Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2014 | Forum dla mam


Donna30

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Mnie cała noc brzuch bolał nie wiedzieć czemu, dopiero rano domyśliłam się, że chyba mam leginsy za ciasne i mnie gniotly. Na śniadanko zjadłam znów sto kilo kabanosow!
Właśnie się zbieram na rysunek 🙂 Miłego dnia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 😘
Co do wagi to u mnie będzie juz te +4 lub 5 na plusie. Ale mieszcze się w swoje rurki z niskim stanem i wszystkie rzeczy. Poszło chyba w cycki no i brzuszek. .. Ale boje sie co to będzie dalej ; o
Waże teraz ok 51,52 (moja waga sie waha) Zaczynałam od 47,5 przy wzroscie 170. 😉

Co do samopoczucia to coś mnie gardło od wczoraj drapie. Hmm chyba zaczne od holsów i płukanki wody z solą.
Pogoda do dupy,wieje strasznie i co tu robić grr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja się dziś dowiem ile mam dokładnie na plusie 😜 posłucham serducha mojego brzdąca a jeszcze dziś Zuzie bierze dziewczyna Adama do sali zabaw po przedszkolu zastanawiam się czy nie skoczyć do Smyka zawieść L4 i kupić prezent sąsiadce bo Zuzia dostała zaproszenie na urodziny 14.04 jak nie dziś to jutro bede musiała z Zuzią jechać a nie wiem czy mi się chce tłuc autobusem z 4 latką...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zuziek napisał(a):
ja się dziś dowiem ile mam dokładnie na plusie 😜 posłucham serducha mojego brzdąca a jeszcze dziś Zuzie bierze dziewczyna Adama do sali zabaw po przedszkolu zastanawiam się czy nie skoczyć do Smyka zawieść L4 i kupić prezent sąsiadce bo Zuzia dostała zaproszenie na urodziny 14.04 jak nie dziś to jutro bede musiała z Zuzią jechać a nie wiem czy mi się chce tłuc autobusem z 4 latką...


No pewnie,załatw to już od razu "za jednym zamachem " ;-) Ja wstałam po 7,zebrałam Alka do żłobka, Mąż go rzucił (ach jak db,że kupiliśmy drugi fotelik 🙂 🙂 ) Położyłam się o 8 i dopiero wstałam, wywiesiłam pranie, wietrzę pościel i poodkurzam sobie,pomyję podłogi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej a ja od rana jakas pelna wigoru bylam zaczelam porzadki i co w polowie entuzjazm mnie opuscil i czuje sie zmeczona i senna. Mala mam w domu nie chcialo mi sie jej zaprowadzac do klubu. Niedlugo pewnie ja poloze spac a ja sie wezme za prasowanie.
Poczytac poczytalam ale zapomnialam co mialam jeszcze pisac.
Aha my na poczatku lozeczko zostawiamy u malej w pokoju chyba ze maluch dosc aktywny bedzie ale licze ze bedzie spokojne jak corka. Maz bedzie robil malej lozko jednoosobowe cos w tym stylu jej zrobi http://allegro.pl/lozko-sosnowe-dla-dziecka-ninio-70x160-pianka-i4050256268.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieczyny zmiana tematu na chwilę. 🙂
No więc używacie jakiś kremów,balsamów na rozstępy.Jeśli tak jakie części ciala smarujecie ?
Ja osobiscie uzywam perfecta mama. Poleciła mi go moja bratowa bo sama uzywała podczas ciaży. Cena przystepna. No i starcza na ok 2 tyg. Ja w razie czego smaruje pośladki,uda,biodra,cały brzuch no i piersi. Dlatego tyle tego zużywam 🥴 Ale wole dmuchać na zimne. Bo mam juz malutkie rozstępy na posladkach po wieku dojrzewania grrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
my na poczatku bedziemy miec Małego w sypialni a Olga bedzie u siebie, ,nie chce mi sie co chwile wstawac i brac na karmienie, wole miec go pod reka.
Bylam dzis z cora u lekarza- ma zmieniony antybiotyk, mam nadzieje ze biegunka minie- to juz 3 antybiotyk w tym miesiacu 😮 ale nadal nie jest dobrze, pluca cale zawalone, jak wyzdrowieje jedziemy nad morze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mikusss__ napisał(a):
Dzieczyny zmiana tematu na chwilę. 🙂
No więc używacie jakiś kremów,balsamów na rozstępy.Jeśli tak jakie części ciala smarujecie ?
Ja osobiscie uzywam perfecta mama. Poleciła mi go moja bratowa bo sama uzywała podczas ciaży. Cena przystepna. No i starcza na ok 2 tyg. Ja w razie czego smaruje pośladki,uda,biodra,cały brzuch no i piersi. Dlatego tyle tego zużywam 🥴 Ale wole dmuchać na zimne. Bo mam juz malutkie rozstępy na posladkach po wieku dojrzewania grrr


ja uzywam najzwyklejszej oliwkii smaruje brzuch oraz piersi, posladki i uda sporadycznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzę z założenia,że mało istotne jest to czym się smarujemy. Można zwykłym masłem czy olejem lnianym albo drogimi mustelami czy innymi wynalazkami, byleby nawilżać skórę. Ja smarowałam się wszystkim co mi wpadło w rękę,ale na niewiele się to zdało - mam cały brzuch w wielkich rozstępach. Ważniejsze jest picie dużej ilości wody (co jet naprawdę ciężkie przy nacisku na pęcherz pod koniec ciąży) i kontrolowanie wagi). Miałam tak jak Cobi w pierwszej ciąży, do 28 tyg. miałam z 3 kg na plusie, później zaczęły się akcje bo mialam zatrucie ciązowe,woda mi sie zatrzymywała i szłam na proodówkę +30 kg. Więc smarowanie sie drogimi specyfikami serio nie ma znaczenia. Świetne i tanie są kosmetyki z Rossmana. Ja teraz mam oliwkę Smaruję się od szyji do stóp,bo już nie używam żadnych innych smarowideł i mam ją już od miesiąca.Cena śmieszna jakies 6 zł ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Popieram to co pisze Essence 😉 i używam oliwki i balsamu z rossmana wcześniej też smarowalam ziaja tyle ze to zależy od skóry ja przy Zuzi nie miałam rozstepow teraz też nie mam ale kto większa waga większy brzuch zobaczymy...

A i jestem przerażona 8kg na plusie 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Brzuszki ☺️
Czy mnie jeszcze pamiętacie???
Troszkę mnie nie było... Ale u mnie wszystko dobrze, nic złego się nie działo. Nadrabiać Was już nie dam rady ale postaram się wdrożyć w to na bieżąco 😎
Mam nadzieję, że mnie na nowo przyjmiecie do grona 😉

Piszecie o balsamach - ja też wychodzę z założenia, że ważne by w ogóle czegoś używać ale nie żeby specjalnie preparatów dla ciężarnych. Są droższe a jak dla mnie takie same jak inne. Mam co prawda takie typowe dla ciężarnych ale to z racji tego, że je dostałam.
Używałam kiedyś oliwki ale mnie wkurzała, że tłusta taka i wszystko tłuste dookoła.

Typowo rossmanowski balsam też kupiłam ale mi cosik śmierdział 🤢 i nie mogłam go znieść 🤢

Aha i ja mam 10 kg na plusie i załamana jestem......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
danusia1985 napisał(a):
Essence- tak daje probiotyk, antybiotyk do niedzieli wiec jakos sie przemeczymy, potem moze jej minie... No wlasnie jak pomysle o tym co niedlugo bedzie to porod nie przeraza mnie wogole ale to co bedzie potem- codzienne wrzaski, wstawanie co chwile, kolki/gazy, zabkowanie, choroby... 🤨 moze drugie bedzie spokojniejsze bo jak bede miec takie samo jak Olga to normalnie pakuje sie i uciekam. Jestem tak wykonczona tym tygodniem choroby ze naprawde takie mysli wydaja mi sie realne ☺️
chrupki kukurydziane to dzis kilka zjadla, pozatym tylko woda , ona jest tak nauczona ze herbaty czy soku sie nie chwyci, soki owocowe chyba nawet nie wskazane przy biegunce- chyba tylko banany wskazane jak pisala Czarna ale ona nie chce. Gotowane jablko i marchew tez ponoc dobre ale tez sie nie chwyci.

z tego co wiem jabłko i marchewka rozluzniaja stolec wiec jej nie podawaj bo będzie gorzej ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja rozstępy mam mega i nic mi nie pomaga ....u mnie w pierwszej i drugiej ciąży było tak ze do 3 m-ca strasznie rosł mi brzuch ....teraz jest spokoj ....ja w 2 m-cu nie mogłam zapiąć swoich spodni ....
u mnie tez jakies 8-9 kg na plusie ....szok , z julia było tylko +6
Poli ja nie miałam nic złego na myśli co do wieku twojego faceta tylko nie wiedziałam o co ci chodzi ....
Zuziek jak po wizycie przepisał ci cos znowu ????
Walcze znowu ze zgagą ....cholera jasna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kasia a ty gdzie się podziewałaś?????
Dziewczyny jakie kosmetyki polecacie dla maleństwa na początek ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarna79 napisał(a):

Dziewczyny jakie kosmetyki polecacie dla maleństwa na początek ???


Wklejam,fajny artykulik. Szkoda,że nie widziałam go jak kompletowałam wyprawkę przy pierwszym dziecku. http://www.srokao.pl/2013/02/kosmetyczna-wyprawka.html Idąc tym tropem to właściwie wszystkie kosmetyki mam,bo używam przy Alku.
1) Krem do pupy -> Na odparzenia Linomag albo mąka ziemniaczana-najlepsza !
2)Do kąpieli -> albo rossmanowski dla dzieci,też babydream. Nie używam szamponów dla dzieci- bezsens.
Chyba zmieściłam się w 10 zł ? 😉 a ps. jak sucha skóra to najlepsza jest taka maść witaminowa robiona na receptę w aptece,kosztuje mnie 3 zł.
Witamy nowo-starą mamusię 🙂
A to ja ->
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kacha, Czarna- pocieszylyscie mnie- nie jestem sama z tym duzym przyrostem, choc tak jak mowilam nie ma sie przejmowac czym- wszystko zrzucimy po ciazy.
Czarna- dzieki- nie daje marchewki ani jablka, nic nie chce jesc, od dzis mamy inny antybiotyk wiec moze sie uspokoi, narazie nie ma objawow odwodnienia.
Co do tych preparatow z babydream to ja probowalam przy Oldze i nie przypadly mi jakos do gustu, jakis taki dziwny zapach maja. Chyba te na poczatek to trzeba kupic takie zeby pisalo od pierwszych dni zycia, ja mialam na poczatek bobini, potem z nivea baby szampon z plynem 2w1 i balsamik, one sa super, tam nie pisze ze od pierwszych dni wiec nie ryzykowalam i uzywalam dopiero jak te bobini wykonczylam. Pieluchy z babydream i chusteczki tez dla mnie nie fajne- pieluchy byly tskie papierowe sztywne i przeciekaly a chusteczki suche, ja uzywam albo pampersow- pomaranczowych lub zielonych- czesto sa promocje, albo toujours z lidla- dla mnie super, dada tez mi nie odpowiadaly- strasznie smierdza jak dziecko zrobi choc raz siku i przeciekaja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

danusia1985 napisał(a):
tak czytam wlasnie jakie sa wymogi zeby dostac becikowe i wychodzi na to ze nie dostaniemy 😮 co za chory kraj, czlowiek tyle kasy co miesiac im oddaje a nic nie dostanie, a ci co nie to dostana i to podwojnie 😮


Nie strasz ! Dawaj linka z tymi informacjami :|
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
faktycznie masakra z tymi nowymi zasadami becikowymi:/ http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/3302758,becikowe-2014-dokumenty-zasady-warunki-poradnik,id,t.html?cookie=1
ta kwota 1900zl z czyms to rozumiem ze chodzi o kwote netto (czyli taka co dostaje sie na reke)?
i rozumiem ze niestety to ze posiada sie jedno dziecko to nie oznacza ze sa 3 osoby, bo czlownek rodziny musi byc pelnoletni?
fatalll


do pupy linomag, do kapieli i po lubilam z bambino kosmetyki, pieluchy i chusteczki do roku czasu to pampersy a pozniej calkiem niezle biedronkowe dada

o czyms na roztepy zwykle zapominam:P tzn mam jakis olejek i jeden balsam na roztepy ale zwykle nie pamietam.
roztpey po ciazy mam tylko na biodrach i pewnie z racji ze przytylam wowczas 25kg ktore po porodzie calkiem szybko zrzucilam . brzuch gladziutki

essence- super brzunio

czarna- mi sie podoba i michal i mateusz 😉

a z cudownych wiadomosci dzisiejszych- zuzia dostala sie do przedszkola od wrzesnia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
te 1922 to jest dochod netto na osobe w rodzinie- czyli dzielimy dochod rodziny laczny przez liczbe jej czlonkow i wychodzi kwota. Z tego co widze to sporo sie zmienilo- dwa lata temu trzeba bylo zlozyc tylko wniosek, zaswiadczenie od lekarza i oswiadczebnie ze drugi malzonek nie pobral juz becikowego, no i akt urodzenia a teraz to pielgrzymki po urzedach- tysiac papierow i dochod nawet z 2012 roku, kto to wymyslil 😮 tu jest link http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/3302758,becikowe-2014-dokumenty-zasady-warunki-poradnik,id,t.html?cookie=1
Mph, cudowne wiesci, do jednego skladaliscie czy do kilku? my bedziemy skladac w czerwcu papiery do zlobka miejskiego i tak sie zastanawiam czy przyznawac sie do ciazy bo przynajmniej u nas pierwszenstwo ma dwoje rodzicow pracujacych lub pracujacy samotny rodzic- no bo niby pracuje ale przeciez bede na macierzynskim to w sumie nie pracuje wiec chyba dostaniemy mniej punktow?? zreszta przyznawac sie chyba nie musze bo nie ma w formularzu takiego pytania a przeciez faktycznie dziecka jeszcze nie mam drugiego bo sie nie urodzilo. Glupie to wszystko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...