Skocz do zawartości

wrześnióweczki 2014 | Forum dla mam


kami0603

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dziewczyny jak patrze na wasze brzusie to aż mi się buzia cieszy. Ja przy wasz wyglądam jakbym wieloryba połknęła. Pocieszam się tym że od początku ciąży jak narazie przybrałam 3 kg. Więc wydaje mi się że dzidziuś jest duży. Diestel mój okruszek na koniec 21 tygodnia ważył 423 g ale jak patrze na tą siatkę centylową to jest w normie. Dlatego już się nie przejmuje.
Co do zdjęć Asiunia popieram 100%, trzeba nas uwiecznić w tych wyjątkowych momentach. Ja jako dziecko uwielbiłam oglądać zdjęcia mojej mamy w ciąży.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczynki, takie głupie pytanko : jak tam \'sytuacja\' z waszymi piersiami? bo u mnie to nie dość że się powiększyły tak że wyglądam jak to mówi moja mama \'jak laska\' to zauważyłam dzisiaj, że brodawki mi ciemnieją ale to tak że się przestraszyłam! i babcia sie mnie ostatnio pytała czy mam już siarę, i jakoś nie zauważyłam by mi coś wyciekało
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny,
dzis sporo jezdzenia i zakupow przed majowka.
Ale nawet udalo mi sie godzinke na opalanie wygospodarowac w tym szalenstwie 🙂

Diestel gratuluje udanej wizyty, ciesze sie ze wszystko ok z Twoim maluszkiem.
Polie ciemnienie brodawek to normalna sprawa w ciazy 😉 a siara moze sie pojawic juz niebawem albo dopiero przed porodem lub nawet juz po.
Ja w pierwszej ciazy siare mialam od piatego miesiaca a teraz z wiadomych wzgledow jestem tego pozbawiona i dobrze 🙂
Dudasia paka dla Ciebie przygotowana i zaadresowana, ale wczoraj taka kolejka byla na poczcie ze zrezygnowalam.
Wysle Ci jednak po majowce - przepraszam za małe opoznienie 😉

Wszystkim mamuśkom zycze pieknej majowki i udanego wypoczynku z rodzinka czy znajomymi.
Pozdrowionka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Poszłam do przychodni do ginekologa bo te klucia mnie niepokoily a miałam jutro jechać na majówkę. Ginekolog stwierdziła że mi się szyjka skraca i dała mi skierowanie do szpitala. Pojechałam od razu do mojej prowadzącej, ona mnie zbadala i powiedziała ze faktycznie szyjka się skraca i jest bardzo miękka a ja zamiast łazić na uczelnię powinnam leżeć w domu. No i zadzwoniła do siebie do szpitala ze przyjadę no i mnie położyli. Właśnie leżę 😞 juz przeplakalam z 2 godziny bo to mój 3 raz tu. Nawet położne mnie kojarzą! Dziewczyny tak się boję 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie wiem Meg bo tu mi powiedział pan doktor że ta szyjka jest bardzo miękka i jutro na obchodzie dowiem się więcej. Nospe mi dali bo ja nie mam skurczy tylko te klucia.. Ta ginekolożka z mojej przychodni napisała by mi podali sterydy ale prowadząca powiedziała ze w żadnym wypadku. Ona jutro ma dyżur wiec zobaczymy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Trzymaj sie kochana mam nadzieje ze wszystko bedzie ok 🙂daj znac jutro po obchodzie ..ja mialam pobolewania ale minely ostatnio jak badala mnie lekarka mowila ze wszystko ok z szyjka ale nigdy nie wiadomo jak dalej bedzie...trzymam kciuki za Was♥
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Polie, a poprzednie wizyty w szpitalu z czym były związane?? Bidulko Ty, nie zamartwiaj się na zapas. Dobrze, że nie zignorowałaś swojej intuicji. Pewnie czujesz się bezradna. Z synuniem nic się nie dzieje. Być może założą Ci na szyjkę sprzęcior zapobiegający skracaniu ale tez trzeba będzie zwolnić rytm. NA studiach masz teraz intensywny czas?? Możesz sobie odpuścić?
Trzymam za Was kciuki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pierwsza wizyta to była zaraz po tym jak się dowiedziałam, że jestem w ciąży bo bolał mnie brzuch i okazało się, że mam torbiel. To było w 6 tc, potem w 16 tc twardy brzuch i stawiająca się macica.
Oj na uczelni to tak jak na artystycznych studiach czyli jakoś dam sobie radę. No chyba że będę musiała leżeć non stop, wtedy to nigdzie nie pójdę i nic nie zalicze 😞
Jeju ale tu nuda! Jeszcze w dodatku dwie kobity na sali chrapią!! Wczoraj się tak nudzilam ze zaczęłam jeść kabanosy, które mi Kuba przyniósł. Zaraz chyba się wezmę za truskawki. Czekam na wizytę.. Co u Was dziewczyny? Jak się czujecie? Jak się weekend zaczął?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O kurcze polie trzymaj sie bideulko...
dobrze ze jestes juz pod fachową opieką, na pewno jakos sobie poradza z ta skracajaca szyjka - choc pewnie w tej sytuacji nieco wczesniej urodzisz ale na pewno nie pozwola Ci przed 34 tygodniem 😉
Trzymam kciuki i napisz jak usg.

A co do dlugosci szyjki i jej skracania..to u mnie na przedostatniej wizycie czyli 6 tyg temu szyjka miala 5,2 cm a teraz na ostatniej wizycie czwartkowej szyjka wyszla 4.7 takze skraca sie ale powolutku.
A u Ciebie jaka dlugosc wyszla?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
I po usg, szyjka 4 cm, zamknięta ale bardzo rozpulchniona. Z dzieckiem wszystko w porządku 🙂 pani powiedziała ze będzie miało taki sam rozstaw oczu jak ja 😁 i powiedziała mi że nie będzie mi mówić czy chłopak czy nie bo może się pomylić i ze się dowiem po porodzie ale potem dodała ze \'no może i chłopak\' 😁 mam leżeć dalej i uważać na siebie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To kiedy wychodzisz ze szpitala....ja to nawet nie wiem jaka dl.szyjki mam bo zawsze mi robi przez brzuszek a nie dopochwowo jak mnie bada to mowi ze szyjka zamnieta brzuch miekki i ze macica siega 2paluszki nad pepkiem ale teraz poprosze by zmierzyla mi dlugosc..Ciesze sie ze wszystko ok ale musisz sie oszczedzac i dbac o was 🙂to plci jeszcze nie znasz czy nie chcecie znac????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Znam 😁 juz na 3ech usg wyszło że na 99 procent chłopak ale dzisiaj mi pani doktor powiedziała że to różnie bywa!!! Ale no ja sama widziałam peniska 😁
Czekam do jutra bo jutro moja prowadząca ma tu dyżur i się jej zapytam kiedy wyjdę a to ordynator wiec będzie wiedzieć najlepiej. Martwię się tylko bo mnie boli dalej coś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Poli trzymam kciuki zeby wszystko bylo ok i zebys szybciutko wyszla do domku 🙂
U nas dzis piekna pogoda a jeszcze bratowa z moim chrzesniakiem u nas byla wiec cale popoludnie na polku bylam z dzieciakami...wyszalaly sie niezle 🙂 a teraz moj ja usypia a ja odpoczywam bo zmeczona jak nie wiem jestem...wogole wczoraj w sklepie prawie zaslablam....normalnie ciemno przed oczami mi sie zaczelo robic i goraco...no masakra!! na szczescie szybko wyszlam i na polu troche lepiej sie poczulam i jakos do domu doszlam i sie polozylam....i dzis znow zaczelam slabnac ale w domu bylam wiec jakos szybciej mi przeszlo...miala ktoras tak?
ps. jak sie dodaje zdjecia? bo bym wam wstawila jakies 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Polie, wczuwam lepszy nastrój dziś 🙂 Dobrze, że masz zaufanego lekarza w tym szpitalu, na pewno dobrze się Wami zajmą!
Co do chrapania, ja mam taką przypadłość w każdej ciąży!!! Nie słyszałam nigdy żeby ktoś ze znajomych tak miał ale ja w ciąży zaczynam ponoć strasznie chrapać 😜 Mąż już się ewakuował z sypialni z miesiąc temu bo wie, że to do września się nie skończy a on chodzi spać później niż ja i nie może zasnąć 😉 Nie wiem z czego to chrapanie wynika... Wiem, że w ciąży wiotczeją różne organy więc może u mnie coś w krtani...
Dzisiejszy dzień wykorzystaliśmy bardzo dobrze. Do 16 było cieplutko i cały czas na powietrzu. Najpierw w takim plenerowym muzeum lotnictwa i podbojów kosmosu, stamtąd pojechalismy na lotnisko - zaliczyliśmy przy kawie trzy odloty samolotów, później do znajomych gdzie chłopaki wyszaleli się na trawie. O 16 mieliśmy w planie być na Rynku uczestniczyć w biciu gitarowego rekordu Guinnessa ale... przyszła burza i skończyło się na dobrym jedzeniu w knajpie 😜 Miły wieczór u teściów na wsi i lądowanie w domu. Szkoda, że reszta majówki już chłodna ma być. Jutro Hubert kończy 2 latka 🙂 ale impreza w sobotę dopiero. Czekaja mnie wypieki i gotowanie. Zmykam pakować prezent na rano. No i jeszcze muszę dokończyć w imieniu Bartka jego prezent dla brata bo nie zdążył dziś (przestrzenny model układu słonecznego) 😉
Dobranoc mamusie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Polie wszystko będzie.dobrze ale musisz dbać o siebie no i dobrze że udałaś się do lekarza mam nadzieję żeszybko wyjdziesz 🙂

Asiunia tak miałam w kościele......ostatnio.... nagle duszno,zimne poty i czarne plamy przed oczami.....i chyba w ostatniej chwili wyszliśmy na zew.....na świeżym powietrzu od razu przeszło 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...