Skocz do zawartości

Kwietnióweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Mynia98

Rekomendowane odpowiedzi

Dodaję drugi raz zdjęcie pt. „Jako ostatnia gonię Was 😆”, przy okazji sprawdzam opcję pomniejszania zdjęć na stronie easy-resize . com

 

Jak znów nie przejdzie to przepraszam za spam, chyba nie da się skasować postu 😔 

Niedługo każda będzie robić krzywą, ciekawe jak nasze doznania 😅 Niektóre dziewczyny mówią, że masakra i wymiotują a inne, że dobre 😅 

297A7BA6-6FB2-4743-9212-C2A4A14FE015.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Godzinę temu, Dejzi napisał:

Dodaję drugi raz zdjęcie pt. „Jako ostatnia gonię Was 😆”, przy okazji sprawdzam opcję pomniejszania zdjęć na stronie easy-resize . com

 

Jak znów nie przejdzie to przepraszam za spam, chyba nie da się skasować postu 😔 

Niedługo każda będzie robić krzywą, ciekawe jak nasze doznania 😅 Niektóre dziewczyny mówią, że masakra i wymiotują a inne, że dobre 😅 

 

No ślicznie zaczyna być widac 🙂 pięknie wyglądasz.

My już po kontroli, dzisiaj też tylko sprawdzenie tętna u dziecka i wizyta na fotelu, bo dopiero co były prenatalne. Kolejna wizyta 28.12 i pewnie już wezmę L4 w pracy także ostatnie 2tyg pracy przede mną 🙂

zleciało strasznie!

Odnośnie mojego skurczu parę dni temu dostalam informacje że nie miały prawa się pojawić, bo na przepowiadające że wcześnie więc znów mam wrócić do podwójnej dawki magnezu i już tak zostać do końca ciąży.

 

Edytowane przez Enigma91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Kurcze też muszę dodać drugi raz bo w odpowiedzi Dejzi na Twój post znów coś zblokowało 😞

wiec jeszcze raz Dejzi ślicznie zaczyna być widac, pięknie wyglądasz 🙂

my po wizycie, dzisiaj też tylko kontrola tętna młodego i wizyta na fotelu, bo dopiero były prenatalne. Kolejna wizyta 28.12 i już wezmę L4 do pracy 🙂 takze zostały mi 2tyg pracy mega dziwne, strasznie szybko zleciało.

odnosnie skurczu mojego sprzed kilku dni dostałam informację że nie powinien się zdążyć bo na przepowiadające że wcześnie, więc mam znów brać 2 tabletki magnezu i tak już zostawić do końca ciąży.

W związku z tym że ja już po diagnozie cukrzycy ciążowej to bez krzywej już i tylko morfologia i mocz 😉

Dziewczyny powodzenia na krzywej, weźcie sobie smakową i zabierzcie ze sobą butelkę wody żeby później popić 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
17 godzin temu, Enigma91 napisał:

I gratulacje dla tatusia że zdążył 🙂 supsuper że Wam też już się udało, to mnie chyba na razie najbardziej cieszyło w tym całym oczekiwaniu, bo najbardziej boli mnie że tylko ja naszego synusia mogę oglądać, a mąż musi wierzyć na słowo i na zdjęcia/nagrania z telefonu.

A tak wreszcie to on sam coś doświadczył ❤️

 

Tak u mnie ta sama reakcja jak mąż poczuł tym bardziej że nieobecny jest na wizytach.

Ja nie mam siary jeszcze ale mam suche sutki.

Codziennie smaruje sie Palmers balsamem na rozstępy i fajnie nawilża.

W następnym roku już na mikołajki nasze maluszki będą z nami nie mogę się doczekać 💓💜❤️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Sroki za wpis wyżej wcisnął mi się i go zdublowalam. Dziwne te forum.

 

Dejzi już po malu brzuszek wychodzi pięknie wyglądasz ❤️

Naprawdę ta glukoza jest taka niedobra? Ja ogólnie nie mam problemów z czymkolwiek do picia jak muszę to wypiję. Nie cofa mnie więc myślę że dam radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja mama miała farta i wyczuła kopniaka, a mąż nadal nie 😋 Dziewczyny boli Was czasem krocze, w środku dość intensywnie? Czytałam, że to normalne, że się rozciąga, że przygotowuje powoli do porodu, ale tak silny ból mnie trochę martwi. W czwartek wizyta a 16.12 prenatalne połówkowe, ale leci 🤩

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
26 minut temu, Dejzi napisał:

Mamuśki, może założymy sobie grupę na messengerze? Nie będzie problemów z fotkami i wiadomościami. Chyba, że chcecie pozostać anonimowe to wiadomka:) 

Ja jestem za, coś tu na forum jakoś nie wszystko się wrzuca, ciekawe czemu. 

Ja kiedyś byłam na forum na maluchy. Pl i baby boom forum i nie było żadnego problemu z dodawaniem zdjęć i odpisywaniem. 

 

I powtórzę się z ciebie to laska 😆😆 , żeby nie było zboczona nie jestem 😂😂😂

 

No położna mówiła że u nich w aptece jest ta glukoza. Ale po dzwonię po pytam. 

No mi też konkretnego USG nie zrobił,  będzie na następnej wizycie 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
31 minut temu, Dejzi napisał:

Moja mama miała farta i wyczuła kopniaka, a mąż nadal nie 😋 Dziewczyny boli Was czasem krocze, w środku dość intensywnie? Czytałam, że to normalne, że się rozciąga, że przygotowuje powoli do porodu, ale tak silny ból mnie trochę martwi. W czwartek wizyta a 16.12 prenatalne połówkowe, ale leci 🤩

No to koniecznie daj znać po 🙂

mój gin też dzisiaj o ja mamy połowę już 😆to teraz z górki będzie 😅

 

co do krzywej ja w poprzednich nie wymiotowałam ale strasznie mnie mdliło i nie dobrze było.  A jeszcze w pierwszej musiałam w szpitalu powatrzac i tam z 4godziny spędziłam. Bo kiedyś było przed i pół godz po wypiciu . A teraz słyszę że 2 godz to trwa  i moja położna mówi żeby wziąć coś do picia i kanapkę  , że po badaniach przed wyjściem z przychodni zjeść. Chyba wezmę męża ze sobą jakbym miała zasnąć czy za słabnąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
36 minut temu, Dejzi napisał:

Mamuśki, może założymy sobie grupę na messengerze? Nie będzie problemów z fotkami i wiadomościami. Chyba, że chcecie pozostać anonimowe to wiadomka:) 

 

Ja jestem za Messengerem ale to wszystkie muszą się zgodzić

5 minut temu, ewon napisał:

No to koniecznie daj znać po 🙂

mój gin też dzisiaj o ja mamy połowę już 😆to teraz z górki będzie 😅

 

co do krzywej ja w poprzednich nie wymiotowałam ale strasznie mnie mdliło i nie dobrze było.  A jeszcze w pierwszej musiałam w szpitalu powatrzac i tam z 4godziny spędziłam. Bo kiedyś było przed i pół godz po wypiciu . A teraz słyszę że 2 godz to trwa  i moja położna mówi żeby wziąć coś do picia i kanapkę  , że po badaniach przed wyjściem z przychodni zjeść. Chyba wezmę męża ze sobą jakbym miała zasnąć czy za słabnąć. 

 

U mnie do kliniki nie można z osobami towarzyszącymi.

Jutro mam.wizyte i swojej dr zobaczymy czy ma taki sprzęt że sprawdzi mi przepływ pępowinowy jak nie to 2 dni później mam u tej ci mi robiła połówkowe.

Dzisiaj rano to mi się zrobiło strasznie słabo. Nie mogłam dokończyć śniadania. Nie wiem co to było ciśnienie w normie. Może spadek cukru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
53 minuty temu, Dejzi napisał:

Moja mama miała farta i wyczuła kopniaka, a mąż nadal nie 😋 Dziewczyny boli Was czasem krocze, w środku dość intensywnie? Czytałam, że to normalne, że się rozciąga, że przygotowuje powoli do porodu, ale tak silny ból mnie trochę martwi. W czwartek wizyta a 16.12 prenatalne połówkowe, ale leci 🤩

Dla mnie nie było aż tak źle ale w połowie już mi zasychalo w gardle z tej słodyczy, jak nie masz problemu z mega słodkimi rzeczami to przejdzie 😉 koncentracja słodyczy w sumie jak byś taki syrop do wody bez rozcieńczenia wypiła xD problem że dużo tego ale mówię jak się weźmie butelkę wody żeby później to zapić to jest do zniesienia jak dla mnie.

Ja jestem za jakąś grupka nasza mała na FB 🙂 tezteż nie trzeba będzie tutaj cały czas sprawdzać będzie można szybciej odpowiadać 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
11 minut temu, Agnieszka5g napisał:

 

Ja jestem za Messengerem ale to wszystkie muszą się zgodzić

 

U mnie do kliniki nie można z osobami towarzyszącymi.

Jutro mam.wizyte i swojej dr zobaczymy czy ma taki sprzęt że sprawdzi mi przepływ pępowinowy jak nie to 2 dni później mam u tej ci mi robiła połówkowe.

Dzisiaj rano to mi się zrobiło strasznie słabo. Nie mogłam dokończyć śniadania. Nie wiem co to było ciśnienie w normie. Może spadek cukru

A pracujesz czy na zwolnieniu? , może nie zjadłaś w odpowiedniej porze? 

Ja tak miałam ale wtedy jeszcze miałam dreszcze gęsią skórkę i w ogóle to wtedy tragedia była, na sorze mowila że z przepracowania plus nie jadłam. 

A faktycznie organizm przyzwyczaiłam że jem np 7-8 później 10-12  i o 15-16 obiad no i wieczorem kolacja. A wtedy ominęłam i drugie śniadanie i obiad 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
56 minut temu, Dejzi napisał:

Moja mama miała farta i wyczuła kopniaka, a mąż nadal nie 😋 Dziewczyny boli Was czasem krocze, w środku dość intensywnie? Czytałam, że to normalne, że się rozciąga, że przygotowuje powoli do porodu, ale tak silny ból mnie trochę martwi. W czwartek wizyta a 16.12 prenatalne połówkowe, ale leci 🤩

Z tym bólem ta ponoć jest ja czasem mam ale nie aż tak mocny ale irytuje strasznie to, moja znajoma ma mega mocny a jest 5tygodni młodsza ciąża ode mnie prawie. Ja cały czas boli mega i brzuch i krocze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Nie wiem jak wam ale tu często mi się zawiesza 😞 i nie mogę pisać albo nie dodają się posty. A szkoda bo tu naprawdę fajnie kameralnie. Admini powinni popracować nad tym. Niestety nawet nie dostałam odpowiedzi od nich jak suwaczek dodać 😞

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
24 minuty temu, ewon napisał:

No to koniecznie daj znać po 🙂

mój gin też dzisiaj o ja mamy połowę już 😆to teraz z górki będzie 😅

 

co do krzywej ja w poprzednich nie wymiotowałam ale strasznie mnie mdliło i nie dobrze było.  A jeszcze w pierwszej musiałam w szpitalu powatrzac i tam z 4godziny spędziłam. Bo kiedyś było przed i pół godz po wypiciu . A teraz słyszę że 2 godz to trwa  i moja położna mówi żeby wziąć coś do picia i kanapkę  , że po badaniach przed wyjściem z przychodni zjeść. Chyba wezmę męża ze sobą jakbym miała zasnąć czy za słabnąć. 

Polecam kanapkę, ja na kozaka po krzywej pojechałam jeszcze po zakupy na śniadanie bo robiłam w sobotę rano to do domu jak dojechałam to ręce mi się całe trzęsły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

U mnie do przychodni już można nie czepiają się. 

Co do bólu mam wysoko pod pępkiem to mnie nie boli krocze a wieczorem pod cyckami. 

Ale szwagierki miała tak od połowy ciąży ( w jednej i drugiej) takie parcie na krocze i nawet czasem nie mogła chodzić, ale ciąża przebiegała bardzo dobrze i zdrowe dziewuchy urodziła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
7 minut temu, ewon napisał:

U mnie do przychodni już można nie czepiają się. 

Co do bólu mam wysoko pod pępkiem to mnie nie boli krocze a wieczorem pod cyckami. 

Ale szwagierki miała tak od połowy ciąży ( w jednej i drugiej) takie parcie na krocze i nawet czasem nie mogła chodzić, ale ciąża przebiegała bardzo dobrze i zdrowe dziewuchy urodziła. 

Ale fajnie macie, u nas dalej tylko osoby umówione albo rodzice z dzieckiem ale też jedno. Do pediatry widzę najwcześniej mężowie dzieci wnoszą żonie i ta już dalej siedzi i czeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
3 minuty temu, Enigma91 napisał:

To co jak to ogarniemy żeby tutaj za dużo danych swoich nie zostawiać? Bo linki chyba coś też się słabo dodają bo mi zablokowało link z tym wydarzeniem na fb

Najlepiej jedna z nas niech grupę założy i podamy jej swoje dane w wiadomościach prywatnych ( tu na stronie) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ewon napisał:

Nie wiem jak wam ale tu często mi się zawiesza 😞 i nie mogę pisać albo nie dodają się posty. A szkoda bo tu naprawdę fajnie kameralnie. Admini powinni popracować nad tym. Niestety nawet nie dostałam odpowiedzi od nich jak suwaczek dodać 😞

 

 

Dziewczyny, niestety nikt nie zgłaszał mi żadnych problemów, już dawno bym się tym zajął.

Nie przenoście się proszę na FB, obiecuję że zajmę się tą sprawą. Sprawdzę co jest nie tak i Forum będzie działało sprawnie.

Jeśli chodzi o linki oraz o zdjęcia to niestety muszą przejść przez moderację zanim zostaną opublikowane - to jest dla naszego wspólnego dobra, żeby nikt nas nie zaspamował. Dzięki temu nie ma tu niepotrzebnych reklam i innych śmieci. 

Poświęciłem na prawdę bardzo wiele czasu i środków na to, żeby Was tu ściągnąć z FB przez reklamy i chcę żeby wszystko działało jak należy. Zgłaszajcie mi proszę takie sytuacje. Nie miałem pojęcia, że coś jest nie tak.

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Godzinę temu, Admin napisał:

 

Dziewczyny, niestety nikt nie zgłaszał mi żadnych problemów, już dawno bym się tym zajął.

Nie przenoście się proszę na FB, obiecuję że zajmę się tą sprawą. Sprawdzę co jest nie tak i Forum będzie działało sprawnie.

Jeśli chodzi o linki oraz o zdjęcia to niestety muszą przejść przez moderację zanim zostaną opublikowane - to jest dla naszego wspólnego dobra, żeby nikt nas nie zaspamował. Dzięki temu nie ma tu niepotrzebnych reklam i innych śmieci. 

Poświęciłem na prawdę bardzo wiele czasu i środków na to, żeby Was tu ściągnąć z FB przez reklamy i chcę żeby wszystko działało jak należy. Zgłaszajcie mi proszę takie sytuacje. Nie miałem pojęcia, że coś jest nie tak.

 

Pozdrawiam

Piotrek

 

A dałoby radę zrobić jakoś suwaczek ciążowy? Tak jak jest na niektórych forach.

Czyli zanim post zostanie opublikowany ze zdjęciem to musi być przez ciebie zatwierdzony?

I jak można usunąć post który się dodało bo tu chyba nie ma takiej opcji. A czasem przez przypadek coś się wciśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Agnieszka5g napisał:

 

A dałoby radę zrobić jakoś suwaczek ciążowy? Tak jak jest na niektórych forach.

Czyli zanim post zostanie opublikowany ze zdjęciem to musi być przez ciebie zatwierdzony?

I jak można usunąć post który się dodało bo tu chyba nie ma takiej opcji. A czasem przez przypadek coś się wciśnie.

 

Agnieszko,

oczywiście, że tak 🙂 W ustawieniach Twojego konta masz coś takiego jak "Sygnatura" - kliknij na swój nick, następnie "Ustawienia konta". Ta opcja nie jest dostępna domyślnie dla nowych użytkowników (Nowa Brzuchatka) tylko dla trochę starszych użytkowników w randze "Brzuchatka" ale z tego, co widzę u Ciebie nie będzie problemu, bo jesteś "Brzuchatką". Sygnaturę zatwierdzam tylko raz, później posty powinny być już z sygnaturą.

 

Ze zdjęciami na forum to jest w tej chwili faktycznie problem - dla nas wszystkich, bo wierz mi, że też nie lubię co chwilę sprawdzać czy mam coś klepnąć i zaakceptować ale jak dotąd nie mogłem się tego dogrzebać w ustawieniach. Zdjęcia wstawiane do Klubu jednak nie wymagają mojej akceptacji.

 

Co do postów to jest określony czas na skorygowanie/usunięcie ale zobaczę co da się z tym zrobić.

 

Ustawiłem właśnie opcje, by sygnaturki wyświetlały się również na urządzeniach mobilnych, bo domyślnie było to wyłączone.

Piszcie proszę jeśli macie jakiś problem. Chcę, żeby to forum żyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Godzinę temu, Admin napisał:

 

Dziewczyny, niestety nikt nie zgłaszał mi żadnych problemów, już dawno bym się tym zajął.

Nie przenoście się proszę na FB, obiecuję że zajmę się tą sprawą. Sprawdzę co jest nie tak i Forum będzie działało sprawnie.

Jeśli chodzi o linki oraz o zdjęcia to niestety muszą przejść przez moderację zanim zostaną opublikowane - to jest dla naszego wspólnego dobra, żeby nikt nas nie zaspamował. Dzięki temu nie ma tu niepotrzebnych reklam i innych śmieci. 

Poświęciłem na prawdę bardzo wiele czasu i środków na to, żeby Was tu ściągnąć z FB przez reklamy i chcę żeby wszystko działało jak należy. Zgłaszajcie mi proszę takie sytuacje. Nie miałem pojęcia, że coś jest nie tak.

 

Pozdrawiam

Piotrek

Ok to spróbujemy też jakoś pomóc i będziemy pisać uwagi 😉

Bo ja np lubię typu forum, że jest inaczej niż na fb bo tam często ciężko się połapać milion postów i komentarzy , a tu jest jedno pod drugim i każda przeczytać może nie szukając. 

 

Prosimy o pomoc z tymi suwaczkami. 

I czy jest mozliwosc aby na pierwszej stronie był post z informacja taką : Nick, termin porodu, płeć dziecka. Oczywiście możemy taka listę zrobić abyś nie musiał szukać  🙂

pozdrawiamy 🙂

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...