Skocz do zawartości

Czerwiec 2010 | Forum dla mam


Maria_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Madalena, mam pytanie. Ty byłaś z Piotrusiem u bioenergoterapeuty, prawda? Mogłabyś mi napisać u kogo i gdzie byłaś? Mam przyjaciółkę, która ma bardzo poważne problemy zdrowotne, a lekarze rozkładają ręce i nie wiedzą, co jej dolega... mimo, że obie jesteśmy dość sceptycznie nastawione do tego typu działań, to chyba czas najwyższy z tego skorzystać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sylwia, no trudno jak teraz nie zostaniemy ciociami to kiedy indziej 😉 Które to są te bodziaki, które z Kwasiek zachwalcie, że takie fajne i grube?

Kwasiek, mebelki bardzo ładne. My też bralismy m.in. długą szafkę rtv, długą i wysoką komodę, mamy też taką małą niską szafeczkę, która teraz stoi na tej rtv, żeby Ola nie molestowała telewizora, a i tak wspina się i trzeba ją gonić od tych szafek.
A test kupiłaś czy jeszcze chcesz odczekać?

Madalena, Piotruś usmiechnięty przystojniaczek i wiesz co on mi wygląda na 2latka (taki wydaje się na zdjęciu)- ile mierzy i waży?

Angela, jeżeli Kubuś nie ma kaszlu ani podwyższonej temperatury, to z katarkiem możecie na trochę wyjść na spacer. Jednak jak ma jeszcze kaszel to zostawiłabym go w domku. Zależy jaka też jest pogoda. Takie jest moje zdanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anulka a ja się ciesze że to jeszcze nie teraz
jeżeli chodzi o body to takie http://allegro.pl/body-extra-grube-100-produkt-polski-roz-80-i1843190119.html ale na razie mam do roz 80 bo mi się wysprzedały dziś czekam na dostawę mam nadzieje że przyjdzie to bedę wystawiać jak przyjdą dam znać

mi też się wydaje że piotruś wygląda na 2 latka

a nam dziś blache na dach przywieźli 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sylwia, wiem wiem, że teraz nie ta pora na drugiego bobaska, ale tak sobie pogadałam 🙂 Fajne te bodziaki. Na Olę to potrzebowałabym na 86, zależy też czy masz zawyżoną rozmiarówkę czy nie? Mała ma np. jednego bodziaka na 74, który chyba rosnie z nią, bo jest dobry i 2 bluzeczki na 92, które są takie już na styk - Ola ma 82 cm, tzn. miała pod koniec sierpnia. W każdym razie pokażę mężowi Waszą stronkę i jeżeli będziemy chcieli coś zamówić to dam znać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Madalena, Piotruś to dużo większy i cięższy nie jest od Olci. Ona jak pisałam ma z 82 cm wzrostu i waży ok. 11 kg, o ile już tych 11 nie przekroczyła. Niestety nie mam w domu wagi.
Poza tym z tego co piszesz to już sporo mówi, jak na ponad rocznego malucha. Ola bardzo dużo rozumie, ale mówi: mama, tata, baba, dziadzia, dzidzia, pa pa, lala jako zabawka i jako zwrot refrenu w piosence jest łała, idze - czyli gdzieś chce iść lub idzie, da lub dać - jak coś chce lub sama chce cos nam dać, wszelkie pojazdy włącznie z wózkiem to brum brum, jak jedzie wózkiem, swoim jeździkiem i samochodem to też brum brum,o zwięrzątkach i ich nazwach już pisałam niedawno, reszta nazewnictwa jeszcze nieodgadniona. Acha na kupkę mówi kumka. Próbuję ją uczyć jakiś prostych słówek, np, ostatnio wałkujemy PIĆ, żeby mówiła jak będzie chciała się napić, ale mała tylko śmieje się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agnieszka jeszcze nic nie mówi, poza jakimś swoim "wuabadatej" 😉
Madalena, ja bardziej szukam kogoś z warmińsko-mazurskiego, bo tam mieszka ta moja kumpela, a nie bardzo ma kasę, żeby jeździć po Polsce, ale może udałoby się to jakoś przeskoczyć. Jakie ma objawy? BMI 40-48, lekarze sugerują zmianę stylu życia lub leczenie dietetyczne, a na nią dieta 100 kcal nie działa (nie chudnie) i jest osobą aktywną fizycznie - jeździ konno, ćwiczy, jeździ na rowerze - wykonuje 200% zaleceń lekarzy i nic. Poza tym od kilku miesięcy widzi podwójnie, a jest korektorem tekstów i nie może przez to podwójne widzenie pracować, więc została bez środków na utrzymanie, a lekarze rozkładają ręce, bo oko jako narząd wzroku ma zdrowe. Poza tym ma bardzo silne migreny od wielu lat. I tak to się wszystko kręci... Dodając do tego przewlekłą depresję i myśli samobójcze... cóż, wesoło nie jest, dlatego nakłaniam ją, żeby spróbowała medycyny alternatywnej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Miała robiony rezonans mózgu w kierunku gruczolaka przysadki, ale rezonans czysty, bez żadnych zmian. Miała też podejrzenie stwardnienia rozsianego - niepotwierdzone. Cukrzyca wykluczona. Hormony wszystkie ok (oczywiście wszystko musiała robić prywatnie, bo nikt jej skierowań nie chciał dawać...). Zaburzenia równowagi też ma, więc być może to i zaburzenia wzroku to kwestia neurologiczna - konsultacja neurologa trwała 3 minuty, spieszyło mu się... oczywiście w 3 minuty nic się stwierdzić nie da, "pacjentka zdrowa". Od 14 lat bierze tabletki anty - ginekolog nie widzi związku między tyciem a tabletkami, podobnie nie widzi związku z zaburzeniami wzroku, choć takie mogą wystąpić przy tabsach.
Spróbuję jej zasugerować tą dietę, choć samo słowo "dieta" już jej się źle kojarzy (nie dziwię się, skoro efektów żadna nie przynosi) i być może namówię ją do przerwy w antykoncepcji.
No i szukam dla niej jakiegoś lekarza lub pseudo-lekarza...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a ja od dzisiaj na diecie trzymam się ostro i mam nadzieje że wytrzymam aż osiągnę upragniony cel oczywiście na dukanie jestem i w nosie mam że nie zdrowe ważne że szybkie i skuteczne

pisałam wam że od niedzieli mamy 3 latka w domu Iga się przy nim robi nieznośna małpuje wsystko co on robi głównie to co niedobre do tego jest wojna o zabawki bo w tym samym czasie chcą się bawić akurt jedną i Iga jak sobie z nim nie radzi to zaraz jest płacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sylwia, no to wesoło macie 🤨 różne są dzieci, moja przyjaciółka ma 2,5 letnią córeczkę, która generalnie jest aniołkiem - w ogóle nie jest zazdrosna ani o rodziców, ani o zabawki, ani o młodszą siostrę. Nie wiem jak oni to zrobili, ale Majka jest wymarzonym dzieckiem 🙂

M. właśnie kąpie Agę - ja wypiłam pół piwa i ciut mnie zamroczyło 😉 znajomi byli wypróbować piwo "Wojak", które nam Streetcom przesłał, przy okazji dałam im kosmetyki Johnsona do wypróbowania. W sumie fajnie się siedziało, szkoda, że ich córeczka się marudna tak szybko zrobiła.

Aaa, test negatywny. Z jednej strony szkoda, z drugiej dobrze. Jutro, jeżeli pogoda dopisze, pójdę z Agą do drugiego żłobka, żeby ją zapisać. I na 14:45 mamy szczepienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kwasiek generalnie to on jest grzeczny pierwszy raz został u nas i to od razu na tydzień i nie płacze za rodzicami pyta codziennie ale nie płacze a razem wiadomo pomysły maja ciekawe he he aż sie śmiałam że decyzje o drugim dziecku może odłożymy w czasie 😁

ja dziś kiepsko się czuje gardło mnie zaczyna boleć i najchętniej poleżałabym w łózku ale coż nie ma tak dobrze na 10,45 idziemy z Iga do lekarza bo już drugi tydzień się smarka i musze zapytać o prześwietlenie bo mamy do kardiologa jechać na kontrol i kazała z prześwietleniem przyjechać

uciekam myć głowe bo wieczorem nie było ciepłej wody a tak mi się nie chce że szok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej 🙂
Magda, okulistycznie jest wszystko ok. Dlatego jej wmawiają, że jest zdrowa 😎

Sylwia powodzenia u lekarza 🙂
My dziś też na szczepienie. Ciekawe ile Młoda waży i mierzy :P
Zuziaku, 9 kg to nie jest tak bardzo mało 🙂 A co to za szczepienie w wieku 2 lat? Braliście jakąś dodatkową szczepionkę? Bo u nas po dzisiejszej mają być ponad 4 lata przerwy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...