Skocz do zawartości

Grudzien 2010 | Forum dla mam


kasiak_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aisak_89_m

    1188

  • SylwiaC_m

    1379

  • naylaaa_m

    1441

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Dzięki Dziewczyny. Właśnie co do tego roku, to nic nie było napisane 😮
A ja nic a nic nie oglądam olimpiady. Zresztą mało co w domu jestem ostatnio.
Pigggggiiii ja też chcę dom i urządanie go 😁 ahhh super masz 🙂 teraz wiesz, że inwestujesz w coś, co może być Twoje. A dzielnica ta sama?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kasiak napisał(a):
naylaaa napisał(a):
Hej 🙂 Mini żyje i ma się dobrze 🙂 dziś wraca 🙂 cdn.
. To dobrze 🙂 Nina, Lukaszek wyglada jakby miał rok wiecej niż ma, może ty go wcześniej urodzilas i ukrywalas przed nami ? 😁


No w końcu po ponad dwóch latach któraś się zorientowała! ! ! 🙂 Już myślałam, ze nie wytrzymam i powiem Wam sama, że Was w konia robię 😉
Dla mojego kręgosłupa to jest udręka raczej, bo ja na serio ledwo go podnoszę, nie mam już siły w rękach i nawet na łożku jak mam go przesunąć, to jakbym wór kamieni przesuwała 🤢 🤢 no nie mam siły 😞 jakby był wyższy, to ten ciężar się inaczej rozkłada, a jak on jest taki zbity, to jak taki klocek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mini wita 😁

Miałam przymusowe wczasy bo moja córka chciała być jeszcze u babci a że wszyscy chodzili do pracy na rano to ktoś musiał jej pilnować 🙃
ale nic straconego dla mnie 😁

Kura mój zięc kawał faceta będzie miał kto bronić Maje gdy placka strzeli w dziwnym miejscu 😁 😁

Sylwia gratuluje wyboru imienia 🙂

Kasiu gratuluje domu,i współczuje remontu 🙂

Kasiu 2 😁 Kaya bardzo zawzięte miała podejście do zjeżdżalni basenowej 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Hej 🙂
Dzisiaj odebraliśmy klucze 🙂
Od jutra ruszamy z remontem 🙂 Podłogi, schody, ściany - na razie na biało żeby był podkład pod kolory 🙂 I oczywiście pakowanie rzeczy 🙂 Raczej nie uda się nam przeprowadzić do piątku a więc zrobimy to w przyszłym tygodniu pewnie w środę albo czwartek bo wcześniej M pracuje całe dnie i ja też w pracy po 12 h 🤔
Domek jest jeszcze w lepszym stanie niż myśleliśmy - wtedy wydałam się gorszy bo były jeszcze zbrojenia na oknach i bałagan wszędzie. Dzisiaj było trochę ogarnięte, okna odsłonięte i bardzo dużo do remontu nie mamy po prostu trzeba kilka rzeczy odświeżyć 🙂
No dobra, ale już Wam nie marudzę o moim remoncie 😉
Dobranoc 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej hej 🙂 no to Kasiu fajnie,że jest lepiej niż myśleliście 😁 ja lece dalej ogarniać powynosic śmieci i pranie jakieś przygotować no i muszę jeszcze tylko podłogi pomyc i mam luzik już dziś 😜
zaczynam porządkować wszystko wszędzie hehe za mały mamy dom bo nie mam co z tymi wszystkimi rzeczami zrobić 😮 a tu Dominika trzeba pokój już przenieść do końca i następnemu miejsce w sypialni zacząć przygotowywac 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helo 🙂

Kupiłam Majce identyczne ogrodowe laczuszki jak ma Oliwka tylko Oliwka ma z piłeczką a Majka z truskawką i bardzo ładnie w nich zapierdziela z paskiem na piętce i bez również a co najlepsze sama ubiera,i w końcu boso po kafelkach nie biega 🙂

a teraz kilka zdjęć 😁

tyle ząbków 🙂
[IMG]http://img803.imageshack.us/img803/6623/p2307121133.jpg[/IMG]

mój kiteczkowy łobuziak
[IMG]http://img38.imageshack.us/img38/2322/p2407121527.jpg[/IMG]

Moja śliczna panienka 🙂
[IMG]http://img441.imageshack.us/img441/221/p310712174901.jpg[/IMG]

a tu Majki laczusie 😁
[IMG]http://img256.imageshack.us/img256/7836/p3107121816.jpg[/IMG]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej mamusie 🙂
M się wyśpi i ruszamy na zakupy 🙂
Sylwia zawsze jest za mało miejsca tutaj miałam mało schowków na rzeczy a w nowym domu będę mieć jeszcze mniej i nie wiem jak to pogodzę z taką ilością rzeczy ehhhh z czasem muszę dokupić szafki do kuchni bo mam ich teraz dość mało 🤔
Krowa Dziewczyny są super a na żywo to już w ogóle były cudowne !! 😘
U mnie brzydka pogoda ehhhh nic się nie chce 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cze 🙂
Mini, dziewczynki cudowne 😘 Kaya tez ma takie butki - jedne granatowe z rozlym kwiatem, drugie blekitne z rozowem - hello kitty 😉 (rozmiar wieksze - juz na urlop )
Kasia, super , ze macie juz wlasciwie jak swoje, a co z tamtym mieszkaniem z pl, na ktore wplaciliscie?

wrzucam filmik jak Kaya mowi Kasia a na samym poczatku mowi MISZA tylko za pozno wlaczylam tel. aaa i te wlasnie butki ma ubrane 😉
http://www.youtube.com/watch?v=-wfp4jBt88g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasiu z mieszkania w pl zrezygnowaliśmy bo moja mama przepisuje swoje mieszkanie na mnie za 2 lata bo wcześniej nie może. A z tego od dewelopera zrezygnowaliśmy bo okazało się że facet jest podejrzany no i ostatecznie mieliśmy racje bo nas oszukał na 3 tysiące złoty.
Kupiliśmy dzisiaj podłogi i zamówiliśmy farby na jutro rano.
Moja Ala jak mówiła bardzo mało tak teraz zaczęła duuużo i bardzo dużo mówi już zdaniami złożonymi z 2-3 wyrazów 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majka znowu mówi skrótami np. KA zamiast KOŁDERKA, PI zamiast PIĆ, BU zamiast AUTOBUS, PAM zamiast pampers... ale jak ja prosze by powiedziała piciu to powie pitiu
leci bajka to zna nazwe np księżycowy jim to woła jakby DZIM,a jak pingwinek popolo to woła POPO 😁
a poza tym to standardowe : mama,tata,baba,daj,nie,tak,dziadzai,buba,hau na pieska,kici kici na kotka,am,gdzie,ide,dada,dzidzia,be be....
no a składa np daj tio,dada ide itp 🙂 a tak to szału nie ma ,ale i tak jest moją małą słodką przytulanką 😁 którą uwielbiam całować po szyjce i cmokkkkkkkkkkkkkkkkkkkkać 😁 ha ha

a teraz nauczyłam ją że jak ją się całuje to wyciera buzie i robi "łeeee" 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Oooo tak caluski w szyjke 🤪 Mini, masz zupełna racje - bo jedne dzieci mówią wiecej, inne mniej . Na wszystko każde dziecko ma swój czas, KAyi koleżanka jest od niej starsza ponad 2 mies i prawie nic nie mówi, mój PAtryk zaczął mówić jak miał ponad 2 latka. Ja się boje ze w pewnym momencie KAya moze mieć coś takiego - ze przestanie się za bardzo odzywać albo miksowac języki. Moja znajoma ma męża angola i jej córeczka ma 2 latka i ostatnio właśnie prawie wcale się nie odzywa.w domu mówią po angielsku ona do niej po polsku i jakos tak sobie na razie nie radzi. KAya wczoraj do M. Powiedziała " Misza don't me" ubaw był niesamowity 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂
witamy Krowę w zoo.
Kaya super mówi. Widać, że ma charakterek 😁 hahha.
Majki sobie radzi 😁 bystra dziewczynka. Niektóre dzieci nie mówią nic do 4 lat nawet, mojej sąsiadki syn nie mówił prawie nic do 4 lat, poszedł do przedszkola i potem buzia mu się nie zamykała. Różnie to bywa 🙂 Na każde dziecko przyjdzie czas 🙂
Słyszała któraś z Was (lub stosowała) antykoncepcję NuvaRing? 🙂 Mi wczoraj gin przepisał, bo miałam dość tabletek. W niedzielę chyba go sobie, że tak powiem włożę i zobaczymy 🙂 na początku byłam przerażona takim wynalazkiem,ale czuję że będę zadowolona 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mam do was pytanie, jak rozmawiacie ze swoimi dziećmi? Chodzi mi o to czy mówicie po dziecinnemu, czy normalnie? Ja na przykład nigdy do KAyi nie mówiłam " idziemy dada, to jest hau hau , itp..." jak KAya mówi am, to ja ja poprawiam i pytam czy chce jeść 😉 moim zdaniem takie postępowanie powoduje ze dziecko zaczyna mówić prawidłowo . KAya chodzi spać a nie lulu.... Zreszta, wiecie o co mi chodzi. Nie chce żebyście myślała ze się mądrze, ale właśnie jestem ciekawa jak to jest u Was. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nina po twoim poście poczytałam o tej metodzie i faktycznie wyglada na coś dobrego może warto spróbować 🙂

Kasiu ja mówię "idziemy dada" , "chodź lulu" , "idzie dzidzia" ,"zobacz piesek- hau hau" , "chcesz amku"..... czyli zdecydowanie po dziecięcemu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Hej 🙂
Melduję się, że żyję 🙂
Ja mówiłam kiedyś do Alusi po ,,dziecinnemu,, teraz przestałam i mówię jak do ,,dorosłej osoby,, tzn.: Idziemy spać Alusiu, Idziemy na dwórek itp. 🙂
Do mojej Ali nie mówię po angielsku bo w domu tego języka w ogóle nie używamy, ale jak Jej nieraz tłumacze, że to jest słoń albo kaczka albo jabłko to staram się po polsku i po angielsku pojedyncze słówka ponieważ jednak pójdzie do angielskiej szkoły 🙂
O tej anty nie słyszałam Ninka ja biorę Yasmin i jestem bardzo zadowolona 🙂
Buźka 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...