Skocz do zawartości

Kwietnióweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Mynia98

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie

A ja chce zrobic na wielkanoc bigos. Bo to z moja cukrzyca moge i zrobie salatke jarzynowa i tak jak Enigma mowilas wymieszam majonez z jogurtem i

 Dam tez wiecej jajek i ogorka kiszonego to chyba cukry tak nie urosna. Teraz i tak mam insuline 😀 to chyba bedzie dobrze. 

 

Kamilabe, a z ciasta szybkiego to ja czesto robie Tiramisu z truskawkami swiezymi. Taka letnia wersja. Jest super szybkie i moja rodzina to bardzo lubi . Sama bym na wielkanoc zrobila, ale z ta cukrzyca nie moge. Zrobie po porodzie jak moja mama przyjedzie. 😃🍰

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
10 minut temu, Anka 32 napisał:

Enigma no wlasnie wiem, ze w Polsce sporo kobiet  sie w ciazy szczepi, ale tu mnie nie dopuszcza do szczepienia w tak zaawansowanej ciazy i tez mam z mezem troche strach bo to bedzie raczej Astra i moge miec po tym goraczke wysoka do 3 dni, a mam tez problemy z krzepliwoscia krwi. Cala ciaze biore aspiryne na moja krew, a teraz byla ta afera z Astra i trombofilia, ze nawet w Niemczech na kilka dni wstrzymali szczepienia i jednak sie troche boje. Tym bardziej w ciazy. Po porodzie chetnie bym sie zaszczepila ale tym od Pfizer bym bardzo chciala. Jedno jest pewne na 100 % sie zaszczepie tylko po porodzie. 

U nas jeszcze śnieg 😉 od jutra ma się już ocieplać. Może synek czeka na wiosnę 😅

Co do szczepionki Astry myślę że jest zrobiony bardzo zły PR i nie zdziwiła bym się jakby wyszło że inna firma farmaceutyczna maczała w tym palce. Procent przypadków był znikomy i jest to całkiem normlane. Głupia polopiryna też ma na ulotce pełno skutków ubocznych, to jest całkowicie normlane bo różnie organizmy reagują na leki, szczepionki itp. ale rozumiem jak najbardziej że na koniec ciąży nie chcesz już ryzykować wystąpienia gorączki i złego samopoczucia 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Teraz, Anka 32 napisał:

A ja chce zrobic na wielkanoc bigos. Bo to z moja cukrzyca moge i zrobie salatke jarzynowa i tak jak Enigma mowilas wymieszam majonez z jogurtem i

 Dam tez wiecej jajek i ogorka kiszonego to chyba cukry tak nie urosna. Teraz i tak mam insuline 😀 to chyba bedzie dobrze. 

 

Kamilabe, a z ciasta szybkiego to ja czesto robie Tiramisu z truskawkami swiezymi. Taka letnia wersja. Jest super szybkie i moja rodzina to bardzo lubi . Sama bym na wielkanoc zrobila, ale z ta cukrzyca nie moge. Zrobie po porodzie jak moja mama przyjedzie. 😃🍰

Bigos bardzo zbija cukier więc pilnuj sobie jak zjesz 😉 mój tato na święta pojadl na wieczór, nie sprawdził cukrów, wziął insuliny jak zawsze a później w nocy musiał wstać i szybko coś zjeść żeby podnieść cukier 😁

Ja na święta jak była kapustka i bigos to też miałam rano cukry jak noworodek 😅

Do sałatki nie daje ogórka kiszonego ale jak lubisz to też na pewno zbije cukier. Kiszonki generalnie zawsze spoko. No i co w te święta ważne, ćwikła też zbija cukier 🙂 jak podskoczy to możesz zawsze trochę ćwikły sobie zjeść i powinno być ok 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
1 minutę temu, Enigma91 napisał:

Bigos bardzo zbija cukier więc pilnuj sobie jak zjesz 😉 mój tato na święta pojadl na wieczór, nie sprawdził cukrów, wziął insuliny jak zawsze a później w nocy musiał wstać i szybko coś zjeść żeby podnieść cukier 😁

Ja na święta jak była kapustka i bigos to też miałam rano cukry jak noworodek 😅

Do sałatki nie daje ogórka kiszonego ale jak lubisz to też na pewno zbije cukier. Kiszonki generalnie zawsze spoko. No i co w te święta ważne, ćwikła też zbija cukier 🙂 jak podskoczy to możesz zawsze trochę ćwikły sobie zjeść i powinno być ok 😉

No ja wlasnie zauwazylam, ze mi  insulina teraz bardzo pomaga i moge sobie teraz sama dawki ustalac. Na 1 sniadanie mam zawsze 8 jednostek brac lub o 2 zwiekszyc, Ale 8jest OK teraz. Na 2sniadanie wystarczy mi 4, a na obiad i kolacje starcza mi 6 jednostek 😃 takze jest znacznie lepiej 😀 Juz nie boje sie jesc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
28 minut temu, Anka 32 napisał:

No ja wlasnie zauwazylam, ze mi  insulina teraz bardzo pomaga i moge sobie teraz sama dawki ustalac. Na 1 sniadanie mam zawsze 8 jednostek brac lub o 2 zwiekszyc, Ale 8jest OK teraz. Na 2sniadanie wystarczy mi 4, a na obiad i kolacje starcza mi 6 jednostek 😃 takze jest znacznie lepiej 😀 Juz nie boje sie jesc.

No i o to właśnie chodzi żeby się nie stresować bo to dziecku szkodzi. A tak mama spokojna i nie denerwuje się każdym pomiarem 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
4 godziny temu, Anka 32 napisał:

No ja wlasnie zauwazylam, ze mi  insulina teraz bardzo pomaga i moge sobie teraz sama dawki ustalac. Na 1 sniadanie mam zawsze 8 jednostek brac lub o 2 zwiekszyc, Ale 8jest OK teraz. Na 2sniadanie wystarczy mi 4, a na obiad i kolacje starcza mi 6 jednostek 😃 takze jest znacznie lepiej 😀 Juz nie boje sie jesc.

A co do bólu, jakie masz igiełki do pena? Może za długie po prostu 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Godzinę temu, Enigma91 napisał:

A co do bólu, jakie masz igiełki do pena? Może za długie po prostu 😉

Sa bardzo male. To zalezy gdzie wbije. Czasami nic nie czuje, a czasem w miejscu podania bardzo szczypie i troche boli i po zrobieniu leci krew. Ja mam moja insuline wstrzykiwac w brzuch z racji, ze on jest duzy to pani pielegniarka kazala w boczki wstrzykiwac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
40 minut temu, Anka 32 napisał:

Sa bardzo male. To zalezy gdzie wbije. Czasami nic nie czuje, a czasem w miejscu podania bardzo szczypie i troche boli i po zrobieniu leci krew. Ja mam moja insuline wstrzykiwac w brzuch z racji, ze on jest duzy to pani pielegniarka kazala w boczki wstrzykiwac.

Tak bo ta szybko dzialaja zawsze daje się w inne miejsce jak ta nocna dlugo dzialajaca 🙂 malutkie na oko to są wszystkie ale u nas zazwyczaj w aptekach widzę mają 7mm, 4mm musiałam zamówić sobie do DOZ, bo w żadnej nie było raz dorwałam kilka sztuk 6mm tylko. Za to w moim rodzinnym mieście tato mówi że znow mu zawsze dają te 4-5mm 😅 generalnie moja diabetolog mówi że dla nas kobietek a jeszcze w ciąży z naciągnięta skóra to maks 5mm 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
7 godzin temu, Enigma91 napisał:

Tak bo ta szybko dzialaja zawsze daje się w inne miejsce jak ta nocna dlugo dzialajaca 🙂 malutkie na oko to są wszystkie ale u nas zazwyczaj w aptekach widzę mają 7mm, 4mm musiałam zamówić sobie do DOZ, bo w żadnej nie było raz dorwałam kilka sztuk 6mm tylko. Za to w moim rodzinnym mieście tato mówi że znow mu zawsze dają te 4-5mm 😅 generalnie moja diabetolog mówi że dla nas kobietek a jeszcze w ciąży z naciągnięta skóra to maks 5mm 

Hej ja mam 4 mm. Wiec bardzo male. Tylko czesto wstrzykuje Bo 4 x dziennie i musze bardzo miejsca szukac.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
14 godzin temu, Anka 32 napisał:

Dzieki 😘 U nas od dzisiaj ma byc juz ladna pogoda, a w niedziele ma byc nawet 20 stopni 😀🌞🌻

Zazdroszczę, też chciałabym taką pogodę. 

Może po świętach już będzie ładniej. 

 

Kurcze już chce poniedziałek i sprawdzić co tam u małej. Dzisiaj w nocy znowu jeden silny skurcz ( aż mi niedobrze się zrobiło i zgaga chwilę męczyła) , czekałam na kolejny i cisza. To poszłam spać. Nie czaję tego. Bo te skurcze są inne niż te w poniedziałek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Teraz, ewon napisał:

Zazdroszczę, też chciałabym taką pogodę. 

Może po świętach już będzie ładniej. 

 

Kurcze już chce poniedziałek i sprawdzić co tam u małej. Dzisiaj w nocy znowu jeden silny skurcz ( aż mi niedobrze się zrobiło i zgaga chwilę męczyła) , czekałam na kolejny i cisza. To poszłam spać. Nie czaję tego. Bo te skurcze są inne niż te w poniedziałek. 

Oj moze sie cos powoli zaczyna. Ja mam czasami skurcz, ale ten co zawsze. Takie pojedycze. Chwile brzuch sztywnieje i twardnienie i Po jakims czasie jest znowu normalny.

Tez czekam do poniedzialku na badanie 😃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
W dniu 25.03.2021 o 07:51, Anka 32 napisał(a):

Oj moze sie cos powoli zaczyna. Ja mam czasami skurcz, ale ten co zawsze. Takie pojedycze. Chwile brzuch sztywnieje i twardnienie i Po jakims czasie jest znowu normalny.

Tez czekam do poniedzialku na badanie 😃

Ja w poniedziałek miałam godzinę ale podbrzurze i krocze, łapali puszczali i tak cały czas. Wczoraj w nocy obudził mnie ból brzucha całego, chwilę trwał zanim pusciło i dzisiaj w nocy znowu obudził mnie ból całego brzucha ( a przekręcałam się na boku  i  wcale nie malał wręcz przeciwnie to usiadłam, zaczęło puszczać poszłam siku wróciłam i nagle niedobrze mi się zrobiło i zgaga) leżałam na pół siedzącą ( jeszcze cos ćmił brzuch ale przeszło) .  Chyba o 9 zadzwonie do lekarza i się zapytam.  Teraz czuje jakby cały czas brzuch mnie ćmił jak na okres . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
3 minuty temu, Anka 32 napisał:

A ja wczoraj jadlam orzecha i ulamala mi sie troszke 6, ktora wczesniej tzn. Sporo lat temu byla kanalowo leczona 😔 Dzisiaj szybko do stomatologa musze. Mam nadzieje, ze jakos to naprawi. 

To leć bo po porodzie żeby dziadyga nie bolał, bo ból zęba to katastrofa ( ja w drugiej ciąży nie poszłam do dentysty jak mi plomba wypadła, po cesarce bardziej ząb mnie bolał niż rana, dobrze ze wtedy morfine dawali - a raz dała mi jedna apap , myslalam ze ja zagryze z bólu.) . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
1 godzinę temu, ewon napisał:

To leć bo po porodzie żeby dziadyga nie bolał, bo ból zęba to katastrofa ( ja w drugiej ciąży nie poszłam do dentysty jak mi plomba wypadła, po cesarce bardziej ząb mnie bolał niż rana, dobrze ze wtedy morfine dawali - a raz dała mi jedna apap , myslalam ze ja zagryze z bólu.) . 

Ta moja 6 to martwa juz, ale chce ja uratowac Bo nie mam do tej pory zadnych ubytkow. Za pare minut mam wizyte u stomatologa 😃

 

Pewnie zadzwon do ginekologa i zapytaj czy to normalne takie bole brzucha. Ja sie za bardzo na tych bolach nie znam i zawsze o wszystko pania doktor pytam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałam taki wieczór i popołudnie , od 16 skoczyło mi ciśnienie do 160 /95 i nie chciało spaść 😱 pierwszy raz miałam taki długi skok czułam się tragicznieee. I tak sobie myśle, ze dziś 35 tydzień 1 dzień i jak tak ma być do końca to nieciekawie. Jak nie chciałam rodzic wcześniej to odliczałam wczoraj do 37 tyg😅Wczoraj poprostu nie miałam siły ani ręka ani noga ruszyć od tej 16. Chyba tu jedyna mam problem z ciśnieniem i cieszcie się dziewczyny , ze tego nie macie. Moj doktorek podwoił mi dawkę leków , jutro wizyta ale dziś 116/80 wiec oby tak się utrzymywało 🥰

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ewon napisał:

Ja w poniedziałek miałam godzinę ale podbrzurze i krocze, łapali puszczali i tak cały czas. Wczoraj w nocy obudził mnie ból brzucha całego, chwilę trwał zanim pusciło i dzisiaj w nocy znowu obudził mnie ból całego brzucha ( a przekręcałam się na boku  i  wcale nie malał wręcz przeciwnie to usiadłam, zaczęło puszczać poszłam siku wróciłam i nagle niedobrze mi się zrobiło i zgaga) leżałam na pół siedzącą ( jeszcze cos ćmił brzuch ale przeszło) .  Chyba o 9 zadzwonie do lekarza i się zapytam.  Teraz czuje jakby cały czas brzuch mnie ćmił jak na okres . 

Może to są już te skurcze przepowiadające. Zawsze lekarza lepiej zapytać co tam o tym sądzi. 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny a jak to jest z ktg ? Czy to jest obowiązkowe i lekarz kieruje na ktg zawsze? czy trzeba samej sobie ogarnąć ? 😊 dajcie znać jak to u Was wyglada. Bo wiem, ze szkoła rodzenia robi za kasę i zastanawiam się czy mam sobie wykupić 🤷‍♂️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
2 godziny temu, Anka 32 napisał:

Hej ja mam 4 mm. Wiec bardzo male. Tylko czesto wstrzykuje Bo 4 x dziennie i musze bardzo miejsca szukac.  

No to faktycznie najkrótsza 🙂 zapzapomnialam że w sumie ty się klujesz dziennie tyle co ja przez tydzień prawie, to faktycznie może dlatego.

2 godziny temu, Anka 32 napisał:

A ja wczoraj jadlam orzecha i ulamala mi sie troszke 6, ktora wczesniej tzn. Sporo lat temu byla kanalowo leczona 😔 Dzisiaj szybko do stomatologa musze. Mam nadzieje, ze jakos to naprawi. 

Znam to ja miałam tak 3 dni przed ślubem 😁 a później z drugim mi się w pierwsze dni pandemii w tamtym roku tak zrobiło. Oba mam połowę teraz bo już stomatolog przy pierwszym mi powiedziała jak kilka razy nadbudowala go ze juz nie ma sensu, żeby zostawić pół i jak całkiem się złamie to robić implant bo nadbudowa będzie coraz mniej trzymać 🙈 także powiedziała że zostawić tak i składać kasę na implant jak całkiem trzaśnie. 

29 minut temu, Klaudia91d napisał:

Dziewczyny a jak to jest z ktg ? Czy to jest obowiązkowe i lekarz kieruje na ktg zawsze? czy trzeba samej sobie ogarnąć ? 😊 dajcie znać jak to u Was wyglada. Bo wiem, ze szkoła rodzenia robi za kasę i zastanawiam się czy mam sobie wykupić 🤷‍♂️

Ktg jak jest wszytko ok to robi się dopiero na porodówce. Nie trzeba robić wcześniej jak nie ma nadciśnienia czy cukrzycy np. ale jak chcesz to możesz sama dla siebie iść. Ja na pierwsze poszłam sobie sama na naszą szkołę rodzenia bo ja nie czuję skurczy, dziecko też mi łożysko tłumi, więc chciałam zobaczyć czy coś jest czy nie ma nic. A teraz już mi lekarka kazała w tym tyg zrobić 2 razy żeby miała pełny obraz jutro na ostatniej wizycie co się dzieje zanim pójdę do szpitala.

Boze to już jutro ostatnia wizyta 🙈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
43 minuty temu, Klaudia91d napisał:

Dziewczyny a jak to jest z ktg ? Czy to jest obowiązkowe i lekarz kieruje na ktg zawsze? czy trzeba samej sobie ogarnąć ? 😊 dajcie znać jak to u Was wyglada. Bo wiem, ze szkoła rodzenia robi za kasę i zastanawiam się czy mam sobie wykupić 🤷‍♂️

U mnie lekarz na nfz i od 30tyg robi położna przed wizytą u lekarza.  I z tego co pytałam na innej grupie to większość tak ma. Bez względu czy ciąża zagrożona, cukrzyca czy wszytsko ok - to i tak robią. 

 

 

No ja ostatnio dzwoniłam do lekarza to jego nie było ale położną mówiła że to norma. Ale nie miałam wtedy jeszcze tych skurczy w nocy. Teraz nie mogłam się dodzwonić. W sumie wizyta w poniedziałek. Jak będzie dzisiaj znowu boleć to podjade na ip.  Może poprostu poród się zbliża a ja świruje 😂

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Godzinę temu, Klaudia91d napisał:

Dziewczyny a jak to jest z ktg ? Czy to jest obowiązkowe i lekarz kieruje na ktg zawsze? czy trzeba samej sobie ogarnąć ? 😊 dajcie znać jak to u Was wyglada. Bo wiem, ze szkoła rodzenia robi za kasę i zastanawiam się czy mam sobie wykupić 🤷‍♂️

Ja mam to ktg juz od 28 tc co tydzien bo brzuch mialam twardy. Moja Doktor ma w gabinecie ten sprzet. Teraz z ta insulina to juz nawet zalecone U mnie. Pani Dr zawsze patrzy czy serduszko dobrze pracuje u dziecka i jak radzi sobie z moim skurczem bo na maszynke zawsze widac u mnie skurcz.  Ona patrzy czy dziecko ma wtedy za wysokie czy za niskie tetno czy tez normalne. Mi zawsze mowi musze sprawdzi czy dziecko denerwuje sie jak masz skurcz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Godzinę temu, Klaudia91d napisał:

Wczoraj miałam taki wieczór i popołudnie , od 16 skoczyło mi ciśnienie do 160 /95 i nie chciało spaść 😱 pierwszy raz miałam taki długi skok czułam się tragicznieee. I tak sobie myśle, ze dziś 35 tydzień 1 dzień i jak tak ma być do końca to nieciekawie. Jak nie chciałam rodzic wcześniej to odliczałam wczoraj do 37 tyg😅Wczoraj poprostu nie miałam siły ani ręka ani noga ruszyć od tej 16. Chyba tu jedyna mam problem z ciśnieniem i cieszcie się dziewczyny , ze tego nie macie. Moj doktorek podwoił mi dawkę leków , jutro wizyta ale dziś 116/80 wiec oby tak się utrzymywało 🥰

Z cisnieniem nie ma zartow. Trzeba bardzo uwazac. Dobrze, ze masz swoje leki i jestes pod kontrola. Mysle, ze spokojnie powinnas ktg dostac 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...