Skocz do zawartości

Czerwiec 2010 | Forum dla mam


Maria_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Anulka, pojechali na jeden dzień a w zasadzie już wrócili. Byli w Białce Tatrzańskiej.
A możesz powiedzieć mężowi, że na opakowaniu jest instrukcja, która pokazuje że powietrze wysysa się odkurzaczem 🙂

Ann, u nas nawet porządnego placu zabaw nie ma a takie miejsce jest świetne bo dziecko może się pogimnastykować i powyżywać 🙂 a dodatkowo jest z rówieśnkami 🙂 super sprawa 🙂

Zuziek, i zrozum tu chłopa 😉 😉

Marysia ma dzisiaj prawie bezsenny dzień, ale ma tak świetny humor że aż miło popatrzeć. Non stop się śmieje, gaworzy, itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
hejka 🙂

Kwasku to widze ze jak Aga wystartowala to jak rasowy lazik bo Dawid mimo ze wczesniej zaczal chodzic to jednak gleby byly teraz tez sie zdarzaja ale bardzo zadko jakos jak nim zawieje i zle stanie 😉 co do usuwania kubkow, pilotow, telefonow to juz mam to niestety od czas jak chodzil teraz sie smieje ze moge jak panisko postawic np. kubek na stole a nie gdzies po gornych polkachm jak Dawida nie ma...

tresknie za nim strasznie ale juz w niedziele jedziemy do niego 🙂 gdyby nie remont pokoju babci to juz dzis bysmy wyjechali....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
laaf, to moje młode to w ogóle zdolne jest 😉 śpi już bąbel. Pewnie wstanie jutro koło 6, więc ja też się niedługo położę. Tylko jeszcze kolacyjka 🙂 i naczynia muszę umyć...

A tak w ogóle to Aga nam się dziś zakrztusiła. Tak konkretnie. Dałam jej kawałek bułeczki maślanej, ona sobie ten cały kawałek do buzi wpakowała i się zaczęła dławić. Mąż jej udrożnił drogi oddechowe, ja ją parę razy porządnie zdzieliłam po plecach i jakoś się udało... ale było nieciekawie. Oczywiście dziecko wystraszone, płakać zaczęła, kaszleć. No ale po kilku minutach już się normalnie bawiła - uffff...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej 🙂

Mam dobra nowine i musze sie podzielic nia z Wami....

Od wrzesnia zaczynam prace w zlobku co prawda, ale zaden szpital sie nie odezwal, wiec wyjscia nie mam.Ale najbardziej zajebiste jest to, ze moge chodzic do pracy z Julka 🙂Wiec git 🙂

Bylam dzisiaj na rozmowie, babeczka, ktora to prowadzi wydaje sie byc bardzo okej, ogolnie jestem zadowolona.Umowilysmy sie, ze w sierpniu bede na telefon i jak bedzie zapotrzebowanie to bede przyjezdzac, a od wrzesnia ona chce juz proponowac umowy o prace, wiec jezeli bym sie sprawdzila i dzieciaki by mnie zaakceptowaly to zostaje, bo jej zalezy na stalej kadrze.
Ale sie ciesze 🙂

Komsi nic nie nie lam, moje dziecko tez je w nocy, przynajmniej jedno szamnie musi byc 🙂

Zaraz zapodam foty z wakacji 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A, miałam Wam pisać o dziennym spaniu. Stasiek chyba się faktycznie przestawił na jedną drzemkę dziennie. Półgodzinną, no max godzinną. Wcześniej szaleje, później szaleje, po kąpieli szaleje i za Chiny Ludowe nie chce od razu zasnąć. Padł znowu koło 21, jutro pewnie wstanie o 7 albo wcześniej. Skąd on ma tę swoją energię? Ja też chcę!

Waja, super 🙂 A jeszcze mi się przypomniało, że udało się poradzić sobie z rykiem przy kąpieli w ten sposób, że jedno z nas włazi ze Staśkiem do wanny. Stasiek trzyma słuchawkę i sam się polewa (i całą łazienkę bo nie mamy prysznica 😉 ). Obecnie ryk jest przy wychodzeniu.

Waja, fajne fotki 🙂 Nie masz wrażenia że po tej mega piaskownicy nie ma gdzie wyszaleć dziecka?

Tak apropos, to dziś widziałam w tym klubiku dzieci które SIEDZIAŁY przy zabawkach i grzecznie się bawiły. Nie wyły jak im się na coś nie pozwalało. Stasiek kursował wokół nich jak mały samochodzik i potwornie ryczał jak mu nie dawałam wsadzać palców do kontaktu, gryźć klocków i książeczek, "głaskać" młodszych dzieci po buzi itp. Wynalazł sobie zabawkę: wózeczek dla lalki i zasuwał z tym wózeczkiem slalomem między wszystkimi 😉 Ot dziecko z domu bez pchaczy musiało sobie zrekompensować braki w wyposażeniu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Waja, to super z tą pracą i jeszcze z Julcią będziesz mogłabyć 🙂 Trzymam kciuki za wstąpienie do stałej kadry 🙂

Kwasiek, to najedliście się strachu, powiem Tobie, że z przerażeniem patrzymy jak czasem Ola sobie bułę zapakuje do buzi albo całego chrupka, zamiast odgryźć kawałek. Odpukać nie zaksztusiła się jeszcze i oby tak zostało. Dobrze, że z Agniesią ok.

Agulka, w złą godzinę napisałam o babci i jak to się mówi - nadzieja matką głupich, babka wróciła ok. 19.00, powiedziała do powietrza: Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus, mąż grzecznościowo odpowiedział, ja potem powiedziałam Dzień dobry, bo wcześniej szykowałam Oli kąpiel, zamknęła się w pokoju i nie odzywa się, jak nie chce z nami gadać to niech spada na bambus. Śmiałam się z mężem, że babcia jest jak Dementor z Harrego Pottera wraz ze swoim przyjazdem wyssała z nas całą radość 😜 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Waja, świetna wiadomość- praca i jeszcze dziecko pod ręką-rewelka 🙂 też tak chce 🙂 a zdjęcia super, pogoda dopisała, Julka szalała na plaży 🙂

Aha, Kosmi przygotuj się na bunt Maxymka!!! Marysia na początku w ogóle nie chciała nic innego jak mleko, herbata jeszzce ale woda broń Boże! ale w końcu udało się przestawić 🙂

Mała padła nam o 20:30 a my(tzn ja bo. zaraz zasnął) wzięłam się za oglądanie "Piętna", ale po 40min wyłączyłam bo mnie nudził i teraz mykam spać (a miało być tak miło- no cóż innym rzem 😉 😎)

Dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wiedzialam, ze mialam cos napisac

Kwasiek wiem co przezyliscie...dobrze, ze sie wszystko dobrze skonczylo.

Nad morzem w domku obok, chlopak na oko 10-11lat zadlawil sie lodem, ugrzyl loda i popil i ten lod mu stanal w gardle.Nigdy bym nie podejrzewal, ze lodem mozna sie zadlawic , ale jak widac mozna.

Ann no faktycznie troche brakuje Julce tego plazowego szalenstwa. teraz jak patrze na nia jak wchodzi do swojej piaskownicy wypelnionej kulkami to jakos mi smutno i chyba jej zreszta tez.Dlatego chodzimy z Julka na plac zabaw i tak dokazuje ile tylko moze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej 😘
Waja, zdjęcia śliczne! Julka jaka zachwycona 🙂 🙂 zwłaszcza jak po mamusi poskakała 😁 😁 gratuluję pracy 🙂 ja bym się trochę bała, że inne dzieci będą zazdrosne - trzymam kciuki, żeby wszystko było ok 🙂
Madalena, ja już grzywki nie chcę 😉 nie mam czasu jej układać, a mam włosy, które są zbyt niesforne 😉 pomysł na fryzurę już mam, nie wiem tylko czy mi będzie pasowała, zobaczymy 🙂 ale dzięki za propozycje 🙂

Miłego weekendu dziewczyny 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 😉 Wczoraj byłam na pultrze u saasiadów i do 23 od 20, super było, z tego godzine w domu byłam do Kubusia podejsc i do szwagierki, bo swojego małego usypiała. Nawet nie było mi zle samej, poznałam nowe osoby 😉 Kubus ma juz 11 zabków, a kolejny wdrodze, musze mu domalowac jeden na obrazku heh 😉 chodzi juz sobie fajnie 😉 muszę do drugiego aparatu znalesc ładowarke to zrobie fotki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejo,
Waja super foty, ogladalismy z maxymkiem i mu mowie zobacz jak julcia zagina z wiaderkiem po plazy, mam nadzieje ze jak sie uda pojechac na urlop we wrzesniu to maxymo sam bedzie wiaderko sobie nosil 😉

o 24 dostal herbatke wypil troche i spal do 3 dalam herbatke ale bunt byl, ok wiec mleko dostal i spal do 9!!!!! zdazylam wrocic z zaupow!!! no wiec jazda dalej z herbatka w nocy. teraz zjadl z nami snaidanie jajeczniczke i szaleje 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no bylam ze znajomymi na zakupach 😉 maxymkowych 😉 kupilam mu spodnie na mokre podloze 😉 coby nie wszystkie spodnie wygladaly jak po wojnie po placu zabaw trawnikach itp miejscach, pizamke, i pierwsze klocki lego 😉 niech chlopak buduje domki wieze itd 😉
wlasnie sie obudzil wiec jak zje obiados to mu je dam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka

Madalena to co teraz wystawiłam to takie sobie koło wtorku środy będę mieć z Hello Kitty, smerfy, spidermen, myszka miki, kubuś puchatek na razie tylko body bo więcej nie mieliśmy kasy a chcemy później z tych licencyjnych rozszerzyć na bluzeczki dresy, leginsy może kurtki ale już nie w tym miesiącu trzeba się trochę wyprzedać

my dziś mamy wychodne od nie pamiętam kiedy wykąpiemy Igę uśpimy i zostawiamy z dziadkami i idziemy do znajomych na jakieś piweczko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Któraś pisała ze chce oduczyć pic mleko w nocy. Szukajac informacji jak przemycicc mleko do diety dziecka znalazłam cos takiego

W nocy aby oduczyc jedzenia jesli maluch da sie oszukac podawaj
każdej nocy coraz bardziej rozcieńczone mleko za każdym razem na porcje wody
jedna miarke mnioej, aż bedzie smyk pic samą wodę. Czasem da sie oszukać, a
czasem nie, ale spróbować może.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂

Dzisiaj jest dzień cudów - Ola zrobiła 2 razy siusiu na nocnik - w tym raz pokazała o co chodzi i zaczyna chodzić, tzn. najwięcej jest to połowa dużego pokoju, ale powtarza co jakiś czas 🙂

Sylwia, fajnie jak będziesz miała ubranka z bohaterami kreskówek 🙂

Madalena, też słyszałam o tym oszukiwaniu z rozwadnianiem mleka, ale na jedne dzieci działa a na inne nie.

Laaf, to grubszy remont pokoju mamy jest u Was, bo mieliście chyba dzisiaj jechać, a musieliście przełożyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Magdalena ja poszlam po bandzie, herbatka albo woda i jechana, na razie na pierwsza pobudke, a potem i na druga ale to za jakis czas.
Klocki przyjete, fajnie sie je wysypuje i potem wklada do pudelka, hmm ale budowac?! lepiej jezdzic deklem od pudelka jak samochodem po miezskaniu 😉
wykapany, nakarmiony, zeby umyte polozylam do lozeczka. no daj Boze jak najmniej pobudek 😉
Angela mam gg ale rzadko na nim jestem, czesciej na fb 😉 prawie ciagle 😉
Laafik, a ja Ci zazdroszcze ze macie czas dla siebie, choc tesknote rozumiem, tez bym tesknila ale ten luz bluz, choc kurna chata remont, a i w sumie Ty chodzisz do pracy wiec nie spedzasz 24h z Dawidosem to tez inaczej... jutro juz kierunek wawka 😉
Sylwia z wolki braliscie towar?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
  • Dodaj nową pozycję...