Skocz do zawartości

Mamy lutowe 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

ja to mam mleka az nadmiar ,ale nicdziwnego skoro caly czas ciagnie,zastanawialam sie wczoraj jak ja ja odstawie od piersi skoro Zuza nie potrafi pic ze smoczka ani z niekapka ,to mam jej podawac mleko lyzeczką?
Evek brawo za kupki w nocniczku ,ja sadzam Zuze kilka razy dxiennie i czasami uda jej sie zrobic siku ,kupka byla 2 x ,ale to widzialam ze robi i ja posadzilam na nocnik,nie obraz sie ale czy Ty nie mowilas o sadzaniu dziecka na nocnik po 18 miesiacu? 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Joanna1984_m

    1092

  • sobolinek_m

    2610

  • julik_m

    922

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
hej 🙂
święta, święta i po świętach... jak dla mnie nie miały uroku to znaczy wspólna kolacja, życzenia, prezenty wszystko było ale czegoś brakowało nie było śniegu i w dzień świeciło słońce i to zepsuło klimat tych świąt, ale ogólnie były udane 🙂 🙂

Joasiu jak dobrze że Blanusia Cię poznała i nie chciała odstąpić na chwilę, Piotruś kiedyś jak oddałam go do dziadków tylko na noc to później przez kilka godzin był na mnie obrażony nawet nie chciał na mnie parzyć, całe szczęście że Blanusia się ucieszyła na wasz widok 🙂 🙂

Nanusia cudownie że święta się udały, też się zastanawiałam jak będą u was one wyglądały, świetnie że teściowa stanęła na wysokości zadania 🙂 🙂 oglądałam zdjęcia na agu - piękne! 🙂

A właśnie dziewczyny jak to jest z nocnikiem już zaczęłyście?? bo u mnie jak Piotruś widzi nocnik to ucieka jak najdalej od niego 🥴

I pytanie do mam które mają te kubeczki lovi 360, maluszki normalnie z nich piją?? bo Piotruś zamiast pić to gryzie go, jak pije ze szklanki to też ją podgryza i teraz z tym kubeczkiem robi to samo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej
U nas była dziś wieczorem masakra. Do 16,30 super 🙂 Ładnie spała w dzień 2h. O 16 postanowiłam dać Ani jajeczniczkę na masełku. Zjadła z apetytem aż jej się uszy trzęsły. Później zaczęła się dziwnie zachowywać, trzeć oczka, marudzić, kleić się do nas. Ja szybko odkurzyłam mieszkanie, a Ania na oczach T zaczęła wymiotować, tzn z otwartej buzi gichał strumień wymiocin (cała jajecznica). Biedna się tak męczyła jak wtedy kiedy zostałam z nią sama na 2 dni. Wykąpaliśmy ją zaraz, cały czas był ryk, bo z nosa wychodziły jej bańki z jajecznicą. Bidulka dostała cycusie i zasnęła. Tak mi jej żal. Nie sądziłam że zaszkodzi jej jajecznica, tym bardziej, że już wcześniej zjadła 2 całe jajka i nic jej nie było. Tylko, że gotowane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
sobolinek napisał(a):
malamyszka napisał(a):
Dziewczyny, jak nauczyć malucha picia z niekapka? Michaś zamiast pić to gryzie ten cypelek.

malamyszko a spróbuj Michałkowi kupić ten kubek LOVI 360. On wszędzie ma równe krawędzie więc nie ma co gryźć.

mojemu Piotrusiowi ugaje się go gryźć hehe 😜 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małamyszko jak już znajdziesz złoty środek na naukę dziecka picia to się nim podziel ,bo u mnie nic nie działa,nawet ten super kubek,Zuza też go gryzie ,albo uznaje za zabawke która można potrzepać ,ma go każdego dnia z piciem ale to tylko zabawka,woli pic bezpośrednio ze szklanki
Edzia u nas nocnik stoi cały czas przy pudełku z zabawkami i Zuza sie z nim oswoiła nawet sadza na nim lale i mówi ee,
Dziewczyny co do tego balaganu (filmik Nanusi)to mnie pocieszyłyście ,bo u mnie tak cały czas prawie wygląda,i miałam na tym punkcie jakiegoś świra ,strasznie mi to przeszkadzało,bo myślałam ze to tylko ja sobie z tym nie radze,aż mi ulżyło że nie jestem w tej kwesti sama 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sobolinek napisał(a):
zuzka napisał(a):
podajcie mi linka do Agu Nanusi ,bo ja cały czas nie mam ,pisze mi ładuję

http://alunia.aguagu.pl


Dzięki,nie wiem dlaczego mi sie nie chce wyświetlić ,Alusia słodka,też Wam sie pochwale jak znajde chwile,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
malamyszka napisał(a):
Dziewczyny, jak nauczyć malucha picia z niekapka? Michaś zamiast pić to gryzie ten cypelek.


Malamyszko dawaj Michasiowi kubeczek np po obiadku, zey sobie chwile z nim posiedzial. Na poczatku bedzie go wyrzycac, albo grysc, ale pewnego dnia zaczai do czego to sluzy 😉 no i probuj mu pokazywac. U nas tak bylo, najpierw gryzienie, potem wyrzucanie az wkoncu picie. Powodzenia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zuzka napisał(a):
sobolinek napisał(a):
zuzka napisał(a):
podajcie mi linka do Agu Nanusi ,bo ja cały czas nie mam ,pisze mi ładuję

http://alunia.aguagu.pl


Dzięki,nie wiem dlaczego mi sie nie chce wyświetlić ,Alusia słodka,też Wam sie pochwale jak znajde chwile,


Dziekujemy i koniecznie sie pochwal 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sobolinku kurcze z ta jajeczniczka, a to byla smarzona ?? Smarzone jeszcze moze za cieszkie na ten maly rzaladeczek. Rob poprostu z gotowanych jajeczek wtedy jest pewnosc, ze nic sie jej nie stanie. Biedulka dobrze, ze zasnela- naszczescie dzieci maja krotkotrwala pamiec wiec jak sie obudzi to nie bedzie pamietac, ze wymiotowala.
Zuza to wam dziewczyny pospaly po swietach- supcio 🙂 A co do zabawek to Ala dostala wlasnie od nas slonia takiego co pileczki do gory wyrzuca i on dziala na zasadzie odkurzaczka ma taki dzwiek nawet i ALa sie tego strasznie boi odrazu sie do mnie przytula i nie chce sie tym bawic. Jak jest wylaczone to jest ok. Ale nic straconego Zuza jak male podrosna to napewno beda lubic te zabawki 😉
Evek supcio z tym nocniczkiem- jestem dumna z Szymcia !!!! 😁 JA sadzam Ale przed kapiela heheh, ale zaraz zaklada mi rece na szyje i stoi nad nim w rozkroku heheehe
Edzia to fakt i u nas w swieta bylo slonecznie i ani kapki sniegu, ale w zamian za to jak zima w koncu zawita to moze i gosci az kwietnia.. 😞
Dzis w nocy probowalam, Ali nie dawac piersi obudzila sie o 1 i mowie wam chyba ze 2 h sie wiercila wstawala, wyrzucala smoka, przytulala sie i szukala cyca, a ja juz nerwowo nie wytrzymywalam bo chcialam spac, az w koncu wsadzilam glowe w poduszke i cos tam pod nosem pokrzyczalam do siebie zeby Alusia sie nie wystraszyla hahaha i mi przeszlo troche. No ale w koncu zasnela i potem o 6 rano cyc juz dostala i pospalysmy do 8. Zuza wiesz co bedzie ciezko z tym odzwyczajaniem od cyca ja mam malo mleka i boje sie jak to bedzie bo Ala w nocy az sie trzesie tak chce piers, ale jakos to przetrwamy i bedzie dobrze. Poszukam jakies rady jak to zrobic jak znajde cos ciekawego to dam znac. A teraz uciekam bo pranie czeka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
nanusiu no właśnie chyba przesadziłam z tym smażeniem na maśle. Szkoda, że Ania musiała się tak nacierpieć.
A co do odstawiania naszych księżniczek (Ala, Zuzia i Ania) od cycusia to uważam, że będzie ciężko. Ostatnio rozmawiałam z sąsiadką, której Krzyś skończy w marcu 2 lata. I też jest na cycusiu i mówiła, że żałuje że nie odstawiła go jak miał 8 miesięcy i nie był taki świadomy. Teraz to on się cyca domaga i żadnego innego mleka nie chce pić.
Zauważyłam, że Ania w zabawie też już wie gdzie są cycusie, wspina się do nich, całuje je, pociągnie sekundę i później się do mnie perliście uśmiecha. I w takich chwilach płakać mi się chce na myśl, że mam ją tego pozbawić. Ech...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej kochane!
Julik wyjazd bardzo pomógł Blance, jest zdrowa jak ryba 🙂 w koncu dłużej niż 3 dni trzyma się zdrowa co mnie baaaardzo cieszy! Co prawda idą jej dwie dwójki na górze i trochę marudzi ale w porównaniu do tego, co się działo przy jedynkach górnych to jest pikuś 🙂

Widzę, że nie tylko Blanka miała problem z zaśnięciem w święta, wiece co to chyba nadmiar wrażeń dla naszych pociech, tak jak pisała Nanusia - dużo się działo! ...dlatego nei mogły zasnąć 🙂 teraz w domku nei ma problemu z zasypianiem, jeszcze nie zdążę mleczka przynieść a ona już śpi 🙂

Nanusiu nie przepraszaj za bałagan 🙂 doskonale wiemy, że przy takim szkarbie nei da sie utrzymac porządku! U Nas ciągle coś leży na podłodze! Może być posprzątane na cacy ale jak tylko Blanusia wstanie to już koniec tego ładu 🙂
Co do smaku mleka to wątpie, ze istnieje zbliżone do mleka mamy 😞 niestety te mm ma całkiem inny zapach i smak :/ trzymam kciuki za mleczko Wasze z piersi, oby go przybyło!!!
No i oczywiście gratulacje dla Ali za pierwsze kroczki 🙂 z tego co kojarze jest druga zaraz po Filipku! Nie jestem pewna czy Piotruś czasem już nie chodzi???
Nancia super fotki!!! Ala mikołajkowa cudna dziewczynka 🙂

Malamyszko to faktycznie mało świąteczna atmosfera 😞 Trochę niegrzecznie teściu sie zachował, ale tak już jest jak ktoś chce tylko odbębnnić :/

Evek gratki dla Szymcia za siusianie i kupkanie do nocniczka 🙂 ja nawet nei próbuje bo w żłobku nie sadzają 😞 A fotki są super!! 🙂 ten krawacik boski!!! 🙂

Zuzka Blanka poznała mnie po chwili, bo najpierw była chyba w szoku 🙂 miała taką zdziwioną minę jak nigdy 🙂 Brawa dla Zuzi za bieganie 🙂 🙂 hehe ajeśli chodzi o choinkę, to my d omu u sieb ie nie mamy, bo całe święta nas nie było, miała wielką choinkę u babci i nie zabranialiśmy jej ją się nacieszać 🙂 ściągała bombki parę razy i to wszystko, jak zobaczyła, że kłuje ( była żywa) to pozniej ją omijała 🙂 to zakazany owoc najlepiej smakuje, więc jak coś wolno to tylko chwila jest zainteresowania i pozniej już pas 🙂

Jeszcze chciałam napisać Wam o karmieniu mleczkiem, ja od wczoraj daje na noc mleczko nr 3 już, wiecie, ze Blanka się nie najada 2 :/ w nocy o 2h budzi się i chce jeść :/ wypija bez problemu 200 ml , a na noc 240 ml... jeszcze rano 210 ml i po obiedzie tez musze jej dawać mleczko! Ona ciągle jest głodna, dlatego przestawiam ją na mleczko nr 3! Rano je kaszkę, pozniej obiadek i deserek, między posiłkami zje chlebka, który uwielbia i daje jej ulgę na ząbkowanie, jakeś chrupki, jakiegoś banana itp i to nie wystarcza, więc muszę jej dawać w nocy :/ nie wiem kiedy ale wydaje mi się, ze dziecko same powinno przetsać jesc w nocy, nie będę jej na siłę próbowała odzwyczaić....tak postanowiłam bo boje się, ze ją głodzę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Joasiu
Ciezko jest tak naprawde odzwyczaic dziecko od jedzenia nocnego,ja nie mialam z tym problemu tzn,byl okres ze sie przebudzal i to ewidentnie na jedzenie.Wiec postanowilam ze na jedzenie nocne zrobie mu leciutka kaszke manne,wiem ze nie powinno sie zbytnio zapychac malca na noc ale ona jest bardzo zadka.Wydaje mi sie ze po niej jest ok,ale za to rano straszny glodek sie budzi hehe 🙂

A jakie plany na sylwestrowa noc macie dziewczyny ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Joasiu ,z butelki na mniej wiecej 180-200 ml gotuje poltorej plaskiej lyzeczki manny,i smoka kupilam do kaszki,mamy butelki avent a ja idealnie pasujace kupilam z canpol-4.50 zl

A na sylwestra w ostatniej chwili,jedziemy na dwa dni do Krynicy.Rodzice moi w tym roku nigdzie nie ida wiec zdeklarowali pomoc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...