Skocz do zawartości

Majóweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Angella

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Godzinę temu, banasiatko napisał:

Ja też jeszcze niewiele mam. W łóżeczku dalej śpi jeszcze mój siostrzeniec, a ja nie mam nawet do niego materacyka, nie kupiłam pościeli, a mama, która zadeklarowała się uszyć mi poszewki nie ma nawet jeszcze materiału 🙈 Mogłabym np. zacząć prac ubranka, ale nie kupiłam komody, bo się boję jechać do sklepu. 

Spokojnie 🙂 wszystko powolutku ogarniesz. Ja ostatecznie prałam ciuszki jakoś miesiąc przez planowanym porodem. Teraz 31 tydz i nadal nic nie uprane, nadal w kartonie stoi. 

Na początku pościel i tak nie jest potrzebna- bo maluszki nie powinny spać pod kołdrami. Najlepiej śpiworek do spania  lub moja starsza (też jest z początku maja) spala poprostu w pajacyku bo i tak było ciepło. 

Dużo masz teraz na głowie, więc nie stresuj się przygotowaniem. Pozamawiaj sobie rzeczy przez neta, to co możesz, a reszte dasz radę powoli. 

Panika i strach jest wpisane w ten okres ciąży tak jak wiecie gniazda.  Ja z dwa tyg temu miałam ochotę przemeblować całe mieszkanie, bo właśnie włączyło się wiecie gniazda. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, AnnaT napisał:

  Ja z dwa tyg temu miałam ochotę przemeblować całe mieszkanie, bo właśnie włączyło się wiecie gniazda. 

U mnie się już chyba też powoli włącza ten syndrom wicia gniazda, bo zaczęłam dziś porządkować wszystkie szafy, ale jeszcze trochę mi zostało 😅🙈 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
1 minutę temu, MariKate napisał:

Widzę słodkie mamy, że jesteśmy na tej samej grupie cukrzycowej na fb 😁 

@dorcia6579 polecam Ci masło orzechowe z Auchan (zapomniałam nazwy 🙈) z działu ze zdrową żywnością, takie gdzie jest 100% orzechów ☺️

 

Tak, ta grupa chyba bardzo popularna. Też na niej jestem 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Ewa12 napisał:

Na początek dieta na wizycie dostaniesz materiały o diecie i wymiennikach za dużo nie tłumacza ale da się ogarnąć 😊 

Jutro mam położną więc na pewno też mi coś podpowie 😊😊 no i znowu posłucham serduszka😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, AgaIGaja napisał:

Jutro mam położną więc na pewno też mi coś podpowie 😊😊 no i znowu posłucham serduszka😊

O super ale to detektorem tak?? Możesz odrazu podpytać o ktg bo na Polnej zalecają od 30 tygodnia raz w tygodniu a od 35 dwa razy w tygodniu😊 a trochę do poznania masz więc jak masz możliwość to próbuj gdzieś bliżej 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Ewa12 napisał:

O super ale to detektorem tak?? Możesz odrazu podpytać o ktg bo na Polnej zalecają od 30 tygodnia raz w tygodniu a od 35 dwa razy w tygodniu😊 a trochę do poznania masz więc jak masz możliwość to próbuj gdzieś bliżej 😁

Tak na każdą wizytę przychodzi z detektorem 🤗🤗🤗 z tego co wiem ma ona również aparat do ktg więc obędzie się bez wizyt w szpitalu na ktg 😊😊 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
51 minut temu, MariKate napisał:

Widzę słodkie mamy, że jesteśmy na tej samej grupie cukrzycowej na fb 😁 

@dorcia6579 polecam Ci masło orzechowe z Auchan (zapomniałam nazwy 🙈) z działu ze zdrową żywnością, takie gdzie jest 100% orzechów ☺️

 

Auchan to u mnie nie ma, ale kupiłam dziś też w Kauflandzie takie bez soli u cukru z napisem GO ON 🙂 i po zjedzeniu dwóch kromek z tym rarytasem cukier 112 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, dorcia6579 napisał:

Auchan to u mnie nie ma, ale kupiłam dziś też w Kauflandzie takie bez soli u cukru z napisem GO ON 🙂 i po zjedzeniu dwóch kromek z tym rarytasem cukier 112 🙂

O to jest to masło ☺️

Ja dodaje do jogurtu, owsianki, smaruje nim naleśniki/placuszki itd. 😁 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Nie mogę spać. Wczoraj byłam na 3 prenatalnych. Mała ma się dobrze, waży 1600g. Znowu siedzi tyłkiem na dole. Lekarz powiedział mi ,że widoczne jest dalej jedno małe zwapnienie w sercu ale on nie uważa to za nieprawidłowość bo u nas w okolicy jest dużo wapnia w wodzie i dużo dzieci tak ma. Zbadał szyjkę i trzyma się solidnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
10 minut temu, Rio napisał:

Nie mogę spać. Wczoraj byłam na 3 prenatalnych. Mała ma się dobrze, waży 1600g. Znowu siedzi tyłkiem na dole. Lekarz powiedział mi ,że widoczne jest dalej jedno małe zwapnienie w sercu ale on nie uważa to za nieprawidłowość bo u nas w okolicy jest dużo wapnia w wodzie i dużo dzieci tak ma. Zbadał szyjkę i trzyma się solidnie

Który u Ciebie tydzień? Dzidzia ma jeszcze dużo miejsca na obkręcanie.Ja mam dziś wizytę, ale moja gin nawet USG nie robi 😕 A prenatalne mam w poniedziałek, nie mogę się doczekać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Godzinę temu, dorcia6579 napisał:

Który u Ciebie tydzień? Dzidzia ma jeszcze dużo miejsca na obkręcanie.Ja mam dziś wizytę, ale moja gin nawet USG nie robi 😕 A prenatalne mam w poniedziałek, nie mogę się doczekać..

Jutro zaczynam 30tc. Jejku ja nie wyobrażam sobie nie mieć USG co 3 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
8 minut temu, Rio napisał:

Jutro zaczynam 30tc. Jejku ja nie wyobrażam sobie nie mieć USG co 3 tygodnie.

No jak chodziłam prywatnie do ginekologa to USG co wizytę, a od stycznia jestem w poradni patologii ciąży- NFZ i jestem mocno zawiedziona, że Pani profesor nawet nie ma sprzętu do USG 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
19 godzin temu, Do_Mi napisał:

Dziewczyny, czy są wśród nas mamy które szczepiły się już na COVID? Mam ostatnią szansę zapisania się na szczepienie i szczerze mówiąc zgłupiałam. Moja doktor mówi że spokojnie mogę się szczepić a położna z którą jestem umówiona mówi że w jej szpitalu położne i lekarki w ciąży się nie szczepiły. Ja bardzo chciałabym się zaszczepić ale nie chciałbym też zaszkodzić maleństwu. 

mi lekarz wytłumaczył, że nie powinnam się szczepić. Nie ma badań które mówią o wpływie szczepionki na przebieg ciąży. Samemu dziecku raczej nie zaszkodzi. 

Za pewne za chwilę będzie więcej osób zaszczepionych i zaczną pojawiać się badania dt tych szczepionek i ciąży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

@banasiatko tak naprawdę jeszcze trochę czasu mamy 🙂 ja nawet nie mam wciąż dostępu do naszego nowego lokum więc też nic nie kupuję bo nie chcę za chwilę przenosić itd. ale syndrom wicia gniazda już mi się włączył i zaraz zacznę zamawiać coś z stronek od dziewczyn

 

Ja chce się pochwalić, że dziś mój pierwszy dzień na l4. Słońce świeci, syn już na zajęciach więc najzwyczajniej w świecie mam czas dla siebie 😍 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Ja po wizycie, jak zwykle dowiedziałam się tylko tyle, że szyjka pozamykana a serduszko bije.. Więc cieszy mnie tylko fakt, że w poniedziałek na prenatalnym zobaczę moją Różyczkę na dokładnym USG, bo te wizyty nie mają dla mnie zbytniego znaczenia.

Kolejna wizyta u gina 24 marca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
9 minut temu, dorcia6579 napisał:

Ja po wizycie, jak zwykle dowiedziałam się tylko tyle, że szyjka pozamykana a serduszko bije.. Więc cieszy mnie tylko fakt, że w poniedziałek na prenatalnym zobaczę moją Różyczkę na dokładnym USG, bo te wizyty nie mają dla mnie zbytniego znaczenia.

Kolejna wizyta u gina 24 marca.

dobrze, że tak szybko masz prenatalne 🙂 nie wiem czemu lekarze coraz bardziej obojętnie do nas podchodzą ale widać że jest taki trend... 

w którym tyg robi się to 3 prenatalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny a ja miałam dzisiaj USG bardzo szczegółowe u innego lekarza, który specjalizuje się w patologiach m.in. cukrzycy ciążowej. Mówiłam wam, że mój kompletnie nic nie robi sobie z cukrzycy, nie zleca dodatkowych badań, według niego jest wszystko okej, ale mi jednak coś nie dawało spokoju. No i miałam dziś Dopplera i wyszło, że jak przepływy pępowinowe są bardzo dobre tak gorsze sa łożyskowe. Jest zwiększony opór powyżej przyjętego centyla. Co to znaczy, że w takich przypadkach może dochodzić do hipotrofii dziecka a przecież w cukrzycy ciążowej głównym zmartwieniem jest hipertrofia...Na razie jednak w 27i4 syn waży 1190 więc wszystko w normie, ale za 4 tygodnie musi też być do kontroli zwłaszcza wzrastanie dziecka. Póki wszystko w normie. Mówi, że może to być związane z wiekiem moim i że przeważnie większość kobiet z tym defektem donasza ciążę albo jest wcześniejsze rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, mami napisał:

dobrze, że tak szybko masz prenatalne 🙂 nie wiem czemu lekarze coraz bardziej obojętnie do nas podchodzą ale widać że jest taki trend... 

w którym tyg robi się to 3 prenatalne?

3 prenatalne wykonuje się między 28 a 32 tc 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
2 minuty temu, MariKate napisał:

3 prenatalne wykonuje się między 28 a 32 tc 😉

to się muszę zapisać 🙂 

a robiłyście 3d/4d? bo tez sie zastanawiam czy iść, jednak koszt mnie zniechęca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
25 minut temu, mami napisał:

dobrze, że tak szybko masz prenatalne 🙂 nie wiem czemu lekarze coraz bardziej obojętnie do nas podchodzą ale widać że jest taki trend... 

w którym tyg robi się to 3 prenatalne?

Między 28 a 32 TC.U mnie akurat będzie koniec 32tc.

U mnie będzie 4d, ale nie wiem czy daje jakieś zdjęcia, chociaz place za to 350zl..

 

@Emi_ja ile masz lat?Ja we wrześniu skończę 36..

Edytowane przez dorcia6579
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Emi_ja napisał:

Hej dziewczyny a ja miałam dzisiaj USG bardzo szczegółowe u innego lekarza, który specjalizuje się w patologiach m.in. cukrzycy ciążowej. Mówiłam wam, że mój kompletnie nic nie robi sobie z cukrzycy, nie zleca dodatkowych badań, według niego jest wszystko okej, ale mi jednak coś nie dawało spokoju. No i miałam dziś Dopplera i wyszło, że jak przepływy pępowinowe są bardzo dobre tak gorsze sa łożyskowe. Jest zwiększony opór powyżej przyjętego centyla. Co to znaczy, że w takich przypadkach może dochodzić do hipotrofii dziecka a przecież w cukrzycy ciążowej głównym zmartwieniem jest hipertrofia...Na razie jednak w 27i4 syn waży 1190 więc wszystko w normie, ale za 4 tygodnie musi też być do kontroli zwłaszcza wzrastanie dziecka. Póki wszystko w normie. Mówi, że może to być związane z wiekiem moim i że przeważnie większość kobiet z tym defektem donasza ciążę albo jest wcześniejsze rozwiązanie.

Oj tak przy cukrzycy bardzo często dochodzi do szybszego starzenia się łożyska, a co za tym idzie pogorszenia się przepływów. Dobrze że już tak szybko zostało to wychwycone, chociaż przyznam szczerze że jak na ten tydzień ciąży to dosyć szybko już coś takiego się zrobiło. U mnie w poprzedniej ciąży (bez cukrzycy) w 32tc lekarze wychwycili starzejące się łożysko i wtedy miałam miec częściej robione usg - na "szczęście" w 34tc trafiłam na miesiąc do szpitala i tam miałam co tydzień usg i 3 razy dziennie ktg, więc wszystko było na bieżąco monitorowane. Ale póki dzidziuś dobrze przybiera to nie ma się co martwić ☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mami napisał:

to się muszę zapisać 🙂 

a robiłyście 3d/4d? bo tez sie zastanawiam czy iść, jednak koszt mnie zniechęca

Ja będę robić chyba 3d chociaż przed samym badaniem po prostu wystarczy powiedzieć lekarzowi czy chce się 3d czy 4d 😁 tam gdzie jestem zapisana to koszt jest 350zl. Niby mogłabym mieć u innego lekarza za tydzień we wtorek 4d za 300zl,ale to będzie wtedy dopiero 28+5tc, więc tak troszkę za wcześnie, a tam gdzie drożej to będzie dokładnie 30+5 więc tak idealnie po środku ☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MariKate napisał:

Oj tak przy cukrzycy bardzo często dochodzi do szybszego starzenia się łożyska, a co za tym idzie pogorszenia się przepływów. Dobrze że już tak szybko zostało to wychwycone, chociaż przyznam szczerze że jak na ten tydzień ciąży to dosyć szybko już coś takiego się zrobiło. U mnie w poprzedniej ciąży (bez cukrzycy) w 32tc lekarze wychwycili starzejące się łożysko i wtedy miałam miec częściej robione usg - na "szczęście" w 34tc trafiłam na miesiąc do szpitala i tam miałam co tydzień usg i 3 razy dziennie ktg, więc wszystko było na bieżąco monitorowane. Ale póki dzidziuś dobrze przybiera to nie ma się co martwić ☺️

No właśnie MaryKate to nie jest związane ze starzeniem łożyska, bo łożysko mam I stopnia...Tu chodzi o to, że nieprawidłowo wykształciły się naczynia łożyskowe, przez które normalnie wszystko płynie jak gdyby szeroko i bez oporów, wartkim strumieniem a u mnie zaś ten strumień natyka się na opór. I nie musi mieć to związku z cukrzyca. Jak mi to wyjaśnił lekarz. Heh, mam nadzieję, że wszystko jednak będzie bez zmian. Jeszcze dodatkowo dobiły mnie dzisiejsze cukry, przekroczenie spore i na czczo i po śniadaniu pomimo, że jadłam to, co zwykle. Nie wiem, co jest grane. Chyba fizjologicznie problem się pogłębia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...