Skocz do zawartości

wrześnióweczki 2014 | Forum dla mam


kami0603

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Lagunka wozek juz od 2tyg mam lecz nie zlozylismy go bo czekamy az sie wprowadzimy do domku poki co wszystko co jest zakupione lezy w pokoju i czeka az w koncu zmontujemy i przetestujemy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja jeszcze nie mam nic oprócz miliona ubranek 😞 ale chyba po 30 tygodniu zacznę juz wszystko kompletowac dokładnie bo kurde różnie to może być w tej ciąży!! Np wczoraj kobitka z sali ode mnie pojechała na przedporodową w 35 tygodniu bo miała bardzo wysokie ciśnienie i mają jej cesarke zrobić. A jak gadalysmy to miała tylko wózek!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karlosita a to te wymiary co podajesz to czego wymiary?bo mowisz mi cos o kosci udowej...to mi tez za kazdym razem robi pomiar kosci udowej i mowi ze odpowiada jakiemus tam tyg...glowki tak samo brzuszka....i np mowi ze wszystkie pomiary sa odpowiednie do tyg ciazy...i jak tak mierzy to sobie przelacza na takie tabelki rozne ale on tak szybko to robi ze ja nie zdaze czytac 😁 to moze troche ja panikuje a co 3 tyg mam wszystko sprawdzane 😁 tylko mi tego nie drukuje....popytam 😁
Jezeli chodzi o wyprawke to ja co prawda wiekszosc rzeczy mam ale sama nie wiem nawet co mam a co musze dokupic i sprawdzac to mam zamiar najpozniej w czerwcu ale juz tak mnie korci te ubranka i to wszystko sortowac ze nie wiem czy jeszcze w maju tego nie zrobie 😁
U nas dzis piekny sloneczny dzionek wiec bedzie aktywnie na polku bo moja juz sie tam wybiera 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Polie ja dopiero mam 3 pajace 2 body i jeden kocyk więcej nic. I sama nie wiem na co czekam. Wmawiam sobie że jak już się przeprowadzimy do siebie to się za to zabiorę. Sama nie wiem jakiego rozmiaru kupować ubranka. Te co mam mają rozmiar 56, 62, 68 i są praktycznie takiej samej wielkości tylko różnych firm. I jestem w kropce skoro szykuje się duży chłopiec to nie wiem czy jest sens kupowania ubranek w rozmiarze 56??
Ale zgadzam się z tobą Polie że trzeba się przygotować wcześniej, moja kuzynka w październiku urodziła synka w 36 tygodniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiunia1988 napisał(a):
Karlosita a to te wymiary co podajesz to czego wymiary?bo mowisz mi cos o kosci udowej...to mi tez za kazdym razem robi pomiar kosci udowej i mowi ze odpowiada jakiemus tam tyg...glowki tak samo brzuszka....i np mowi ze wszystkie pomiary sa odpowiednie do tyg ciazy...i jak tak mierzy to sobie przelacza na takie tabelki rozne ale on tak szybko to robi ze ja nie zdaze czytac 😁 to moze troche ja panikuje a co 3 tyg mam wszystko sprawdzane 😁 tylko mi tego nie drukuje....popytam 😁
Jezeli chodzi o wyprawke to ja co prawda wiekszosc rzeczy mam ale sama nie wiem nawet co mam a co musze dokupic i sprawdzac to mam zamiar najpozniej w czerwcu ale juz tak mnie korci te ubranka i to wszystko sortowac ze nie wiem czy jeszcze w maju tego nie zrobie 😁
U nas dzis piekny sloneczny dzionek wiec bedzie aktywnie na polku bo moja juz sie tam wybiera 😁


Asiu to wlasnie to o czym piszesz...a wiec wyglada na to ze lekarz sprawdza pomiary malucha tylko leniuch Ci nie drukuje 🙂

oprocz kosci udowej sprawdza sie obdwod glowki, brzuszka, dlugosc od glowki do pupki i jeszcze jakies pomiary ale juz nie pamietam co dokladnie.
W kazdym razie jak wpiszesz w google te skroty ktore podalam to wyskoczy Ci info jaki skrot dotyczy ktorej czesci cialka maluszka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja najmniejszy rozmiar mam 62 i potem juz 68 74 a sukieneczki 80rozmiar sa za duze ale nie bede co msc latac do sklepu i kupowac nowe to ciuszki szkraby rosna szybko dlatego bede podwijac rekawki ....a Poli co Ci lekarka powiedziala szyjka nadal sie skraca...?Ja to sie boje sierpnia bo moj maz musi z msc wyprzedzeniem podac dyzury a my tu sami mam nadzieje ze Mii nie bedzie tak szybko pchac sie na swiat a jak juz to wyczuje obecnosc meza i wowczas moze wyjsc 🙂a tak serio to ja sie dygam tego sierpnia....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lagunka ubranka na 56 to ryzykowna sprawa....ja kupowalam dla Sandry od 62 cm aczkolwiek od znajomych podostawalam tez troche mniejszych jednak wiekszosci Sandra nawet nie miala na sobie bo byly takie maciupkie 🙂 a moja cora jak sie urodzila to miala 58 cm 🙂 takze ja proponuje kupowac od 62 cm a w razie jakby byly za duze to zawsze mozna podwinac rekawki a dzidzia i tak bardzo szybko rosnie wiec z dnia na dzien ciuszki beda akuracik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
meg27 napisał(a):
Ja najmniejszy rozmiar mam 62 i potem juz 68 74 a sukieneczki 80rozmiar sa za duze ale nie bede co msc latac do sklepu i kupowac nowe to ciuszki szkraby rosna szybko dlatego bede podwijac rekawki ....a Poli co Ci lekarka powiedziala szyjka nadal sie skraca...?Ja to sie boje sierpnia bo moj maz musi z msc wyprzedzeniem podac dyzury a my tu sami mam nadzieje ze Mii nie bedzie tak szybko pchac sie na swiat a jak juz to wyczuje obecnosc meza i wowczas moze wyjsc 🙂a tak serio to ja sie dygam tego sierpnia....


Meg spokojnie 😉 ciuszki na 80 to polroczne dziecko dopiero nosi.
na poczatek maxymalnie do 74 jest sens kupowac bo to i tak sa z bardzo duzym zapasem, a pozniej dziecko rosnie juz odrobine wolniej niz w pierwszym polroczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie no moja prowadząca czyli ordynatorka powiedział że jutro usg i pewnie do domu. Z szyjka wszystko okej, po prostu wydaje mi się że skoro ona dzisiaj jest na dyżurze a nie było jej przez te dni co leżałam to chce mnie poobserwowac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj Meg patrze ze dużo rzeczy nas zaskoczy. Ja też się boję sierpnia. Mój mąż ostatnio zaczął panikować czy zdążymy dojechać. bo ja do tej kliniki mam 50 km. on chyba myśli że dziecko rodzi się w ciągu godziny. Więc uświadamiam go że to nie taka prosta sprawa że czasem dobę lub ponad trwa poród o ile jest postęp. Meg zazdroszczę Ci że masz męża lekarza przynajmniej jest świadomy co się będzie działo mój jak narazie jest jak dziecko we mgle 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
80rozmiar mam tylko sukieneczki wiem ze wzielam za duze ale o to chodzi niech leza w szafie napewno je wykorzystam.Oj Lagunka bycie z lekarzem to plusy i minusy wiecznie ma pacjentow co 15min i jsk raz dziennie sie dodzwonie i odbierze tel na 1minute to cud....Krwi sie nie boi ale bardziej przeraza mnie jego nieobecnosc bo nie wiadomo kiedy to nastapi martwie sie na zapas ale ja juz tak mam...Ja mam juz wszystko oprocz recznikow dla malej nawet wanienke kupilam z odplywem i zamontowanym termometrem w srodku transparentalna cena 30zl...oraz podporka na glowke...takie bajery sa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gdzie Ty taką cudowną wanienkę dorwałaś. Meg jak patrze na Ciebie i Twoje przygotowania to mi głupio. Ale postanawiam w tym tygodniu w weekend już się przeprowadzamy. W maju zajmę się wyposażeniem domu. A od czerwca zakupy dla maluszka. Tak abym już na początku sierpnia miała wszystko. Sama jestem wcześniakiem moja mama urodziła mnie 32 tygodniu. Więc jednak takie rzeczy się zdarzają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak bede siedziec na kompie to przesle ci link wanienki teraz pisze z tel i nie mam jak wkleic linka kupilam z wanienka przewijak tylko przesylka spora bo 45zl...ale i tak na allegro jest taniej niz w sklepie..Oszczedzam ciagle...na wozku zaoszczedzilam ze 2tys bo widzielismy pidobny za 3,5tys ....ja tez jestem wczesniakiem 4tyg wiec ja wole miec wczesniej niz kupowac w 8msc ciaxy bo tez nie wiem jak sie bede czuc ...a w ikei sa przescieradla rozm 120na 60 w cenue 20zl za 2sztuki i kocyk do wozka za 9zl...to sa zakupy 🙂gorzej z ubrankami bo one troche kosztuja...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamusie! wróciłam i nadrabiam moje zaległości brzuszkowe 🙂 Polie dbaj o Was, i szybko wracajcie do domu, bo tam najlepiej 🙂 ja z przygotowań to mam ciuszki ale nic poza tym, gdzieś tam wybrałam wózek i łóżeczko ale z tym to jeszcze poczekam jakieś 2 miesiące 🙂 Meg wyślij linka do tej wanienki 🙂 co do usg połówkowego to miałam ale nawet nie wiedziałam, że to jest właśnie to. Wszystkie pomiary Kubusia dostaje po każdej wizycie 🙂 skierowania na cukier jeszcze nie mam pewnie dostanę przy okazji kolejnej wizyty czyli 28 maja. No i Kuba swoje akrobacje urządza nie tylko wieczorami ale już cały dzień 🙂 ale czad!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lagunka podaje linka do wanienki http://allegro.pl/show_item.php?item=4177166922 tam tez jest przewijak u niego na pozostalych aukcjach..
A dzis dostalam album pisalam wam ze chce zrobic dla Mii taki album od mometu zaplodnienia do urodzenia plus w gore...i tu link cena tez przystepna http://allegro.pl/show_item.php?item=4195082220 album rewelacyjny wzielam rozowy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja juz nie moge sie doczekac kiedy bedzie po i kiedy bede mogla isc zrobic sobie kolejny tatuaz mialam isc po koniec grudnia ale pracowalam swieta i czasu nie bylo a jak juz chcialam sie wybrac to wynik testu 2kreseczki i jeszcze musze poczekac ....a tak mnie korci....ehhh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeju ja to nie wiem kiedy zacznę to wszystko kupować. W ogóle tak mi się strasznie tydzień zaczął. Nie dość że w szpitalu, to jeszcze siedzę sama i się w dodatku okazało że będę musiała mieszkać z rodzicami po porodzie przez dłuższy czas i oj w ogóle 😞 aż mi się płakać chce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A jeszcze 24 czerwca mój ukochany zespół gra w Polsce i nie będę mogła pojechać 😞 do tego sesja na uczelni i nie wiem czy sobie przełożyć na wrzesień czy co. Bo wiem że jak się zestresuje to znowu wyląduje w szpitalu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...