodzi. Jest ona na naturalnych skladnikach wiec nie ma problemu zeby jej uzywac.
U Nas dzis dla odmiany od wczoraj sloneczko i jakies 1-12 stopni. Zobaczymy jak bedzie po poludniu 🙂
Floro z mezem juz na dworze a dzis pracuje na szczescie z domu 🙂
Do tego Tata dzis ma urodziny wiec robie mu torta 🙂 jestem ciekawa jak wyjdzie bo po raz pierwszy robie z tego przepisu. A jest dosc dziwny bo trzeba dodac majonez 😉


zauważyłam, że teraz do wielu ciast dodaje się majonez! nawet w reklamie jakieś hellmannsu czy winiary było, że idealny do pieczenia babek ;o
ponoć ciasto jest wtedy bardziej wilgotne. napisz potem jak wyszedł! trzymam kciuki 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Majonez do ciasta? O kurcze 😮 ciekawa sprawa, nie słyszałam. Ja też dziś ciasto robię. Biszkopt przekladany masą budyniową a na wierzch galaretka. Ciekawe jak wyjdzie bo specjalistką od ciast to ja nie jestem...
Jeszcze na ziemniaki czekam i obiad gotowy. Położę Natalę potem spać (o ile się da bo wczoraj był bunt na maxa) i sama się też położę.

Już się nie mogę doczekać kiedy na zwolnienie pójdę, mnóstwo rzeczy bym w domu na spokojnie zrobiła i bym odpoczęła trochę. A tu praca i jednak późno się wraca to się nic nie chce robić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kacha_84 napisał(a):
Majonez do ciasta? O kurcze 😮 ciekawa sprawa, nie słyszałam. Ja też dziś ciasto robię. Biszkopt przekladany masą budyniową a na wierzch galaretka. Ciekawe jak wyjdzie bo specjalistką od ciast to ja nie jestem...
Jeszcze na ziemniaki czekam i obiad gotowy. Położę Natalę potem spać (o ile się da bo wczoraj był bunt na maxa) i sama się też położę.

Już się nie mogę doczekać kiedy na zwolnienie pójdę, mnóstwo rzeczy bym w domu na spokojnie zrobiła i bym odpoczęła trochę. A tu praca i jednak późno się wraca to się nic nie chce robić.

Tort zrobiony czekam jeszcze az wroca ze spaceru i mozemy isc go zjesc. Dam znac napewno jak wyszlo. Skladniki osobno smakuja super pytanie jak po polaczeniu 🙂
Specjalistka w ciastach tez nie jestem, aole uwielbiam gotowac. W tortach mam problem zawsze z dekoracja bo nigdy nie mam koncepcji 😞
obiad wlasnie musze cos wymyslic a w lodowce echo 😉 moze cos zamowie niech przywioza 🙂
co do pracy mam tak samo wracam pozno. Dlatego zazdroszcze mojemu mezowi 🙂 on jest na wychowawczym 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mój mąż by mi nie wybaczył gdybym chciała coś zamówić. Eh tak mi się czasem nie chce gotować choć lubię. Ale wiadomo. Nie znam osoby której zawsze by się chciało albo zawsze miałaby jakiś pomysł. Moja tesciowa dużo gotuje i piecze ale u niej stado facetów w domu to inaczej. A ja jej nawet nie próbuje dorównać bo nie wychodziłabym chyba z kuchni hehe a ja chcę żyć 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam z wczoraj kurczaka do tego zrobiłam sałatke grecka i już po obiedzie
Co do schudnięcia po ciązy tak jak napisałam ja muszę dziewczyny bo wyglądam jak słon jak wy wazycie po 60 kg ja 2 razy a nawet więcej od was ....wiec ja się nie użalam nad sobą tylko do roboty po ciązy bo mam dosyć tego cielska ....
Basieńko daj przepis na tego torta bo chce torta zrobić na swieta ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czarna79 napisał(a):
Ja mam z wczoraj kurczaka do tego zrobiłam sałatke grecka i już po obiedzie
Co do schudnięcia po ciązy tak jak napisałam ja muszę dziewczyny bo wyglądam jak słon jak wy wazycie po 60 kg ja 2 razy a nawet więcej od was ....wiec ja się nie użalam nad sobą tylko do roboty po ciązy bo mam dosyć tego cielska ....
Basieńko daj przepis na tego torta bo chce torta zrobić na swieta ....

Ja dosc czesto gotuje ze stronki:
www.kwestiasmaku.pl
Torty sa w zakladcie:
http://www.kwestiasmaku.com/desery/torty/torty.html
Te ktore do tej pory robilam to:
Red Velvet, Chalwowy, Korzenny, dzis robilam Tort Czekoladowy z solonym Karmelem a na imieniny Taty (koniec Kwietnia) bede robic Tort Czekoladowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czarna ja mam nadzieję że tak jak w ciąży to i po porodzie będziemy się wspierać :-)

Basia to może i ja odkryję w sobie duszę cukiernika 🤪 choć ktoś to potem musi jeść.... Moje ciacho gotowe. Dorzuciłam banany i na to galaretę. Jeszcze nie próbowałam ale mam nadzieję że się nie rozczaruję.

Ale mi ten dzień zleciał. Już 18!!!! Za godzinę będę szykować Natalę do mycia. Znów w dzień nie zmrużyła oka. Będzie się drzeć po kąpieli. W ogóle od kilku dni bardzo mało mi zjada. Jak wróbelek. Nie chcę jej wciskać na siłę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurczę ja też lubie piec ale jeśli przychodzi moment udekorowania czy nawet polania lukrem czy też przełożenia masą to leżę 😁 pomimo tego, że z wykształcenia jestem plastykiem !!!!!

dziewczyny muszę sobie kupić jakiś suplement diety i myślę nad prenatalem albo femibionem. czy któraś z Was może coś polecić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
polie napisał(a):
Kurczę ja też lubie piec ale jeśli przychodzi moment udekorowania czy nawet polania lukrem czy też przełożenia masą to leżę 😁 pomimo tego, że z wykształcenia jestem plastykiem !!!!!

dziewczyny muszę sobie kupić jakiś suplement diety i myślę nad prenatalem albo femibionem. czy któraś z Was może coś polecić?


prenatal ma duze tabletki w 1 ciazy bralam prenatal clasic ale teraz mialam mdlosci i trudnosci w przelknieciu wiec kupilam falvit mama. Femibion najbardziej polecaja ale jest drogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. My też w domu z Alkiem. Kicha, prycha i kaszle tj. szczeka krtanią 🤢 Z tą krtanią to już mieliśmy przeboje,że głowa mała- prawie mi się dusił jak był mały. Niby mam wszystkie lekarstwa i te do inhalacji także,ale nie wiem jak mam teraz podawać.
Danusia jak twoja Olga?
Renata jeszcze nas czytasz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kacha - fajnie że znów jesteś z nami 🤪

Tak czytam jak piszecie o ciastach a ze mnie cukiernik żaden. Gotować lubię i nawet nieźle mi idzie, ale jeśli chodzi o pieczenie to ostatnio zepsułam nawet zwykłe muffinki 🥴

A wczoraj na obiedzie byłam u rodziców i moje podniebienie się rozpływało 😉 tarte kluski śląskie, rolady i czerwona kapusta + kompot - muszę się niedługo znowu wprosić 🙂

Zaraz idę do sklepu po farbę do włosów, trzeba się zrobić na święta i chrzciny. a do tego chyba czeka mnie cięcie włosów, które hodowałam kilka lat... od początku ciąży i tak już podcięłam o około 10 cm a i tak się rozdwajają i puszą. Co prawda to tylko włosy, a ja i tak przeżywam jakbym musiała na łyso się ogolić;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkie,
długo sie nie odzywałam ale czytałam na bieżąco was,miałam ciężkie dni 😞
na dzień dzisiejszy jest lepiej, nie płacze jak wstaje rano, lęki są już mniejsze choć jeszcze nie wyzbyłam sie ich całkowicie,w zeszły tydzień mąż był często ze mną więc mi było lżej 🙂
Uzupełniłam tabelkę co do płci, u nas będzie dziewczynka, ja jestem osobiście zaskoczona bo nastawiałam się na chłopaka bo ze strony męża same chłopaki się rodzą a tu niespodzianka 🤪
nikomu nie mówimy stwierdziliśmy 😜
dowiedzieliśmy się w ostatnią sobotę na echu serca, wszystko jest ok z małą, a tak się bałam 🙂
lekarz powiedział do mojego męża że troszkę mu wyszedł niedorobiony ten syn 😁
a i jeszcze powiedział że rośnie SŁOŃ! waży 629g i waga mówi o 2-3 tyg starszą ciąże, nie wiem co o tym myśleć, i coraz bardziej się boję a raczej czuje przerażenie co dzień to większe tak jak brzuch,ciężko spać,przekręcić się,ciągłe wstawanie do łazienki,czasem mam dość,a to dopiero sie zaczyna 🤢


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
renata a miałaś skierowanie na echo serca? bo kurcze u mnie na usg wszystko wychodziło niby okej, ale mój chłopak ma niedomykalność zastawki aortalnej, która jest wadą dziedziczną.. i tak no. dowiem się jeszcze co i jak za tydzień na usg.

a to mój dzisiejszy brzusio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej,

Ja wlansie jestem drugim prenatalnym. Termin porodu 19 sierpien, wiec w sumie bez zmian.
Mlody jest bardzo wstydliwy i rekami zakrywal swoja twarz. Miedzy nogami tez za bardzo nie chcial pokazac, ale ze na amnio wyszedl chlopak to nawet nie trzeba bylo sprawdzac.
Mlody sprawny zwinny. Wszystko ma w normie. Wazy 407g (nawet nie wiem czy to duzo czy malo).

essence teraz duzo bakterii jest w powietrzu. Mam nadzieje ze szybko mu przejdzie. Moze przejdz sie do lekarza na pewno cos doradzi.
danusia jak tam mala? lepiej juz z nia?
cobi narobilas mi smaka.... a jak wygladaja tarte kluski slaskie?

aha dla osob ze slaska w najblizsza srode jest spotkanie w ramach swiadoma mama.
Pare szczegolow:
Event Świadomej Mamy już 9 kwietnia 2014 roku w Katowicach!
Godzina: 17:00-20:00 warsztaty dla Kobiet w ciąży
Eksperci z Katowic z zakresu ginekologii, dietetyki oraz fizjoterapii odpowiedzą na nurtujące pytania i udzielą wielu porad i wskazówek.

Tego samego dnia tylko kilka godzin wczesniej jest tez spotkanie dla mam.
Tujest stronka: http://www.swiadomamama.pl/

Moze uda nam sie spotkac tam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...