Skocz do zawartości

Mamy lutowe 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Joanna1984_m

    1092

  • sobolinek_m

    2610

  • julik_m

    922

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
malamyszko jakos daje rade z pracą, od poniedzialku chodze, musze byc silna bo inaczej bym sie zalamala! Nianię do pomocy mam super, nawet mi kolacje robi 🙂 mąz zostaje z Blanką na weekendy, ja z kolei mam jeden lub 2 dni wolne w tyg, teraz np. mam wtorek i srodę wolne 🙂

jestem w szoku ze u was robią takie badania perzed pojsciem do zlobka! Szok! Jak moj mąż poszedł do lekarza po zaswiadczenie ze mala jest zdrowa i moze uczeszczac do zlobka to nawet nie zbadał jej, a jak spytal dlaczego pan jej nie obejrzy to powiedzial ze przeciez gdyby byla chora to bysmy zauwazyli i bysmy wczesniej do niego przyszli, ten lekarz to jest niezly, w sumie to ma racje 🙂

Evek musiało to zabawnie wyglądać z tym szczekaniem 🙂 szymcio sobie skojarzył i tak bedzie reagowal, wlasnie teraz wchodza nasze dzieciaczki w taki wiek, ze jak coś zapamietają to lubią jak to sie powtatza 🙂 tak jak u Nas kosi kosi łapci, za kazdym razem Blanusia się cieszy i robi sama 🙂 postaram się nagrac i Wam pokażę 🙂
Co do rozgniatania zupek, to ja nie próbowałam, to chyba zalezy od dziecka, jesli juz trawi większe kawałki to nie widze przeszkód, niedługo spróbuje i zobaczymy jak Blanka zareaguje. Smoczek do butli juz ma 3 i ładnie z niego je, nie poci już się tak bardzo jak przy 2.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka 🙂
Evek super, ze juz Szymcio skojarzyl jak trzeba sie przewracac 😁 buziaczki od Alusi 😘 No i dziwie sie, ze Paulina (bo pewnie o nia chodzi) tak malego wyubierala ! Szok ! Co do gestosci zupek u mnie musi byc plynna nawet jak zrobie troche gesta to Ala nie chce jesc takze z tym to musimy poczekac... Sprobuj i zobacz jak Szymek reaguje. Ja to planuje tak w 8 miesiacu dopiero wieksze kawaleczki dawac, ale zobaczymy jak to bedzie.
Joasiu super, ze masz wole 2 dni w tym tyg. 🙂 No i co do spania heheh to faktycznie lepiej spac z maluchami w naszym przypadku. Moj maz tez mowi zostaw ja tam wes glosniczek i przyjdz normalnie spac do sypialni, ale ja mu odrazu powiedzialam z czym to sie wiarze, ze bardziej sie wyspie jak bede tam z nia 😉 Joasiu jeszcze troche i juz bedziemy normalnie sypiac- szybko zleci.
U nas z nowych umiejetnosci Alusia nauczyla sie machac roczka 😁 mowie do niej w lusterku "haj lala" i ona wtedy sie cieszy i macha roczka hehe 🙂 slodko to wyglada. No i dzis nocka leprza niz poprzednie obudzila sie o 3 rano, 5 i puzniej 7 ehhh ale przynajmniej nie co 1h. O i zupka z buraczka jej baaardzo smakowala 😁
Uciekam bo jedziemy zapisac sie na chcrzest 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nanusiu-tak chodzi o Pauline,sama jestem w szoku.Kilka razy probowalam jej cos zasugerowac,ale ignorowala to.Niech robi jak chce.Ja tez mialam zaczac dokladnie od 8 mies podawac wieksze kawaleczki.Zobaczymy moze sprobuje chociaz ziemniaczka,ten jest najdelikatniejszy 🙂
Super ze Alusia dala Ci troszke wiecej pospac,minionej nocy. A ile jej dajesz mleczka przed sdamym snem??tym nocnym.
I brawa za nowa umiejetnosc 🙂 :*:* Koniecznie ja nagraj !!
Ciesze sie ze zupka z buraczkow smakowala to ulubiona Szymcia,zjada cala porcje 🙂
Daj znac kiedy bedzie chrzest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witajcie
Evek ja od kilku dni podaje wszystko w kawałkach bo nie miałam wyjścia, obiad jemy razem, na razie to wygląda jak zabawa ale po codziennym przeglądzie kupki 🙃 wiem że coś zawsze zje. Na początku trochę się dławiła ale teraz ściska w dłoni, rozdrabnia, smokta i pcha wszystko do buzi,
więc jak Szymek tylko bedzie chciał jesc większe kawałki to myślę że możesz mu dawać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Kochane
My już po chrzcie 🙂 Wszystko się fajnie udało. Ania w Kościele była bardzo grzeczna, oglądała wszystko z rączek tatusia 🙂 Zasnęła dopiero po ceremonii oblania główki cały czas będąc na stojąco rączkach męża. Byłą bardzo zmęczona. Na koniec mszy się obudziła i później zasnęła dopiero w domku po 20. W restauracji dziewczyna była na medal, po sesji zdjęć ściągnęłam jej kieckę, bo z poliestru była i nie chciałam jej przegrzać i paradowała w samym pampku (jak zwykle 😉 ) No to my już to mamy za sobą.
Nanusia napisz kiedy u Was chrzest Luśki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
julik napisał(a):
to super że się wszystko udało i Anulka taka grzeczna 🙂 wymarzoną mieliście pogodę aż wam zazdroszczę, za tydzień pewnie bedzie zimno 😠

a i czekamy na zdjęcia 🙂

No pogoda faktycznie jak na zamówienie 😉 A zdjęcia wstawię we wtorek jak zgram z aparatów babć Ani, bo swojego nie braliśmy.
Dobranoc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sobolinku super ze wszystko tak fajnie sie udalo 🙂 ciekawa jestem jak to bedzie u nas ?? hehe Chrzest mamy 18 Wrzesnia - musimy wziac jakas klase przygotowawcza i ruszamy. Juz nie moge sie doczekac- jakos mam taka nadzieje, ze po chrzscie Alusia bedzie spokojniejsza i moze bedzie lepij spac heheh wiem, ze moze to glupie ze tak mysle, ale jakos tak mam 😉
Ej dzis mi nerwy puscily przy obiadku bo Ala tak sie przyfazowala, ze kazda lyzeczke z jedzonkiem, ktora ladowala w buzce robila pffffffff i wszystko wyplowala- jedzenie fruwalo wszedzie. Nie moglam jej uspokoic powtarzalam ciagle nie i machalam glowac, ale ona jeszcze bardziej. Ej mowie wam na poczatku to to bylo smieszne, ale puzniej tak mi nerwy puscily, ze az sie poplakalam, a ona sie ze mnie smiala !! 😜 😉 Masakra maly monster mi rosnie- no juz tak na zlosc mi robila, ze szok! Na koniec jak ja tak plakalam ona sie smiala- byla cala wymaziana i do tego puscila takiego dlugiego baka z taka skupiona mina, ze myslalam, ze padne ze smiechu 🤪 !!! Dzis caly obiadek to byl jakis kabaret 😜 Nic uciekam bo pranie robie wrrr 😠 bardzo mi sie nie chce bo pralki mam na korytarzu wspolne !! 😞, ale trzeba bo juz nie ma w czym chodzic !! 🥴
Milego dzionka kochane 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Soboliku bardzo się cieszę, że chrzest odbył się wzorowo! Wszyscy są zadowoleni a Anulka będzie teraz jak aniołek:p hehe pokaż Nam jak wyglądała Twoja księżniczka 🙂
Nanka to faktycznie obiadek przebojowy, pewnie wolała sie bawić zamiast jeść 🙂 charakterek to będzie miała 😁 ale nie martw sie jak podrośnie to będzie CI pomagała we wszystkim! Będziecie tworzyły fajny team babski!
Ja się trochę dzisiaj zmartwiłam, bo Blanka ma katarek i troszkę oczy czerwone, mam jeszcze kropelki nasivin, to będę jej dawać, powinno przejść, oby to tylko katar!!!! Przed 15h zaprowadzam ją do żłobka, bo znowu mam drugą zmianę i boje się, że zadzwonią że mam po nią przyjechać :/ jutro i pojutrze mam wolne, więc w razie czego pojdę z nią do lekarza jak się pogorszy. Kurcze a na weekend mamy iść na wesele, na szczęście moi rodzicie przyjeżdzają to będzie w dobrych rękach....
Dziewczyny jeszcze jedno, czy Wasze maluchy robią twarde czy rzadkie kupki??? Bo Blanka zazwyczaj miała twarde, zbite a od jakiegoś czasu tylko rzadkie wielkie kupale, nie wiem czy to normalne czy może objaw przeziębienia czy jeszcze co innego :/ je mniej więcej to samo, więc nie wiem czemu te kupki się zmieniły :/ i to przed pójściem do żłobka, bo tak to bym myślała, ze od żłobkowego jedzenia, ale to już wcześniej się zaczęło....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej, my już po badaniu krwi. Na szczęście było z paluszka. Michaś super grzeczny, nawet nie zapłakał. Patrzył poważnie na panie które były w laboratorium. A zanim nas przyjęły był inny maluszek, który okropnie płakał. Michaś skupiony patrzył na niego jak wychodził. Myślałam, że się przestraszy, ale było ok. Dzielny chłopak !!!
Teraz czekamy na wyniki. Potem z wynikami do lekarza po zaświadczenie do żłobka i może uda się w czwartek oddać małego. Mam nadzieję, że nie będzie problemu w żłobku, w końcu zgłaszaliśmy, że później zacznie chodzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nanusia-hihihihi 🤪 Ala mala aparatka 🙂 ale ten baczek heheheh,rozbawil mnie Twoj post i poprawil humor.
Nanusiu nasz Szymonek akurat po chrzcie, zaczal byc bardziej marudny :P wiec u Alusi tez nastapi zmiana 🙂 w tym przypadku na lepsze hehe 🙂
Sobolinku fajnie ze wszystko poszlo gladko 🙂 Grzeczna Ania 😘

malamyszko-brawa dla Michalka za jego dzielna postawe 🙂

Joanna-Oby obylo sie bez wizyty u lekarza 😞 daj koniecznie znac co i jak.Miejmy nadzieje ze to tylko maly katarek.A kupki,wlasnie tak mysle...skoro wczesniej robila tylko zbite.Dawalas jej cos nowego do jedzenia ?? moze jakis soczek?? I czy ta kupke robi czesciej niz zwykle,bo jesli nie, to nie jest begunka i nie masz powodow do zmartwien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Evek nowego nic nie dostała ostatnio, nie jest aż taka rzadka żeby to była biegunka, bo przy biegunce to kupka jest bardzo wodnista, no i robi o jedną więcej niż zawsze, wczoraj to nawet o 23h zrobiła, co się już dawno nie zdarzyło, musiałam ją przebrać i oczywiście się rozbudziła, zasnęła po 00h :/
A i po tych kropelkach już troszkę lepiej jej sie oddycha, oby się jeszcze polepszało! Zmykam kochane bo jeszcze przed pracą muszę coś zjeść :* buziaczki trzymajcie się!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewczynki
Nanka ale Alusia dała Ci lekcję cierpliwości i niezły teatr miałaś 🙂 Widocznie chciała się pobawić a nie jeść.
Nanusia mam nadzieję, że 18 września też będziecie mieli taką pogodę na chrzcie Alusi jak my wczoraj, no i że wszystko pięknie się uda 😁

Joanna Anula robi twarde kupki, ale też codziennie je obiadek i kaszkę z owocami i pewnie dlatego. Jeśli chodzi o zdjęcia to jak tylko pościągam je od rodzinki to na pewno dodam na agu. Oby Blanusi nie rozwinęła się żadna infekcja.

Malamyszka wielkie uściski dla dzielnego Michałka. Wideć, że rośnie z niego prawdziwy facet 🙂 co nie płacze 🙂 Powodzenia w żłobku życzę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej mamusie
cholerka, nie mam ostatnio chwili, zeby siąść przed komputerem... teraz tez tylko na chwilke. Powoli przygotowuje sie na uczelnie, mamy wesele, musimy zorganizować chrzciny... Masakra !

Aha i dziewczyny jesli macie ochote to rejestrujcie sie na streetcom. Ruszają kampanie z kosmetykami i roznymi rzeczami dla dzieci od 0-8 lat :-) Dostaje sie do testowania pełnowartosciowe produkty :-D

http://streetcom.pl/language/pl-PL/Rejestracja/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tak, ale od poczatku.... wypełniamy ankiety dotyczace roznych produkto na stronie streetcom, jesli załapiemy sie na kampanie dostajemy paczke z pełnowartosciowym produktem, ulotki, czasami dodatkowo próbki dla znajomych. Opowiadamy znajomym o produkcie, swoja opinie, pytamy czy dana osoba uzywala produktu/zna firme, jakie ma zdanie o danym produkcie, mozemy rozdac próbki..Nastepnie uzupełniamy raporty z rozmowy z kazda osoba, nawet jesli nie slyszala wczesniej o produkcie, badz wypowiedziala sie negatywnie, moga to byc rozmowy na forum, gg, telefoniczne, mail, cokolwiek :-) i na sam koniec kampanii uzupełniamy podsumowanie:-) brzmi jakby to bylo duzo zachodu z tym, ale przeciez mamy znajomych, rodzine, wiec wszystko zazwyczaj wychodzi spontanicznie w rozmowach przy kawce hehehe :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Joasiu z tymi kupkami to bylo u nas tak, ze jak Ala robila takie twarde bobki to wiedzialam, ze ma zatwardzenie, a teraz jak narazie unormowalo sie tak, ze co 2 dni robi taka rzadko gesta kupke. I uwazam ze taka kupka jest ok bo przynajmniej sie nie meczy. Ja daje rozne rzeczy i jak narazie puki co pozegnealismy twarda kupke. Wydaje mi sie, ze to caly czas jelita sie przyzwyczajaja i wszystko sie jeszcze bedzie zmieniac. No i mam nadzieje, ze ten katarek sie ulotni bardzo szybko.
Malamyszko super, ze Michac taki dzielny u mnie Ala napewno wylaby w nieboglosy.
O i dzis w nocy Ala spala cala ladnie- obudzila sie 2 razy, ale dalam jej smoka i byla cisza i wiecie co dalej jestem niewyspana heheh 🤔 a wrecz jestem jeszcze bardziej dzis zmeczona niz zwykle i o co chodzi.... Evek pytalas raz jak karmie mala na noc wiec wlasnie ostatnio o 23 jak zjadala po 6 oz teraz je tylko po 3 oz i tak sie zastanawiam czy moze juz opuscic te karmienie hmmm zobaczymy jak dalej bedzie tak malo jesc to tak zrobie. A ty juz Szymka nie karmisz tak ?Nic uciekam zupke robic buziaki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
malamyszko może masz rację, bo w sumie te kupki rzadsze się zaczęły jak zacząl jej ząb iść, ma juz jednego ale idzie kolejny, więc pewnie masz racje 🙂 dzięki! I ciesze się, ze Michałek zniósł dzielnie te badania!!
Gabb ja się tam zapisała, ale jak na razie nie zapraszają mnie do żadnej kampanii, a już z 2 miechy jestem 😞 wypełniam czasem jakies ankiety i to wszystko, chyba się nie kwalifikuję :/
Nanusiu tylko 2 razy się obudziła to świetnie!! chciałabym tak, u mnie dalej się przebudza z 5 razy jakoś:/ no i wierci się często 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czesc
Mamusie które krzesełko do karmienia polecacie?
fajnie jakby łatwo się czyściło, łatwo składało bo mamy małe mieszkanko no i niski stół przy którym jemy więc regulowane?
czy te drewniane o których kiedyś pisałyście to się wam sprawdzają?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Julik te drewniane co ja mam to na pewno łatwe jest w czyszczeniu, ja Blanki jeszcze w nim nie karmię, bo ona uczy się siedzieć i strasznie się wierci, jedzenie ląduje wszędzie 🙂 także za wiele jeszcze nie mam do powiedzenia 🙂
idę spać dziewczynki!!! Miłej i spokojnej nocki! :*:*:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...