Skocz do zawartości

Czerwiec 2010 | Forum dla mam


Maria_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
A u nas nareszcie śnieg 🙂 Poszaleliśmy sobie dziś porządnie 🙂 Buty, spodnie i kurtka zdały egzamin na 100%, nic nie przemokło pomimo intensywnych starań 🙂
A Staś dziś przez cały dzień ustalał kto ma ogon a kto nie 😉 Jest bardzo zawiedziony, że mama i tata nie mają i on też nie 😉 Na szczęście "myś" ma i "kuju" też 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Doberek ;*

niestety wiru dopadł nas obie Zuze trzymało do wtorku nie chciała jeść i była strasznie osłabiona poszłam do lekarza bo ileż można mieć biegunkę lekarz stwierdził że to za długo i jeśli Zuza bedzie odwodniona to lecimy do szpitala na szczęście nie była zmienił leczenie i mówił że to ostatnia próba zahamowania tej biegunki. Na szczęście obyło się bez szpitala Zuzka apetyt nabrała wczoraj ani jednej kupki i dzisiaj jak zdrowe dziecko... tfu tfu... ja zaś miałam cudowną rocznice ślubu i walentynki najpierw 10h w pracy potem całą noc latanie do wc z jednej i z drugiej strony leciało... walentynki przeleżane w łóżku 3 dni nic nie jedzenia... masakra... 🤢

dzisiaj na 18 do pracy na 4h także lajcik 😉
buziaki miłego dnia ;*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sylwia lekarz mi zalecił żeby nie dawać nic tłustego rosół na lekkim bulionie z ryżem. Zero nabiału masła margaryny, chleb polecił tostowy możesz nawet dżem dawać najlepiej jagodowy ale każdy inny też bedzie dobry, ziemniaczki z marchewką. polecił też ORS http://www.google.pl/imgres?q=ORS&um=1&hl=pl&client=firefox-a&sa=N&rls=org.mozilla:pl:official&biw=1024&bih=639&tbm=isch&tbnid=p_779wPdRWwbuM:&imgrefurl=http://www.docsimon.pl/towar/hipp-ors-200-odwar-marchwiowo-ryzowy-przeciw-biegunce-200ml&docid=DJ-79E0szII3xM&imgurl=http://www.docsimon.pl/article_images.php%253Faction%253Dsendtype%2526type%253D3%2526id%253D882&w=300&h=300&ei=NbY8T6isMYPftAbIqZTxBA&zoom=1&iact=hc&vpx=439&vpy=292&dur=494&hovh=150&hovw=166&tx=106&ty=166&sig=117749474565591354175&page=2&tbnh=150&tbnw=166&start=18&ndsp=20&ved=0CNoBEK0DMCM ale Zuza to od razu wypluwała i nie wypiła ani łyka do tego do picia możesz podać Smecte jest bez recepty. Moja Zuzia piła ją w miare dobrze. biszkopty krakersy sucharki. I dużo picia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ojoj co to za rota podopadalo nasze maluchy?
my na szczescie sie trzymamy ale w sumie Dawid juz rota przeszedl jak byl duzo mniejszy...niestety nie oznacza to ze nie bedzie mial kolejny raz...
u nas tez masa sniegu, dziisja mlody idzie lepic balwana bo wczoraj bylo takie wiatrzysko ze glowe urywalo!!!

Zuziaku to idziesz do pracy na 18 czy 4? 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej

od wczoraj cisza z kupą po południu był kleks ok 15 i od tamtej pory nic więc myśle że najgorsze za zami bardziej mi się wydaje że coś jej zaszkodziło bo bąki w nocy puszczałą ale bez kleksa

a my siedzimy od rana na górze teściowa nadal nadą sana a ja nie mam zamiaru znosić jej bezsensownych fochów a poza tym to m jej nie zawiózł na ten targ to co ma do mnie
ech jeszcze pół roku na upartego w lato można się przeprpowadzać choćby do gołych ścian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja Kubusi apołozyłam spać, niedługo ide ziemniaczki obrać na obiad bo klopsiki od wczoraj zostały i surówka tez 😉 więc nie ma duzo roboty, na spacerku dziś bylismy. W niedziele przyjeżdza do mnie kobieta suknie ślubną przymierzyć, oby sie udało sprzedać, bo szkoda,żeby się zmarnowała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
laaf napisał(a):
achas juz skumalam na 4 godziny 😁 😁 😁 blondi zem ja 🙃


luzik Laaf 3 razy czytam czy źle czasem napisałam :P hehehe

Zuzia dała posprzątać mieszkanie więc po obiadku czas na oponki i faworki 😉 żebym się wyrobiła przed 18 🤨 🤪 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej 😉
ja dziś wyjątkowo nie o północy 🤪 mąż się zwolnił na kilka godzin z pracy, zaraz jedzie na ten zabieg. Trzymajcie kciuki, żeby nie było dużej dziury w brzuchu i żeby od razu było wiadomo co to wyrosło 😉
Sylwia, to dobrze, że Igusi juz lepiej. Oby tak dalej 🙂
Waja, a jak u Was? Zdrowi wszyscy? 🙂
Alicja, mogłabyś mi napisać na jaką kwotę dostaliście tą dotację? Mieliście już jakąś kontrolę wydatków itp.?

Agnieszka teraz skubana ma jakąś fazę na naukę. Tzn. w ciągu jednego dnia jest w stanie tylu nowych rzeczy się nauczyć, że aż w szoku jestem. Nowe rzeczy, nowe zwierzątka, nowe czynności. I porządnicka jest, tlyko nie wiem po kim 😉 wyciera kurze z mebli, jak się coś (np. mleko albo soczek) rozleje na podłogę, to od razu leci po ściereczkę i wyciera, okna myje, jak coś się rozsypie albo nakruszy, to leci po szufelkę i zmiotkę. A ja jej tylko mówię "Aga, wyrzuć to do kosza, Aga wytrzyj podłogę, Aga przynieś szufelkę" 😁 leniwa matka dzieckiem się wyręcza 😉 a ten mój bąbel posłusznie wszystko robi z uśmiechem na buzi 😁 i od razu później leci ręce myć. I ma ostatnio fazę na malowanie, spróbuję wrzucić zdjęcie twórczości Młodej 😉

Takich zamalowanych kartek mamy już całą masę, oczywiście wylądują w pudełku z pamiątkami 🙂 🙂 🙂
Odezwę się jeszcze wieczorem 😉 pa!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂

Z Olcią niedawno wróciłam od lekarza i niestety nie ma zbytniej poprawy w oskrzelach i nadal jest brzydki kaszel, więc oprócz inhalacji lekami wziewnymi doktor włączyła antybiotyk. Wzięli też wyzmaz z noska.W poniedziałek mam podjechać, żeby sprawdzić czy przez 3 dni + dzisiejsza wieczorna dawka antybiotyku coś wskurała i wtedy przedłuży mi L4 do następnego piątku albo do końca lutego. Ciekawe jak w pracy zareagują, mam nadzieję, że i tym razem będą wyrozumiali i przypadkiem nie zaproponują powrotu na wychowawczy, bo na to się nie zgodzę.

Wogle mam psychiczny dołek pod kilkoma względami, ale nie będę truć...

Olga wciągnęła na razie pół pączka, może później dam drugie pół. Bardzo jej smakowało 😁

Komsi, a jak robisz te drożdże, bo mnie wkurza, że tak wolno rosną mi ostatnio włosy.

Angela, trzymam kciuki za sprzedaż sukni.

Zuziaku, opnki i faoworki...mniam 🙂 A wogle miałam już jakiś czas temu zapytać czy masz nową pracę, bo w tej knajpce/restauracji miałaś umowę tylko do grudnia. Przedłużyli?

Sylwia, dobrze, że Igusi lepiej.

Idę poświrować z moją świrką-rozrabiaką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kwasiek, Ola też taka porządnicka jak Agusia hehe Ma również fazę na malowanie już od dłuższego czasu, ale rzuca kredki ołówkowe i mają grafity połamane, a przy świecowych to najpierw łamały się od rzutów, a potem sama łamała z upodobaniem malując przy tym ekspresyjnie. Wczoraj mąż kupił flamastry, które łatwo zmyć i sprać, na bazie oleju roślinnego, nietoksyczne. Jeżeli chodzi o zmywalność to jest 100%. Co prawda made in China, ale póki do buzi nie bierze to ok, nawet jak nie są toksyczne rzekomo.

Wogle Ola zaczyna chyba wchodzić w fazę buntu 2latka, a ja wnwerwa dostaję, jak miarka przebierze się to krzyczę na nią, a nie powinnam.Zaczyna mnie to przerastać. Ehhh 🤨 ☺️



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anulka tak przedłużyli do końca czerwca.

Moja Zuza też chyba ma już bunt 2 latka cały czas słysze MOJE MOJE MOJE... Albo wszystko musi być po jej bo jak nie to pisk krzyk i Bóg wie co jeszcze...!!!

a uczyć też się szybciutko uczy aż czasem nie da się nadążyć 😜 mówić też ładnie mówi jak na jej wiek 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ni i dupa do południa spokój bez kupek a po południu jedna większa rzadkawa ale nie za bardzo a potem za pół godzinki rzadki kleks ryż je drugi raz dziś jadła też ziemniaki i kaszke rano
pije sporo więc mi się nie powinna odwodnić teraz daje jej smecte ale nie za bardzo jej idzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kubus też ma duzo taki kartek heh, mase, muszę natepny blok kupic, ale chce tylko rysowac długopisem, Kubus trochę rzeczy rozumie, ale jest jeszcze daleko jak piszecie o swoich maluchach i nie rozumie duzo rzeczy jak chce żeby sie nauczył gdzie brzuszek, oczko itp lub o zwierzatkach, poprostu ucieka, ma jakis swój świat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej
KWASIEK my dostalismy 19 tys na dotacje w tym moglismy na auto ale tylko 10 tys mozna na auto.
Moja dziewucha tez lubi rysowac i chetnie maluje
Wczoraj bylismy na basenie po dluzszej przerwie i Marika plakala strasznie ze musi wyjsc z wody wyrywaala mi sie jak wychodzilysmy a juz miala sine usteczka i sie trzesla z zimna...
Dzis bylam u kosmetyczki i zrobilam sobie oczyszczanie buzki z kwasami i o niebo lepsza cera .. ale jeszcze musze kwasy powtorzyc ze 2,3 razy zeby bylo juz wszystko git z cera 🙂 jak narazie jestem zadowolona..
u nas strasznie duzo sniegu napadalo przez dwa dni...wczoraj jak bylismy w szklarskiej porebie to tam jak by armagedon przeszedl tyle sniegu auta nie moga wjechac maasakra ogolnie ..
Milego wieczorku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hurra 🙂 Zakwalifikowaliśmy się oboje z M na darmowe warsztaty rodzicielskie dot. dzieci w wieku 1-3, w dodatku dwie ulice od nas 🙂
http://dobryrodzic.fdn.pl/warsztat-toddlersi
Będziemy chodzić ze Stasiem, w sali obok dzieci będą się bawić z panią. Staś dziś z tą panią spędził z biegu godzinę kiedy my byliśmy na rozmowie kwalifikacyjnej w pokoju obok 🙂 Żadnych protestów, płaczów, szukania mamy, bawił się pięknie całą godzinę, popisywał się znajomością zwierzątek itd. Jestem dumna ze swojego synka 🙂

W ogóle to jest bardzo fajna fundacja, prowadzą sporo zajęć dla rodziców i dzieci, finansowanych przez gminę. Przy okazji dowiedziałam się o sali zabaw gdzie można za darmo przyjść z dzieckiem w sobotę, chyba pojutrze się wybierzemy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂

Ale sypie śnieg, z jednej strony mnie cieszy, a z drugiej już chciałbym wiosnę i lżej siebie i Olę ubierać, męczące jest ubieranie/rozbieranie dziecka na cebulkę. No jeszcze trochę.

Wogle dzisiaj Ola zrobiła mi bunt kaszkowy, nie wiem co z tym moim dzieckiem dzieje się 🤢 Ale za to zjadła dużego Danonka i 2 kromeczki chlebka z twarogiem i papryką oraz szynką i ogórkiem konserwowym, bo dlaczego ma jeść co innego niż mama. Teraz mała artystka rysuje 🙂

Komsi napisał(a):
chyba nie moge wkleic konkretnego linku na r´forum wizazu, ale tam jest wszystko napisane 😉 100g drozdzy na 3 dni. po 33g dziennie goraca woda zalac wymieszac wystudzic i spijac.


Dzięki, kupię drożdże, zacznę popijać i zobaczymy jak będzie z włosami. A jak długo trwa kuracja bez ograniczeń czy jest przewidziany jakiś okres.

Ann, fajnie, że dostaliście się na takie warsztaty, korzyść dla rodziców i dziecka - super. Zaraz obejrzę sobie stronkę.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka 🙂

Ann nie przejmuj sie wzrostem Stasia jeszcze chlopaczyna wystrzeli w góre 🙂
a tak wogole snilas mi sie kilka nocy temu ze razem z rodzinami mieszkalismy wspolnie...ale nie pytaj o szczegoly bo nie pamietam 😜

u nas odwilz ale sniegu nadal duzo...pada snieg z deszczem...

milego dnia 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...