Skocz do zawartości

Grudzien 2010 | Forum dla mam


kasiak_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aisak_89_m

    1188

  • SylwiaC_m

    1379

  • naylaaa_m

    1441

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

aga_ta napisał(a):
mini23 napisał(a):
Agata no więc tak 🙂 :
moc cieplna 16kw
sprawnośc cieplna - 79.2-82
rok produkcji 2007 i co o tym myślisz??

Mini jest względnie nowy, moc niby też nie jest taka mała, ale trzeba brać pod uwage jakoś węgla, odpowiednio dobrać ustawienia, pytanie dom ocieplany? i takie tam, zreszta sama powinnaś zaobserwować czy musi uzyskiwać bardzo wysokie temperatury żeby kaloryfery były gorące i ciepło w domu, ja sie potem zapytam dokładniej meza i ci powiem, tylko napisz mi jeszcze jaka firma
ja sie dzisiaj wygadałam mezowi, zwykle mnie nie słucha wiec mu wszystko łopatologicznie wylozyłam, obiecał wiecej czasu poswiecac zosi, czy coś z tego wyjdzie watpie, ale nic
kazałam mu zaczynać robote http://allegro.pl/pociag-ciuchcia-i-3-wagony-drewniane-dla-dzieci-i2023796417.html ma zosi do wakacji zrobić taką ciuchcie z jednym wagonikiem 🙂 niech sie wykazuje, może sie doczekamy, ale wątpie, sylwia niechce męża użyczyć to my z zosia moze sie doczekamy jak mała dorośnie 🤪

Piec moment podaje ciepło na mieszkanie,dom jest zbudowany na jakiejś zasadzie komórkowej,jest jakby to powiedzieć cegła czy coś 😁,później przerwa i później znów cegła czy jak tam się to zwie,nie czerwona tylko inna 😁 i tynk....
kaloryczność naszego węgla to od 26-28 zależy jaki bierzemy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mini u nas coś podobnego jest, też są puste przestrzenie, a własnie wujek zamiast przestrzeni pustych ma steropian i ma lepsze trzymanie ciepła, u nas węgiel ma inna kaloryczność na papierze a inna w rzeczywistości 🤪 przestawiliśmy piec na "miał" i świetnie sobie z nim radzi 🤪 nie ma to jak polska 🤪
do poniedziałku nie mam tv, mamy n-ke i wczoraj zmieniliśmy dekoder na turbo i eh system nki go nie widzi i pani poinformowała mnie ze można go wprowadzić z poziomu techniczego a dział techniczny nie działa ani w świeta ani w weekendy 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂 podpisuję listę 😁
Ciuchcia super, jak się ma ogród to świetna sprawa dla dzieciaków 😁 tylko ta cena hmmm 🙂
Mini, w sumie niedawno przestałam karmić, a wiesz jakie to mi się teraz dziwne wydaje?? 😉 Jakbym miała mu dac teraz cyca to tak... eee dziwnie 😉 już zapomniałam jak to jest 🙃 🙃 ciekawe co z Twoich wymion zostanie po Majce 😜 życzę Ci byś miała balony 🙂
Uświadomiłam sobie, że za równy miesiąc kończę 24 lata 🤪 🤪 kiedy to zleciało?? A ja nadal czuję się jak nastolatka ☺️ ☺️ z tą różnicą, że mnie imprezy nie interesują 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
naylaaa napisał(a):
Hej 🙂 podpisuję listę 😁
Ciuchcia super, jak się ma ogród to świetna sprawa dla dzieciaków 😁 tylko ta cena hmmm 🙂
Mini, w sumie niedawno przestałam karmić, a wiesz jakie to mi się teraz dziwne wydaje?? 😉 Jakbym miała mu dac teraz cyca to tak... eee dziwnie 😉 już zapomniałam jak to jest 🙃 🙃 ciekawe co z Twoich wymion zostanie po Majce 😜 życzę Ci byś miała balony 🙂
Uświadomiłam sobie, że za równy miesiąc kończę 24 lata 🤪 🤪 kiedy to zleciało?? A ja nadal czuję się jak nastolatka ☺️ ☺️ z tą różnicą, że mnie imprezy nie interesują 🙃 🙃

dlatego chce żeby mm sam zrobił, ale z jego zapałem...a sylwia swojego trzyma mocno na uwięzi więc na dobrych chęciach się skończy 🙂
Nina ja w kwietniu skończe 25 i mam ten sam schiz co Ty, jakby mnie ktoś zapytał odruchowo bym powiedziała że 19, wydaje mi się że wszyscy się postarzeli porośni a ja nadal stoje w miejscu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A stosowała któraś z Was ten Lipomal?? Teraz go reklamują często z taką potarganą mamuśką, która wygląda jak skacowana 😜 hahah 🤪 🤪
Biorę się za odkurzanie, bo moich chłopców wygoniłam na dwór 😁
Agata, macie jakieś imiona dla maluszka?? A jak jest teraz z Twoimi przeczuciami co do płci?? 😎 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
naylaaa napisał(a):
A stosowała któraś z Was ten Lipomal?? Teraz go reklamują często z taką potarganą mamuśką, która wygląda jak skacowana 😜 hahah 🤪 🤪
Biorę się za odkurzanie, bo moich chłopców wygoniłam na dwór 😁
Agata, macie jakieś imiona dla maluszka?? A jak jest teraz z Twoimi przeczuciami co do płci?? 😎 😎

Nie mamy żadnego imienia ani pomysłu, tzn Paweł sie uparł że jeśli będzie chłopak to będzie aleksander, chociaż mi sie bardziej antoś podoba, ale nic, dla dziewczynki zero pomysłu a to pewnie baba będzie, nie mam żadnych przeczuć, mam dalej mdłości, odechciewa mi się jeść, tyko surowe płatki kukurydziane nie wywołują żadnych objawów nieporządanych ale pewnie datego ze są suche i nie naciągają żołądka
a co do lipomalu http://www.bangla.pl/opinie/p3285/aflofarm-lipomal-syrop-przeziebienie-goraczka-kaszel opinie są różne, u mnie osobiscie jak nachodzi katar i grypa wokoło miód i cytryna i zosia lubi i pomaga, leków jako tako unikam i myśle że jakby nie szczepienie to by się i bez tego zapalenia ucha i gardła udało, albo by przynajmniej lepiej przechodziła
a teraz sensacyjna wiadomość, jestem głupia jak but 🤪 a nawet gorzej, Zosia od zawsze ma problem z równowaga, długo nie mogła sama usiedzieć, a teraz już od dawna siedzi sama, siedzi siedzi i ni z tego i owego już poleciała do tyłu i głową w podłoge (u nas na betonie dywan :/), nie chybocze sie ani nic, po prostu nagle leci, dwa zaczeła niby szybko stawać kroki ale miała problem z równowaga, wiec próbowała najpierw biegać, trzy jak są jakieś zaburzenia pogodowe chodzi i sie przewraca (nigdy w słoneczna pogode), zaniepokoiło by Was to? ja pytałam pediatre mówiła ze tak jeszcze może być, ale dupa wołowa ze mnie, zalożyłam że zosia nie odziedziczyła po mezu choroby bo bardzo dobry słuch ma, ale zapomniałam że ich choroba to też uszkodzenie błędnika, a błędnik odpowiada za równowage, a my badan nie robiliśmy no bo ładnie reagowała na dzwięki, a i u meza w rodzinie jednej dziewczynce robili to masakra, nic to nie zmienia u małego dziecka, a omeczyć sie trzeba zeby zbadać, no i chyba na dniach sie umówimy na konsultacje do laryngologa jak on to widzi, ale że ja wcześniej nie połączyłam tych dwóch rzeczy...zaćmienie ciążowe chyba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam 🙂 🙂 🙂
Nina śliczne zdjęcia Łukaszek cała Mama i te duże oczka 🤪
jeśli chodzi o Lipomal to na moje dziecko nie działa, szkoda kasy. U mnie zawsze w trakcie choroby jest Elofen i syrop prawoślazowy bądź flegamina a u mateuszka Elofen i herbapect junior i pulmicort

Dziewczyny jakie wy młode jesteście ja w waszym wieku dopiero planowałam dzieci 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melduje że zyje 🙂
ja 28 kwietnia będę miała 25 urodziny 🙂 ale tez nie czuje się na swoje lata 🙂
ostatnio znów spać nie mogłam,okres który pojawił się zniknął po jednym dniu!! 😲 😲
dzisiejszej nocy śniło mi się że jestem w ciąży a nad ranem dostałam taki okres że umieram normalnie tak się leje 🤢
jak sie skończy pójde do lekarza,bo jest strasznie bolesny i mam do leczenia nadżerke ☺️
Nina moje cycki wyglądają jak puste ☺️ ☺️
ale mleko leci równo,tyle że Maja coraz mniej je cyca ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hehe mini ja z 9 🙂
Mini karmisz jeszcze więc troche zawirowan hormonalnych i dlatego Ci tak wariuje ale mimo wszystko warto do lekarza sie wybrać, współczuje nadżerki, moje koleżanki męczą się z tym cholerstwem non stop, u mnie tez podejrzewało już kilku lekarzy ale na konkretnych badaniach wychodziło że to jednak nie to, za to ciagłe stany zapalne to norma, a ze szpitala ostatnio przywlokłam grzybka i sie go pozbyć nie moge, bo u nas w szpitalu eh czystości brak, ale to nie wina personelu a pacjentek co jak świnie się zachowują i zastanawiam się czy w domu też tak robią
co do bolących @ heh ja mam takie mniej więcej bolące skurcze jak przy porodzie, jestem do nich przywyczajona i bardzo mi nie przeszkadzają tylko rozrywający ból kregosłupa to mój problem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aga_ta napisał(a):
hehe mini ja z 9 🙂
Mini karmisz jeszcze więc troche zawirowan hormonalnych i dlatego Ci tak wariuje ale mimo wszystko warto do lekarza sie wybrać, współczuje nadżerki, moje koleżanki męczą się z tym cholerstwem non stop, u mnie tez podejrzewało już kilku lekarzy ale na konkretnych badaniach wychodziło że to jednak nie to, za to ciągłe stany zapalne to norma, a ze szpitala ostatnio przywlokłam grzybka i sie go pozbyć nie moge, bo u nas w szpitalu eh czystości brak, ale to nie wina personelu a pacjentek co jak świnie się zachowują i zastanawiam się czy w domu też tak robią
co do bolących @ heh ja mam takie mniej więcej bolące skurcze jak przy porodzie, jestem do nich przyzwyczajona i bardzo mi nie przeszkadzają tylko rozrywający ból kregosłupa to mój problem

Agata grzybica u kobiety nie jest symptomem brudu czy braku higieny,ja jakiś czas temu tez łatwo łapałam i gin mnie wtedy opieprzył bo zbyt częste podmywanie się środkami doi higieny intymnej które mają różne ph,bielizna,czy stałe używanie wkładek mogą ją powodować bo kura powinna też oddychać ☺️ a ja w sumie używam wkładek non stop i to nie z powodu upłaów mocnych czy coś tylko po prostu się przyzwyczaiłam że tak mi lepiej i bardziej komfortowo.... ☺️
nawet zbyt częste używanie domestosów itp niby jest szkodliwe a niestety u mnie domestos w domu to podstawa,nie mleczka czy coś tylko silny domestos....
gdy musze iść do toalety np w markecie to już mnie obrzydzenie bierze bo nie które to skandal...
a szpitalny prysznic na patologi ciąży do dziś jest przypomnieniem w którym ciarki przychodzą 🤢
mi nadżerka pojawiła się w ciązy z Oliwką,lekarz miał nadzieje że się zagoi po Majce ale ona się powiększyła 🤨
cytologie którą miałam przed c.Majki miała 2 stopień a później nadżerka jeszcze gorsza,mówił że jak skończe karmić to zrobimy cytologie i wypalankę,moja babcia jedna zmarła na raka a druga miała usuniętą macice..... 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka 🙂

Nina, pięknie Ci w tym kolorze włosów 🙂 Mały jak zwykle uroczy 😉
Agata, no właśnie nie wyszła jej wysypka więc to trzydniówka nie była... Elofen też daję małej ale mi lekarz mówił że do 16 max bo po tym się kaszle bardzo... Co lekarz to inaczej gada 🙃
Witamy mamę Sylwestrowego Wiktorka ! 🙂 Miło nam 😉
Agata, jesteś zadowolona z N-ki? Bo muszę w końcu jakąś cyfrówkę założyć i nie wiem jakiego operatora wybrać

Wy tu o wieku a ja co mam powiedzieć... w tym roku 29 więc w przyszłym roku trzydziestka... Tylko dużo ludzi twierdzi że nie wyglądam na tyle...Też się nie czuję na tyle a na imprezy lubię latem jeździć 🙂 Najlepiej plenerowe 😁

Ja po drzwiach otwartych...Ufff 😜 Trochę się dzieci przewinęło ale ilu z nich się zdecyduje chodzić to nie wiem. W sumie drogo bo 630 zł + wyżywienie a to 7 zł wychodzi na dzień. No ale w końcu to prywatny żłobek... W pon do pracy ale dzieci jeszcze nie , póki co będziemy przyjmować wnioski rekrutacyjne rodziców 🙂

Milego wieczorku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dobry wieczór 😁 co tu takie pustki?? 😉
Sylwia, mam do Ciebie pytanie - pamiętasz kiedy Dominik siedział sam bez podparcia?? Koleżanka mi napisała, że jej dziecko 3,5 miesiąca a siedzi samo... Ja jestem niedowiarkiem, ale zaraz mi się przypomniał Twój Dominik. Poprosiłam ją by wysłała mi zdjęcie, ciekawe czy mi wyśle, czy też "zapomni". Chyba, ze ją sadzała na siłę i w końcu usiadła 😜
A główkę to chyba podnosiła kilka dni po porodzie 😜 🤪 🤪 🙃 🙃 z tego co pamiętam. terminator, nie dziecko... 😉
Marta, taka robota papierkowa i rekrutacja to super sprawa...jak dla mnie 😁
A co do chorób to rzeczywiście zbytnia higiena też możę się przyczynić do złapania czegoś nieprzyjemnego 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mini ale wiesz, zakrwawione albo zasikane deski i podłoga wkoło sedesu, wszedzie poniewierają się kawałki papieru i papierki od podpasek, przejdzie salowa wyczyści pójdzie 2-3 do toalety i znowu to samo i tak było non stop...masa
co do wkładek, ja tez nosze non stop ale dlatego że ja mam dużo śluzu, jak do ugi bugi to sucha jestem a tak śluzu multum 🙂 wiec wiecznie mokro i zaraz odparzenia mi sie robią,
ja cytologie miałam 1 po zosi, potem znowu 2 potem jedynke, zależy czy byłam po leczeniu, u mnie babcia miała raka narządów rodnych, wszystko jej wycieli, ale jakieś tam komórki zostały bo przerzuty na wątrobe poszły i niedawno zmarła, a zaczęło sie jak u mnie, ciągłe stany zapalne, ciotka to samo, ale już 40 ma to usunęła wszystko bo już wszystkie możliwe leki wyjadła i stan zapalny za zapalnym a od leków kołatania serca i inne
my elofen dajemy na noc z soczkiem ale mała nigdy po nim nie kaszlała, a to samo w aptece baba mówiła, ale lekarka inaczej kazała i tak stosujemy jak ona kazała
jestem bardzo zadowolona z nki, mamy ją już 3 lata, obecnie kanały polsatowskie też są na n-ce i powiem Ci ze na dole mają polsat i płacą 40 zł, my płacimy 68 (bo 20 dodatkowo za kanały npremium bo mm to chciał, dla mnie niepotrzebne), bez tych premium za 48 zł w porównaniu z tym co on ma to ja mam po czym skakać po konałach, ale nie wiem być może nowe oferty polsatu są ciekawsze, tu masz nki http://n.pl/nsklep/promocje/lastminute
co zaś do ceny złobka drogooo, u nas 300 zł (wszystko w tym) od 7 do 17, warunki rewelacja, mi gin go polecała jak z zosia nie radziłam a sesja sie zbliżała, a ona wymagająca baba wiec jak ona polecała to na pewno nie popierdółka, ale u nas takie mniej wiecej ceny, u Was pewnie wyższe stawki i dlatego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewczyny...to ja Ada 😁
Nina mówi,ze mam wrócić no to założyłam konto i jeśli tylko chcecie będę czasem zaglądać(w miarę możliwości)
Ostatnio mam mało czasu,od kiedy pracuję,nawet na NK nie siedzę,czasem tylko zdjęcia dodam.
Mam nadzieję,ze Wasze maluszki dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka 🙂

Agata, dzięki za obszerną odpowiedź 🙂 Myślę o N- ce poważnie ale też o Cyfrze, Polsat raczej odpada bo mimo ciekawych promocji to słyszałam sporo złych opinii...

Ada, witaj!!! Cieszę się, że jesteś znów z nami 🙂 Jak dzieciaczki i jak w pracy??

Miłej Niedzieli kochane 🙂

My zjemy drugie bo już po rosole i pewnie śmigniemy na WOŚP- Wyszkoni ma być więc nawet wporzo hehe. Później światełko do nieba ale nie wiem czy Gabi wytrzyma do 20... Wieczorem ma przyjść mój kuzyn grać z Rafim na Playu bo kupił Fifę 2012 a ja z jego siostrą pewnie jakiś film obejrzymy 🙂

No to Paaaa 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Martus_D napisał(a):
Hejka 🙂

Agata, dzięki za obszerną odpowiedź 🙂 Myślę o N- ce poważnie ale też o Cyfrze, Polsat raczej odpada bo mimo ciekawych promocji to słyszałam sporo złych opinii...

Ada, witaj!!! Cieszę się, że jesteś znów z nami 🙂 Jak dzieciaczki i jak w pracy??

Miłej Niedzieli kochane 🙂



My zjemy drugie bo już po rosole i pewnie śmigniemy na WOŚP- Wyszkoni ma być więc nawet wporzo hehe. Później światełko do nieba ale nie wiem czy Gabi wytrzyma do 20... Wieczorem ma przyjść mój kuzyn grać z Rafim na Playu bo kupił Fifę 2012 a ja z jego siostrą pewnie jakiś film obejrzymy 🙂

No to Paaaa 😉

mój mąż był zafascynowany cyfrą bo mecze jakieś tam są, ale mu z głowy wybiłam bo dobry abonament dość drogi, teraz biedny się pociesza że skoro cyfra łączy się z n-ką to może jednak obejrzy te mecze 🙂
My byliśmy na sankach, Zosia radocha nieziemska, a przed chwilą szła zafascynowana patrząc się na piłke i wpadła na ścianę 🙂 mm zawiesił na balkonie karmik i teraz czekamy na ptaszki, Zosia będzie je oglądać, chociaż osobiście nie wiem czy to dobry pomysł bo będę mieć balustrade całą w odchodach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marta ja mam Cyfrę i płacę 79zł,mam pełno kanałów,również w hd,mam canal + w pakiecie,minimini,pełno innych.Wcześniej miałam N i nie byłam zadowolona,aleto pewnie zależy na jaką ofertę się trafi.

Agata gratuluję,Nina mówiła,ze jesteś w ciąży 🙂,super,awiesz już płeć?Jak się czujesz w ogóle?

A u mnie w skrócie:pracuję w swojej firmie na 3 zmiany,stąd ten brak czasu 😞,ale jestem zadowolona.Mąż czeka na sprawę w sądzie pracy,ma 2 kwietnia dopiero,bonie zgodził się na ugodę.Mali wżłobku chorują,więc ichwypisaliśmy imąż siedi w domu z nimi.Od września pójdą oboje a do tej pory damy radę.Teściowa mi zmarła 25 października,dzieńwcześniejbyłyśmy u lakarza,a 16 była na chrzcinach.Mąż ją znalazł 😞,zmarła na zawał 😞
Sebuś ma 11ząbków-wszystkie 1 i 4(nawet nie wiem kiedy wyszły!) i 3 dwójki,zaczął chodzić po 2-3 kroki 1 listopada,ale więcej nie,wolał raczkować a w Wigilię zaczął normalnie już chodzić.Jest radosny,broi z bratem.A Oskar ma etap-moje,ja sam,ja.
Napiszcie jak Wasze maluszki,bo nie dam rady nadrobić 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Adusia napisał(a):


Agata gratuluję,Nina mówiła,ze jesteś w ciąży 🙂,super,awiesz już płeć?Jak się czujesz w ogóle?


nie znam płci, już 2 podejścia były i nie dało sprawdzić, we wtorek trzecie i mam nadzieje, że w końcu się uda, chociaż tu na wsi dziewczyna całą ciąże co usg to dziewczynka a urodził sie chłopaczek 🤪
a czuje się ciążowo, mdłości, wymioty, bóle żołądka,zgaga, bóle kręgosłupa, bóle brzucha, senność zmęczenie i zachcianki 🙂 dobrze że to już połowa bo wykańczam się 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melduje że żyje 🙂
mieliśmy wczoraj wieczorem ipreze imieninowo-urodzinową ja mam nie długo imieniny a szwagier urodziny 🙂
oczywiście z całej 4 tylko ja wypiłam redsa żurawinowego,ale za to mój M pomagał sprzątać itp 🙂
Widze ze Ada wróciła czyli zostało ściągnąć mrówke,kropeczke,Age i będziemy chyba wszystkie 🙂
Gosia napisała mi że od kilku dni nie może wejść na mamuśki nie chcą jej się otworzyć 🤢
a Olka nadal bez laptopa 🤨
Kasiunia wraca za tydzień może dwa 😁
Ada Majka ma tylko 6 ząbków 🙂 i chodzi już póki co nadal cyca ale tylko gdy ma na to ochote 🤨
nie raz 3 razy dziennie a nie raz tak jak dziś cycała dopiero teraz pierwszy raz ☺️
Gratuluje pracy i napewno będzie wam coraz lepiej 🙂
Marta ja mam cyfre plus pakiet optimum z Hbo łącznie z hbo płacimy 98 czy jakoś tak....
mamy mini mini,jim jam ,carton network,i disney chanel,oraz disney xd....
dużo bajek ale akurat myślę że na cyfrowym polsacie są ładniejsze....
co do filmów na hbo to najwięcej jest powtórek puszczą jakąś nowość a później kilkanaście razy ją powtarzają 😠
więc w sumie myśle że jeden ciul co się wybierze bo prawie wszędzie to samo my myślimy akurat o zmianie,ale nie wiem zależy od ich propozycji 🙂
a i Gratuluje pracy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...