Skocz do zawartości

Majóweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Angella

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie

To ja nie mogę narzekać 🙈 od początku ciąży moim chłopakom nie zrobiłam może tylko 2 razy obiadu. Dzisiaj chyba zadziałało niskie ciśnienie i bolała głowa, ale tak to jest super. Znaczenie miała chyba moja dieta od marca, mam IO i muszę się trzymać diety. Jednak zakupy w piekarni to dla mnie horror🙉🙊🙈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
7 minut temu, banasiatko napisał:

Dziewczyny, jak tam z Waszymi zachciankami? Ja właśnie sobie usmażyłam wątróbkę, która w dzieciństwie przyrządzał mi tata 😅

A fuj nie lubię 😁

Ja nie mam zachcianek 

Długo się zastanawiam co bym zjadła nie wszystko mi smakuje raczej jem cos co nie ma intensywnego zapachu 

I zupy uwielbiam a od mięsa uciekam 😁

A co do wątróbki to kiedyś słyszałem że w ciąży nie powinno się jeść 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, banasiatko napisał:

Dziewczyny, jak tam z Waszymi zachciankami? Ja właśnie sobie usmażyłam wątróbkę, która w dzieciństwie przyrządzał mi tata 😅

Ja zjadłam opakowanie oliwek zielonych bo nie mogłam się powstrzymać...🙂też slyszalam czy czytałam że nie powinno się jeść ale wszędzie co innego pisza na temat czego nie powinna jeść kobieta  w ciąży.... 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mama88 napisał:

A fuj nie lubię 😁

Ja nie mam zachcianek 

Długo się zastanawiam co bym zjadła nie wszystko mi smakuje raczej jem cos co nie ma intensywnego zapachu 

I zupy uwielbiam a od mięsa uciekam 😁

A co do wątróbki to kiedyś słyszałem że w ciąży nie powinno się jeść 

Wiem, bo wątróbka ma dużo witaminy A, ale raczej w małych ilościach nie zaszkodzi. Tak mnie po prostu dzisiaj naszło 😳😏 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
21 minut temu, Tytka 23 napisał:

Ja zjadłam opakowanie oliwek zielonych bo nie mogłam się powstrzymać...🙂też slyszalam czy czytałam że nie powinno się jeść ale wszędzie co innego pisza na temat czego nie powinna jeść kobieta  w ciąży.... 

Ja w sałatce zjadłam czarne ale to tylko kilka ogólnie uwielbiam 

Wiadomo że wszędzie różnie piszą i jak coś się je z umiarem to nie powinno zaszkodzić 

Oczywiście inaczej jest z używkami za co potępiam kobiety 😠

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę jeść wszystko i właśnie im bardziej intensywne tym lepiej pasztety szynki śledzie pomarańcza 😂 ja ogólnie lubię dziwne smaki i zawsze dziwne smaki łączyłam np przed miesiączką i teraz tak cały czas😊 nie wymiotuje trochę mam mdłości od rana ale jak coś przekąsze to jest lepiej 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
3 minuty temu, Ewa12 napisał:

Ja mogę jeść wszystko i właśnie im bardziej intensywne tym lepiej pasztety szynki śledzie pomarańcza 😂 ja ogólnie lubię dziwne smaki i zawsze dziwne smaki łączyłam np przed miesiączką i teraz tak cały czas😊 nie wymiotuje trochę mam mdłości od rana ale jak coś przekąsze to jest lepiej 

No ja przed zajściem w ciążę uwielbiałam różne przyprawy różne smaki a teraz im bardziej intensywny zapach smak to niestety ale wymioty biorą górę dlatego u mnie króluje serek biały żółty ogórek zielony pomidor majonez banany mandarynki za ten kwaśny smak 

Na obiadek różne zupy kasze 

Odpada mięso ryby chociaż wiem że zdrowe 

Teraz mało jem bo większość czasu w łóżku spędzam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Mama88 napisał:

Ja w sałatce zjadłam czarne ale to tylko kilka ogólnie uwielbiam 

Wiadomo że wszędzie różnie piszą i jak coś się je z umiarem to nie powinno zaszkodzić 

Oczywiście inaczej jest z używkami za co potępiam kobiety 😠

Chodzi Ci np papierosy ? Ja miałam znajomą na przykładzie że paliła w ciąży i dziecko ma wadę serca, od razy po urodzeniu miało operacje i teraz co jakoś czas ja ma ... także u mnie było ciężko z papierosami się rozstać ale jak pomyślałam co może się stać to nie chce dziecka truc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, banasiatko napisał:

Też tego nie rozumiem. I jeszcze trzymać się wersji, że jak się od razu rzuci papierosy to może się zaszkodzić dziecku... 

Owszem może zaszkodzić ale lepiej jest rzucić od razu jak tylko się dowie o ciszy niz palić przez całą ciążę. To okropny nałóg ale teraz wiem że da się żyć bez tego świństwa i ile pieniędzy się oszczędza 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
1 minutę temu, Tytka 23 napisał:

Chodzi Ci np papierosy ? Ja miałam znajomą na przykładzie że paliła w ciąży i dziecko ma wadę serca, od razy po urodzeniu miało operacje i teraz co jakoś czas ja ma ... także u mnie było ciężko z papierosami się rozstać ale jak pomyślałam co może się stać to nie chce dziecka truc

Strasznie mnie widok kobiety w ciąży z papierosem razi w oczy bo od razu myślę co to maleństwo przezywa i oprócz tego jak piszesz właśnie serduszko dziecka 😒

Ale niektóre to nie tylko palą ale i pija i jak tylko myślę o tym to mnie coś trafia 

Bo nawet patrząc na mnie ja kilka lat siłownia zdrowe odżywianie witaminy soki wyciskane i jednak poronilam i teraz też problem Ehhh dobra bo zaraz mi ciśnienie skoczy z nerwów 😤

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
3 minuty temu, Tytka 23 napisał:

Owszem może zaszkodzić ale lepiej jest rzucić od razu jak tylko się dowie o ciszy niz palić przez całą ciążę. To okropny nałóg ale teraz wiem że da się żyć bez tego świństwa i ile pieniędzy się oszczędza 🙂

I zdrowia swojego i maleństwa bo pieniądze rzecz nabyta a zdrowie ma się jedno 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Tytka 23 napisał:

Owszem może zaszkodzić ale lepiej jest rzucić od razu jak tylko się dowie o ciszy niz palić przez całą ciążę. To okropny nałóg ale teraz wiem że da się żyć bez tego świństwa i ile pieniędzy się oszczędza 🙂

W poprzedniej ciąży miałam styczność z masą ginekologów (ze względu na problemy zdrowotne) i każdy jak jeden mąż mówił, że dużo lepiej jest rzucić od razu, jak się dowie o ciąży, niż palić jeszcze przez jakiś czas 🤔 Nie wiem, ja zarówno przy pierwszej jak i teraz przy trzeciej ciąży rzuciłam od razu. Przed drugą nie paliłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Teraz, banasiatko napisał:

W poprzedniej ciąży miałam styczność z masą ginekologów (ze względu na problemy zdrowotne) i każdy jak jeden mąż mówił, że dużo lepiej jest rzucić od razu, jak się dowie o ciąży, niż palić jeszcze przez jakiś czas 🤔 Nie wiem, ja zarówno przy pierwszej jak i teraz przy trzeciej ciąży rzuciłam od razu. Przed drugą nie paliłam.

No i nawet na Twoim przykładzie mozna powiedzieć " da się, da" więc głupie tłumaczenie że to nałóg że silniejsze że coś tam to na mnie nie działa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mama88 napisał:

Strasznie mnie widok kobiety w ciąży z papierosem razi w oczy bo od razu myślę co to maleństwo przezywa i oprócz tego jak piszesz właśnie serduszko dziecka 😒

Ale niektóre to nie tylko palą ale i pija i jak tylko myślę o tym to mnie coś trafia 

Bo nawet patrząc na mnie ja kilka lat siłownia zdrowe odżywianie witaminy soki wyciskane i jednak poronilam i teraz też problem Ehhh dobra bo zaraz mi ciśnienie skoczy z nerwów 😤

Ja jeszcze miałam wątpliwą przyjemność poznać osobę, która w ciąży... brała narkotyki... Ma chole...ne szczęście, że dziecko urodziło się zdrowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Teraz, banasiatko napisał:

Ja jeszcze miałam wątpliwą przyjemność poznać osobę, która w ciąży... brała narkotyki... Ma chole...ne szczęście, że dziecko urodziło się zdrowe...

Wiesz zdrowe do czasu nawet dziecko wyglądające zdrowo na zewnątrz to wewnątrz i tak coś z wiekiem może wyjść 

Ja miałam rozmowę z neurologiem dziecięcym bo u mojego synka podejrzewali autyzm który szybko wykluczyli ale Rozmowa z lekarzem zeszła na temat kobiet biorących narkotyki w ciąży to opowiadała ze miała przypadki kiedy dzieci rodziły się super piękne zdrowe a później z czasem z wiekiem wychodziło w jaki sposób matka dziecka prowadzila się w ciąży 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@banasiatko no właśnie i da się rzucić od razu chociaż nie powiem ciągnęło mnie na początku strasznie do palenia ale powiedziałam że nie A po jakimś tygosniu zaczęły mi się mdłości i już nawet jak szłam gdzieś i czułam dym z papierosa to jeszcze bardziej niedobrze było 🤢 i drugie to jest to że gdy miałam zaledwie 16 lat zmarła moja mama ,fakt faktem ani nie piła ani nie paliła, ale trzeba myśleć też właśnie w ten sposób jak mówisz @Mama88  o dziecku i o swoim zdrowiu 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mama88 napisał:

Wiesz zdrowe do czasu nawet dziecko wyglądające zdrowo na zewnątrz to wewnątrz i tak coś z wiekiem może wyjść 

Ja miałam rozmowę z neurologiem dziecięcym bo u mojego synka podejrzewali autyzm który szybko wykluczyli ale Rozmowa z lekarzem zeszła na temat kobiet biorących narkotyki w ciąży to opowiadała ze miała przypadki kiedy dzieci rodziły się super piękne zdrowe a później z czasem z wiekiem wychodziło w jaki sposób matka dziecka prowadzila się w ciąży 

Masz rację. Na początku dziecko może wydawać się zdrowe, a potem się okazuje, że jest tylko gorzej... Bardzo przykre. Nie wszyscy powinni mieć dzieci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
1 minutę temu, Tytka 23 napisał:

@banasiatko no właśnie i da się rzucić od razu chociaż nie powiem ciągnęło mnie na początku strasznie do palenia ale powiedziałam że nie A po jakimś tygosniu zaczęły mi się mdłości i już nawet jak szłam gdzieś i czułam dym z papierosa to jeszcze bardziej niedobrze było 🤢 i drugie to jest to że gdy miałam zaledwie 16 lat zmarła moja mama ,fakt faktem ani nie piła ani nie paliła, ale trzeba myśleć też właśnie w ten sposób jak mówisz @Mama88  o dziecku i o swoim zdrowiu 😊

Właśnie to też jest ból człowiek nie pije nie pali i traci życie a drugi zatacza się codzień i żyje długo 

Nie sprawiedliwe troszkę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tytka 23 napisał:

@banasiatko no właśnie i da się rzucić od razu chociaż nie powiem ciągnęło mnie na początku strasznie do palenia ale powiedziałam że nie 🤢@Mama88😊

Mnie też ciągnęło, ale tu zadziałała moja silna wola (która wcale nie jest taka najsilniejsza 😅) i mój partner, który patrzył na mnie groźnym wzrokiem 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, banasiatko napisał:

Masz rację. Na początku dziecko może wydawać się zdrowe, a potem się okazuje, że jest tylko gorzej... Bardzo przykre. Nie wszyscy powinni mieć dzieci...

A najgorsze jest właśnie też to że nieraz te alkoholiczki  cpunki zachodzą w ciąże pierwszej lepszej nocy i nie szanują tego tylko albo robią wszytko żeby się pozbyć A takie normalne dziewczyny jak To któraś z Was mówiła że diety itd i problemy są i jaką tu jest sprawiedliwośc ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
1 minutę temu, banasiatko napisał:

Masz rację. Na początku dziecko może wydawać się zdrowe, a potem się okazuje, że jest tylko gorzej... Bardzo przykre. Nie wszyscy powinni mieć dzieci...

No niestety 

Ja mam znajoma co od razu mówi że ona dzieci nie chce 

Ma męża ma poukładane życie swój biznes ale nie czuje się jakos do dzieci czego nie rozumie bo ja Kocham dzieci chociaż macierzynstwo to kawał ciężkiego chleba 

Ale akurat ją i jej decyzję szanuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
1 minutę temu, Tytka 23 napisał:

A najgorsze jest właśnie też to że nieraz te alkoholiczki  cpunki zachodzą w ciąże pierwszej lepszej nocy i nie szanują tego tylko albo robią wszytko żeby się pozbyć A takie normalne dziewczyny jak To któraś z Was mówiła że diety itd i problemy są i jaką tu jest sprawiedliwośc ? 

Nie ma na świecie sprawiedliwości niestety 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Tytka 23 napisał:

A najgorsze jest właśnie też to że nieraz te alkoholiczki  cpunki zachodzą w ciąże pierwszej lepszej nocy i nie szanują tego tylko albo robią wszytko żeby się pozbyć A takie normalne dziewczyny jak To któraś z Was mówiła że diety itd i problemy są i jaką tu jest sprawiedliwośc ? 

Moja koleżanka, która ma termin chyba na sześć tygodni przede mną, właśnie zawsze była aktywna, zdrowo się odżywiać itd. jej mąż też. O dziecko starali się chyba przez rok. Nam się udało trochę szybciej, bo po trzech miesiącach. A są zulice, które za pierwszym razem zaciążą i potem całe życie 500+ czy inne zasiłki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...