Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum dla mam


kkkkoralik_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Ircia super z tym netem, fajnie ze będziesz częściej z nami no i ze nareszcie dałas zdjęcia Kacperka.Tez zgadzam sie z Lusia, ze Kacperek przystojniak i ze wyglada na starszego. Widze ze tez ma duzo miejsca do zabawy, fajniusio 😁 A co u nas...małej nie schodzą plamy i nie wiemy od czego ta alergia...co do reszty to tez po staremu, tyle ze częściej jeździmy teraz do tesciów bo i do dziadków zaglądamy a mieszkają 4 km od nich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Hej moje kochane mamusie 🙂
Mam chwilke wiec lukam wlasnie ogarnelam cala chate a jest tego troche bo to pietrowka a tym bardziej teraz jak jestem sama bo tesciowa w senatorium to jest co sprzatac....
Tak jak monia piszesz maly ma teraz tyle miejsca ze hoho mamy 2 pokoje zlaczone razem wiec biega na calego no i dlugachny korytarz zreszta jest wiecej miejsca w domu niz u mnie,ale za to u mniie bylo wieksze podworko w sumie trzy,a tutaj jedno i wiekszosc zajmuje ogrodek tesciowej i pelno drzew owocowych wiec musze sie schylac jak za nim biegam!!!
Kacper od 3 dni robi sobie pobudki o 4 rano jestesmy juz wykonczeni masakra wielka...
A pozatym zrobil sie z niego maniak telewizyjny bajki by ogladal non stop,ograniczam mu jak moge a jak nie chce mu wlaczyc to potrafi sie polozyc ryczec i tupac nogamii najlepsze jest to ze niechce mnie sluchac a jak mu powiem np przynies papcie to wlacze baje to juz biegnie,ale powoli sie tego oduczamy i mysle ze zacznie mnie sluchac ten moj lobuz bez szantazu hehe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monia - ja też zamierzam zrobić chociażby cytologię, bo o niej myślałam, ale może to też pora na mammografię 🤨

Irka - wyobrażam sobie jak męczycie się z tym wczesnym wstawaniem...od dwóch dni Franek ma jedną drzemkę w takich późniejszych godzinach, więc drugi raz "zasypia" o ok. 20, ale gałgan mały budzi się po godzinie i buszuje do północy, a wczoraj do 0.40 😠 , a śpi za to do 10. Niby wysypiam się, ale szkoda dnia 🙂
Co do tv to u nas jest podobny problem, z tym że R całymi dniami siedziałby przed tv, a mały przy okazji tez zagląda, ale raczej z doskoku, i to najchętniej Mtv i VIVA, no i reklamy. Ostatnio słuchaliśmy muzyczki do zaśnięcia, i co nowy utwór, to on podnosił głowe, więc tak napewno nie zaśnie. Wkurzyłam się i wyłączyłam tv, ale była histeria, szok 😲 Ale R nie przetłumaczysz 😲 😲 😲 😲 , żeby ograniczyć, a z dziecka później debil jakis wyrośnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
my ogolnie mmy drzemke o 10.30 rano i spi 3 czasem 2 godz al;e od dwoch dni spi 1 godz i idzie spac ok 20 i wstaje o 4 rano...
A co do tv to u nas przewazaja bajki nawet niewiem kiedy sie nauczyl ich nalogowo ogladac,no i vive tez czasem lubi wtedy tanczy hehe...
A powiedz mi jak tam sytuacja z panem R. nastapila jakas poprawa bo ja nie w temacie jak wiesz???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Acha, Monia - tak mi się przypomniało, że położna w poradni mówiła, że gina nie będzie, bo jedzie na jakąś konferencje i coś mówiła o zwolnieniu, ale musisz się dowiedzieć 🙂

Zapowiada się ładna pogoda, więc powoli szykujemy się na spacer do parku na małą sesję zdjęciową 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczyny 🙂
U nas dwa sądne dni. Nie wiem, co się stało ze Stasiem ale takiego krzyku o wszystko nie pamiętam już od nie wiem kiedy. Zastanawiam się czy tego nie kupił od córki naszej opiekunki która podobno strasznie wrzeszczy. Staś do tej pory wymuszał różne rzeczy też, ale po prostu wtedy płakał a teraz wrzeszczy z wściekłości że mu się nie chce czegoś dać... Ech...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniu - nie wykluczone 🙂 Coś nowego, może mu się spodobało i teraz testuje w domu 🙂

Dzisiaj Franek rozpalony, rano miał 38,5*, żadnych objawów oprócz ślinotoku, pchania łap do buzi i trochę mu z noska leciało - nie ma, więc pewnie zęby.
No i niestety ale jutro odpada mi wizyta u gina 😠 😠 😠 😠 😠 R ma na 10 rozmowę, a później gra w filmie jako statysta, więc dupa zbita 😠 Nie wiem, może podrzucę młodego jakiejś sąsiadce na kilka chwil, albo wyznaczę się na inny termin - tylko kiedy????
Kurcze, a tak mi zależało, tym bardziej że w końcu się zdecydowałam...eh... 🥴 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ach dziewczynki stęskniłam się za wami! 😉 Próbuje się wtłoczyć po raz kolejny w życie studenta a tak w między czasie też była 35 rocznica ślubu moich rodziców to i siostra mogla na parę dni przyjechać dlatego wolne chwile wykorzystałam na przebywanie z nią bo nie wiem kiedy teraz znów się spotkamy a strasznie mi jej tu brakuje zresztą nie tylko mi. A na widok jej po raz pierwszy w sukni to się wręcz poryczałam i w tym także nie byłam sama.
Co do naszych nowości dziś zauważyłam u Kingi pierwszą czwórkę u góry nie wiem jak ją mogłam przegapić ;p także już mamy 8 egzemplarzy 😁 a i co do nocników po raz pierwszy przedwczoraj zrobiła siusiu do nocnika i to tak na spontan zdjęłam jej pieluchę wyjęłam nocnik i mówię Kinga zrób siusiu ona siada a tu od razu zaczęło lecieć wstała i wróciła do pudła z zabawkami jak gdyby nigdy nic 😁
Aniu to nie dobrze kurcze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniu to nie tak . . .
u nas jest podobnie kiedy Wojtus wracal od niani 😠 😠 😠 😠
a DLACZEGO?? bo ona traktuje go jak wnuka i zabawke
daje mu doslownie wszystko, a rodzice wiadomo wychowuja i nie pozwalaja sobie wejsc na glowe
brac wszystkiego do reki
maja w chwili opieki dziecka tez cos do zrobienia chociazby postawic wode na herbate kiedy dziecko chce w tym czasie robic zupelnie co innego lub otwierac szafki i uzywac tłuczka z niej 🥴 🥴 🥴 🥴 🥴
a nianie maja czas tylko dla nich i nic poza tym nie maja do roboty w odroznieniu do nas ehh

Eva
wpadaj do nas czesciej bo pusciutko tutaj

Kama gdzie jestes

Edytka
a ciebie tez gdzies wcielo ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Justi, u nas odpowiedź nie jest niestety taka prosta. Opiekunka mu wcale na wszystko nie pozwala, nawet chyba my pozwalamy na więcej. Fakt że traktuje go jak swoje dziecko, ale w tym dobrym znaczeniu. To prawda natomiast że ona ma dla niego 100% czasu a my nie, co prawda odkąd jest opiekunka, Stasiek lepiej umie się sam sobą zająć w czasie kiedy my coś musimy zrobić, więc też nie wiem czy to o to chodzi.
Dziś rano opiekunka miała z nim takie same problemy jak my w weekend np. atak furii przy ubieraniu. Może zęby znowu idą i dlatego jest taki wściekły na cały świat? A może idzie jakaś nowa faza, podobno "bunt dwulatka" to nie jest dobre określenie bo tak naprawdę bunt jest w wieku 1,5 roku a potem następny 2,5.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej mamusie
Aniu doskonale cie rozumiem Stas z Kacprem maja cos wspolnego nie tylko dzien urodzin hehe ale i wymuszanie,krzyczenie i lezenie i tupanie nogami hehe,nie wspominam juz o histerycznym placzu,ale szybko zapomina wiec nie trwa dlugo....
Dzis moj maz pojechal po auto mam nadz ze juz przyj z nim bo to kawal drogi 250 km,a mam juz dosc zycia bez auta,tym bardziej ze najprawdopodobniej wroce do pracy od listopada,tesciowa zgodzila sie z nim zostac bo juz lepiej z nia ale dopiero jak wroci z sanatorium,ciekawe czy sobie tam przygrucha jakiegos golabeczka bo jest juz wdowa od 12 lat

a co do zebow to mamy ich 14 i juz praktycznie widac dwie dolne trojki czyli niedlugo bedz caly komplecik 16 hehe 🙂A piatki kiedy wychodza???
Lusiu moze to dobry pomysl podrzucic frania do sasiadki bo wiem jak pozniej znowu sie ciezko zdecydowac na kolejna wizyte a skoro sie juz zmobilizowalas to szkoda by bylo ech ten twoj R.co on jeszcze nie wymysli statysta hehe... 🙂
Ja jutro tez ide do gina na kontrol po wymrazaniu nadzerki,smieje sie ze czesciej chodze niz w ciazy bo bez przerwy cos od maja chyba mialam juz z 7 wizyt ale dobrze ze na NFZ bo zawsze cos sie zaoszczedzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ircia super, ze tesciowa zostanie ci z Kacperkiem,a ty bedziesz mogla wrocioc do pracy zawsze to dodatkowa kasa w budzecie , a swieta juz tuz tuz 🙂
czyli co chcialabym nowego tescia 😜
no to trzymam kciuki za autko 🙂
i Kacperek ma inponujaca ilosc zebow 😉 chyba ma najwiecej z wszytskich naszych dzieci
a jak tam synus twojej siostry bawia sie juz razem??


jesli chodzi o nasze dzieci tomoze rzeczywiscie to jakis kolejny skok rozwojowy, zabki hmm kto wie . . .
kto za nimi nadazy 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Justi - nie ma mojej mamy bo wyjechała nad morze do ciotki, wróci dopiero 30 października. Niestety tak wyszło, a jego w sumie bardziej ważne, ja na wizytę mogę iść zapisac się w każdy inny dzień, tylko problem z motywacją 😉 ☺️
Zobaczę jeszcze z tą sąsiadką, bo teraz mam mokrą głowę bo miałam juz taki smalec, że musiałam umyć.
Franek dzisiaj już ok, chociaż wieczorem późnym, po drzemce był strasznie rozpalony, miał czerwone poliki jakby z mrozu wrócił,a jak zmierzyłąm temp, to było aż 39.34*, tak więc nie mało, ale nie był marudny ani nic, był nawet wesoły, tylko że straszna przylepa 🙂 Ale dałąm mu paracetamol i jak poszedł spać to był coraz chłodniejszy, aż jest ok, dzięki Bogu 🙂

Co do niani, to nie wiem, co powiedzieć....może i większość niań jest jak babcia i rozpieszczają, ale część pewnie podchodzi do swoich obowiązków bardziej "poważnie". Nie ma idealnego rozwiązania - przedszkole/żłobek, dziadkowie czy niania...zawsze będzie coś nas martwić i nie odpowiadać.

Irciu - to Kacper ma już prawie komplet zębów 🙂 Trochę sobie odpoczywasz od teściowej 😉 😁
Mnie sie moja sniła, i chciała mi Franka odebrać 😲 😠 Musi mnie gadzina jeszcze w snach wkurzać 😉 🤢 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a powiedzcie mi dziewczyny, jak jest z rękawiczkami u waszych dzieciaczków?? Franek nie chce nosić ani takich z jednym palcem, ani pięciopalcowych. Woli marznąć hehe. Nawet jak jest okryty kocem i chowam mu dłonie, to wyciaga, chyba że mu porządnie zmarzną, wtedy nie wyciąga spod koca 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Justi napisał(a):
DZIEWCZYNY JAKIE KREMY W TAMTYM ROKU STOSOWALYSCIE NA MROZY
My nivea baby,ale kurcze strasznie sie rozprowadzal zostawiala biala buźka 😜 hehe

prosze o rady jakie mialyscie i bylyscie zadowolone , bo nie pamietam ☺️ ☺️ ☺️ ☺️ ☺️ ☺️ ☺️


Justi - my Nivea, i w tym roku także, uważam, że jest świetny!! Nic nam nie zostaje na buzi, ładnie się rozprowadza, nie wchłania, więc pozostawia barierę ochronną. Zostaję przy nim, tym bardziej, że został jeszcze z zeszłego roku 🙂
Jak chcesz zmienić, to najlepszy jest taki, który w składzie nie ma wody, bo tylko taki spełnia swoje funkcje - Nivea właśnie taka jest, i z tego co się zorientowałąm, jest najtańsza, reszta znacznie drożej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...