Skocz do zawartości

Grudzien 2010 | Forum dla mam


kasiak_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
hehe Kasiu to już dla Kayi jeden telefon 😉 my juz po spacerku pobawiliśmy się trochę z Dominikiem jak Adaś przysnął i na sankach pojeździł Domi tylko bałwana się nie dało jeszcze ulepić ale nic straconego bo dopiero ma jeszcze spać śnieg 😁 a teraz lipa u mnie bo wody nie ma 😮 mam nadzieję,że nic im się nie popsuło i że zaraz włączą bo nawet z obiadem mam problem 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aisak_89_m

    1188

  • SylwiaC_m

    1379

  • naylaaa_m

    1441

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Hej Mamuśki 🙂
Kasia u Was to i tak delikatnie mój M to szalał z tymi telefonami hahaha miałam 5 najnowszych modeli w domu ale Nokie Lumie 610 i 800 sprzedaliśmy ponieważ były beznadziejne w obsłudze i teraz mam 3 haha ale mój kochany mąż zaczął się mnie słuchać i zrezygnowaliśmy z dużego abonamentu za sky w którym był tv, internet i telefon stacjonarny - teraz mam virgin i sam internet a na sky odbieramy tylko darmowe kanały 🙂
Wczoraj zaczęłam wstępne poszukiwania domu opieki dla Babci - ponieważ chce wziąć tutaj Mamę z powodu Jej nasilającej się choroby, ale ceny za prywatne domy opieki są kolosalne ! 3 tys zł !! i to ja musiała bym 2 tys dopłacać do miesiąc ponieważ Babcia ma tylko 1 tys zł emerytury i szczerze mówiąc nie wiem czy wezmę Mamę na razie tutaj skoro mam iść do pracy i robić na Babci ośrodek. Wypłata tutaj podstawowa to 1200f z czego musiała bym do polski wysyłać 500f plus dodatkowa osoba tutaj na utrzymaniu, dojazdy do pracy i pracując cały miesiąc miałabym dla siebie może jakieś 400-500f na czysto 🤨 Wiem, że Mama ma silną nerwicę i potrzebuje spokoju, ale na prawdę to ciężka decyzja 😞
Sylwia u mnie leje deszcz a od rana był taki piękny mróz ehhh teraz jest jedna wielka mgła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasiu fajnie z ta pracą!!! A druga Kasiu ciężka decyzja, ale myślę,że warto by było mieć mamę przy sobie, tylko te domy opieki...nie wiem czy ja bym się zgodziła żeby ktoś z mojej rodziny poszedł do takiego miejsca, ale czasem nie ma wyjścia bo nie ma kto się opiekować starszą osobą. Po śmierci dziadka jakoś wrażliwsza się na starszych zrobiłam, on umarł w szpitalu, a całe życie powtarzał,że on nie po to dom budował by w szpitalu umierać... no ale na szczęście do końca z nim była moja mama. Dobranoc kobietki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sylwia u nas ta decyzja jest nieodwołalna i przymusowa ponieważ lekarz powiedział mojej Mamie, że jeśli nie odda Babci pod opiekę specjalistów sama umrze szybciej od niej taką ma silną nerwicę która u niej objawia się zaburzeniami rytmu serca i silnymi zawrotami głowy co może doprowadzić do wylewu, zawału albo udaru i wtedy to moja Mama będzie leżącą bezwładną osobą a tym samym ja będę musiała zjechać do Polski i porzucić życie w Anglii albo co gorsze umrze przedwcześnie.
Koszta się duuuże i nie stać mnie na takie dopłaty ponieważ ja mam tutaj swoje życie i swoje wydatki ale coś będziemy kombinować z państwowymi domami opieki a tam jest dopłata od gminy.
Ja osobiście uważam że oddanie starszej osoby do takiego domu to nie pozbycie się problemu z głowy tylko pomoc takiej osobie poprzez zapewnienie jej opieki specjalistów 24h na dobę czego moja Mama jej nie może zagwarantować i zapewnić bo wiecie same jakie są kolejki do lekarzy specjalistów a tam Babcia ma to pod tzw. ręką. Poza tym samo otoczenie, ludzie, spotkania jakieś wspólne zabawy to wszystko powodu, że człowiek odżywa w takim domu a np. moja Babcia teraz siedzi sama zamknięta w pokoju ponieważ moja Mama nie potrafi się z Nią porozumieć. Nie jest psychiatrą i nie wie jak podejść taką starszą osobę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasiu masz rację w takim wypadku mama jest ważna i musicie jej jakoś pomóc. U mnie jest inna sytuacja mama jest pielęgniarką paracowała kilkanaście lat w szpitalu *dlatego ma trochę znajomości i możliwości) a teraz jest w pielegniarka w przychodni na wsi i tez ma duzo kontaktów gdyż jej szefowa pani dr ma duzo kontaktów i możliwości więc u mnie jest inna sytuacja zawsze. Trzymam kciuki żebyście coś wymyślili!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂
Pigi, ja jestem takiego samego zdania jak Ty. Domy starości i tym podobne to bardzo dobry pomysł. Przecież często nie ma kto się zająć taką osobą (bo trzeba pracować, zająć się domem), no i też można sobie samemu zrobić krzywdę, dźwigając taką osobę... I nie ma to jak wśród specjalistów. No i w tych domach jest wesoło, emeryci mają co robić. A u Ciebie sytuacja ciężka jest, bo mama i babcia potrzebują pomocy i co tu robić? 🤢 🤢 nawet nie wiem co Ci doradzić. Mam nadzieję, że uda się to sprawnie i mądrze załatwić 🙂
A co do tabletek, to brałam : Sylvie, Cilest, Naraya, a od wtorrku będę brać Yasminelle i zobaczymy. Wszystkie tamte tabletki sprawiały, że tyłam 🤢 🤢 widać mi hormony nie służą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A Wy Kasie szalejecie z telefonami 😁 mi wystarcza jeden, a drugi mam tylko taki do ładowania minut i się wala po mieszkaniu hahha, jak potrzebuję zadzwonić, to go wtedy szukam 🤪 🤪 🙃 🙃
Wczoraj była u nas małego kuzynka lat 12 i spytałam ją, co najgorszego robią jej koleżanki, to mi powiedziała, że papierosy to już niektóre nałogowo palą, alkohol też piją, no i jedna marihuanę paliła! Dwunastolatki... szok... A spytałam ją, bo tak mi się skojarzyła sytuacja z Paulinką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂 mojego M babcia jest w takim ośrodku już drugi rok i wszyscy sa zadowoleni (koszt 3 tyś miesięcznie) rodzeństwo się dokłada i wszystko gra. Jak zachorowała to była w domu, bo opieka była, ale teściowa się rozchorowała i nagle wszystkie siostry też haha, ale rozumiem, bo życie z takim człowiekiem jest trudne nie można wyjść nigdzie wyjechać opieka 24 na 24 karminie przewijanie opieka jak z niemowlakiem z tym, że tu potrzebna jest siła, bo naprawdę ciężko jest przewinąć taką osobę. Jak Babcia była chodząca to była wożona do takiego dziennego ośrodka i odbierana wieczorem Kasia niech twoja mama się zorientuje czy taki ośrodek u was we Włocławku funkcjonuje może to byłoby jakieś wyjście tymczasowe 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Mamuśki ! 😉
Dzięki za słowa otuchy 🙂 Moja Babcia jest na tzw. chodzie. Sama się umyje, ubierze, załatwi potrzeby ale jest nieznośna z zachowania i baaardzo się Mamie psoci w przykre niekiedy sposoby. Poza tym Mama nie może nigdzie wyjść, iść do pracy bo Babcia nie może zostać sama w domu a do tego bardzo dokucza mojej Mamie Jej siostra ( pisałam Wam o niej co chciała Mamie mieszkanie odebrać ).
Ninka u mnie tyle telefonów bo i abonament znikomy a mnóstwo darmowych minut i sms. Dla mnie mogło by tego nie być ja mam jeden i mi wystarczy, ale M jest takim nałogowcem co do elektroniki 🙃
Ninka ja nie wiem co się dzieje z tym Światem tutaj punkty AA są dla ludzi w wieku od 10 lat !! Nie rozumiem tego jak w tym wieku można być alkoholikiem !! 😮
Kafi właśnie koszt prywatnie takiego ośrodka to 3 tys zł a u mnie jest ten problem, że za to płacić musiałabym tylko ja plus Babci emeryt 1 tys zł bo nikt inny się do tego nie dołoży niestety.
Sylwia jak tam biznes męża ????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A co do Yasminelle to jest nowsza wercja Yasmin ja biorę Yasmin bo Yasminelle nie na UK ale w Polsce brałam. Tam jest bardzo mała dawka hormonów dana i dlatego się przez nie , nie tyje. Ja byłam z nich baaardzo zadowolona bo nie tyłam za to cycki mi urosły haha 😉 Podobno Microgynon jest też dobry ale nie brałam a więc nie wypowiadam się na jego temat 😁 Najgorsze tabletki jak dla mnie to Diane 35 czy jakoś tak mało, że nieskuteczne podobno jako antykoncepcja to jeszcze wysypał mnie po nich takimi ropnymi krostami na ciele i twarzy, że ostawiłam je po 2 tygodniach brania 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
biznes Kasiu no powoli się otwiera narazie roboty ma zobaczymy co bedzie dalej. Kasiu ja brałam kiedys microgynon bardzo długo bo to były pierwsze tabletki które mi zapisała pani ginekolog teraz biore cerazette bo karmiłam Adasia ale zastanawiam się nad powrotem do microgynon tylko nie rozumiem czemu jest taka różnica w cenie hmmm cerazette 1 opakowanie kosztuje około 33 zł a microgynon około 10 zł!!! W sumie to tanie tabletki bardzo, ale ja byłam zadowolona i myślę,że nie będę patrzyła na cene i wrócę do nich 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka:-) :-) :-)
Kasia masz problem z mama i babcia. Ja nie wiem czy oddalabym bliska osobe do takiego domu opieki. Ja sie obawiam ze tam nie zajmuja sie dobrze pacjentami. Moj wojek jest w takim domu(ma nie pokolei w glowie),odwiedza go rodzenstwo,takze moja mama. i ponoc jest tam ok,wojek zadbany,czysty ,ogolony itd... Nie wiem co ja bym zrobila w twojej sytuacji.Mam nadzieje ze jakos rozwiazecie ten problem.Wspolczuje bo mama i babcia to bardzo bliskie osoby.
Kuro 12 latki pija i pala. Zgroza.Co to sie dzieje na tym swiecie. Az strach pomyslec co bedzie jak nasze dzieci beda nastolatkami.
Mysle Sylwia ze interes twojego meza bedzie sie krecil bo pamietam jak pisalas ze on zawsze ma mnostwo pracy, i zadko w domu bywal.
wlasnie ogladam prognoze i zapowiadaja zime i snieg , buuuuuuu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dokładnie Kasiu u Nas też zapowiadają mróz 😁
Gosiu właśnie w Polsce utarła się taka logika, że oddając kogoś bliskiego do domu opieki to coś bardzo złego, ale sama pomyśl - zrezygnowałabyś na dzień dzisiejszy z opieki nad własnymi Dziewczynami i zrezygnowałabyś z pracy która daje Ci chleb na rzeczy opieki nad Mamą, Babcią która wymagałaby takiej opieki której Ty byś nie umiała Jej zapewnić w 100% ? Takie domy opieki wymagają od oddających osób kontaktów z osobami oddanymi o interesowanie się nimi i tym co się z nimi dzieje to nie jest tak, że taka osoba jest zamknięta w czterech ścianach i nie ma kontaktu z realnym światem. Każdy ma swoje rozumowanie i ja to rozumiem i szanuje każdego zdanie, ale moja Babcia nie jest świadoma rzeczywistości i tym samym ja nie pozwolę na to aby moja Mama doszła do takiego samego stanu jak moja Babcia a wiem, że specjaliści będą mnie do Niej lepsze podejeście 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
teraz domy starcow, to juz nie takie domy, jak kiedys byly. te sa platne, prywatne, a skoro ktos placi, to i opiekajest inna, lepsza.
ja tez nie chcialabym kiedys byc dla kogos ciezarem i wolabym zamieszkac tam, gdzie lekarz jest pod reka, gdzie nie trzeba martwic sie, co do garnka wlaozyc, itp....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej. U nas śnieg 😉 powrót zimy.
Ja brałam 7 lat temu Microgynon, przypomniałyście mi. To są najstarsze tabletki 🙃 🙃 bardzo starej generacji.
Sylwia, ja słyszałam, że różnica w cenach tabletek jest tak różna, bo do niektórych dopłaca państwo, dlatego są tańsze.
Myślę nad spiralą, ale boję się, bo też hormony, a tania nie jest 🤢 🤢 a do tego mój gin mówił, że spirala ledwo by we mnie weszła, bo mam taką budowę 🤪 🙃 ☺️
Ja też bym nie chciała być dla nikogo ciężarem, a taka osoba do opieki to problem dla całej rodziny, może być przyczyną problemów w małżeństwie itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melduje że jeszcze żyje 😁 ostatnio i mam problemy z łączeniem się i wogóle mało czasu chyba 😁 ha ha
a nie pochwaliłam się ostatni weekend spędziliśmy w końcu w domu ale ten już nie spędzimy 😞 😠
co do anty ja brałam i biorę Femoden i jestem zadowolona 🙂 ale bym chciała przytyć a nie idzie mi to 😞
Kasiu obejrzałam w końcu zdjęcia z facebooka 😁

w ogóle to się wkór... dzwoniłam w środe zapisali mi Oliwke do dermatologa i kazali przyjechać dziś,więc rano pobudziłam dzieci K stwierdził że pojedzie później do pracy bo przecież tylko on może siebie zwolnić 😁 i nas zawiózł, pod przychodnia odesłałam go a tam w rejestracji tekst że oni nie mają nas wpisanych nigdzie!!
i że termin dopiero na 20 lutego i że na pewno namieszała rejestratorka i bardzo przepraszają 😠 😠

nie pytajcie jaka byłam zła,nie dość że wstałam rano to oni że pomyłka wystąpiła!!!
,na dodatek k wysłałam do pracy i musiałam zapier... z dziećmi na pks (moja głupota bo chciał z nami zostać 😠 ) gdzie mrozi i musiałam Majce dać swoje rękawiczki bo ona swoje ściągnęła i w samochodzie zostały,pchać więc wózek gdzie po zabiegu miałam na razie uważać i nie dźwigać a tu cholera schody nie schody itp ,i godzinę czekać jeszcze na busa!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...