Skocz do zawartości

wrześnióweczki 2014 | Forum dla mam


kami0603

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
W ogóle dla mnie karmienie piersią to coś strasznego. Boje się cokolwiek zjeść, wypić bo od razu mam paranoje że mu się coś stanie. Poza tym moja mama wszechwiedząca mnie tak denerwuje ze pewnie mam tego mleka mało ze stresu....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Polie z mamą u boku karmienie jest bardzi trudne. Pewnie mama Ci wyszukuje przyczyn dlaczego Franio placze, wytyka co zjadlas nieodpowiedniego itp. Wspolczuję bardzo. Mozesz sprobowac jeszcze do poradni laktacyjnej sie udac zapytac innej poloznej o radę i o dokladne wytyczne diety - seby miec podkladkę dla mamy a samej czuc sie bezpiecznie. Nie wim jakie sa normy z przybieraniem na wadze bo moje dzieci zawsze "dibrze" wygladaly. Wy Polie takie chudziny, ze ja nie wiem czy takie same normy Was dotyczą :-P Ale Franus placze no i nie wiadomo czy to kolki czy kupa czy hlod. Badz dzielna i ufaj swojej intuicji :-*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agucha mało co i wczoraj też wylądowałabym na oddziale - tyle że patologii ciąży.
Wczoraj prawie wcale się nie ruszała, stwierdziliśmy że dzieci czasem tak mają, nie muszą być non stop aktywne. Pojechaliśmy na obiadek. Nafrycowałam się pyszności nawet deser sobie zamówiłam. Zawsze po słodkim mała staje się zajączkiem i skacze mi cały brzuch. A tu nic. Zaczęłam się denerwować. W końcu pojechaliśmy do szpitala. Tam pani położna podpięła mnie pod ktg i kazała leżeć na wznak, po czym poleciała Teleekspres oglądać. Tak na plecach mi było niewygodnie, że momentalnie skurczu dostałam w pachwinie. Włączył się alarm, zleciało się całe towarzystwo i przedłużyli czas badania o godzinę, bo małej spadło tętno podczas skurczu do 73. Resztę badania kazali leżeć na boku. I króliczek się rozbudził, ja się uspokoiłam trochę. Pani pielędniarka po dzienniku nawet kilka razy zajrzała. Zrobili inne badania, wszystko ok, wody dzidzia ok, brak oznak rozpoczynającego się porodu. Nie mniej jednak nie mają łóżek a oni by mnie na obserwację skierowali. Jak powiedzieli nazwę szpitala do którego mam jechać, to się zielona zrobiłam. Wojewódzki Szpital w Cz-wie - a szczególnie patologia ciąży to najczęściej odwiedzany oddział przez grupę dziennikarzy Uwagi. Ogólnie kiła i mogiła. Pojechaliśmy tam, bo pan doktor kazał i dupa. Na szczęście trafiliśmy na znajomą, która była tam pielęgniarką na oddziale, znowu mnie podpięła pod KTG i wypytała o przebieg badania. Podgłosiła sprzęt i mi na ucho, że mam spierd*** a nie zostawać tutaj, bo się tylko umęczę, a oni nie mają nawet na oddziale papieru do zapisu druku badania KTG, o USG nie wspomni....że mam sobie przychodzić codziennie do szpitala jak się będę gorzej czuć i mam mieć robione badanie, a w domu leżeć dużo na boku albo na kangurka. Jeszcze się 15 razy zapytała jak się czuję i czy ja sama nie uważam że powinnam zostać. Mała tak się rozbudziła, że zdecydowanie nie chciałam spędzić nocy w szpitalu, ledwo przez te charce spałam w domu...Bardzo chciała udowodnić, że się dobrze czuje mamusi i tatusiowi. Ot taka niedziela po szpitalach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dudasia dobrze, że Hubiś już lepiej 🙂 Ty też jeszcze się trzymaj dzielnie póki m nie wyzdrowieje na 100% co by mógł Ci towarzyszyć podczas porodu 🙂 ja juz dzisiaj ogarnęłam duży pokój, teraz zabieram się za kuchnię, potem klatka schodowa, puściłam pralkę i czekam aż wypierze i rozwieszam pranie na polku bo jest cudna pogoda 🙂 Primadonna ale miałaś przygodę, Agucha Ty też 😞 grunt że wszytsko jest już w porządku 🙂 od wczoraj nie noszę obrączki, spuchły mi paluchy i musiałam ściągnąć obrączkę i pierścionek zaręczynowy 🙂 miłego dzionka mamuśki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Primadonna to co w końcu małej było? Leniwy dzień?
Dudasiu moja mama też ponoć mleka miała mało i dokarmiala moja siostrę co drugie karmienie. A co do gadania mamy to powiem Wam że babcia kurde nie lepsza.
Mojego malucha na stowe bolał brzuch bo nie mógł kupki zrobić bo wczoraj zrobił popołudniu tylko, w nocy nic tylko prut prut. Zresztą w środę idę do pediatry to się dowiem wszystkiego.
Ale kurde serio, jak nie ma mojej mamy i tak siedzę sobie sama to mleczko mi się ładnie ściąga. A jak moja mama wczoraj mi KAZAŁA ściągnąć mleko bo chciała wyjść na dwór z małym to NIC mi nie leciało.
Widziałam zdjęcie ślicznej Meg z pierwszego spacerku 🙂 teraz czekamy na Karolinę i Asie!
Jak tam tlenek?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Primadonna, niezle przygody... Oj jakos nie mam nastroju do rodzenia.Teraz wysxlam na spacer i brzuch raz po raz sie stawia ale nie mierzę bo do wytrzymania tylko podbrzusze boli mocniej. Obstawiam, ze Karola wcisnela sie w kanal i moze ta szyjka tez sie zmienia albo i rozwarcie male sie zrobilo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak, po prostu miała leniwy dzień. A my spanikowaliśmy, bo już końcówka i to naturalne że się świruje przed pierwszym porodem...
Polie, ty się po prostu strofujesz tym karmieniem i wtedy Ci się blokuje wszystko. Nie denerwuj się i nie słuchaj, jak ci się coś karze. Przecież to ty jesteś mamą Franka i chcesz dla niego jak najlepiej. Babcia świruje i tyle 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Polie spróbuj podac Frankowi probiotyk BioGaia Protectis Baby.
To sa kropelki, ktore mozna podawac od narodzin. Nam pediatra polecila to bo przez dwa dni tez nie mogl maly zrobic kupki a po biogaice robi elegancko teraz dwie lub trzy dziennie 🙂 i nie prezy sie nic a nic.Chillout na calego 🙂 zaraz po jedzenu zasypia a kupki robi bez szczegolnego wysilku.
To mozna podawac nieustannie w zasadzie do trzeciego roku zycia nawet. wystarczy 3 kropelki dla takiego malca a pozniej zwiekszyc mozna do pieciu.
Jesli masz watpliwosci do tego o pisze poradz sie pediatry 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas tez pralka od rana chodzi. Odpocznę chwilę i pedicure uskutecznię na jaskrawopomarańczowo:-) A no i zaraz zmierzę co ile te skurcze bo jak cos robię to msm wrazenie, ze co chwilę. Choc jak teraz usiadlam to spokoj. Ale do toalety mnie goni i takie mam dziwne odczucia przy tym. Ibstawiam pozny wieczor/noc:-) Ale niestety bez malzinka bym musiala :-( Szukam wiec na gwalt namiaru na polozną awaryjną;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamusie dzis pracowity dzien tzn w terenie 🙂Od rana sesja Mii mamy piekne zdjecia poryczelismy sie z mezem jak pani zaczela stroic mala w te ubranka, mak bede miec fotki to nafb zaladuje...mala ma akt urodzenia na pesel od 3do 4tyg czeka sie.Zaliczylismy spacerek pierwsze karmienie na lonie natury 😁 pojechalam do pracy zlozylam dokumenty I coz dostalam swiadectwo pracy moja umowa zakonczyla sie z dniem porodu, troche smutno ale jak patrze na mala to niczego nie zaluje....! !
Primadonna wspolczuje takiej niedzieli, I takich akcji...
Poli jakby mama mi kazala I wymuszala to bym ja pogonila..nie dalabym rady jakby 2pokolenia mowily co I jak niestety badz stety ja mam niewyparzona gebe I jakby mi tak mama .u tesciowa sie wtracala to bym ja wyproszila I byla by awzntura.... 😠
Dudasia moze juz dzis karolka przywita swiat udalo Ci sie zorganizowac osoby do pomocy?? Super ze hubisiowi przechodzi 😉
Diestel ja podziwiam iz masz sile posprzatac caly dom , podziwiam.Ja sie oszczedzalam cala ciaze, taki leniuszek ze mnie...
Mii tez odpadl pepuzzek I ladnie sie goi.
Jutro idziemy z mala do pediatry.Teraz spi mi na rekach possala cyca I spi...
Przez 3h nie nakarmilam I nie odciagnelam pokarmu I kiecuszka zamokla nosze wkladki a I tak przecieklo...ehhhh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mamuski pytanie z innej beczki za kazdym razem po karmueniu mala ma czkawke czy jedt jakis zloty srodek by wyeliminowac ciagle czkawki?czytalam by podac kilka kropel wody przegotowanej...oraz czy po kapieli smarujecie kremem swoje szkraby?dzis zauwazylam ze mala ma wysuszona skore na nozkach zgieciach w lokciach .....pismarowalam kremem oilatum baby...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to dziś nie tylko mnie zebrało się na sprzątanko 🙂
Okna lśnią, pościele poprane, pranie ogólne również, nawoskowane mebelki, łazienka lśni, spacerek z zakupami zaliczony, obiad skończony, poodkurzane dosłownie gdzie się dało, pomyte podłogi, lustra. Jutro pomyję drzwi i będzie cacy.
Majeczka bardzo grzeczna była, mało się ruszała, póki i ja się ruszałam 🙂 teraz leżę, a ona bombarduje 😞
za to teraz bolą mnie uda, Majka ciśnie w dół, boli mnie w kroku, łapią mnie skurcze w pachwinach.
Nie dziwię się, trochę się narobiłam.
Ale czuję się gotowa teraz na wszystko 🙂
Ooo, ktoś dostał czkawki.

Primadonna, ja też panikuję, jak Majka łapie lenia. Więc nie dziwię się,że pojechałaś 🙂

Dudasia, jeśli to już dziś to zazdraszczam i jednocześnie trzymam kciuki 🙂

Polie, współczuję. Ja z jednej strony cieszę się, że jestem 900km od przyszłych babć. Ale moja teściowa wychowała tyle swoich dzieci, że chyba bym chętnie skorzystała z pomocy. POMOCY, a nie żeby robiła wszystko jak chce. Tak samo moja z moją mamą. Nie daj się, Ty wiesz, co dla TWOJEGO synka jest najlepsze. Także spokojnie 🙂 :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...